גידול גורים

גידול גורים – LADOG

כיצד לעצב אופיו של גור כלבים חדש בבית? מהו גידול גורי כלבים נכון?

אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי בעל נסיון רב בבעיות התנהגות אצל כלבים, מסביר את החשיבות של חינוך גור כלבים- בעיצוב האופי של הגור והחשיבות בהתחלה של בניית אופיו של הגור בגיל צעיר. ככל שחינוך הגור ועיצוב אופיו מתבצע בגיל צעיר יותר, כך ישפיע הדבר על התפתחותו ועיצוב אופיו ככלב בוגר. אופיו והרגלי התנהגותו של הכלב, מתעצבים בחודשים הראשונים לחייו וכמוהם אף ההיררכיה שבין הבעלים לכלב.

הבעיה המטרידה בדרך כלל בעלי גורים וכלבים צעירים היא חינוך הכלב לצרכים בחוץ ומניעת הרס חפצים על ידו. זו נקודה חשובה, אולם, חשוב מאוד לתת דגש גם על עיצוב אופיו והרגלי התנהגותו של הגור, שכן אלו משפיעים על אופיו כבוגר ומהווים את הבסיס שממנו תנבע התנהגותו העתידית. (לטיפים בנושא צרכים והרס ניתן לעיין בדף "אילוף גורים לצרכים, או בדף חינוך גורים למניעת הרס ").

גידול גורים ועיצוב אופיים- LADOG

גידול גורים ועיצוב אופיים- LADOG

הכול על גידול גור כלבים בצורה נכונה

בתקופת גידול גורים הבעלים עלולים לבצע טעויות רבות. טעויות הבאות לידי ביטוי בכלב בוגר ומובילות אותם למסקנה המוטעית, כי האשם הוא באופיו של הכלב ולאו דווקא בחינוך הלקוי שאותו הם העניקו לכלב.

חשוב לזכור כי הבעלים אחראים במידה רבה על עיצוב אופיו של כלבם. החינוך שהקנו לכלב בגיל צעיר משקף את התנהגותו של הכלב בחייו הבוגרים.

מאלפי LADOG מספקים לכם מספר דרכים יעילות לעיצוב אופיו של הגור או הכלב הצעיר על מנת למנוע בעיות בעתיד:

איך לגדל גור כלבים נכון שלא ישתלט על בעליו

הכלב מושפע גנטית ממוצאו שמקורו באבותיו שהם הכלבים הפראיים שחיו חיי להקה. שם ההיררכיה ברורה ביחסים בין חברי הלהקה, שהתבטאה ביחסים ברורים של שולט ונשלט ומנהיג שניצב בראשה. דבר זה משליך על אופיו של הכלב ויש לעקרו מהשורש עוד בתקפת גידול גורים. הגור, בכפוף לתווי אופיו, מנסה תמיד לעלות בסולם ההיררכי של "הלהקה", כלומר המשפחה האנושית שאימצה אותו, מנסה להגיע לעמדת שליטה ומנהיגות על "הלהקה". במקרים רבים של כלבים בוגרים המאיימים, מגרגרים או במקרים אחרים אף נושכים את אחד מבני הבית, ניתן היה לזהות סימנים אלה עוד בהיות גור הכלבים צעיר. לרוב "נורות אזהרה" אלה לא מזוהים כיאות, ואף מטופלים לא נכון ע"י הבעלים בשלב של גידול גורים , ולכן חשוב מאוד למנוע מהכלב ניסיון שליטה על בני הבית.

מאלפי LADOG מציגים טיפים למניעת השתלטות על הבעלים.

  • אסור לתת לגור לנשוך את ידיכם, אפילו לא תוך כדי משחק.

אסור לתת לגור לקפוץ ולשים את רגליו הקדמיות עליכם – גם לא תוך כדי משחק, מכיוון שככל שהכלב נמצא במקום גבוה יותר ביחס לבעליו, כך הוא מרגיש שולט יותר. התנהגות זו מסמלת עבור הכלב שליטה והכנעה של כלב אחר או במקרה זה את שליטתו עליכם.

  • קורס אילוף גורים למשמעת חשוב מאוד, כאמור מגיל צעיר ככל שניתן.
  • את האכלתו של הגור יש לבצע בצורה הבאה : קחו אוכל בידכם מתוך צלחתו של הגור והאכילו אותו, דבר זה ימנע מהגור לראות בצלחת המזון כטריטוריה שלו שעליה עליו להגן.
  • אין לאפשר לגור לרבוץ על מיטות או ספות, מכיוון שכך הוא רואה עצמו כבעל מעמד גבוהה יותר מבעלי הבית.
  • חשוב להבהיר כי בדומה למקרה בו הכלב מניח את כפותיו הקדמיות על מנת להראות שליטה כך גם הגובה מסמל עבורו מעמד, וככל שהכלב נמצא במקום גבוה יותר ביחס לבעליו כך הוא מרגיש שולט יותר.

