קאנה קורסו

קאנה קורסו – LADOG

קאנה קורסו – גידול נכון, אופי ומאפיינים, היסטוריה, טיפול ואילוף נכון של כלבי קאנה קורסו. בחברת LADOG – ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי קאנה קורסו.

 

סרטוני אילוף של כלבי קאנה קורסו בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG 

 

לאקי – כלבת קאנה קורסו בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

 

בל – כלבת קאנה קורסו בקורס אילוף להגנה בחברת – LADOG 

 

סיזר –  קאנה קורסו בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

 

קני–  קאנה קורסו בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

אילוף מקצועי לכלב קאנה קורסו איטלקי-LADOG

אילוף מקצועי לכלב קאנה קורסו איטלקי-LADOG

הקאנה קורסו (Cane Corso) האיטלקי מידע  -כלב גדול וחזק, אלגנטי עם מבנה שרירים ארוך ואתלטי, הוא מפגין חוזק ,גמישות וסיבולת מרשימה ביחס לכלבי ענק האחרים. הפרווה שלו קצרה אבל לא חלקה עם טקסטורה כמעין זכוכית נוצצת שנהפכת לעבה יותר עם בוא החורף. גובהם של הזכרים, 68 ס"מ בממוצע, ומשקלם נע בין 55-65 ק"ג. גובהם של הנקבות, 64 ס"מ בממוצע ומשקלם נע בין 40-48 ק"ג. אורך החיים שלהם נע בין 10-13 שנים(אורך החיים של גזע זה תלוי מאוד באגן, עליו נדבר בהמשך).
הקאנה קורסו נשמר בגזעו המקורי ומקורו באיטליה, מוצאו בגזעים של כלבי צייד. הוא היה הכלב האהוב על האוכלוסייה האיטלקית. הוא שימש בעבר למגוון משימות שונות כמו שמירה על בקר וצייד. כיום הוא נמצא בעיקר באזורים לשימור בדרום איטליה. מקור השם קורסו בא מלטינית ומשמעותו הוא "מגן". בישראל רבים מכנים הגזע קאנה קורסה.

קורס אילוף כלבים לקאנה קורסו - LADOG

מידע מקצועי לאילוף כלב קאנה קורסו – LADOG

קאנה קורסו אופי

יכול להיות נאמן וכלב משפחה טוב, כמובן עם אילוף וגידול נכון עליהם נדבר בהמשך. כמן כן הוא כלב שקט יחסית ורגוע המסוגל להסתגל בחיים בדירה. גזע אינטליגנטי מאוד וקל ביחס לגזעים הגדולים האחרים לאילוף ולאימון. הוא כלב אקטיבי מחוץ לבית בסביבת כלבים, אנשים ומקמות חדשים. הוא יכול להיות כלב שמירה מצוין וכלב הגנה מעולה בעזרת קורס אילוף כלבים להגנה. הקאנה קורסו האיטלקי באימון נכון הוא כלב נהדר למשפחה עם ילדים(אך עדיין יש עדיפות לנקבה), הוא עדין ומרעיף אהבה על בעליו. למרות שהם כלבים מגוננים מאוד הם מאוד עדינים. הם כלבים שמאוד קשורים לבעלים. למרות שברוב הזמן הטמפרמנט שלהםרגוע, אם הוא יידרש לכך הוא יגיב בעוצמה לכל מי שינסה לפגוע בבעלים שלו או בבית או ברכוש של הבעלים שלו במידה ואומן להגנה.

אילוף כלבים מקצועי לקאנה קורסו- LADOG

אילוף כלבים מקצועי לקאנה קורסו- LADOG

הקאנה קורסו עלול להיות חשדן כלפי זרים אבל נהדר עם המשפחה, אך גם קאנה קורסו חשדן לזרים ניתן לשליטה באילוף למשמעת כאשר אורחים מגיעים . אם הכלב אולף בצורה הנכונה הוא יכול להיות צייתן מאוד לבני הבית, חשוב להשתמש בייצרי העבודה שלו באילוף למשמעת(ייצרי המשחק המפותחים שלו) . בעבר קוצצו אוזני הכלב, זאת בכדי לנטרל את הזאבים שחמדו לרועי צאן, ולצאת עם פגיעה נמוכה ככל שניתן. זו הסיבה שהאוזניים הם האיבר הכי רגיש שלהם, הרבה יותר משאר הגוף.

