בוסרון צרפתי

בוסרון צרפתי (רועה צרפתי) – LADOG

בוסרון צרפתי (רועה צרפתי) – Beauceron – אופי, היסטוריה, אילוף המתאים לבוסרון. אנו בחברת LADOG – אילוף כלבים, בעלי ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי בוסרון. לפניכם טיפים ומידע חשוב לאילוף כלבי רועה צרפתי.

בוסרון צרפתי

אילוף בוסרון צרפתי LADOG

קצת הסטוריה אודות הבוסרון (רועה צרפתי)- גזע הבוסרון נוצר בצרפת לפני כ-100 שנים. הבוסרון השתתף לראשונה כגזע מוכר בתחרות בשנת 1863. מועדון הגזע הראשון הוקם ב-1911 וקיים עד היום בצרפת ""club les amis du euceron . בשנת 1923 נקבע על ידי ההתאחדות הצרפתית לכלבנות הסטנדרט הראשון של הגזע. גזע זה משתייך למשפחת כלבי הרועים. בתחילת דרכם שמשו כלבים מגזע זה כשומרי עדרים ורועי צאן, והפכו במשך הזמן לכלבי משפחה, בעקבות אופיים הנח והטוב לבני המשפחה.

בוסרון הרלקין - טריקולור - LADOG - מרכז מקצועי לאימון כלבים

בוסרון הרלקין – טריקולור – LADOG – מרכז מקצועי לאימון כלבים

אופיו של הבוסרון-הבוסרון (רועה צרפתי) עלול להיות פחדן במידה ולא יחשף נכון לאנשים, לכלבים ולמקומות חדשים. אך בחשיפה נכונה הבוסרון יכול להיות כלב יציב, עם ביטחון רב המתאים לשמש גם ככלב הגנה. כלב חזק בעל כושר גופני מעולה. הם ממעטים לנבוח, רק כאשר יש צורך אמיתי בנביחות. התבגרות כלב הבוסרון היא איטית מאוד, וגיל ההתבגרות שלו מגיע רק בגיל שלוש שנים.
הבוסרון הינו כלב עבודה גדול, הזקוק לאילוף, הכוונה וחינוך, על מנת לעצב את אופיו ולהפכו לחלק בלתי נפרד מהמשפחה, בכך שידע את מקומו בהררכיה המשפחתית (או מבחינתו – הלהקה), בה הוא ממוקם אחרי הילדים. כלבי הבוסרון בעלי יצר משחק ברמה גבוהה מאוד, מה שהופך את האילוף לחוויה מהנה במיוחד.

חשוב מאוד לחשוף גור של בוסרון צרפתי-LADOG

חשוב מאוד לחשוף את הבוסרון צרפתי בהיותו גור-LADOG

כיצד לחשוף את הבוסרון הצרפתי על מנת שלא יהיה פחדן- ישנם כלבי בוסרון המפחדים מכלבים, ישנם כאלה הפוחדים מאנשים זרים, וישנם כאלה הפוחדים מרעשים ומקומות חדשים. חשוב לבחון טוב ממה כלבכם פוחד אם בכלל, ואז להתמקד באותה חשיפה לאותו גירוי. ישנם כלבי בוסרון שלא פוחדים כלל, אך מעל 50% בגזע זה ללא חשיפה טובה עלולים להיות פחדנים.

חשיפת הבוסרון לכלבים– מומלץ לחשוף את הבוסרון מגיל שלושה חודשים ליד כמה שיותר כלבים, אך כלבים מתאימים, במידה ונחשוף לכלב דומיננטי, הגור יכול לעבור חוויה שלילית ואז להילחץ מכלבים חדשים. חשוב לעשות את החשיפה בהדרגה מכלבים עדינים לכלבים חזקים יותר, אך חשוב להפגיש את הבוסרון עם כלבים חדשים מידי יום ולא רק בפארק שהוא מכיר הקרוב לביתו.

בוסרון צרפתי שנחשף בגיל צעיר יהיה יציב בבגרותו - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

בוסרון צרפתי שנחשף בגיל צעיר יהיה יציב בבגרותו – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

חשיפת כלב הבוסרון לרעשים- במידה והבוסרון הצרפתי שלכם נבהל מרעשים מסוימים, חזרו על אותו רעש כל יום, ובמקביל ודאו כי הכלב לא זז ממה שגרם לו להיבהל. לדוגמא: בוסרון אשר פוחד מאוטובוסים, אמרו לכלב שב הישאר צמוד לסביבת אוטובוסים, תחנה מרכזית ועוד. כאשר הכלב לא זז ונמצא הרבה בקרבת אוטובוסים, יבין כי האוטובוס למעשה לא פגע בו. אם ניתן לכלב לברוח מאותו אוטובוס, יבין הכלב כי הבריחה עזרה לו לצאת מהמצב ממנו חשש. חשוב לבטל לכלבי בוסרון את החשיבה שהפחד מוציאה אותם מהמצב שהם נקלעו לו.