גידול גור כלבים בצורה נכונה מונע פחדנות בעתיד

הסיבה לפחד אצל כלבים בוגרים היא לרוב חוסר חשיפה מספקת של הכלב בהיותו גור לסביבה. מקומות רועשים, אנשים שונים, כלבים וכו. חשיפת הכלב למקומות כמו אלו, במיוחד בחודשים הראשונים לחייו, חשובה מאוד על מנת שתימנע תופעה של פחדנות בהגיעו לגיל בוגר. ישנה טעות נפוצה והיא שהגור נבהל או מפחד מגירוי חיצוני, הבעלים מלטפים אותו ואף מרימים אותו לידיים, דבר אשר מונע מהכלב מלהתמודד עם סביבתו ומחזק אצלו את תחושת הפחד וגורם לכך שבכל מקרה בו הוא נתקל בדבר חריג הוא בורח אל בעליו. חשוב לזכור כי כל הרמה וליטוף של הגור במצבי לחץ רק מגבירה את פחדנותו ומקשה עליו להסתגל למצבים חדשים. בקורס אילוף כלבים קבוצתי המשלב אילוף מול גירויים כגון- כלבים ואנשים מקבל הגור את החשיפה והביטחון הדרושים .

חשיפה נכונה של גורים למקומות שונים ורועשים מפתחת את ביטחונו של הכלב בעתיד- LADOG

חשיפה נכונה של גורים למקומות שונים ורועשים מפתחת את ביטחונו של הכלב בעתיד- LADOG

לפרטים אודות קורס אילוף גורים בחברת LADOG

חינוך גורי כלבים בזמן מונע חרדת נטישה

חרדת נטישה היא המצב בו חושש הכלב כי ברגע שבעלים יוצא מהבית הוא לא יחזור עוד. בעיה זו קיימת דווקא אצל כלבים הקשורים מאוד לבעליהם. הדרך המוטעית והנפוצה ביותר שבה נוקטים הבעלים להתמודדות עם תופעה זו, היא מתן עודף תשומת לב לכלב, מה שרק מגביר את תלותו בבעליו. קשר חזק מידי לבעלים פעמים רבות יוצר טלות לכלב בבעלים. נדיר מאוד לראות תופעה של חרדת נטישה אצל כלבים שגדלו בחצר, אך כלבי בית שפונקו ע"י הבעלים יתר על המידה, יוצרים בכלבים חוסר עצמאות ותלות בבעליהם. התנהגות זו מתבטאת אצל כלבים בוגרים בצורות שונות, לדוגמא- בנביחות ממושכות, עשיית צרכים בבית , הרס חפצים ועוד.
לכן זכרו תמיד בתקופת גידול גורים -עודף תשומת לב עלולה לפתח אצל כלבכם חרדת נטישה, בעיה שקשה מאוד לפתור בבגרותו של הכלב.

כך נראה גור הסובל מחרדת נטישה- LADOG

כך נראה גור הסובל מחרדת נטישה- LADOG

מאלפי LADOG מציגים טיפים למניעה וטיפול בחרדת נטישה.

  • הפחתת הפינוק לגור תגרום לעצמאות וחוסר טלות בבעלים.
  • יש לעזוב את הבית מספר פעמים ביום למספר דקות, כך הכלב יפתח אדישות לעזיבתם של הבעלים את הבית.
  • אסור לתת לגור לישון יחד איתכם בחדר השינה – הדבר יוצר קשר קרוב מידי עם הכלב, העלול להזיק לו בכך שתתפתח אצלו תלות גוברת כלפיכם. מומלץ גם מידי פעם, כשאתם בבית, לתת לו לשהות בשטח אחר בבית בכדי שלא יתרגל להיות צמוד אליכם ויפתח תלות בכם.
  • ברגע שאתם עוזבים את הבית וחוזרים אליו, אסור לתת לגור תשומת לב, ועליכם להתנהג כרגיל. עליכם להתנהג כאילו יצאתם לרגע מהחדר אל חדר אחר בבית.
  • קחו את המפתחות והתיק מדי פעם ללא יציאה מהבית, כך הגור לא יכנס ללחץ בכל פעם שתיקחו חפצים אלו ויקשר אותם עם עזיבתכם את הבית.

רצוי להשאיר את הרדיו או טלויזיה פתוחים כאשר אתם עוזבים את הבית – הדבר מפחית מהרגשת הבדידות של הגור.
מורכבת מצוות מאלפי כלבים LADOG מקצועי המלווה באופן אישי ומסור את תהלהיך אילוף הגור, צוות מאלפים המדריך אתכם מהיכן נובעות בעיות ההתנהגות של כלבכם, איך ניתן לפתור אותן ולעצב את אופיו של הכלב בכדי למנוע בעיות התנהגות בעתיד.

בקורס אילוף כלבים הסטנדרטי, ילוו אתכם מאלפי LADOG לאורך כל הדרך, מהיות כלבם גור ועד לבגרותו.
לפרטים אודות קורס אילוף גורים צרו קשר :052-3609028 אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי.

לסרטוני אילוף שלנו, כנסו לקישור-סרטוני אילוף כלבים בחברת LADOG

כנסו למחיר ופרוט קורס אילוף גורים ב-LADOG

לחינוך גורים לא לנשוך- לחצו כאן

לחינוך גורים לצרכים בחוץ-לחצו כאן

כיצד להרגיל את הגור שלכם לגדר גורים? מה מתאים לגור שלכם יותר גדר גורים, כלוב אילוף או כלוב הטסה?-לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לגידול הגור שלכם- כנסו לשיטות שונות לאילוף 

מתי משחק עם כלב אחר נחשב לסביר ומתי המשחק יכול להפוך לתוקפנות-לחצו כאן- משחק נכון בין כלבים

כיצד ללמד כלב לאיזה אזורים בבית מותר ואסור להיכנס –לחצו כאן -שטחים אסורים בבית

לפנסיון לכלבים LADOG -לחצו כאן