אילוף מקצועי לכלבי קאנה קורסו- LADOG

אימון כלבי קאנה קורסו- LADOG

במקורו הקאנה קורסו הוא כלב לחימה ולכן הם כלבים העלולים לחפש עימותים עם כלבים אחרים. הכלבים הללו טופחו מאות שנים ככלבי עבודה חזקים.הקאנה קורסו הוא לא כלב לכל אחד, כלב זה זקוק למישהו מנוסה שיידע כיצד להשליט משמעת על הכלב ולשלוט בו. הכלב יכול להיות אגרסיבי כלפי זרים או כלפי כלבים אחרים אם הוא לא יהיה מחובר אליהם. אם הוא רואה את עצמו מעל לבעלים שלו בהיררכיה, הוא עלול להיות תוקפן גם כלפי הבעלים. תופעה של תוקפנות כלפי הבעלים החלש יכולה להיות בכל גזע אך לגזע הקאנה קורסו תופעה זו יכול להיות יותר פופולארית בעקבות אופיו הקשוח והחזק בהתבגרותו. על מנת להטמיע בכלב את האופי הנכון חשוב לגרום לו להתחבר עם כלבים אחרים מרגע שהוא גור, כמו כן מאוד מומלץ שהכלב יעבור קורס אילוף כלבים למשמעת מתקדמת ושליטה על הכלב מבחינת ההיררכיה במשפחה. הקאנה קורסו יכול להיות חבר נאמן רגוע במידה ואולף בצורה טובה עם בעלים קשוח וחזק, בעל ביטחון עצמי, עקבי, שקובע חוקים שהכלב חייב לבצע ומגדיר גבולות ברורים על מה הוא יכול או לא יכול לעשות ביחד עם אספקה יום יומית שוטפת של תרגילים מנטאליים ופיזיים.

תרגול משמעת עם קאנה קורסו-LADOG

תרגול משמעת עם קאנה קורסו-LADOG

הקאנה קורסו יכול לחיות גם בדירה ובתנאי שיספקו לו את כמות הפעילות הנדרשת. לא תהיה לו בעיה לחיות בחוץ בחצר אם יש לו מלונה שתספק את צרכיו. מכיוון שגזע זה נחשב לאתלטי ביחס לכלבים הגדולים האחרים, הוא דורש פעילות בינונית לאורך חיים בריא ומאוזן ולכן יכול להיות מלווה מצוין להליכה בבוקר או בערב, אך היזהרו מחום כבד, כלבים אלו רגישים מאוד לחום ובמיוחד ועלולים להכנס להתקף בעקבות בעיות נשימה בגזע.

LADOG- אילוף כלבים, בעלי ידע מקצועי רב באילוף כלבי קאנה קורסו. לפניכם חומר מקצועי אודות הגזע- יתרונות, חסרונות, דומיננטיות,הגזע ככלב עבודה,המנעות מבעיות אגן ועוד.

יתרונות בכלבי קאנה קורסו– כלב מותאם מאוד לאילוף הגנה. בבגרותו כלב שמירה מצויין. רגוע יחסית ומתאים לגידול גם בתוך דירה. פרווה קצרה המצריכה טיפוח מועט. מחוץ לבית יחסית פעיל לכלבים הגדולים האחרים(במידה ולכלב אין עודף משקל). כלב חכם מאוד, בעל קליטה מצויינת לאילוף. לקאנה קורסו יצר עבודה(משחק) חזק מאוד שאותו מקשרים לאילוף על מנת להגיע לרמות גבוהות.

קאנה קורסו באילוף לקשר עין-LADOG

קאנה קורסו באילוף לקשר עין-LADOG

חסרונות בכלבי קאנה קורסו– כלבים בעלי משקל עודף סובלים מבעיות אגן חמורות בבגרותם, עלול להיות דומיננטי עם בעלים חלש שלא מתמצא באילוף כלב מגזע זה. מתבגר לאט מאוד ולכן שומר על הטירטוריה רק בגיל בוגר(אך לאילוף להגנה אין בעיה לאלפו גם בגיל מוקדם). בבגרותו עלול להיות תוקפן כלפי זרים וכלפי כלבים אחרים.

