אילוף רועה גרמני

אילוף רועה גרמני – LADOG

כלב רועה גרמני נחשב לכלב האידיאלי ביותר מבחינת אילוף , זאת אודות יצריי העבודה המפותחים מאוד של הגזע. בכדי להבין במדוייק מהם יצריי עבודה ניתן להכנס לקישור רועה גרמני קו דם עבודה. פרושו הפשוט של המונח כלב עבודה(קו עבודה) הוא כלב האוהב מאוד משחקים. את המשחקים מקשרים לאילוף וכך הכלב נהנה מאוד מביצוע הפקודות, וניתן לאלפו למטרות רבות מאוד, לכן כלב רועה גרמני נחשב לכלב מצויין למטרות אילוף.

German Shepherd Dog

אילוף מקצועי לכלבי רועה גרמני – LADOG

 

ישנם מספר גזעים עם יכולות אילוף טובות, אך כלב רועה גרמני הוא אחד הגזעים הבודדים המסוגל לשמש ככלב עובדה והגנה וגם ככלב משפחה מצויין. כלב רועה גרמני אשר עבר אילוף למשמעת יהיה רגוע יותר וטוב יותר למשפחה.

הכרת יצרי העבודה המתאימים למטרות אילוף רועה גרמני, הביאו את בני האדם מאז ההיסטוריה ועד היום להשתמש ברועה גרמני למטרות המגוונות ביתר.

עוד בהיסטוריה שימשו כלבי רועה גרמני למטרות אילוף לרעיית צאן ולשמירה על עדרים, ונכון להיום ככלבים המשרתים במשטרה ובצבא בכל העולם, בצבא למציאת חומרי נפץ, אילוף למטרת איתור נעדרים, ואילוף למטרת תקיפת מחבלים. במשטרה משמשים ככלבים למטרת ניטרול ולכידת עבריינים, ולמציאת סמים.

German Shepherd Dog training. Bitting dog. Horizontally.

פיתוח יצר המשחק לכלב רועה גרמני – LADOG

אילוף כלב רועה גרמני מתאים ביותר למטרת תחרויות אילוף שזהו ספורט אהוב על בעלי כלבים רבים. רועה גרמני מתאים ביותר למטרות אילוף לספורט משמעת ,הגנה וגישוש, מאחר ויצר המשחק והעבודה שלו חזקים מאוד . דבר הגורם להתלהבות רבה באילוף למשמעת יחד עם הרוגע הדרוש למטרת אילוף לגישוש. בעבודת אילוף רועה גרמני למשמעת, מקשרים לו את המשחקים עם ביצוע הפקודות וכך רואים כלב שבמהלך האילוף מקשקש בזנבו ורץ לבעליו בכל פקודה בהתלהבות רבה.

קשר עין– צד נוסף שחשוב מאוד בתחרויות אילוף ובאילוף בכלל, הוא קשר עין. ניתן להגיע בתרגול של אילוף רועה גרמני לקשר עין שזהו אחד התחומים היותר חשובים בתקשורת טובה עם כלבכם. כלב המסתכל על בעליו בזמן האילוף זהו כלב בעל ריכוז גבוה בכל הקשור לאילוף וכלב שיבצע את הפקודה במהירות וצייטנות גדולה יותר. בכדי לאלף רועה גרמני לקשר עין צריך לעבוד עם כלבכם עם משחקים או מזון מאזור העיניים, הכוונה לכך שהכלב מקבל את המשחקים ואת הצ'ופרים רק לאחר שהסתכל על בעליו לעיניים ורק לאחר ביצוע פקודות אילוף כראוי.

קשר העין לכלב רועה גרמני -LADOG

קשר העין לכלב רועה גרמני -LADOG

חשוב מאוד לא להשאיר לכלב את המשחקים שלו באופן קבוע, השארת משחקים באופן קבוע מורידה לכלב את ההתלהבות וכלבכם יכול לפתח אדישות למשחקים . בכדי להגיע לתוצאות הגבוהות בתקופת אילוף רועה גרמני, זכרו לתת לכלב את המשחקים רק לאחר ביצוע הפקודות , כך הכלב יחפש לבצע פקודות אילוף ויהנה מאוד מהתהליך. חשוב מאוד לבצע עם רועה גרמני אילוף על בסיס יומי של קישור הפקודה עם המשחק והמלצתינו למספר דקות בלבד, כך הכלב לא ישכח מהמשחקים וישאר מרוכז.

רועה גרמני עם משחק בפיו

רועה גרמני יכול לשמש ככלב הגנה ושמירה אם מפתחים לו את היצרים הללו כרואי. אילוף רועה גרמני בצורה מקצועית להגנה, מקנה לכלב ביטחון עצמי לעמידה מול אדם זר המנסה לאיים על הכלב או על בעליו.

אילוף רועה גרמני להגנה ניתן לעשות בגיל צעיר מאוד, אפילו בחודשים הראשונים לחייו אך על מנת שאילוף להגנה יתבטא גם באילוף לשמירה, יש להמתין לגיל שנתיים לפחות שהכלב יהפוך מגור לכלב בוגר ורציני יותר וייצר טריטוריאליות משטחו. אז ניתן יהיה לבצע את האילוף להגנה על שטחו של הכלב. התבגרותו של הכלב משתנה בין הגזעים השונים ומשתנה גם בתוך הגזע , ישנו אפילו שינוי רב בהתבגרותם של כלבים מאותה ההמלטה.

Black German Shepherd In Police K-9 attack training.

אילוף רועה גרמני להגנה -LADOG

לסיכום: כלב רועה גרמני הוא אחד הגזעים הטובים ביותר לאילוף וזאת כשמכירים את התכונות והיצרים של הגזע . אילוף רועה גרמני בצורה מקצועית מעניק לכלב יכולת לשמש ככלב משפחה מצויין, היכול גם לאהוב לבצע את פקודות המשמעת ולשמש באילוף מקצועי גם ככלב הגנה מצויין היכול בשעת הצורך להגן על בעליו.

לפרטים אודות אילוף רועה גרמני, צרו קשר: 052-3609028

 

לעמוד הראשי של כלבי רועה גרמני ,מאמרים אודות הגזע לחצו על- רועה גרמני

לחצו כאן – לקורס אילוף מקיף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

חזרה לדף הראשי של הרועה גרמני -לחצו כאן 

לטיפים מקצועיים לאילוף – לחצו כאן