ברנר זננהונד- ברניז

ברנר זננהונד – ברניז – LADOG

 מידע רב אודות כלבי ברניז- Bernese zennenhund – היסטוריה, אופי ומאפיינים, אילוף ברניז למשמעת. חברת LADOG  בעלת נסיון וידע רב באילוף כלבי ברניז(כלב הרים שוויצרי). 

דורה – כלבת ברניז בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

ברנר זננהונד הוא כלב חוות, הנקרא גם כלב הרים, והוא מגיע אלינו היישר משוויצריה המושלגת – וליתר דיוק מהרי האלפים. ברנר זננהונד הוא כלב משפחתי ובן לוויה מצויין, הזקוק כמונו בני האדם לחיבה ולסביבת בני אנוש; הוא אוהב להתריע על התקרבות אדם זר למקום מגוריו, וזאת הוא עושה באמצעות נביחות הנפסקות זמן קצר לאחר מכן. מדובר בכלב חכם וגדול, השופע שמחת חיים, וקל לאילוף – כל עוד הדבר נעשה ממש בתחילת דרכו. ניתן לאלף אותו ככלב משטרתי, ולהיעזר בו גם לחילוץ והצלה במקרים של רעידות אדמה ומפולות שלגים.

ברנר זננהונד המכונה בישראל ברניז

אילוף ברניז- LADOG

אילוף ברניז- LADOG

אילוף כלבים המתאים לברניז

כלבי הברניז נחשבים לכלבי הענק לנמרצים ביותר, רוב כלבי הענק רגועים יותר באופיים. השילוב של כלב חזק זה בשילוב  הנמרצות שלו יכולה להוות בעיה גדולה בגידול, ללא אילוף למשמעת מתקדמת בגיל צעיר.חשוב מאוד להתחיל את האילוף בגיל כמה שיותר צעיר עם כלב חזק. הגיל האידיאלי הוא בין חודשיים וחצי לשלושה וחצי חודשים. בגיל זה ניתן להשתלט על הגור בצורה נכונה שלא יבין כי הוא חזק יותר מבעליו. משמעת מתקדמת בגיל צעיר יוצרת גבולות ברורים ביחס להיררכיה במשפחה. ללא גבולות ברורים בגיל צעיר בעלי ברניז יכול להימצא בחוסר שליטה מוחלט. חשוב מאוד לאמן אותם מגיל צעיר שאסור לקפוץ על אנשים, תארו לעצמכם כלב במשקל 55 ק"ג שקופץ על ילד. חשוב לתרגל איתם את פקודת השב הישאר מול גירויים לפחות 15 דקות ביום, פקודת הישאר מרגיעה מאוד את הברניז וממתנת את התנהגותו הפראית. יש לבצע תרגילי הליכה נכונה ורגלי מגיל צעיר על מנת שיהיה ניתן לטייל אתו בסביבת גירויים, כלב ברניז ללא אימון בגיל צעיר מסוגל להפיל אדם ממוצא בקלות. חשוב מאוד להבין כי עם הזמן עלול הברניז להתחשל מול התיקונים- לחצו כאן- התחשלות הברניז שלכם לתיקונים והבעיות העתידיות מתופעה זו.

אילוף מקיף לכלב ברניז- LADOG

אילוף מקיף לכלב ברניז- LADOG

לכלבים אלו אמון שמחת חיים ואהבה גדולה לתשומת לב-חשוב מאוד לדעת להשתמש בכוח זה בצורה נכונה. מומלץ לתת את תשומת הלב לברניז רק לאחר ביצוע פקודת אילוף ולא סתם כך. ברניז שקיבל כלב טוב וליטוף לאחר שביצע את הפקודה שב, התלהב מאוד לבצע פקודות משמעת לבעליו, אך ברניז שקיבל כל היום תשומת לב כבר לא התלהב מתשומת לב שתגיע מהפקודה. חשוב להבין כי לא צריך להחסיר מהכלב חום, אלה לא לתת אותו מתי שהכלב רוצה אלה מתי שהבעלים מחליט ואחרי פקודה. דוגמא לכך – בא לכם ללטף את הברניז שלכם, תנו לו פקודת שב ואז לטפו אות ושבחו אותו, כך גם הכלב קיבל את החום הדרוש לו וקישר את העידוד לפקודה. במידה ובא לבעלים לתת הרבה תשומת לב, תנו הרבה פקודות קצרות וקשרו באופן מיידי את העידוד. לולא טכניקה זו רמת התיקונים של הכלב תגבר, כיוון שהכלב פחות רוצה לרצות את בעליו. לחצו כאן- פינוק יתר

גור ברניז - בגיל שישה חודשים - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

גור ברניז – בגיל שישה חודשים – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

שיטת האילוף המתאימה לברניז- חשוב מאוד לבצע תרגילי שליטה של דומיננטיות מגיל צעיר לפיתוח מנהיגות לברניז. ללא תרגילי שליטה הם עלולים להיות דומיננטיים. משמעת ברמה מתקדמת לשליטה מול גירויים חשובה ביותר. שילוב קשר העין ותקשורת טובה עם הכלב, חשוב לשלב משחקים וצ'ופרים באילוף . לכל שיטות האילוף בישראל ולמה אילוף חיובי בלבד יכול להוות בעיה בגידול ברניז-לחצו כאן.

תופעת חרדת הנטישה בכלבי ברניז- כלבים אלו צמאים לחום ותשומת לב , תופעה זו עלולה לגרור אחריה תלות אובססיבית לבעלים שהופכת עם הזמן לחרדת נטישה(פחד מלהיות לבד). חשוב מאוד לקרוא על חרדת נטישה בגידול ברניז בכדי ליצור לכלב עצמאות ולא תלות בבעלים. ישנו הבדל ענק בין תקשורת טובה עם הבעלים לבין תלות בבעלים. תקשורת טובה חשוב מאוד לחזק ואילו תלות חייבים לנטרל- לחצו כאן- מניעת חרדת נטישה לברניז שלכם.