ללא אילוף קפדני קאנה קורסו עלול להיות דומיננטי-LADOG

ללא אילוף קפדני קאנה קורסו עלול להיות דומיננטי-LADOG

קאנה קורסו עלול להיות דומיננטי ללא גידול נכון- קאנה קורסו בבגרותו יכול להיות דומיננטי מאוד ללא מנהיג חזק בבית, גזע זה עלול לפתח שליטה וטריטוריאליות בבית בגידול שגוי, ישנם כלבים מגזע זה אשר בבגרותם מראים סימני תוקפנות כאשר הבעלים מתקרב לאוכל שלהם או למקום השינה שלהם ולמשחקים שלהם. בכדי שתופעת התוקפנות לא תגיע כלל בבגרותו של הכלב, חשוב מאוד אילוף למשמעת ביחד עם אימון שליטה של הבעלים על הכלב. הקאנה קורסו חייב בבעלים דומיננטי ומנהיג בכדי שיבין את מיקומו בהיררכיה של הבית. בעלי כלבי רבים לא חושבים כי הגזע הזה שברשותם יהיה דומיננטי ותוקפן לבעלים בגלל התבגרותו האיטית הנותנת אשליה כי הכלב שברשותם שכבר גדול מבחינה פיזית הוא גם הכלב שהגיע לבגרות מלאה. חשוב שהאילוף יהיה מלווה ע"י מאלף כלבים אשר ידריך כיצד ליצור מנהיגות נכונה על הכלב בכדי שיבין את מיקומו במשפחה האנושית ובכך יהיה בטוח לגידול בבית.

פיתוח יצר המשחק בגורי קאנה קורסו-LADOG

פיתוח יצר המשחק בגורי קאנה קורסו-LADOG

אילוף כלבים אילוף כלבי קאנה קורסו בשימוש עם יצרי העבודה שלהם– כאשר מכירים לעמוק את היצרים החזקים של הקאנה קורסו למשחקי נשיכה, ניתן לאלף את הגזע המדהים הזה לרמות גבוהות מאוד לכל הקשור לאילוף למשמעת. זהו גזע הנהנה מאוד ממשחקי נשיכה כגון חבל או משחק מקצועי יותר הנקרא פפירול. משחקי נשיכה אלו עם קישור נכון בקורס אילוף כלבים למשמעת יכול להביא לתוצאות מדהימות באימון . דוגמא קלאסית לקישור האילוף עם משחקים, בכל פעם שקוראים לכלב אליי נותנים לו משחק נשיכה, בכך הכלב נהנה מאוד מביצוע הפקודה ועושה זאת בהתלהבות רבה. לכלבי הקאנה קורסו משחקי הנשיכה חזקים פי כמה וכמה מאשר צ'ופרי אוכל שונים. בפיתוח יצר המשחק שהוא בבסיסו משחקי ציד ונשיכה נכונה, הכלב מחזק את הייצרים ובכך גוברת אהבתו לאילוף. מאלף כלבים מקצועי המבין בגזע יכול להדריך את בעל הכלב כיצד לחזק את הייצרים בשילוב עם משמעת מוחלטת לשליטה מלאה על כלב חזק זה.

קאנה קורסו בוגר ענק-LADOG

קאנה קורסו בוגר ענק-LADOG

קאנה קורסו נחשב לכלב המתבגר לאט יחסית לרוב גזעי הכלבים -בעלי כלבים מסוג זה מרגישים כי הכלב שברשותם מתנהג כגור גם בגילאים של שנתיים שלוש, בעקבות תופעת ההתבגרות האיטית בעלי כלבים מגזע זה אינם מבחינים כי הכלב שברשותם מתנהג במשחקי שליטה גוריים על הבעלים מבלי שירגישו. דוגמא לכך היא כאשר הכלב קופץ על הבעלים במשחקי שליטה גוריים ודרך זה מבין גם כי הבעלים חלש יותר, וזו עוד אבן דרך בשביל הכלב להבין את יחסי הכוחות ולעלות בסולם ההיררכי. בעקבות גודל הכלב וכוחו העצום הוא עלול להבין כי הוא חזק יותר מהבעלים, ולתפוס מקום גבוה יותר בסולם ההיררכי של המשפחה ואז לפתח מנהיגות בבית ככלב בוגר.לכן חשוב מאוד לאלף את הקאנה קורסו למשמעת ברמה הגבוהה ביותר ובכך יבין את מקומו בסולם ההיררכי. זכרו הכלב מתבגר ומשתנה כל חייו,ככל שכלב בוגר יותר כך אופיו נעשה קשוח וחזק יותר.קאנה קורסו מתחיל לקבל את אופיו האמיתי בגיל ארבע בממוצע.

