איך לאלף כלב

 

איך לאלף כלב ?

LADOG – לימוד אילוף כלבים , מציגה טיפים בנושא איך לאלף כלב בשלבים נכונים.

איך לאלף כלב - LADOG- אילוף כלבים

איך לאלף כלב – LADOG- אילוף כלבים

שלבים נכונים כאשר מתחילים בתהליך של לימוד אילוף כלבים. 

בכדי לאלף כלב, יש לזכור תמיד שצריך לנהוג בשלבים הדרגתיים ונכונים. כלב שאולף מהר מידי, אופיו עלול "להישבר" ותוצאות האילוף ליד גירויים, יהיו ברמה נמוכה יחסית, מאחר ולא עבר מספיק ניסיון שיאפשר לבעליו לסמוך על כלבו.
ישנם ארבעה שלבים חשובים בקורס אילוף כלבים למשמעת: לימוד, תרגול, עמידה מול גירויים והמבחן.

סירטון סיום קורס אילוף כלבים משולב פרטי וקבוצתי למשמעת בחברת LADOG

איך לאלף כלב : שלב 1 – שלב הלימוד- בשלב הלימוד יש ללמד את הכלב באופן מאוד ברור, מהי הפקודה אותה הבעלים דורש מכלבו. לדוגמא, בעלים שאומר לכלבו שב, וכלבו יושב. לא בטוח שבמצב זה הכלב הבין במדויק את הפקודה, מאחר ויכול מאוד להיות שהכלב התיישב אך ורק לצורך קבלת החטיף שהיה בידי בעליו. דוגמא נוספת היא, שבעלים קורא לכלבו "אלי" וכלבו מגיע. במצב זה אין זה בטוח שהכלב הבין את הפקודה "אלי", מאחר ויכול להיות שהכלב הגיע רק כדי לקבל תשומת לב מבעליו.

לכן יש לזכור שבתחילת קורס אילוף כלבים בסיסי, יש ללמד את פקודות המשמעת באופן יסודי , יש לעשות זאת באופן שלכלב יהיה ברור לחלוטין מהי הפקודה. יש לחזור על הפקודה בהמשך באותה טונציה, אותה מילה ואותו סימן יד ששימש בפעם הראשונה. יש לשים לב שהכלב אינו מבין שפה, אלא מבין מילה קבועה החוזרת על עצמה באותו קול ובאותו אופן.

איך לאלף כלב : שלב 2 – שלב התירגול- לאחר שהשלב הראשון עבר בהצלחה, ושהכלב מבין את הפקודה בצורה ברורה ומוחלטת, ניתן לעבור לשלב השני שהוא שלב התירגול. בשלב התירגול מומלץ לחזור על הפקודה מספר רב של פעמים (בהפסקה בין פעם לפעם) עד שנטמיע בכלב את הפקודה שנלמדה בשלב הראשון. חשוב לבצע תירגול עם הכלב בשטח שקט ללא הפרעות. גם אם נראה שהכלב מבין ומבצע את הפקודה. לדוגמא: אם בשלב הלימוד, הכלב למד את הפקודה "שב" במשך יומיים, חשוב לעבור לשלב התירגול, ולתרגל עם הכלב במשך שבוע שוב ושוב את הפקודה.

איך לאלף כלב : שלב 3 – שלב הגירויים- לאחר שלימדנו את הכלב את הפקודה ותרגלנו איתו מספיק בשטח יחסית שקט (הבעלים והכלב בלבד), יש להתחיל את השלב הארוך ביותר בקורס אילוף כלבים למשמעת, והוא עבודה מול גירויים (כלבים, חתולים ואנשים). כלבים רבים יודעים את הפקודות שבעליהם נותנים להם, אך אינם מבצעים אותם בסביבה של גירויים. לכן ישנה חשיבות רבה בעבודה עם הכלב באופן יום יומי ליד גירויים ואנשים, עד שהכלב יבין שפקודה מהבעלים חשובה אף יותר מכל כלב או אדם זר שנמצא בקרבת מקום. חשוב לציין- אילוף כלבכם מול גירויים באופן יסודי יוצר שליטה אמיתית בכלב ותקשורת טובה בין הכלב לבעליו.

איך לאלף כלב : שלב 4 – שלב המבחן- לאחר שהעמדנו את הכלב בשלב הגירויים, שזהו השלב הארוך ביותר בקורס אילוף כלבים, עוברים לשלב המבחן ובו בודקים האם הכלב באמת יגיב במצבי אמת. לדוגמא: יש להכנס לשטח גדול ומגודר לגמרי, בכדי לבחון את הכלב (השטח המגודר נועד כדי להבטיח שבמידה ובשלב הזה הכלב לא יקשיב, נוכל להגיע אליו מבלי שיברח לכביש וכו). בזמן שהכלב מול גירויים אחרים כמו כלבים ואנשים זרים, יש להתיר את הרצועה ולקרוא לו "אלי", כשהוא משוחרר בסמוך לגירויים אלו. ניתן לבחון את הכלב בשלל פקודות כמו "שב השאר ממרחק", "רגלי" , "ארצה" ועוד.

לסיכום- חשוב מאוד בכל קורס אילוף כלבים למשמעת לעבוד בשלבים הרשומים במאמר זה, וחשוב ביותר להמשיך תמיד את שלב התירגול של המשמעת מול גירויים, למשך כל חיי הכלב בתדירות של לפחות פעם בשבוע. יש לשים לב שתרגול שבועי למשך כל חיי הכלב כרוך בחיפוש גירויים ותרגול לידם, ולא בשימוש חד פעמי בפקודה בשטח שקט, במידה והכלב לא ביצע את הפקודה יש לתקנו.

יש לזכור שתרגול נכון בשלבים נכונים ושמירה על האילוף, יבטיחו הנאה מירבית מכלב צייטן ותקשורת ברמה גבוהה מאוד.

לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת LADOG, צרו קשר – 052-3609028 , אורן אלעמרי מאלף כלבים.

לחצו כאן- לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת LADOG

איזו שיטת אילוף מתאימה לכלבכם-לחצו כאן 

מתי משחק עם כלב אחר נחשב לסביר ומתי המשחק יכול להפוך לתוקפנות-לחצו כאן- משחק נכון בין כלבים

כיצד ללמד כלב לאיזה אזורים בבית מותר ואסור להיכנס –לחצו כאן -שטחים אסורים בבית