לברדור

 לברדור (רטריבר) – LADOG

לברדור  – גידול נכון אילוף כלבי לברדור, טיפול נכון ללברדור. במרכז לאילוף כלבים LADOG ניסיון רב באילוף כלבי לברדור רטריבר.

אוסקר – לברדור בסיום קורס אילוף כלבים למשמעת מתקדמת  בחברת – LADOG

סימבה – לברדור בסיום קורס אילוף כלבים למשמעת מתקדמת  בחברת – LADOG

 כלבת לברדור שאולפה על ידי LADOG -מרכז מקצועי לאילוף כלבים

אילוף כלב לברדור רטריברֻֻ, Labrador retriever -מעבר לשימוש הנפוץ של הכלב כחיית מחמד משפחתית הוא משמש גם למטרות אחרות, למטרות עבודה כגון- צייד, כלבי נחייה לעיוורים, איתור חומרי נפץ ואיתור סמים.לברדור נחשב לאחד מכלבי עבודה הטובים ביותר וזאת אודות לייצר המשחק החזק שלו בשילוב עם אנרגיות רבות וייצר התמדה חזק, את הייצרים עללו מקשרים לאילוף וכך יוצרים כלב עבודה מצויין.לדוגמא- מקשרים לכלב משחק עם חומר נפץ וכל פעם שהכלב מגלה חומר נפץ הוא מקבל משחקים, כך גם באילוף למשמעת חשוב מאוד לקשר ללברדור את המשחקים באילוף, כך נקבל כלב שמח הנהנה מאוד מפקודות האילוף.

פיתוח יצר המשחק בכלבי לברדור-LADOG

פיתוח יצר המשחק בכלבי לברדור-LADOG

דוגמא לקישור פקודת האילוף ומתן משחק- כאשר הכלב מבצע פקודת אליי מקבל הכלב משחקי נשיכה או כדור, כך הכלב מתלהב לבצע את הפקודה אליי, אך חשוב לתת לכלב את המשחקים רק עם ביצוע פקודות האילוף, כלב המקבל משחקים באופן קבוע מאבד עניין עם השנים ופחות מתלהב ממשחקים כאשר הוא מקבל פקודה, אך אם הכלב מקבל משחקים רק כאשר ביצע את פקודות האילוף הוא תמיד יתלהב וינסה לרצות את הבעלים. באילוף על ידי משחקים לכלבי לברדור ניתן להגיע לרמות הגבוהות ביותר, את ייצר המשחק ניתן לפתח באילוף מקצועי, על ידי אימון הנקרא משחק צייד- זהו אימון בו מחביאים את המשחק מספר פעמים עד שהכלב מקבל את המשחק, את הייצרים הללו מאלף כלבים בונה איתם בתוכנית סטנדרטית של אילוף למשמעת.

פיתוח יצר המשחק לגור לברדור רטריבר- LADOG

פיתוח יצר המשחק לגור לברדור רטריבר- LADOG

למרות האהבה הגדולה לגזע, למה אנשים רבים מתקשים להחזיק בכלבי לברדור ?
אנשים רבים חושבים שכלב לברדור הינו כלב רגוע, עקב היותו משמש כלב נחייה לעיוורים,אך לפני הכל כלבי לברדור הינם כלבים אנרגטיים מאוד, כלבי צייד חזקים וכלבים המשמשים למטרות גילוי סמים וחומרי נפץ ורק מספר מצמוצם יחסית בגזע משמש ככלב נחייה לעיוורים, כאשר בוחרים לברדור לשמש ככלב נחייה מחפשים רק אחד לכמה כלבים המתאימים למלא משימה זו.הסיבה המרכזית בה משתמשים בלברדור ככלב נחייה ופחות בגזעים אחרים היא שהעיוור קודם כל מחפש חברה וכלבי לברדור מספקים חברה מצוינת לעיוור בשל אופיים השמח ואהבתם לתשומת לב בלתי פוסקת .על ידי כך הם מספקים לעיוור חברה מהנה אך לא כמו שרוב הציבור חושב,שכלבים מסוג לברדור הם כלבים רגועים אלא התכונות שציינו מקודם הם אלו שהופכים את הלברדור לכלב נחייה ולא המחשבה שכלב לבדרור הוא כלב רגוע .