קאנה קורסו אפור כחול- LADOG

קאנה קורסו אפור כחול- LADOG

חשיפה נכונה לכלבי קאנה קורסו-כלבי קאנה קורסו ללא חשיפה מדויקת בגיל צעיר מאוד,עלולים להיות פחדנים. זהו גזע המצריך יותר השקעה מבחינת חשיפה לרעשים, אנשים זרים וכלבים אחרים. ללא חשיפה מספקת של הבעלים, עלול הקאנה קורסו לברוח מכל רעש. במידה ורואים כי הגור מסרב להתקרב לאדם זר, ואף זז אחורה, יש לטפל מיד בבעיה זות אחרת עלול לפתח תוקפנות פחדנים בעתיד. חשיפה נכונה לכלבים בגיל צעיר היא תנאי הכרחי לגידול כלב חזק זה, ללא חשיפה הוא עלול לנשוך כלבים מפחד. גיל החשיפה צריך להיות משלושה חודשים, לאחר סיום חיסון המשושה השלישי. חשוב לחשוף בזמן, פעמים רבות הבעלים או הוטרינר קובע את הזמנים בין החיסונים לפרקי זמן ארוכים, מה שמוביל בסוף, לסיום החיסונים בגיל שלושה וחצי חודשים במקום שלושה חודשים. נתון זה נראה לבעלים כזניח, אך בגיל הזה כל יום הוא קריטי לחשיפה של הקאנה קורסו. במידה והמגדל נתן את החיסון הראשון ממש בזמן, ניתן גם לסיים את חיסוני המשושה בגיל חודשיים ושלושה שבועות. בגילאים אלו החשיפה מאוד יעילה.

קורס אילוף מקיף לכלב קאנה קורסו-LADOG

קורס אילוף מקיף לכלב קאנה קורסו-LADOG

כיצד לחשוף גור קאנה קורסו- יש לקחת את הגור על בסיס יומי למקומות חדשים לפחות לשעה ביום. מקום שהכלב מכיר כבר לא יהווה לו איום, לכן לא מומלץ לקחת למקום קבוע, אלה לשנות כמה שיותר שטחים, ולמקומות מגוונים. מקומות רועשים כמו מרכז עיר, תחנת אוטובוס ועוד. חשיפה לאנשים בגיל צעיר- ישנם בעלי כלבים החושבים שאסור לכלב שלהם שיבוא במגע עם אנשים זרים, בכדי להפוך לכלב הגנה טוב, זו טעות נפוצה שיש להכחיד מהשורש. כלב הגנה טוב חייב קודם כל להיות עם ביטחון עצמי גבוה ואז יבצע את תרגילי ההגנה בצורה טובה ומלאת ביטחון. אך קאנה קורסו שלא נחשף למספיק אנשים זרים, יהיה פשוט תוקפן מפחד ולא יציב באופיו. חשיפה לכלבים- חשיפה לכלבים צריכה להיות לכמה שיותר כלבים, אך לא כלבים חזקים מידי, יש להתחיל עם כלבים עדינים ולאט לאט עם הביטחון של הכלב ניתן לקחת ליד כל כלב. חשיפה לכלב חזק מידי, יכולה לתת לכלב חוויה שלילית ואז ריחוק מכלבים. אך זכרו כמה שיותר כלבים נכונים בגיל צעיר, זה המפתח להצלחה. בקורס אילוף בחברת LADOG-אילוף כלבים נותנים דגש על חשיפה נכונה לכלבי קאנה קורסו.

