מרמנו

מרמנו – LADOG

מרמנו –  אופי, היסטוריה, גידול נכון, אילוף המתאים לכלבי רועים מרמנו. במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע מקצועי ונסיון באילוף כלבי מרמנו.

אילוף מקצועי לכלבי מרמנו - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי מרמנו – LADOG – מרכז לאילוף כלבים

כלב רועים מרמנו – Maremma Sheepdog
הינו כלב שמקורו באיטליה ומוכר גם בשם מרמנו. הינו כלב שמירה על מרעה שהיה נפוץ במרכז איטליה. הוא היה נפוץ במיוחד באיזורי טוסקנה ולאציו. הוא שומש במשך מאות שנים על ידי רועי צאן איטלקים בכדי לאגד את המרעה ושלמור עליהם מפני זאבים.

מראה של כלב רועים מרמנו:
גזע רועה מרמנו הינו כלב מוצק, מבנה מסיבי, פרווה לבנה עבה, ראש גדול מאוד ואף שחור. בהתאם לתקני הגזע:
הזכרים נעים במשקל של 40-48 ק"ג וגובהם נע בין 65-75 ס"מ. הנקבות כידוע יותר קטנות ונעות במשקל של 30-38 ק"ג ובגובה של 60-70 ס"מ. אך ניתן לראות כי ישנם כלבים גדולים יותר גם בקרב אוכלוסיית הזכרים וגם בקרב אוכלוסיית הנקבות.
הפרווה מאופיינות כפרווה ארוכה ועבה. בנוסף, הפרווה הולכת ונהיית ארוכה יותר בחלק הצוואר של הכלב. הפרווה אמורה להיות בגוון לבן ולעיתים עם גוונים של צהוב מעורבבים בתוך הלבן. בנוסף, יש המחלקים את הגזע למספר תתי גזעים הנובעים מהבדלים פיזיים קטנים ביותר. חלוקה זו נוצרה על ידי כפרים שונים ברחבי איטליה אך אין לה משמעות חשובה. ההבדלים כיום מצויים בשמות שונים. אך חשוב להבין כי בגנטיקה של הכלב ולא משנה מאיזה תת גזע, ישנו אופי בסיסי של שמירה. לא משנה באיזה כפר הוא היה נפוץ, הכלב שימש בעיקר למטרת שמירה וזו הוטבעה בו.

קורס אילוף למשמעת לכלב מרמנו - LADOG

קורס אילוף למשמעת לכלב רועים מרמנו – LADOG

אופי והתנהגות של רועה מרמנו:
למרות הגודל של כלב מרמנו , גזע זה יכול להסתדר מצוין בחברה של חיות אחרות בשטח פתוח. במשך מאות שנים, הכלב היה עדין עם כבשים אך הגן בצורה יוצאת דופן על העדר בתוקפנות נגד זאבים ומשיגי גבול שונים. לכן, פיתח אופי של התחברות למשפחה והראה , רוגע, אינטליגנציה טריטורילית להבין ולהפריד בין אויב לחבר. אך עם זאת, הכלב יראה עוינות כלפי זרים שהם לא חלק ממשפחתו. כלבים אלו נובחים כחלק נורמלי של התנהגותם ככלבי שמירה. לעיתים זה יוצר בעיה בגידול בתנאים עירוניים עם אוכלוסיה רבה, אך ניתן להתגבר על בעיה זו באמצעות אילוף כלבים. תנאי הגידול הטובים ביותר לגזע רועה מרמנו הוא שדות פתוחים הרחק משכנים.
כלבי מרמנו נחשפים לכבשים כבר בהיותם גורים קטנים בכדי להרגיל אותם למרעה צאן. אפילו כיום ניתן למצוא מקומות גידול בעולם שמציבים את הגורים כבר בגיל חודש בסמוך לכבשים. הכלב מטבעו הינו חיית להקה שמחפשת מנהיג. לכן, חשוב לבצע עם הכלב אימוני משמעת ואילוף כלבים בכדי להשתלט עליו וליצור מצב של מנהיגות. הכלב יודע להסתדר עם חיות אחרות הכולל גם כלבים אך חשוב לבצע איתו תהליך סוציאליזציה – תהליך שבו מרגילים את הכלב לכלבים אחרים וגירויים אחרים בכדי שילמד לקבל אותם באופן הנכון. אחד היתרונות של אילוף כלבים הוא עבודה באילוף כלבים קבוצתי אשר מעניק חשיפה מירבית לכלבים ואנשים שונים וכך הכלב לומד לקבל את אותם גירויים. למרות שהגזע רועה מרמנו הוא כלב מצוין לעבודת שמירה, אין זאת אומרת שכל כלב מגזע זה יהיה כלב מתאים לשמירה. חשוב לבצע איתו אימוני אילוף כלבים לשמירה עם מאלפי כלבים מקצועיים שידריכו אתכם כיצד להגיע עם הכלב לרמת שמירה מיטבית. בעלים שיתנהג בצורה חלשה עם הכלב יבין כי דרך זו איננה טובה והיא גורמת לכלב להיות פראי באופיו ולחוסר ריסון.
גזע המרמנו מסתדר באופן כללי עם ילדים אבל חשוב לזכור כי מדובר כאן בחיה ולכן חשוב להרגיל אותו לילדים בצורה זהירה מאוד.