חשיפת הבוסרון לאנשים זרים- זהו אחד הנושאים החשובים בגידול הבוסרון. במידה ורואים קצת פחד אצל גור בוסרון צרפתי, יש לפעול מיידית בכדי לתקן תופעה זו. גורים קל לחשוף בהרבה מכלב בוגר שכבר מעוצב באופיו. רצוי לטייל עם הגור הרבה בסביבת אנשים חדשים, מומלץ שגם זרים ילטפו את הגור, כך לא יפחד מאנשים זרים. במידה והכלב לא רוצה ליטוף מאדם זר, יש להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי לפתרון הבעיה. ישנם אנשים החושבים שאם הם לא יחשפו את הבוסרון שלהם לאנשים זרים אז הוא יהיה כלב הגנה טוב. הדבר היחיד שיכול להתפתח בגידול כזה הוא תוקפנות מפחד. גור של בוסרון שפוחד בבגרותו ינסה להגן על עצמו מפחד ולא מתוך טריטוריאליות או בפקודת הגנה.

קורס אילוף לכלב בוסרון צרפתי-LADOG

קורס אילוף לכלב בוסרון צרפתי – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף כלבים המתאים לבוסרון צרפתי- כלב זה בעל יכולות עבודה מדהימות באילוף מקצועי. לכלבי בוסרון ייצר משחק חזק שזה למעשה ייצר העבודה, את המשחקים מקשרים לאימוני המשמעת ובכך יוצרים כלב הנהנה מאוד מהאילוף. חשוב לדעת כיצד להעלות לבוסרון את ההתלהבות ממשחק הנשיכה המשפיע באופן ישיר על אהבתו של הכלב לאילוף. בכדי לפתח את היצרים של משחקי הנשיכה בגזע זה, צריך לקחת משחק הנקרא פפירול, ולהזיז אותו במהירות תוך כדי תנועות אחורה.
כלבי בוסרון יכולים לשמור על בני המשפחה וביתם. הם כלבים אנרגטיים ופעילים, ויש להם מרץ רב. הם כלבים סוציאליים ביותר, רגישים ביותר למצב הרוח של בעליהם, ויחפשו תמיד כיצד לרצות את בעליהם. גם הצבא והמשטרה נהנו מהיתרונות הברורים של הגזע, ומשתמשים בכלבים אלו לתפקידי רחרוח, שמירה, תקיפה ונטרול.

פיתוח יצר המשחק בבוסרון צעיר-LADOG

פיתוח יצר המשחק בבוסרון צעיר-LADOG – אילוף מקצועי

 יצר העבודה של הבוסרון  צרפתי– גזע זה נחשב לכלב עבודה מצויין, וזאת בזכות ייצרי המשחק החזקים שלו. אז מה פרוש המושג כלב עבודה? ככל שהכלב אוהב יותר משחקי נשיכה, כך הוא נחשב לכלב עבודה טוב יותר. את משחקי הנשיכה מקשרים לפקודות האילוף ובכך מגיעים לתוצאה של כלב שמאוד נהנה מאימוני המשמעת. חשוב לדעת כי באימון נכון ניתן לחזק את היצרים של הכלב ובאימון שגוי ניתן להוריד את ייצר המשחק הקיים. מהו אימון נכון לחיזוק משחקי הנשיכה? קודם כל יש לרכוש משחק נשיכה הנקרא פפירול, במשחק זה קל מאוד לכלב לפתח אחיזה בגלל החומר ממנו עשוי המשחק(כמו כרית נשיכה). את הפפירול יש להזיז לכלב במהירות תוך העלמת הפפירול מעיני הכלב. פעולות אלו מפתחות לכלב את ייצר העבודה הטבעי של הבוסרון ומכאן את אהבתו למשחקים. מאלפי הכלב של LADOG מדריכים את הבעלים כיצד לפתח את יצריו של הבוסרון בצורה מקצועית על מנת שהכלב יהנה מהאילוף. לאחר קורס אילוף כלבים בחברת LADOG , ניתן לראות כי הכלבים מבצעים את כל פקודות המשמעת ללא רצועה ומול גירויים, אך בדגש על כך שיבצעו את פקודות האילוף בשמחה.לקורס אילוף כלבים לחצו כאן.

אילוף כלבי בוסרון להגנה ותקיפה- LADOG

אילוף כלבי בוסרון להגנה ותקיפה- LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

אילוף רועה צרפתי(בוסרון) להגנה ושמירה– כלבים אלו מצויינים ככלבי הגנה באימון וחשיפה נכונה. ניתן לראות אצל רוב כלבי הבוסרן פחד מסויים, מה שמצריך חשיפה נכונה בגיל צעיר בכדי להתגבר על תופעה זו. תופעת הפחדנות פחות מטרידה שמדובר בשמירה על שטח, בגלל שבשמירה הפחד גם יוצר חשד ובנתונים אלו הכלב עדיין מסוגל לתפקד ככלב לשמירה, אך כשמדובר באילוף מקצועי יותר להגנה ותקיפה חייב הכלב בביטחון מלא בכדי לשמש למטרות אלו. כאן נכנסת החשיפה הנכונה של כלבכם על מנת שלא יהיה פחדן. מאלף כלבים מקצועי מצוות LADOG ידריך אתכם כיצד לחשוף את כלבכם בצורה הטובה ביותר בכדי למנוע פחד. לטיפים איך מאלפים כלבים לחשיפה נכונה- לחצו כאן.

