כלבים ותינוקות

כלבים ותינוקות – LADOG
איך לאלף כלב ולהרגילו לתינוק חדש בבית? איך לאלף כלב להסתדר עם ילדים קטנים ?

איך לאלף כלב לתינוק חדש בבית-LADOG

איך לאלף כלב לתינוק חדש בבית-LADOG

אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG,מסביר את החשיבות שישנה בשילוב כלב ותינוק חדש, ואת הדרך ללמד את הכלב להתסדר עם ילדים קטנים.

אנשים רבים נלחצים מכתבות שמתפרסמות בתקשורת בנושא כלבים שתוקפים ילדים. חשוב להבין מהיכן בעיות אלו נובעות וכיצד ניתן לטפל בהן, בכדי שלא יווצר סיכון לילדים.חשוב מאוד להבין שבחינוך נכון ניתן לגדל כל כלב, אך חינוך שגוי עלול להביא לתוצאות שליליות .

חשוב להבין שגם לכלב המבוית, ישנם יצרים הגורמים לו לפעול לפעמים בצורה לא רצויה בחברה אנושית כלפי ילדים ומבוגרים גם יחד. התנהגות לא רצויה עלולה להתבטא באיום מצד הכלב על בני הבית. היצרים של הכלב המבוית פחותים, אך גם כיום הכלב המודרני מושפע גנטית ממשפחת הכלבים הקדומים והפראיים. דפוסי התנהגות דומים של צורת ציד, חיי להקה וטריטוריאליות, עלולים להוות בעיה אם בעל הכלב לא מודע אליהם ולא מנווט אותם בצורה נכונה באילוף. בעל כלב שלא שולט  ביצרים הפראיים האלה, עלול לגדל כלב בעל יצרים מוגזמים של ציד(יצר מרדף), דומיננטיות(שתלטן), טריטוריאליליות(רכושני).
אך אם בעל הכלב מבין את צורת החשיבה של הכלב וידע כיצד לנהוג ביצרים אלו, יהיה לו קל הרבה יותר לחנך את כלבו לחיי משפחה אנושית מוצלחת ובטוחה.

איך לאלף כלבים להסתדר עם ילדים-LADOG

איך לאלף כלבים להסתדר עם ילדים-LADOG

LADOG- אילוף כלבים מציגה הסברים ליצרים והתכונות העלולים לגרום לאיום מצד הכלב.

הסברים כלליים למושגים –ציד, להקה וטריטוריאליות – ראשית חשוב להבין מהו יצר הציד של הכלב ובהמשך כיצד לרסן יצר זה – כל מצב של : בריחה מהכלב / תזוזה מהירה / התחבאות, מעירה לכלב את יצר הציד, אשר תגרור תגובה של מרדף אחר אותו אובייקט בורח או מסתתר.
המושג השני שחייבים להבין בגידול כלבכם במשפחה אנושית הוא חיי להקה – הכלב חושב ופועל בצורה של חיי להקה, הכוונה להיררכיה של שולט ונשלט, שהכלב מנסה תמיד להתקדם בסולם ההיררכי ולהיות השולט.
טריטוריאליות – רצון הכלב להגן על מזונו, שטחו ורכושו.

שילוב של אילוף למשמעת וילדים-LADOG

שילוב של אילוף למשמעת וילדים-LADOG

LADOG- אילוף כלבים מציגה טיפים חשובים שמומלץ מאוד ליישם בגידול כלבים ותינוקות.

יצר הציד – חשוב מאוד למתן לכלב את יצר הציד ביחס לילדים, הכוונה היא שלכלב אסור לראות בילד כאובייקט שמותר לו לרדוף אחריו ולשחק איתו בצורה כוחנית, אפילו אם מבחינת הבעלים מדובר במשחק.
ראשית, לפני הבאת התינוק הביתה, חשוב מאוד שכלבכם יפגוש תינוקות וילדים בתקופה של מספר חודשים, על מנת שיתרגל לבכי ולנוכחות ילדים לצידו. בשלב זה חשוב למתן את יצר הציד של כלבכם על ידי חשיפה לילדים ותיקון במידת הצורך. אז כיצד עושים זאת? יש להגיע למצב שבו כלבכם יהיה בסביבה של ילדים, עם רצועה אשר מחוברת אליו ובהשגחת הבעלים בלבד. בכל פעם שהכלב מנסה לקפוץ על הילד או לרוץ אליו, יש לתקנו בחוזקה על ידי משיכה ברצועה ובו זמנית לצעוק "לא!!!". חשוב להבין כי כל גורם הנלקח מהכלב בצורה חדה או שמוחבא ממנו, גורם לכלב לרצות אותו יותר. ולכן, הרחקה של התינוק מהכלב היא דבר לא נכון, מכיוון שהכלב ירצה להגיע אל התינוק עוד יותר. לכן יש לעבוד בשלבים נכונים ולהשאיר את התינוק במקומו, ורק אם הכלב מנסה לקפוץ לעברו או מראה התלהבות יתרה, אז יש לתקנו ובכך יהיו לכלב גבולות ברורים לגבי תינוקות וילדים.

זכרו – תפקידו של ההורה בבית הוא להגדיר את יחסיי הכוחות בין הכלב לילדיו, הכוונה להראות לכלב שגם משחק מוגזם עם ילדים הוא אסור. תוקפנות כלפי בני הבית היא לא תופעה פתאומית, בעיה זו נובעת תמיד מגידול לא נכון של הבעלים.
כלבים בתחילה מנסים את כוחם ושליטה במשחק. ולאחר שהבינו כי הם מסוגלים לגבור על בני הבית, עלולים הם לגלות תוקפנות כלפם, לכן חשוב מאוד שהכלב יגלה עדינות ביחס לילדים.