רועה מרמנו בארצה הישאר-LADOG

רועה מרמנו בארצה הישאר-LADOG

גידול גור מגזע מרמנו:
גידול מושכל של גזע זה יוביל בעתיד לתוצאות טובות של הנאה וסיפוק שלכם ושל כלבכם. אך מנגד, גידול שגוי יכול לגרום לסבל וחוסר יעילות. ראשית, חשוב להדגיש כי בכל הנושא של גידול כלבים, חושב להתייעץ עם מאלף כלבים מוסמך בכדי שיעניק לכם הכוונה מקצועית לגבי גידול ויוכל לענות לכם על כל שאלה שיש לכם. אז אם כן, חשוב בגידול כלבים להקפיד על כמה דברים:
הקפדה על מזון מתאים – חשוב להאכיל את הכלב במזון איכותי המותאם לגורים מגזע גדול. יש להאכיל אתה כלב בחלוקה של כמה פעמים ביום לדוגמא: אם על הכלב לאכול 500 גרם ביום , אז חלקו לו את הארוחה ל-4 ארוחות של 125 גרם כל ארוחה. בנוסף אין להאכיל את הגור יותר מהכמות המתאימה לו. בכדי לראות מהי הכמות המתאימה, יש להתבונן מחלק האחורי של שק האוכל ולזהות את הכמות המתאימה לפי המשקל של הכלב. חשוב לבצע עם הכלב עוד בעודו גור, תרגילי שליטה בכדי להראות לו שהבעלים עומד בראש ההיררכיה המשפחתית. כידוע, כלב הינו חיית להקה אשר מטבעה שואפת להיות בראש ההירככיה המשפחתית. בשום פנים ואופן אין לאפשר לכלב להיות בראש ההיררכיה המשפחתית שכן, באופן זה יכול להפוך לתוקפן כלפי בני הבית ולבלתי מרוסן. תרגילי שליטה כוללים נגיעה באוכל של הכלב בזמן שהוא בצלחת. ולקיחת המזרן של הכלב אליכם. חשוב להבין כי את הכל התרגילים הללו יש לבצע רק כאשר יש אדם בסביבה ששולט בכלב ויש לבצע זאת בזהירות ובהדרכת מאלף כלבים מקצועי. חשוב לנהוג עם הכלב ביד קשה עוד מעודו גור. הכלבים הללו הם בעלי אופי חזק שיש לעצבו לפי המטרה של הבעלים. חשוב מאוד לבצע איתו כבר מגיל צעיר, את נושא אילוף כלבים למשמעת הכולל פקודות רבות כמו: שב, רגלי, אלי ועוד בכדי להעניק לו שליטה בסיסית בטרם התחלתם את אימוני השמירה וההגנה. מומלץ גם להקנות לכלב אימוני שמירה מגיל צעיר בכדי שיגדל עם אילוף כלבים במהלך חייו.