בוסרון הרלקין צעיר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

בוסרון הרלקין צעיר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

לאחר שחשפנו את הכלב נכון ניתן להיכנס לאימוני ההגנה. כלבי בוסרון יכולים להגיע לרמות טובות מאוד בכל הקשור לניטרול אדם לצורכי הגנה אישית או מרדף תקיפה. חשוב לציין כי אילוף מקצועי צריך להתבצע בפקודה בלבד. כלבים אלו טובים גם לשמירה על שטח, ולאחר שסיימו את הבסיס של השמירה שזה למעשה ההגנה, ניתן לבצע אימוני שמירה.חשוב מאוד באילוף להגנה עם הבוסרון, לעבוד באופן הדרגתי באימוני ההגנה. אימונים חזקים מדי בתחילת האילוף להגנה יכולים להוריד לכלב את ביטחונו העצמי, אך אילוף הדרגתי להגנה יכול לשפר לכלב את ביטחונו מול אדם זר. בחברת LADOG אילוף כלבים, קורס מקיף לאימון הגנה ועד לתוצאה הרצויה.לקורס אילוף כלבים להגנה- לחצו כאן.

 french sheepdog beauceron-.אילוף למשמעת לכלבי רועה צרפתי.(בוסרון)- LADOG

french sheepdog beauceron-.אילוף למשמעת לכלבי רועה צרפתי.(בוסרון)- LADOG

סטנדרט הגזע– זהו כלב מסיבי, גדול ואתלטי, המגיע עד לכ-70 ס"מ גובה זכרים ו-68 ס"מ נקבות. צבעם של כלבים מגזע בוסרון הוא שחור מבריק, עם כתמים חומים בראש וברגליים, שמזכירים את דוגמת הרוטווילר והדוברמן, ושחור-חום ושילוב של מעט אפור-לבן על השחור (צבע זה נקרא ARLEQUIN). הפרווה קצרה באזור הראש, פרוות הגוף מעט ארוכה יותר. עד 2004 – לחקיקת חוק איסור קטימת האזניים, נהוג היה לקטום את אוזני הכלבים מגזע זה.לגזע אצבעות כפולות ברגליים האחוריות – אצבע חמישית ושישית. כלבי הבוסרון בעלי מבט קשוח, ויחד עם גובהם וחוזקם, נראים כשומרי הראש ומאבטחי המשפחה.

בוסרון צעיר ובוסרון הרלקין גור - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

בוסרון צעיר ובוסרון הרלקין גור – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

בריאות- גזע בריא, ללא בעיות בריאות מסוימות הפוגעות בגזע. כבכל כלב מגזע גדול ישנן סכנות של היפוך קיבה ובעיות אגן. היפוך קיבה יכול לקרות כאשר נותנים לכלב כמות גדולה של אוכל וזמן קצר לאחר מכן, הכלב רץ או קופץ ואז ישנו סיכון גדול לכלב, לכן חשוב להאכיל בארוחות קטנות ולא לתת לכלב להשתולל לפחות ארבע שעות לאחר סיום הארוחה. ככל שהכלב גדול יותר ונמרץ יותר הסיכוי שלו להיפוך קיבה גדל, לכן הבוסון הצרפתי בקבוצת סיכון. זכרו תמיד שארוחות מסודרות נועדו לדעת מתי הכלב אכל ומתי להוציאו למשחק ולא מסיבות אחרות שרוב בעלי הכלבים חושבים. בעיות באגן- גם כאן גודלו של הכלב עלול לגרום לו בבגרותו לבעיות אגן חמורות. בכדי להמנע מבעיות אגן חשוב מאוד לשמור על הבוסון רזה ובכושר. השמנה של הכלב לאורך זמן גורמת לשחיקה של האגן ולצליאתו בגיל צעיר הרבה יותר ממה שניתן להגיע עם כלבים אלו. הבעיה המרכזית עם כלבים היא שהשמנתם אינה נראית לעין כמו בבני אדם, ובעלי כלבים רבים חושבים כי הכלב שלהם במשקל הנכון למרות ששוקל שלוש ארבע ק"ג מעל המשקל הנכון. כלבים לא מפתחים כרס כמו בני אדם אלה נראים ככלבים רחבים. בכדי לדעת אם כלבכם במשקל הנכון חשוב שצלעותיו יהיו נראות להעין. כל עוד צלעותיו של הכלב נראות בברור להעין ואת עצמות הגב לא רואים סימן שהכלב במשקל תקין.

Beauceron - כלביית LADOG - אילוף כלבים מקצועי

Beauceron – כלביית LADOG – אילוף כלבים מקצועי

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG


כנסו למידע חשוב- האם הבוסרון שלכם נחשב לכלב עבודה? אילו כללי ברזל יש לשמור עם הבוסרון שלכם?

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לבוסרון הצרפתי שלכם -לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן