דוברמן

 דוברמן – LADOG

דוברמן – אופי ומאפיינים, גידול נכון, היסטוריה, אילוף המתאים לדוברמן, פיתוח היצרים של הדוברמן.  בחברת LADOG נסיון רב באילוף כלבי דוברמן פינצ'ר.

 

סרטונים של כלבי דוברמן בסיום קורס אילוף בחברת  LADOG

גרף – דוברמן בסיום קורס אילוף בחברת – LADOG

סקאר- דוברמן בסיום קורס אילוף בחברת LADOG

דוברמן בקורס אילוף להגנה בחברת LADOG

דום – דוברמן בסיום קורס אילוף פרטי משולב בקוצתי בחברת LADOG

בוס – דוברמן בסיום אילוף בפנסיון בחברת – LADOG

אס – דוברמן בסיום קורס אילוף בתנאי פנסיון למשמעת בחברת LADOG

ברנדי – כלבת דוברמן בסיום קורס אילוף בפנסיון בחברת LADOG

סוסו – דוברמן בסיום קורס אילוף בפנסיון בחברת LADOG

ג'וני – דוברמן בסיום קורס אילוף בפנסיון בחברת LADOG

קווטר – דוברמן שאולף למשמעת והגנה בחברת LADOG

קצת קשה להאמין שאחד הגזעים האהובים ביותר בעולם, הדוברמן, המכונה בשם המלא דוברמן פינצ'ר, נוצר תודות לאדם אחד. לא רק שהכלב נהיה פופולרי בכל רחבי העולם,הוא גם הפך לאחד הכלבים הכי חשובים והמשפיעים מבחינת תרומה ושרות במלחמת העולם הראשונה והשנייה. במאמר הזה נתייחס לאספקט השימוש של הדוברמן במלחמת העולם השנייה וכמו גם לשורשי הגזע הזה והיכן בעצם מונחת נקודת ההתחלה, בהמשך המאמר נפרט על ההיסטוריה של הדוברמן(דוברמן פינצ'ר) .

אילוף קצועי לכלבי דוברמן- LADOG

אילוף קצועי לכלבי דוברמן- LADOG

יתרונות וחסרונות של הדוברמן- זכרו תמיד כי יתרון אחד יכול להיות חסרון לבעלים מסויים ולהפך. דבר נוסף הוא שבכל גזע ישנו יוצא מן הכלל, בתוך אותה המלטה ניתן לראות כי לכל גור יש אופי שונה, לכן מומלץ להגדיר מראש איזה אופי של כלב אתם מחפשים ואז לבחור את הגור עצמו, מעבר לתכונות הגזע שאותן נפרט בהמשך.

יתרונות: כלב הגנה אישית מעולה, בבגרותו כלב שמירה מצויין, עירני מאוד וחשדן כלפי זרים.כלב עם יכולות עבודה גבוהות מאוד- הכוונה לכלב שבאילוף מתאים יכול להגיע לרמות אילוף גבוהות למשמעת דרך היצרים של המשחק שהם למעשה יצריי העבודה. כמו כן הוא בעל תגובות מהירות מאוד ולכן מצויין לאילוף, מתאים לתחרויות אילוף כלבים המשולבות במשמעת, הגנה וגישוש(תחרויות הנקראות IPO). פרווה קצרה המתאימה לאקלים הישראלי, לא מצריך תספורות ונשירת הכלב פחות מורגשת. .

