טיפול בכלב רועה גרמני

 טיפול בכלב רועה גרמני – LADOG

טיפול בכלב רועה גרמני - LADOG

טיפול בכלב רועה גרמני – LADOG

איך לשמור על רגליו של כלב רועה גרמני- מומלץ מאוד לבנות לכלב את הכושר. בניית כושר אירובי מחזקת לכלב את הרגליים ומאריכה את תוכלת החיים שלו, כלב החי בחצר גדולה יכול לפרוק את האנרגיה שלו ולבנות כושר בקלות אך לכלב החי בדירה מומלץ מאודלשחררו בשטח גדול לפחות עשרים דקות ביום.בעלי כלבי רועים גרמני הגרים בדירה ורק מורידים את את הכלב לעשיית צרכים לדקה ועולים חזרה לדירה עלולים לגרום לכל נזקים חמורים בבגרותו.חשוב מאוד לשמור על משקל תקין של של הכלב ,השמנה עלולה לגרום לכלב בבגרותו לבעיות ברגליים,אצל כלבים קשה יותר מאצל בני אדם לראות שהכלב בעודף משקל בגלל השומן המתחלק בגופו של הכלב באופן שווה פחות או יותר והכלב נראה למראית העין ככלב רחב ובריא ופעמים רבות הכלב פשוט בעודף משקל,לכן בדקו שאתם מסתכלים על כלבכם ממבט על שבין הבטן לאזור הרגליים האחוריות והאגן לא תיהיה היווצרות שומן והסתכלו גם על צלעותיו של הכלב,הן צריכות להיות מעט בולטות.

טיפול ושמירה על השיניים- עצמות רחבות (כמו עצמות פרה, אך לא עצמות עוף!!!) הן הרכיב הטבעי שייגרום לטיפול בשינייו של כלבכם. עצמות שמיועדות ללעיסה הנמכרות בחנויות חיות, הן הטובות והבטוחות ביותר לכלב ושומרות על שיניו נקיות, העצמות עוזרות בהורדת אבן שן ומחזקות לכלב את הלסת. ולמקפידים יותר, מומלץ להשתמש במשכת שיניים לכלבים.
 מה הטיפול הנחוץ לפרווה של כלב רועה גרמני –בכדי לשמור על פרוותו של כלב הרועה גרמני, מומלץ לסרק את הכלב פעם בשבוע למשך מספר דקות, כך שיתאפשר לפרווה חדשה ובריאה לצמוח ולא תצטבר לכלב פרווה מתה.
כלב הרועה גרמני מחליף את פרוותו פעמים בשנה למשך חודש בכל פעם, בתקופה זו כמות הנשירה גדולה יותר, לכן בתקופה זו מומלץ לסרק את הכלב פעמיים בשבוע. כך תמנעו את הנשירה של הכלב ,והפרווה שאמורה לנשור תרד מבעוד מועד בסרוק.
תזונה נכונה היא גורם מרכזי לכמות הנשירה של כלבכם. מזון איכותי לכלב יכול להפחית משמעותית את כמות הנשירה, לכן מומלץ לרכוש מזון יבש איכותי לכלבכם.
הוספת שמנים איכותיים מועילה גם כן, להפחתת הנשירה ולפרווה מבריקה. המומלץ ביותר לפרווה מבריקה ובריאה, הוא שמן דגים, ואם לא בחרתם בשמן דגים, גם ביצה לא מבושלת או חמאה הן תחליף טוב. שמן רגיל גם הוא יכול לעזור אך פחות מומלץ. ישנם כלבים רבים שמשלשלים עקב צריכת שמנים פשוטים כגון: שמן החמניות או מרגרינה.
-מומלץ לצורך סירוק כלבכם, לרכוש מסרק מתאים לרועה גרמני , לכל גזע ישנו המסרק המתאים לו . זכרו, כי פרוותו של הרועה גרמני מצריכה מסרק, ולא מברשת המתאימה יותר לגזעים אחרים. מומלץ להתייעץ עם בעל חנות החיות או הוטרינר כשתרכשו את המסרק, שאכן קניתם מסרק מתאים לגזע.
תזונה, כמה ארוחות צריך להאכיל גור רועה גרמני עד לבגרותו – תזונה מאוזנת חשובה ביותר בגידול כלבכם, הן מבחינת התפתחותו של הכלב והן מבחינת בעיות בריאותיות העלולת להופיע בכל גיל, ובמיוחד בבגרותו של הכלב . לכן מומלץ לספק לכלבכם מזון יבש איכותי. מזון יבש איכותי מכיל בתוכו את כל אבות המזון ורק את המרכיבים שהכלב צריך.
בעלי כלבים המוסיפים לכלבם אוכל ביתי, עלולים לגרום לכלב בעיות שונות ,לדוגמא: אוכל ביתי לרוב מכיל תבלינים – דבר האסור לכלבים, ועוד מגוון מאכלים שלא בריאים לכלבכם, הוספת קלציום למזון יבש לכלבים אסורה גם היא- קלציום בכמות גדולה אסורה בהחלט. במזון יבש איכותי, ישנו כמות מספקת של קלציום.
הזנת רועה גרמני על פי גיל- חשוב לדעת שמספר האכלות ביום בייחס לגיל משתנה מגזע לגזע מאוד. ככל שסוג הכלב גדול יותר, כך גם מומלץ להאכיל אותו במספר גדול יותר של ארוחות עד לגודלו הסופי. גודלן הסופי של הנקבה בכלב הרועה גרמני הוא שנתיים, ואצל זכרים אף שנתיים וחצי.
רועה גרמני בדרך כלל גובהה עד לגיל שנה, מתרחב ומקבל את מסת השריר עד לגיל שנתיים וחצי. עד גיל זה ראשו גדל, צווארו מתעבה, בית החזה גדל וגופו מתארך.
המלצות האכלה לגור של רועה גרמני עד לבגרותו על פי גיל:
גור רועה גרמני עד גיל שלושה חודשים מומלץ להאכיל 4 ארוחות ביום.
גור רועה גרמני בין גיל ארבעה חודשים לגיל שנה מומלץ להאכיל 3 ארוחות ביום.
רועה גרמני בין גילה שנה לשנתיים מומלץ להאכיל 2 ארוחות ביום.
מגיל שנתיים ומעלה אפשר להמשיך להאכיל בשתי ארוחות ואפשר גם ארוחה אחת.
-חשוב מאוד לדעת שכלבים גדולים רגישים להיפוך קיבה, ועימם גם כלב הרועה גרמני שבקבוצת הסיכון.
היפוך קיבה עלול לקרות כתוצאה מהאכלה של הכלב וזמן קצר לאחר מכן פעילות של ריצה, או השתוללות. תהליך של היפוך קיבה הוא מסוכן מאוד לכלב ועלול להוביל למוות ,לכן אסור לתת לכלב לרוץ לאחר האוכל. מומלץ לחכות לפחות ארבע שעות מאז שהכלב אכל, ועד לפעילות מואצת.
עדיף לתת לכלבם את מזונו רק לאחר שחזר מהפעילות ולא לפני.
אורך חיים בריא עבור הרועה גרמני שלכם:

מים – כמו בגוף האדם, כך גם בגופו של הרועה גרמני ישנם 70% מים. המים הם המרכיב החשוב ביותר בתזונה של הכלב.
הבדל משמעותי בין בני אדם לבין כלבים הוא רמת הנזק המיידית בשהות ללא מים. כלב ששוהה ללא מים לפרק זמן ממושך ואו בשמש, עלול למות במהרה. לכן, יש להמנע ממצבים אלו ולדאוג שלכלב שלכם יהיה מים באיזור נגיש, ובנוסף, יש לדאוג שיהיה כלי מתאים בכיבולת מספקת. מומלץ להשתמש בכלי בצורת קונוס שמונע מהכלב מלהפוך את הכלי.

חלבון – חשוב מאוד לסייוע בהתפתחות הכלב. במיוחד כאשר הכלב הוא בהגדרה של גור (עד גיל שנה וחצי). יש לציין כי מרכיב החלבון איננו מספיק ויש צורך בחלבון איכותי שנמצא במזונות ברמות הגבוהות ביותר. החלבון עוזר בגידול מסת השריר של כלבכם ושומר עליו בריא וחזק לאורך שנים. המלצת הוטרינרים בנושא צריכת חלבון: צריכה יומית של 2-3 גרם חלבון לכל ק"ג משקל של כלבכם (לדוגמא: אם כלבכם שוקל 30 ק"ג – הצריכה היומית המומלצץ שך חלבון היא 60-90 גרם).

השמנה – בדומה לנו, בני האדם, יש לשמור על תזונה מאוזנת וכושר לרועה גרמני שלכם. כלבים ששוקלים יותר מהמשקל התקין עבורם, יכולים לפתח מחלות שונות שיקצרו את אורך חייהם ויגרמו לסבל רב עבורם. לכן, הקפידו על אורך חיים בריא וסופרטיבי עבור כלבכם ובך תהנו מכלב שמח, בריא ומאושר לאורך זמן. בנוסף, כחלק מתזונה בריאה, מומלץ להאכיל את כלבכם מזון יבש בלבד (מזון לכלבים). במזונות הטובים ביותר יש את הרכיבים הנחוצים לבריאות כלבכם, כך שאין צורך להוסיף שאריות מזון. מזון איכותי לכלבים נחשב למזון שבו הרכיב הראשון שמופיע בגב האריזה הוא בשר, עוף או דגים.

בחזרה לדף הרשי של כל המידע הסירטונים,לחץ על הקישור- רועה גרמני

לחצו כאן – לקורס אילוף מקיף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

חזרה לדף הראשי של הרועה גרמני -לחצו כאן 

לטיפים מקצועיים לאילוף – לחצו כאן