כלב רועה גרמני-היסטוריה

כלב רועה גרמני היסטוריה – LADOG                        

הגזע היפה ואיטליגנטי הזה פותח בתחילת דרכו בכדי להיות כלב עבודה השומר על עדרי כבשים במרכז אירופה. כלב רועה גרמני שרת את המנהיגים במספר דרכים: בזמן מלחמה, הם שמשו ככלבי הצלה וכלבי שליחים שהביאו הספקה של תרופות ללוחמים פצועים, העברת הודעות במכתבים, כאשר אף דרך תקשורת לא יכלה להתבצע. שימשו גם ככלבי שמירה ותצפית בכל רחבי העולם.
רועה גרמני שומר על מרעה
מהר מאוד העריכו את האינטיליגנציה הטמונה של כלב רועה גרמני ואת השימושים הרבים שניתן לממש מהגזע שפותח. במהרה הפך כלב רועים גרמני לכלב הולכה לעיוורים.
שימושים נוספים בעבר- אילוף רועה גרמני למטרת משימות הצלה בתאונות ואסונות טבע. עם רקע יוצא דופן זה, יש להדגיש, איך החיים המודרנים פיתחו את גזע רועים גרמני שהוא גם כלב יפה, חברותי ונאמן, חיית מחמד לבית וגם לדירה. כלבי רועה גרמני בעלי יכולות ואינטליגנציה שגורמות לו להתקיים בכל בית ברחבי העולם.
ההיסטוריה של כלב רועה גרמני המודרני שאנו מכירים, התחילה מרועה גרמני שפותח לראשונה בשנת 1891. כלבי רועה גרמני שימשו רבות במלחמות ברחבי העולם, ובזמן שלום, צבאות רבות התחמשו בכלבים אלו והחלו לאמנם לשעת מקרה חרום. עם הכרת התכונות של כלב הרועה גרמני, פותחו ברחבי העולם גם בתי ספר ללימוד כלבי נחייה לעיוורים, וכמעט כל הכלבים בבתי ספר האלו היו כלבי רועה גרמני.
סרטונים רבים של כלבי רועים גרמני מאולפים, שעברו אצלנו קורסי אילוף שונים וכלבים שנמכרו בעבר-כנסו לסרטוני אילוף של כלבי רועה גרמני.