כלב נחיה לעיוור-LADOG

כלב נחיה לעיוור-LADOG

 חשוב לציין שקורס אילוף כלבים למשמעת מתקדמת עוזר מאוד להרגיע את אופיו הנמרץ של הלברדור. חשוב ללמד כלבי לברדור התנהגות נכונה בתוך הבית, כך ילמד הכלב כי בבית עליו להיות רגוע, בטיול עם רצועה עליו להיות רגוע וכאשר משחררים אותו באזורים מסויימים הוא יכול לרוץ ולפרוק את האנרגיות שלו. למעשה רובם הגדול של הלברדורים טופחו על מנת להיות כלבי עבודה, כיום אנו רואים יותר ויותר לברדורים המשמשים ככלבי בית, אך בכדי שהקליטה של הכלב תיהיה טובה חשוב מאוד לבצע אילוף כלבים לשליטה ומשמעת בכלב פעיל וחזק זה.

labrador retriever dog - אילוף מקיף לכלבי לברדור- LADOG

labrador retriever dog – אילוף מקיף לכלבי לברדור- LADOG

אילוף למשמעת מתקדמת היא תנאי הכרחי בגידול כלבי לברדור

 גבול רצועה לכלבי לברדור- כלבי לברדור נחשבים לכלבים נמרצים בעלי כוח רב, לכן בגזע זה קיימת סבירות גבוהה שללא אילוף מקצועי הכלב ימשוך את הבעלים בטיול סטנדרטי ברחוב, ולכן חשוב מאוד ללמד את הלברדור מגיל שלושה חודשים הרגלי הליכה נכונים. המושג גבול רצועה חשוב במיוחד לכלבי לברדור, כיוון שגבול רצועה אומר שכל פעם שהכלב מרגיש את הגבול של הרצועה עליו להאט לבד. גבול רצועה חשוב כיוון שגבול רצועה זה לא פקודה כלל, ובצורה זו הכלב לומד ללכת נכון ללא קשר לפקודת רגלי עליה נדבר בהמשך.

"אליי" ללא רצועה ללברדור- כלב לברדור חייב להיות משוחרר בשטח פתוח על בסיס יום יומי לפחות 45 דקות ביום בצעירותו, עד גיל ארבע שנים בערך, לאחר מכן ניתן לשחררו ל-20 דקות ביום. אך ללא שחרור יהפוך נמרץ ולחוץ מאוד. לברדור חברותי מאוד לכלבים אחרים ולאנשים זרים שזו אחת התכונות הטובות שלו. אך שילוב אופיו הנמרץ ביחד עם התקשרותו המהירה לסביבה, יכול לגרום לכלב לאבד את התקשורת עם הבעלים כשהוא משוחרר. ללא אילוף מקצועי רואים פעמים רבות כי הכלב ניגש לאדם זר בכדי לקבל ליטוף ולא נשמע לפקודה "אליי" , ניתן לראות כי משחק עם כלבים יכול לגרום לתופעה דומה. אך באילוף נכון בגיל צעיר ניתן להגיע לרמות משמעת של הפקודה "אליי" ללא רצועה כלל ומול גירויים.

לברדור בוגר בפקודת שב הישאר-LADOG

לברדור בוגר בפקודת שב הישאר-LADOG

"שב הישאר" ו"ארצה הישאר" באימון כלבי לברדור רטריבר- פקודות "הישאר" חשובה במיוחד לכלב הלברדור, כיוון שפקודה זו ממתנת את התלהבותו הרבה לסביבה. לברדור שרגיל לבצע את הפקודות הללו מול גירויים, יהיה נוח לשליטה בחוץ וכאשר באים אורחים. כאשר מתרגלים איתו את הפקודה על בסיס יומי. 15 דקות של הישאר ביום מול גירויים יהפוך את הלברדור שלכם למתון ורגוע בצורה משמעותית.

אילוף לפקודת "רגלי" עם גזע הלברדור- כלבי לברדור סקרנים מאוד לסביבה, כל תרחיש מעניין אותם. פקודת "רגלי" מייצרת תקשורת חזקה עם הבעלים והורדת הלחץ מהסביבה. הדגש ב"רגלי" הוא התנתקות מוחלטת למספר דקות מהסביבה ותקשורת מוחלטת עם הבעלים.

