סמוייד

סמוייד – LADOG

 סמוייד – Samoyed – אופי ומאפיינים, גידול נכון, אילוף המתאים לכלבי סמוייד. בחברת LADOG  ידע מקצועי וניסיון רב באילוף כלבי סמוייד.

סנדי – כלבת סמויד בסיום קורס אילוף בחברת – LADOG

ריו – סמויד בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

 

כלב הסמוייד נחשב לכלב ידידותי ביותר, מסור ונאמן מאוד לבעלים. עם זאת, הוא חייב חינוך ואילוף ראשוניים אשר יטביעו בו את תכונותיו הידידותיות. הסמוייד ידוע בעקשנותו הרבה ובעמידה על שלו. הוא כלב עצמאי מאוד, ובשלב הראשון בטחונו העצמי עלול לגרום לו להיות נוקשה ובעייתי. הטיפול והחינוך חייבים להיות ברמה גבוהה, ובתהליך האילוף יש צורך תמידי במשמעת וסדר.

קורס אילוף לכלבי סמוייד-LADOG

קורס אילוף לכלבי סמוייד-LADOG

כלב הסמוייד נחשב לכלב ידידותי ביותר, מסור ונאמן מאוד לבעלים. עם זאת, הוא חייב חינוך ואילוף ראשוניים אשר יטביעו בו את תכונותיו הידידותיות. הסמוייד ידוע בעקשנותו הרבה ובעמידה על שלו. הוא כלב עצמאי מאוד, ובשלב הראשון בטחונו העצמי עלול לגרום לו להיות נוקשה ובעייתי. הטיפול והחינוך חייבים להיות ברמה גבוהה, ובתהליך האילוף יש צורך תמידי במשמעת וסדר.

כלב משפחה מושלם
לאחר אילוף והנחיה נכונים, הסמוייד עשוי להיות חיית הבית המושלמת. הוא הופך לידידותי, נעים וקליל, וכיף לגדלו כחלק מבני הבית כאשר הוא מוסיף למשפחה צבע וחיים. הוא מתאים מאוד לילדים ונערים, אשר ימצאו בו חבר ושותף לחיים. הוא כלב נמרץ במיוחד ואוהב להתרוצץ, לכן ישמח לכל הזדמנות למשחק או פעילות עם הבעלים. מבחינתו, כל משחק הוא רעיון מבורך ושעות שלמות של ריצה ופעילות ממש לא מרתיעות אותו.

אילוף כלב סמוייד למשמעת - LADOG

אילוף כלב סמוייד למשמעת – LADOG

הסמוייד ככלב שמירה
אופיו הנעים והידידותי של הסמוייד גורם לו להיות כלב שמירה לא כל כך יעיל. ברם, יעילותו אכן משתלמת כגורם מתריע, ובשעה שזר חותר לשטחו הוא בהחלט יכול להזהיר ולהעביר את המסר לבעלים. ככלל, הסמוייד מתפקד טוב בעיקר בנביחות ובאזהרות אך לרוב הוא לא יהיה תוקפני או בעל מזג מסוכן.

השתייכות הגזע
הסמוייד משתייך אל כלבי השפיץ והטיפוסים הפרימטיבים, אך יחסית לשאר כלבי השפיץ מבנהו מרובע יותר ופחות ארוך (בשל כך הוא מתאים יותר לגידול ביתי ופחות לצרכי עבודה). במדינת ישראל, בה נרשמו לפני כשני עשורים כ – 700 כלבי סמוייד, משמש הכלב כסמלה של אגודת כלבי השפיץ הישראלית ושל החוג הישראלי לכלבי שפיץ.

אימון מתקדם לכלב הסמוייד-LADOG

אימון מתקדם לכלב הסמוייד-LADOG

היסטוריה של הגזע
מקור שמו של הגזע הוא אי שם בסיביר, שם חיו לפני שנים בני שבט הסמוייד, שמוצאם בחופי אוקיינוס הקרח הצפוני, בין הים הלבן להרי סיביר. אנשי השבט, שהתפרנסו בעיקר מגידול צאן ומדיג, נעזרו השבטים בכלבים לצורך שמירה על האיילים, רעייתם והובלתם, ובגרירת מזחלות ותנועה אל אתרי הדיג. תמיכה נוספת שהעניק הכלב היתה בחימום בני האדם, כאשר בלילות הקפואים של סיביר היו הכלבים שוהים עם בעליהם בבית ומחממים אחד את השני. החיים בחיכוך עם כלבי הסמוייד והקרבה אליהם, גרמו להם להיות אהובים מאוד על אנשי השבט, ואלו התייחסו אל הכלבים כאל בני משפחה. בסוף המאה ה – 19, הגיעו משלחות של חוקרים לפגוש את השבט, ובחזרתם לבריטניה הביאו עימם את כלבי גזע הסמוייד.

סמוייד בים- LADOG אימון כלבים מקצועי

סמוייד בים- LADOG אימון כלבים מקצועי

תיאור ופרטים
למרות שהוא עשוי להופיע בגווני קרם, צבעו של הסמוייד הוא בדרך כלל לבן וכך גם קובע התקן הרשמי על צבע הגזע. פרוותו ארוכה ומלאה, גופו שרירי ומוצק וזנבו ארוך ומסולסל. ראשו משולש, האוזניים קטנות, נוטות קדימה ומכוסות בהרבה שיער, והעיניים שקדיות ובצבע חום כהה. מבנה פניו של הסמוייד בנוי כך שנראה כאילו הוא מחייך, תודות ליחס בין הפה לעיניים ומתיחת הלחיים המשווים לו את מראה שמתאים מאוד לאופיו ומזגו. חיוך זה הקנה לסמוייד את הכינוי "סֵם המחייך". גובהו של זכר הסמוייד מגיע עד 57 ס"מ ושל הנקבה עד 53 ס"מ, והמשקל הממוצע של כלבי הגזע הוא 25 ק"ג. תוחלת החיים של כלבי הסמוייד היא 14 שנים בממוצע.

טיפול מיוחד
כאמור, מקורו של הסמוייד הוא בארצות צפוניות וקרות, כך שהוא רגיל למזג אוויר קר וטמפרטורה נמוכה. לכן, בימים ובאזורים חמים, יש צורך לדאוג לו לאזור נעים ולהניחו בפנים הבית הממוזג. כמו כן, פרוותו הארוכה רק מקשה ומכבידה על החום, ולכן, יש לדאוג ולגלח אותה עם בוא הקיץ החם. אי טיפול נכון בעודף חום עלול לגרור אחריו, בין השאר, בעיות עור. דגש חשוב נוסף בגידול הסמוייד כחיית מחמד, הוא הצורך בתשומת לב רבה ופעילות. הסמוייד הוא כלב פעיל ונמרץ מאוד, והוא חייב את ההתרוצצות והוצאת האנרגיה.

בעיות בריאות
הסמוייד עלול לסבול ממספר מחלות, ביניהן בעיות עיניים ובעיות אגן גנטיות, אליהן יש לשים לב ולעקוב אחר מצבו הבריאותי. כמו כן, החזקת סמוייד בסביבה חמה מדי עשויה, כאמור, לגרום לבעיות עור, בעוד הזנחה כללית וטיפול לקוי עלולים להביא אף לבעיות של סוכרת.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

 

למגוון טיפים לאילוף הסמוייד שלכם כנסו – טיפים חשובים לאילוף כלבים.

כל שיטות האילוף והתאמתם לכלבכם-LADOG

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".