גור של דוברמן -LADOG

גור של דוברמן -LADOG

חסרונות: מתבגר בגיל מאוחר מאוד ביחס לכלבים האחרים, בקבות בעיה זו עלול להיות נמרץ מאוד בשנים הראשונות לחייו, אילוף כלבים מקצועי למשמעת יכול למתן את אופיו של הכלב ולהפוך אותו לרגוע יותר. בעיה שנייה בהתבגרות האיטית של הכלב שהטריטוריאליות שלו מתפתחת בגיל מאוחר, לכן יעילותו בשטח מתחילה רק בגיל שלוש שנים בשונה מהגנה אישית אותו הכלב יכול לבצע בגיל מוקדם מאוד. בעית ההתבגרות האיטית עלולה לגרום לנזקים חמורים ברכוש, דוברמן ללא אילוף מתאים עלול להיות הרסני מאוד. דוברמן מטבעו בעל אופי חזק לכן עלול לפתח דומיננטיות כלפי הבעלים, גם כאן על ידי אילוף מקצועי ניתן להראות לכלב מי המהיג בהיררכיה של הבית. דוברמן ללא חשיפה נכונה עלול להיות פחדן, לכן חשוב מאוד לחשוף אותו נכון עוד בהיותו גור צעיר. דוברמן הוא כלב שמירה טוב בהתבגרותו, מה שמביא אותו להיות כלב שמירה טוב זה החשדנות שלו, אך ההבדל בין חשדנות לפחדנות הוא גבול מאוד דק.

אילוף דוברמן פינצ'ר- LADOG

אילוף דוברמן פינצ'ר- LADOG

דוברמן מתאים למטרות אילוף כלבים שונות-בחלק מן המשימות השתמשו בהם ככלבי גישוש שנשלחו על מנת למצוא חיילים פצועים בשדה הקרב, מעבר לכך השתמשו בכלבים לזיהוי מוקשים, תקיפת אויבים ואת השומרים שמופקדים על השבויים. המרינס, יחידת העלית של צבא ארה"ב, כול כך התרשמו מהיכולות של הדוברמן שהם הפכו את הדוברמן לקמע הרשמי שלהם. כיום זוכרים את כלבי הדוברמן בעיקר בשל השרות היוצא מן הכלל במלחמת העולם השנייה בזכות פסל שהוצב בבית הקברות לכלבי מלחמה באי גואם, שמהווה בעצם זיכרון לדוברמן בשם קורט ששירת את הצבא נאמנה בזמן שירותו באי במלחמה שהתחוללה בצד הפאסיפי של האוקיינוס השקט.

כלבי דוברמן באילוף למשמעת בפקודה "ארצה"- LADOG

כלבי דוברמן באילוף למשמעת בפקודה "ארצה"- LADOG

דגשים באילוף כלבים המתאים לדוברמן 

חשיפת הדוברמן בגיל צעיר לאנשים – על מנת שהדוברמן לא יהיה פחדן בבגרותו, יש להשקיע יותר בחשיפה נכונה מרוב גזעי הכלבים. ללא חשיפה מדויקת ורבה, עלול הדוברמן לפתח פחדנות שיכולה להוביל בבגרותו לחוסר יציבות ותוקפנות. יעילות החשיפה היא מגיל שלושה חודשים, בגיל זה צריך לקחת את הכלב לכמה שיותר למקומות שונים ומגוונים. דוברמן שנחשף בצעירותו רק לפארק הקרוב לבית, יכול להיראות בבגרותו ככלב מלא בטחון באותו אזור, אך טיול עם הכלב למקום חדש יכול להיות חוויה מאוד מלחיצה עבור הכלב. לכן לכו עם הגור למקומות חדשים על בסיס יומי. בחשיפה צריך שהגור יהיה בקרבת כמה שיותר אנשים זרים, כך ביטחונו העצמי יעלה. ישנם בעלי כלבים החושבים שהדוברמן שלהם לא יראה אנשים, וכך יהפוך לכלב הגנה טוב יותר. זו טעות מאוד נפוצה בקרב בעלי כלבים שהופכים את כלבם לפחדן, או לתוקפן  מפחד. דוברמן שלא נחשף לאנשים יכול להיות בבגרותו תוקפן מפחד שזו בעיה שקשה מאוד לפתור בהמשך, אך כלב שנחשף לאנשים רבים ואומן להגנה, יהיה גם כלב יציב וגם כלב המסוגל לעמוד מול איום אדם המנסה לתקוף את בעליו. לגבי שמירה על שטח וחשיפה לאנשים, ישנה חוקיות קצת שונה וצריך להיוועץ עם מאלף כלבים כיצד ליצור טריטוריה. בחברת LADOG אילוף כלבים,תקבלו הדרכה צמודה לגבי חשיפה מדויקת לאנשים וכיצד לנהוג באימוני הגנה וטריטוריאליות בשטח.