אילוף להגנה ותקיפה לכלבי קאנה קורסו- LADOG

אילוף להגנה ותקיפה לכלבי קאנה קורסו- LADOG

אילוף קאנה קורסו להגנה– כלב הגנה מצויין להגנה אישית, באילוף מקצועי ניתן להגיע עם כלבים אלו לרמות גבוהות מאוד של הגנה אישית, הם כלבים חזקים וחריפים מאוד בעבודה זו ונהנים מאוד מאימוני ההגנה. לגבי שמירה על שטח- אילוף להגנה הוא הבסיס לשמירה, בעקבות התבגרותו האיטית הקאנה קורסו מתחיל לשמור על הטריטוריה שלו בגיל מאוחר יותר מרוב הכלבים האחרים, אך שגזע זה מתחיל לשמור, הוא נחשב לכלב שמירה מצויין.חשוב לעבוד עם גזע זה בהגנה לאורך זמן, הכוונה שכדאי להתחיל באילוף להגנה בגיל צעיר ולסיים בגיל בוגר. בעבודת הגנה לטווח ארוך עובר הכלב בחייו מספר שלבים חשובים משלב הגורות, שבשלב זה לומד הגור לחקות את הכלבים האחרים(לכן מומלץ לאמנו בקרבת כלבים אחרים שיודעים הגנה ובכך הגור לומד מהם) וחשוב לאלפו עד לשלב הבגרות בו הכלב נותן ביצועים אמיתיים ככלב בוגר. זכרו תמיד שהקאנה קורסו מתבגר לאט לכן אילוף להגנה לאורך זמן הוא הנכון והיעיל ביותר עבור כל גזע אך בעיקר בגזע זה.

חשוב לשמור על משקל תקין לכלבי קאנה קורסו איטלקי-LADOG

חשוב לשמור על משקל תקין לכלבי קאנה קורסו איטלקי-LADOG

בעיות אגן בקאנה קורסו- ללא השגחה על משקל תקין וכושר סביר לקאנה קורסו סיכוי גבוהה לבעיות אגן בבגרותו . בעלי קאנה קורסו רבים מאכילים בכמות גדולה יותר ממה שנדרש מה שמביא לשחיקה של האגן במשך השנים, לכן חשוב מאוד להקפיד על משקל תקין עוד בהיותו גור למשך כל חיייו. הבעיה המרכזית של בעלי כלבים היא המחשבה כי הכלב שברשותם במשקל תקין למרות שברוב המקרים הוא במשקל עודף של מספר קילוגרמים. כאשר כלב משמין הוא אינו מפתח כרס ולכן בעלי כלבים נוטים לחשוב כי הכלב השמן הינו רחב ושרירי,שבפועל ברוב המקרים מדובר בכלב עם משקל עודף. גורם נוסף אשר יכול לסייע בשמירה על האגן של הקאנה קורסו הוא חיזוק השרירים של הכלב. רגלים חזקות תומכות טוב יותר באגן ופחות גורמות לשחיקתו,לכן חשוב לצאת עם הכלב להליכות, להריץ אותו על בסיס יומי עם משחק אך חשוב לזכור שגזע זה לא מסוגל לפעילות ממושכת ולאימונים בחום, לכן אמנו את הקאנה קורסו באימוני ריצות קצרים בעזרת משחקים ושילוב של הליכות ארוכות, אל לא בשעות החמות.

חשוב לתת לכלבי קאנה קורסו תנועה חופשית על בסיס יומי-LADOG

חשוב לתת לכלבי קאנה קורסו תנועה חופשית על בסיס יומי-LADOG

לפרטים אודות קורס אילוף כלבים, במרכז הכלבני לה-דוג, 052-3609028 למאלף הכלבים אורן אלעמרי.

לחצו כאן -לקורס אילוף מקיף בחברת – LADOG

לסרטוני אילוף כלבים למשמעת והגנה בחברת LADOG – לחצו לסרטוני אילוף

האם הקאנה קורסו שלכם הוא כלב עבודה? אילו כללי ברזל חשוב יש לדעת בגידול כלבים גדולים כגון קאנה קורסו? כנסו לטיפם חשובים מאוד לגידול ואילוף כלבכם- טיפים לאילוף כלבים

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לקאנה קורסו שלכם -לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".