לכלבי ברניז ישנה נטייה להרסנות בבית– כלבי ברניז ללא אכוון נכון יכול להיות הרסני לחפצי הבית, חשוב ללמד את הברניז בגיל מוקדם מה הגבולות בבית-לחצו כאן- מניעת הרס לברניז שלכם

בחברת LADOG -אילוף כלבים, ידע מקצועי באילוף כלבי ברניז , לפרטים אודות הקורס-לחצו כאן- קורס אילוף ב-LADOG

אילוף כלבי ברניז-כלביית LADOG

אילוף כלבי ברניז-כלביית LADOG

ברנר זננהונד – טיפוח ומשחקים
את פרוותו המשיית והמבהיקה של הברניז יש להבריש באופן יום יומי, כדי שתצליח לשמור על הכלב מפני הקור, ותבודד אותו גם מהחום ובעיקר מהשמש. אחת הבעיות שיכולות להיווצר מאי סירוק הפרווה היא קשרים בשיער המושכים אליהם לכלוך, וזה יכול לגרום לדלקות בעור. במידה והפרווה איבדה מהברק שלה או מרכותה, ייתכן ושינוי הרגלי האכילה יפתרו את הבעיה. יש ברנרים זננהונדים שאוהבים לרוץ ולשחק עם כדור, ויש כאלה שיעדיפו להפעיל את שרירי הפה והלסת על ידי לעיסת צעצועים ומשחקים. זכרו ששיתוף פעולה אפקטיבי ומועיל במשחקים יגיע מצידו בשמחה, אם האימון יתקיים עם משחק שאהוב עליו, והצ'ופרים יהיו גם הם מקטגוריית "המשחקים האהובים".

ברניז נחשב לכלב אתלטי ביחס לגודלו - LADOG - אילוף מקצועי

ברניז נחשב לכלב אתלטי ביחס לגודלו – LADOG – אילוף מקצועי

ברנר זננהונד – היסטוריה ומוצא
הברנר זננהונד הוא אחד מצאצאיו של הזאב, והכלאה בין כלב המלחמה העתיק שנקרא המסטיף הרומאי לכלבים שומרי העדרים המקוריים. הכלבים שומרי העדרים הם אלו שהקנו לברנר זננהונד את היכולת לשרוד בתנאי הקור הקשים השוררים בהרי האלפים מצד אחד, ומצד השני מיתנו את האופי המלחמתי של כלבי המסטיף. את אבות אבותיו של הברנר זננהונד המוכר לנו כיום, אנו פוגשים במסעות הקיסר הרומאי בהרי האלפים המושלגים: כלבי הברנר זננהונד שליוו את לגיונות הקיסר באותה תקופה שמרו והגנו על החיילים הודות לחוזקם ולעוצמתם הרבה. ככלב חווה לעומת זאת, הוא הכניע גנבים, רעה את הצאן והבקר במשך היום, סחב עגלות, שמר על הילדים ועזר במלחמות.

אילוף ברנר זננהונד- LADOG

אילוף ברנר זננהונד- LADOG

ברנר זננהונד – מראה ומידות
פרוותו של הברניז מרשימה ביופייה. פרווה זו מיוחדת בברק שלה, ובשלל הצבעים והצורות שמופיעים עליה. אחד מסימני ההיכר של הכלב הוא מעילו השחור ובית חזהו הלבן. כשבוחנים אותו מהחזית, ניתן לראות מעין סימן של צלב לבן על החזה, ופרסת סוס בצבע לבן על אפו. אצל חלק מהכלבים ניתן למצוא סימנים בצבע חלודה בצדי פיהם, מעל עיניהם, סביב חזם ומעל רגליהם. מאפיין נוסף של הברנר זננהונד הוא סימן ה"נשיקה השוויצרית" הלבן, שיכול להופיע מאחורי הצוואר וכחלק ממנו. משקל גופו של ברנר זננהונד נע בין 42 ל- 60 קילוגרם, וגובהו נע בין 58 ל- 71 סנטימטרים. עצמותיו חזקות, מבנה גופו אתלטי ורגליו קצרות.

ברנר זננהונד – בריאות
הברנר זננהונד הוא אחד מגזעי הכלבים שאינם מאריכי ימים. תוחלת החיים הממוצעת שלו נעה בין 7 ל- 10 שנים. הסיבה לכך נעוצה בעצם היותו כלב בעל סיכויים גבוהים לחלות באחת ממחלות הסרטן. בנוסף לשכיחות הגבוהה אצלו למחלת הסרטן, הוא נוטה לסבול גם מבעיות בשרירים ובשלד, וגם מהמחלה ההתפתחותית הנפוצה דיספלסיה באגן. בעיות בשרירים ובשלד הן בעיות כמו צליעה, כאב כרוני, ארטריטיס, מחלות ניווניות ופציעות.

לברנר זננהונד מרץ רב, לכן מומלץ לשחרר אותו על בסיס יומי בשטח פתוח - LADOG - אילוף מקצועי

לברנר זננהונד מרץ רב, לכן מומלץ לשחרר אותו על בסיס יומי בשטח פתוח – LADOG – אילוף מקצועי

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

 

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

קשר עין- חשיבות קשר עין באילוף

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

נוסעים לחופשה, דואגים היכן לשים את הכלב שלכם-לחצו כאן לפנסיון לכלבים LADOG

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לחצו כאן- לטיפים מקצועיים לאילוף הברניז שלכם