אילוף כלבים המתאים לדוברמן-LADOG

אילוף כלבים המתאים לדוברמן-LADOG

 חשיפת הדוברמן בגיל צעיר לכלבים – חשיפה לכלבים בגיל צעיר חשובה ביותר לכלבי דוברמן, ללא חשיפה זו עלול הדוברמן להיות מרוחק מכלבים ובעתיד אף תוקפן לכלבים. החשיפה צריכה להיות ליד כמה שיותר כלבים, אך כלבים נכונים בלבד. הכוונה היא שמפגש גור דוברמן עם כלב דומיננטי שמשחק בכוח מוגזם יכולה להוביל את הדוברמן לפחדנות. בעיה נוספת היא עם כלבים מבוגרים שהם חסרי סבלנות לגורים. לדוברמן מרץ רב, מה שיכול להוביל אותו במשחק עם כלב מבוגר לתוקפנות מצד הכלב המבוגר. חשיפה נכונה היא לקחת ליד כמה שיותר כלבים, אך לא דומיננטים ולא חסרי סובלנות לגורים. במידה ויש כלבים כאלה, יש לקחת את הגור למקום אחר ולא להעמיד אותו בסיטואציה שהוא לא מסוגל עדיין להתמודד מולה. אך עם הזמן ככל שהכלב יחוש יותר בטחון, ניתן להגדיל את מעגל הכלבים שהוא פוגש. קורס אילוף כלבים בקבוצות מאוד עוזר לדוברמן לחשיפה ופיתוח הביטחון שלו.

דוברמן מגיב לפקודה אליי-LADOG

דוברמן מגיב לפקודה אליי-LADOG

אילוף לפקודות "שב השאר" ו"ארצה השאר" לכלבי דוברמן – בכדי לפתח את סבלנותו של כלב דינמי זה, יש להשקיע רבות בפקודת "שב השאר". אילוף לפקודה זו ברמה גבוהה, גורמת לכלב לפתח סובלנות בכלל, ולא רק בפקודה עצמה. מעבר לחשיבותה של הפקודה לשימוש הבעלים, ישנה חשיבות למיתון הלחץ של כלבי הדוברמן. לכן תרגול של מספר דקות "שב השאר" בכל טיול עם הכלב, תורמת רבות לעיצוב אופיו. בקורס האילוף ב LADOG מגיעים לרמת פקודה זו, במרחק רב מהבעלים ומול גירויים של כלבים שונים.

אילוף לפקודה "אליי" לכלבי דוברמן – כלבי הדוברמן אלו נחשבים בצעירותם לכלבים מאוד נמרצים, ולכן שחרורם במקום גדול ופתוח הינו תנאי ראשוני בגידול הדוברמן. שחרור של לפחות 45 דקות ביום, יאזן את הכלב ויגרום לו להפגת מתחים. ללא שחרור עלול הדוברמן לחוש תסכול  ולחץ רב. מפאת החשיבות לשחרור הכלב, כך גם החשיבות לשלוט בפקודה "אליי" בצורה מוחלטת. חשוב מאוד כי על הדוברמן לבצע את הפקודה "אליי" ממרחק רב של לפחות 300 מטר. לכלבי דוברמן נטייה להתרחק כאשר משחררים אותם. אילוף לפקודת "אליי" בצורה מקצועית, מביא את הדוברמן גם לשליטה בשטח פתוח. האילוף חייב להתבצע בסביבת כלבים אחרים, כך נוכל לסמוך על הכלב גם במצבי אמת. בחברת LADOG מגיעים לרמה זו בקורס אילוף כלבים סטנדרטי.

פיתוח המשחק בכלבי דוברמן פינצ'ר-LADOG

פיתוח המשחק בכלבי דוברמן פינצ'ר-LADOG

פיתוח יצר המשחק של הדוברמן – נתחיל בכך שכלבי העבודה הטובים בעולם זכו בכך תודות לאהבת הכלב למשחקים. באילוף מקצועי מקשרים את הפקודה בקשר ישיר למשחק. לאחר שהכלב נענה לפקודה "שב", הכלב מקבל את הפקודה "חופשי " ביחד עם משחק נשיכה או כדור. בצורה זו הכלב לומד לאהוב את פקודות האילוף, ובכך הופך לכלב צייתן,שמח ומלא התלהבות.אז כיצד אנו מחזקים לדוברמן את אהבתו למשחקים? דוברמן מטבעו הינו צייד מעולה. בכדי להעלות לדוברמן את יצר המשחק, יש להשתמש ביצר הצייד הטבעי שלו.לדוגמא קחו משחק נשיכה שהכלב אוהב,זה יכול להיות חבל דנטלי, כדור קשור לחוט  או משחק מקצועי הנקרא פפירול. את המשחק יש לאחוז ביד ימין, ואת הרצועה של הכלב יש לאחוז קצר ביד שמאל. קחו את המשחק ביד ימין תוך שאתם זזים עם המשחק כל הזמן אחורה ובו זמנית מחביאים את המשחק מאחורי הגב, כך שהכלב לא יוכל להגיע. תנועה זו מדליקה מאוד את יצר הצייד הטבעי של הדוברמן, כיוון שתנועה אחורה מהירה והחבאה של אותו חפץ גורמים לדוברמן להתלהב מאוד מהמשחק. רק לאחר מספר פעמים של החבאת המשחק מאחורי הגב, יש לתת לכלב את המשחק, וכך יצר המשחק של הכלב יעלה במספר רמות. כמובן את המשחקים של הכלב יש לתת רק לאחר פקודות המשמעת. בקורס אילוף כלבים בחברת LADOG מאלף כלבים ידריך אתכם כיצד ניתן לפתח את יצר המשחק הטבעי של הכלב וכיצד לחבר זאת נכון לפקודות האילוף. בצורה זאת ניתן להגיע לפוטנציאל המלא עם כלבי דוברמן פינצ'ר.

אילוף דוברמן פינצ'ר להגנה-LADOG

אילוף דוברמן פינצ'ר להגנה-LADOG

אילוף כלבי דוברמן להגנה – לאחר שליטה טובה ברמת המשמעת של הדוברמן, ניתן להתחיל באילוף להגנה. דוברמן נחשב לאחד הגזעים שמתבגרים הכי לאט, לכן אילוף להגנה בגיל צעיר לא תמיד יניב תוצאות, בשונה מאילוף למשמעת שחשוב להתחיל בגיל צעיר. אך ניתן להתחיל את אימוני ההגנה בגיל צעיר ובהתבגרותו לחזור שוב על אימוני ההגנה. באילוף קבוצתי להגנה, דוברמן צעיר יכול ללמוד מכלבים אחרים כיצד לנטרל אדם זר. במידה ואילוף להגנה בגיל צעיר לא צלח, ניתן לחכות להתבגרותו של הכלב ולחזור על התהליך שוב.  התחלת אילוף בגיל צעיר וסיומו בגיל מאוחר, תורמת לדוברמן רבות לביטחונו העצמי. בכלבי דוברמן מוכלא גם כלב צייד, לכן בעבודת הגנה עם דוברמן, חשוב לעבוד בעזרת יצר הציד שלו. במרכז לאילוף כלבים LADOG- קורס אילוף משמעת בשילוב הגנה ללא הגבלה במספר השיעורים, כך ניתן להגיע עם הדוברמן לאילוף מגיל צעיר ועד לבגרותו המלאה.

אילוף כלבי דוברמן להגנה-LADOG

אילוף כלבי דוברמן להגנה-LADOG

גובה: עד 68 ס"מ לזכרים. נקבות עד לגובה של 63 ס"מ.
משקל: עד 35 ק"ג לזכרים . משקל לנקבות עד 30 ק"ג.(חשוב לשמור על משקל תקין, בכדי למנוע בעיות באגן בהזדקנות).
תוחלת חיים: 14 שנים בממוצע.

אילוף כלבי דוברמן- כלביית LADOG

אילוף כלבי דוברמן- כלביית LADOG

היסטוריה של הדוברמן פינצ'ר: נחזור אחורה בזמן למאה ה-19 במקום שנקרא אפלודה בגרמניה אדם בשם לואיס דוברמן החזיק בשלל משרות, לא רק שהוא היה גובה מיסים ושומר לילה אלא גם אחראי על מכלאת הכלבים. בלי צל של ספק העבודה הזו לא היטיבה עימו עקב העובדה שבאותה תקופה הייתה מגפה של גניבות וגזל ואלפי שודדים ובנדיטים פשטו על האזור. שנואש מהטיפול של הרשויות הוא החליט בסופו של דבר לנצל את הכלים שלו במטרה להרביע ולהשביח גזע של כלב שישמש אותו להגנה וללווי במטלות היום יומיות שלו. המטרה שלו הייתה לייצור גזע שיהיה גדול מספיק להוות איום אבל לא גדול מדי על מנת שלא יאבד עליו שליטה וכמו גם שיהיה כלב חסר מורא וקל לאילוף.
לצערנו, דוברמן לא שמר רשומות של הגזעים השונים של הכלבים שהכליא בתהליך הטיפוח של כלב השמירה החדש שלו, אבל מומחים משערים ברמה כזו או אחרת איזה כלבים שותפו בהכלאה. כנראה שהייתה הכלאה של שני גזעים אנגלים ושני גזעים גרמנים על מנת לנצל את תכונות הכוח שלהם. בנוסף היה שם גם גזע מוקדם של רועה גרמני שנכחד מאז ואת הפינצ'ר הגרמני שנלקח להכלאה עקב הגודל שלו ויכולות השמירה שלו. שני הגזעים האלו היו האבות הקדומים של הרוטוויילר והוימארנאר. על מנת לשפר את המראה של הגזע הוא הכליא גם את הטרייר השחור והשזוף, שלאחר מכן נודע בשם מנצ'סטר טרייר וכלב הצייד החום האנגלי, מה שנתן לגזע החדש מראה מלוטש עם שיער קצר יותר.

דוברן בעבר כלב ציד-LADOG

דוברמן בעבר כלב ציד-LADOG

דוברמן שהקדים את זמנו מת ב-1894 לפני שהחזון יכול היה להתממש, אבל המחקר שלו שופר על ידי השותף שלו אוטו גולר. גולר המשיך לשפר בכינונים עדינים את הגזע החדש והטביע את השם דוברמן לגזע שייצר לזכרו של המנטור. גולר יצר את מועדון הדוברמן פינצ'ר בגרמניה ב-1899 והיה הראשון לכתוב את אפיוני הגזע.
לגזע החדש לקח זמן לצבור פופולאריות ברחבי העולם, לא פחות מ-30 שנה עברו עד שהצליח להתבלט בים הגזעים וזה קרה בעיקר "בזכות" שני מלחמות העולם שהתחוללו במחצית הראשונה של המאה ה-20. במלחמת העולם הראשונה הגרמנים השתמשו בו בצורה מסיבית ובמלחמת העולם השנייה שני הצדדים, הגרמנים והאמריקנים, השתמשו בכלבים שונים למטרות שונות כשהדוברמן התבלט כגזע השולט בין כלבים אלה.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

בישראל יש מגוון שיטות אילוף –לחצו כאן- איזו שיטת אילוף מתאימה לדוברמן שלכם ?

האם הדוברמן שלכם נחשב לכלב עבודה? אילו כללי ברזל באילוף עליכם לדעת? כל הטיפים החשובים לאילוף וגידול כלכם במקום אחד, כנסוטיפים לאילוף כלבים

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

כיצד אילוף יכול להפוך את כלבכם לכלב שמח יותר- לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".