גור של רועים מרמנו - LADOG - אילוף מקצועי

גור של רועים מרמנו – LADOG – אילוף מקצועי

תנאי גידול של כלב רועה מרמנו:
ההמלצה היא לגדל את הכלב בתנאי גידול חוץ ביתיים ולא בתוך הבית למרות שישנם המגדלים אותם גם בתוך דירה. אם תצאו עם הכלב למספיק אימונים, הוא יעשה רגוע יותר ויהיה נוח יותר בבית. כאמור, הכלב היה במשך מאות שנים בתנאי מרחב פתוח ולכן לאופן הגידול הזה הוא רגיל. לכן, הכי טוב זה לגדל אותו באיזור של שדות או חצר בית גדולה. מרמנו יכול להיות בכל תנאי מזג אויר בלי בעיה, אך חשוב לזכור כי כמו כל כלב, אסור לו להיות במשך זמן רב תחת שמש ישירה והוא חייב להיות תחת מקום קורה. כאמור, לכלב ישנה פרווה כפולה שמגנה עליו מתנאי מזג אויר שונים, אך הכלב מתאים יותר לגידול בתנאי קור מאשר תנאי חום.

כלב רועים רמנו נחשב לפעיל ביחס למראה שלו -LADOG - אילוף כלבים

כלב רועים רמנו נחשב לפעיל ביחס למראה שלו -LADOG – אילוף כלבים

רועה מרמנו – בריאות:
הגיל הממוצע של גזע זה הוא 12 שנים. חשוב להבין כי תוחלת החיים של הכלב יכולה לעלות והיא תלויה גם בכם. כמו בני האדם, חשוב לבצע עם הכלב אימוני סיבולת לב ריאה. במילים אחרות חשוב לשמור על הכושר של הכלב בכדי לשמור על בריאותו. בנוסף, חשוב להאכיל את הכלב במזון איכותי ובכמויות נכונות. בשום פנים ואופן אין לחרוד מהכמויות שעל הכלב לאכול מאחר וזאת תגרום להשמנה ותפגע בבריאותו. חשוב לקחת את הכלב לביקורת שיגרתית אצל וטרינר בכדי לבדוק כי המצב הבריאותי הוא נורמלי וכי אין כל בעיה. לכלב אין בעיות בריאותיות מובהקות אשר יכולות לגרום לבעיה כלשהי.

אימון כלב מרמנו:
כידוע, כלבי מרמנו אינם כלבים האוהבים אילוף בצורה יוצאת דופן אך עם זאת ניתן לאלפם למטרות שונות. חשוב מאוד לבצע עם הכלב אימוני משמעת בסיסיים, אימוני הגנה ושמירה בכדי להגיע למצב שאתם מעניינים את הכלב בכל פעם מחדש. יש להוציא אותו לאימון יום יומי בכדי להוציא אותו מהרוגע ולהפוך אותו ליותר פעיל. אין לצפות כי גזע זה יעבוד כמו רועה בלגי במהירות והזריזות אך ניתן לקבל ממנו תוצאות יפות.

לסיכום, מדובר בכלב מגזע גדול שיעודו העיקרי הוא שמירה. הוא כלב מצוין למטרה זו ומשמש גם ככלב בית. איננו נפוץ במיוחד בארץ אך ניתן למצוא אותו במקומות שונים. חשוב מאוד להקפיד על אילוף כלבים עם גזע שכזה. כלב עם אופי חזק שיכול להקנות ביטחון בשמירה על טריטוריה. חשוב לגדל את הגור בצורה מושכלת ונכונה בכדי להגיע לתוצאות טובות בעתיד.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים חשובים לאילוף המרמנו שלכם – לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה למרמנו שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".