אילוף גורים לצרכים

אילוף גורים לצרכים- LADOG

 

טיפים לאילוף גורים לעשיית צרכים מחוץ לבית

אחד הפחדים העיקריים של אנשים בתהליך גידול גורים הוא החשש מהסיבוך של אילוף גורים לעשיית צרכים מחוץ לבית, אך זאת ניתן לפתור על ידי מספר טיפים שמאלפי LADOG מביאה בפניכם להלן, ביחד עם דיוק וסבלנות מצדכם. דבר זה יביא לכך שלימוד חינוך גורים לצרכים כבר לא תהיה בגדר משימה בלתי אפשרית.

אילוף גורים לעשיית צרכים בחוץ מאת LADOG – לפינכם מספר טיפים חשובים בנושא איך ללמד גור לעשות צרכים בחוץ.על מנת שהאילוף לעשיית צרכים בחוץ יצליח, יש לקרוא את דף הנ"ל בקפידה רבה ועד הסוף.

חינוך גורים להתאפק – ראשית כל יש להבין כי הכלב הינו חיה נקייה מטבעה ואם יצומצם שטח מחייתו יגרום הדבר לכך שהגור שאינו רוצה ללכלך את שטחו, ילמד להתאפק במסגרת שטחו המצומצם.

עליכם להקצות לגור "שטח מצומצם" שגודלו לא יעלה על שטח הכפול מגודל הגור או מקסימום 60/80 ס"מ. ניתן לצמצם את שטח מחייתו של הגור על ידי הכנסתו ל"כלוב אילוף", כנסו להרגל גור לכלוב אילוף ואיזה כלוב לבחור. ניתן גן לקשור את הגור בשרשרת ברזל שאורכה בין 70-100 ס"מ (יש להקפיד שלא להשתמש ברצועת בד, וזאת על מנת למנוע מצב של כרסומה על ידי הגור). כלוב אילוף או כלוב טיסה, בטיחותי יותר מקשירה.חשוב לוודא ש"השטח המצומצם" אותו הגדרנו לכלב, אינו מכיל חפצים שעשויים להיהרס על ידו. חשוב לציין שישנם כלבים הנקיים מטיבעם יותר ונקיים פחות, אך בכל מקרה אם תבצעו חינוך גור לצרכים במדויק ,תוצאות ההצלחה וודאיות.

במידה והכלב עשה את צרכיו בשטח המצומצם יותר משבוע, יש להיוועץ עם מאלף כלבים המומחה בתחום.

בתקופת אילוף גור לצרכים חשוב שכלבכם יהיה בהשגחה מלאה- בתקופת חינוך גורים לצרכים שחרורו של הגור במתחם הבית חייב להיעשות תחת השגחתכם המלאה. כאשר אינכם בבית, ישנים או עסוקים בצורה כלשהי שאינה מאפשרת לכם מעקב והשגחה מלאים על הגור, יש להקפיד כי הגור יהיה סגור או קשור בשטח שהגבלנו לו.

בזמן שאתם מסוגלים להשגיח על הגור, יש לשחררו בבית עם קולר אליו מחוברת רצועת שרשרת דקה (שוב לא להשתמש ברצועת בד אותה הוא יכול לכרסם) – ועל ידי כך הגור מסתובב בבית כשהוא גורר את הרצועה עמו לכל מקום, דבר המאפשר לכם "לתקן" את הגור כאשר הוא עושה את צרכיו בבית על ידי משיכה חזקה ברצועה המלווה בצעקת "לא!!!" בקול תקיף.

חשוב להדגיש כי בתקופת אילוף גורים לצרכים אין להעניש כלב במידה ולא תפסנו ברגע עשיית הצרכים.

מספר הטיולים הדרוש בתקופת חינוך גורים לעשיית צרכים בחוץ – התקופה הראשונית של חינוך גורים לצרכים נעה בסביבות שלושה חודשים (אך יכולה להשתנות מכלב לכלב) עליכם להוציא את הגור לעשיית צרכיו בתקופה זו לפחות 6 פעמים ביום, ולאחר תקופה זו ניתן לרדת ל-3 פעמים. המספר הרב של היציאות הוא חובה מפני ששרירי הסוגרים (ספינקטר) של הגור אינם מפותחים עדיין במידה מספקת ואינם מאפשרים לו להתאפק לאורך זמן.

בתקופת אילוף גורים אין להיבהל ממספר היציאות הרב, מפני שכל יציאה עם הכלב צריכה להיות לשתי דקות, בעדיפות למקום שעשה בעבר את צרכיו או למקום בו כלב אחר "השאיר את חותמו", מפני שריח הצרכים שהושאר במקום על ידי כלב גורם לגור לעשות את צרכיו באותו מקום.

איך ללמד גור לעשות צרכים בחוץ על ידי מתן צ'ופרים–בתקופת חינוך הגורים בכל יציאה שלכם עם הגור מחוץ לבית עליכם לקחת עמכם "צ'ופר" שאותו תוכלו לתת כלב, על מנת לשבחו ולעודדו מיד לאחר שהוא עשה את צרכיו – "צופר" יכול להיות נקניק או חטיפים לכלבים.

חינוך גור לצרכים בחוץ מתחיל קודם כל בהפסקת מתן השתן של הגור באותה פינה בבית –חשוב מאוד בתהליך חינוך גורים שלא יהיה ריח של צרכים בבית , במידה והגור כבר עשה את צרכיו בבית, ריח השתן הקיים מגרה אותו לחזור ולעשות שוב את צרכיו באותו המקום. החומר היחיד המסוגל לנטרל את ריח השתן הנ"ל הוא חומץ. ניקוי של השתן בחומרי ניקיון אחרים אולי מנטרל את הריח מבחינתכם, אך הגור עדיין מסוגל להריחו – לכן יש לקחת בקבוק "חומץ 5%" ודלי, ולשפוך לתוכו מים וחומץ בכמות הבאה – 5-10% חומץ והשאר מים – יש לחזור פעמיים על פעולת השטיפה באזור בוא הכלב עשה את צרכיו. מומלץ בתקופת חינוך גורים לצרכים לנקות פעמים רבות את כל הבית בחומץ אם לא יודעים בוודאות היכן הכלב עשה את צרכיו.

אילוף גורים שלא ינבחו בשטחם–בתהליך אילוף גורים ישנו סיכוי גדול מאוד שהגור ינבח בימים הראשונים שהוא קשור או סגור. כאשר נוצר מצב כזה, לעולם אין לשחרר את הגור ואסור בהחלט לגשת אליו – מספיק רק מבט אחד שלכם אל עבר הגור בזמן שהוא נובח, בכדי שהגור יבין שכך משיגים תשומת לב ונביחתו משתלמת.

מומלץ בימים הראשונים להכניס את הגור לשטח המצומצם בזמן שהינכם מחוץ לבית ורק לאחר מכן להגבילו בשטח זה גם בלילה כאשר הינכם ישנים, וזאת בכדי שאם לכלבכם יש נטייה לנבוח בשטחו המצומצם, עדיף שיעשה זאת בשעות היום עד שיתרגל וכך לא תיפגע שנתכם. לאחר מספר ימים, בהם הגור כבר התרגל לעובדה כי אין מענה לנביחותיו המפצירות, ניתן להכניסו ל"שטח המצומצם" גם בשעות הלילה ומידה והגור אינו מפסיק את הנביחות וקיימת בעיה רצינית המטרידה את בני הבית ואף את השכנים, יש להיוועץ עם מאלף כלבים מומחה מהתחום.

לחצו כאן – לקורס אילוף גורים בחברת LADOG

כיצד להרגיל את הגור שלכם לגדר גורים? מה מתאים לגור שלכם יותר גדר גורים, כלוב אילוף או כלוב הטסה?-לחצו כאן

לחצו כאן- למאמר בנושא גידול גורים נכון

לטיפים בנושא חינוך גורים למניעת הרס חפצים- לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף גורים במרכז לאילוף כלבים- LADOG, אורן אלעמרי 052-3609028

כיצד אילוף יכול להפוך את כלבכם לכלב שמח יותר- לחצו כאן 

לפנסיון כלבים LADOG -לחצו כאן 

לדף הבית – אילוף כלבים