לברדור רטריבר שחור בפודת "רגלי"-LADOG

לברדור רטריבר שחור בפקודת "רגלי"-LADOG

בבית על הלברדור להיות רגוע ובחוץ שהבעלים מחליט ליצור זמן משחק- כלבי לברדור בתוך הבית יכולים להיות נמרצים מאוד ותזזיתיים. משחקי כדור והשתוללות עם הלברדור בתוך הבית יכולים להפוך אותו לנמרץ עוד יותר, לכן חשוב מאוד ללמד את הלברדור כי בבית מותר רק עצמות לכלבים(עדיפות לעצמות דחוסות בלבד), ומחוץ לבית בכל יציאה ניתן לשחק איתו במשחקי כדור או משחקי חבל נשיכה. בצורה זו כלבכם יבין כי הבית הינו מקום רגוע, ובחוץ יש זמן משחק שהבעלים מחליט כמובן. מומלץ את המשחקים לקשר לפקודות המשמעת.

אילוף למניעת הרס בכלבי לברדור- לכלבים אלו אהבה גדולה למשחקים, שזה כמובן יתרון גדול לתקשורת עם הכלב ולקישור המשחק לפקודות האילוף. אך יצר המשחק הגבוה יכול להוביל להרס רב בבית. אילוף מקצועי של גור לברדור יכול למנוע הרס של רכוש בבית.

בקורס אילוף כלבים בחברת LADOG- מגיעים לרמת משמעת מתקדמת עם הלברדור שלכם, אילוף למשמעת ללא רצועה כלל ומול גירויים, טיפול בבעית הרסנות, עיצוב אופיו של הגור שיהיה רגוע בבית ויצירת זמן משחק בחוץ. לחצו כאן-לפרטים אודות קורס אילוף בחברת LADOG.

קורס אילוף מקיף לכלבי לברדור רטריבר- LADOG

קורס אילוף מקיף לכלבי לברדור רטריבר- LADOG

השמנה בכלבי לברדור ובעיות אגן– כלבי לברדור הינם כלבים זללנים מטבעם, זהו הגזע שהכי אוהב לאכול, הרבה יותר משאר הגזעים. בעקבות זללנות היתר של הכלב וחוסר ידע מצד הבעלים, עובר הכלב את המשקל הרצוי ביותר מ 7 ק"ג ברוב כלבי הלברדור. הבעיה המרכזית בכלבים היא שכלב עם משקל עודף בעייני רוב הבעלים נראה רחב ואף מוצק ושרירי בפועל מדובר בכלב הסוחב עמו מספר ק"ג נוספים הגורים לבעיות אגן חמורות בבגרותו. בשונה מבני אדם שמשמינים, ישר רואים כרס בולטת או שומן היוצא מכל עבר, אצל כלבים ההשמנה נראית לאורך כל גוף הכלב ויוצרת השלייה של כלב רחב.

בכדי לדעת אם הכלב שברשותכם במשקל הנכון ודאו שצלעות הכלב נראות לעין ושבצידי הכלב אין שומן כלל(האזור המחבר בין הצלעות לרגל האחורית). כל עוד לא רואים את העצמות העליונות של הגב, וצלעותיו וצידי הכלב ללא שומן כלבכם נמצא במשקל התקין. אז מה גורם לאגן לשחיקה- אמרנו כבר שמשקל עודף גורם לשחיקה מהירה יותר של האגן, אך ישנו גורם נוסף שיכול לסייע בשמירה על אגן תקין לאורך כל חיי הכלב וזהו ספורט קבוע לכלבי לברדור, ריצות קצרות או הליכות ממושכות על בסיס יומי מחזקות את שרירי הרגלים האחוריות, שרירים אלו עוזרים לתמוך כנגד המשקל של הכלב ובכך מפחיתים את השחיקה הישירה של האגן.

טיפול בכלבי לברדור- כלביית LADOG

טיפול בכלבי לברדור- כלביית LADOG

כלבי הלברדור יכולים להופיע בשלושה צבעים עיקריים -הלברדור הצהובׁ(קרם,לבן,ג'ינג'י), הלברדור השחור, והלברדור בצבע שוקולד.
למרות שישנם 3 סוגים שונים של לברדור רטריבר אין זה בהכרח אומר שיש שוני מהותי בין שלושת הסוגים, למעשה אין כמעט הבדל בין שלושתם. למרות שהלברדור השחור והשוקולד יותר משמשים בעולם ככלבי עבודה והלברדור הקרם יותר במשפחות. אבל יש גם לברדור קרם שמשמש ככלב עבודה וישנם כלבי לברדור שוקולד ושחור המשמשים ככלבי משפחה, אך עדיין רוב כלבי העבודה הם שחור ושוקולד. היתה תקופה בעבר שהרביעו את הלברדור השחור והשוקולד רק למטרות עבודה כגון-ציד ואיתור סמים. היום פחות רואים את המגמה של ריבוי צבע כקו עבודה. אבל סטטיסטית הלברדורים הכהים עם יצרים יותר חזקים ויותר נמרצים.

נתחיל עם אחד הכלבים הכי מוכרים שכולכם ודאי רואים ביום יום הוא הלברדור הצהוב.(קרם) למעשה הלברדור הצהוב הוא הגזע הכי נפוץ ופופולרי בעולם המערבי ובמיוחד בצפון אמריקה. לא רק שהלברדור הצהוב פופולרי בכלל האוכלוסייה, הוא גם מחזיק במוניטין של כלב מאוד אנרגטי ומאוד אינטליגנטי, עם מזג יציב וידידותי מאוד. כלבי לברדור רטריבר מאוד אוהבים תשומת לב ומחזירים אהבה גדולה לבעליהם, כמו כן הם שמחים מאוד מטבעם ולכן כובשים אנשים רבים – שלל תכונות שהופכות אותו לחיית מחמד מופלאה.

קורס אילוף למשמעת לכלבי לברדור- LADOG

קורס אילוף למשמעת לכלבי לברדור- LADOG (צבע קרם)

הסוג הבא של הלברדור רטריבר הוא הלברדור השחור, שכמו שמצטייר מהשם שלו הוא בעיקר בצבע שחור פחם. ממש כמו הלברדור הצהוב, הלברדור השחור הינו גזע מאוד פופולרי בעולם בכלל ובצפון אמריקה ובאנגליה בפרט. הלברדורים השחורים נחשבים לכלבים חכמים מאוד, בעלי מזג נוח ומלאי אנרגיות,כל התכונות הללו מושלמות לכלבי עבודה. הלברדור השחור מוכר בהיותו כלב מים מצוין שיכול לעזור למצוא אלמנטים ששקועים במים או להיות עזר מצוין לציידים שנעזרים בו על מנת לתור אחרי השלל שצדו. הגודל שלו זהה לגודלו של הלברדור הצהוב.

Black labrador retriever - לברדור שחור-LADOG

Black labrador retriever – לברדור שחור-LADOG

אחרון חביב הוא הלברדור בצבע שוקולד. הצבע של הגזע הזה נע בין חום לחום כהה. בדומה ללברדורים בצבע צהוב ושחור, גם הכלב הזה הוא מאוד אנרגטי, בעל מזג נוח ואינטליגנציה גבוהה. למעשה הלברדור בצבע שוקולד, כמו אחיו שהוזכרו קודם, הוא חיית מחמד קלאסית למשפחה,הם מאוד נאמנים ואפשר לסמוך עליהם. בנוסף לא מעט ציידים משתמשים בלברדור בצבע השוקולד על מנת לצוד ציפורים . למעשה הם כלבי צייד מצוינים שעומדים ברמה אחת עם כל כלבי הצייד שמוגדרים "ככלבי צייד". גם פה אין שוני והמשקל הוא זהה חוץ ממקרים ידועים של האכלה אובססיבית.

chocolate labrador retriever dog- לברדור שוקולד- LADOG

chocolate labrador retriever dog- לברדור שוקולד- LADOG

רוב האנשים בעולם לא יוכלו להבחין בהבדלים בין שלושת סוגי הלברדור; השחור, הצהוב והשוקולד למעט הצבע שלהם שכמובן הוא משתנה ברור. אבל לגבי שאר התכונות כמו הטמפרמנט וההתנהגות אין כמעט הבדל בין שלושת הסוגים וכולם בלי יוצא מן הכלל יכולים לשמש כחיית מחמד נהדרת.

הגודל הממוצע של לברדור הוא בין 25-32 קילו לנקבה ובין 32-36 לזכר, למרות שהרבה מאוד כלבים בזמן המודרני עוברים את המשקל הזה בהרבה, בעקבות הזנחה פושעת והאכלה מוגזמת, והופכים לכבדים ולא מתפקדים, מה שגורם לבסוף לבעיות חמורות באגן.

 

לחצו כאן – לקורס מקיף לאילוף כלבכם בחברת -LADOG

אילוף גורי לברדור-LADOG

אילוף גורי לברדור-LADOG

 

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

האם הלברדור שלכם נחשב לכלב עבודה טוב ? איך לגרום לכלב הלברדור הנמרץ להיות רגוע ובשליטה ע"י מספר טיפים מקצועיים לאילוף, כנסו לטיפים חשובים לאילוף וגידול כלבכם.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה ללברדור -לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".