גידול נכון של כלבים וילדים-LADOG

גידול נכון של כלבים וילדים-LADOG

היררכיה להקה-טבעו של הכלב הוא לחיות בהיררכיה של שולט ונשלט. מבחינת הכלב, קל לו להשתלט על הקטן והחלש. לכן כלבים מסויימים עלולים להשתלט על אחד מבני הבית ותופעה זו מתחילה כלפי האנשים החלשים יותר. אחד הדברים שיש לבצע בכדי לגרום לכלב להבין את ההיררכיה, הוא תרגיל השתלטות על הטריטוריה של הכלב, לדוגמא: מצאו מקום בו הכלב אוהב לרבוץ (שמיכה, פינה, כרית וכו), אח"כ קחו את ילדכם הקטן אל אותו המקום שבו הכלב נמצא. על הילד לאמר לכלב "זוז" ובמידה והכלב לא זז, על הבעלים המבוגר להזיז את הכלב ואז ילדו יישב במקום הכלב. במידה והכלב מנסה לקפוץ על הילד שתפס לו את המקום, יש לתקנו על כך (בטבע, הכלב הנשלט תמיד יפנה את המקום לכלב השולט), כך גם בבית, הכלב חייב להבין כי אפילו ילד קטן יכול להשתלט לו על המקום (כמובן שיש לבצע זאת עם מבוגר). קורס אילוף כלבים למשמעת עוזר מאוד לכלב להבין שהבעלים הוא השולט בבית (המנהיג, בראש ההיררכיה של הלהקה), בקורס אילוף למשמעת, מעבר לפקודות האילוף הנלמדות, הכלב לומד לציית לפקודות בצורה מוחלטת, מה שהופך את בעל הכלב למנהיג הלהקה.

יצר הטריטוריאליות-ישנם כלבים העלולים לגרגר או לתקוף בזמן שמתקרבים לצלחת האוכל שלהם (לרוב מדובר בכלבים בוגרים בגילאי שנתיים ומעלה, אך ישנם גם כלבים צעירים שיכולים לעשות זאת). דרך הטיפול במקרה כזה היא שכבר בהיותו גור, עליו להתרגל כי קערת האוכל היא קודם כל של בעלי הבית ורק אח"כ שלו.

גידול של כלבים וילדים-LADOG

גידול של כלבים וילדים-LADOG

דבר נוסף הקשור לתקיפות כלבים הוא ההגנה על החפצים שלהם כמו צעצועים או חפצים שהם סיפחו לעצמם. בעיה רצינית של תוקפנות כלבים מתרחשת כאשר ילד מנסה לקחת לכלב את המשחק שלו, או שהכלב חושב שהילד רוצה לקחת את המשחק. לכן חשוב שלכלב לא יהיו משחקים בשטח הבית או בחצר שלכם, מאחר ואלו יכולים לגרום לכלב לאהוב משחק מסויים עד כדי פיתוח טריטוריאליות על אותו חפץ, דבר המסכן את התינוק או הילד המסתובבים סביבו. במידה ואתם מעוניינים לשחק עם כלבכם, ניתן לעשות זאת למספר דקות ולאחר מכן יש לקחת לו את המשחק. הדבר היחיד שמומלץ להשאיר לכלב בשטח הבית הוא עצמות לכלבים, אך חשוב שאילו יהיו מפוזרים בכמות גדולה בשטח הבית (20 עצמות זהות בו זמנית). אם יהיו לכלב את אותן עצמות מפוזרות בבית בכמות גדולה בו זמנית, יצר הטריטוריאליות של הכלב לגבי העצמות שלו יהיה מאוד נמוך. הכלב לא יפתח טריטוריאליות על עצם מסויימת מאחר ויש כמותה עוד הרבה בשטח הבית. הבחירה בעצם היא מכיוון שעצמות מורידות אבן שן ומחזקות את העצמות בגוף.

לסיכום: אנו מבינים שכלב היא חיה פראית העלולה להתנהג ביצרים של ציד, דומיננטיות וטריטוריאליות. אם בעל הכלב יודע כיצד יש לגדל את הכלב נכון, הגידול הופך לבטוח וקל . על ידי לימוד הכלב גבולות ביחס לתינוקות וילדים . זיכרו להקפיד על הכללים המצויינים במאמר זה מכיוון ואילו ישיגו בטיחות והנאה בגידול הכלב עם ילדכם.

יש לזכור כי בכל הקשור לתירגול עם תינוקות וילדים, יש צורך בהתערבות רצופה ללא הפסקות, של אדם מבוגר בהשגחה!
לפרטים נוספים, אודות קורס אילוף כלבים , צרו קשר – אורן אלעמרי, מאלף כלבים מקצועי 052-3609028

LADOG אילוף כלבים – מלווה את הבעלים כחלק מקורס האילוף, להתנהגות נכונה של הכלב ביחס לתינוקות וילדים.
לה-דוג- מרכז אילוף כלבים , פנסיון לכלבים הממוקם בפתח תקווה.

לחצו כאן -לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

מתי משחק עם כלב אחר נחשב לסביר ומתי המשחק יכול להפוך לתוקפנות-לחצו כאן- משחק נכון בין כלבים

כיצד ללמד כלב לאיזה אזורים בבית מותר ואסור להיכנס –לחצו כאן -שטחים אסורים בבית

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לחצו כאן- טיפים חשובים לאילוף כלבכם