אילוף כלבים לשמירה

אילוף כלבים לתקיפה, אילוף לשמירה-LADOG

LADOG – הינו מרכז אילוף כלבים מקצועי, המתמחה באילוף כלבים לתקיפה, הגנה ואילוף לשמירה.

רוצים לאלף את כלבכם לתקיפה ברמות הגבוהות ביותר ועד לתוצאה הרצויה ? רק ב-LADOG קורס אילוף הגנה ללא הגבלה במספר שיעורים המועבר ע"י צוות מאלפים מיומן ומקצועי המתמחה בתחום.

 צפייה בסרטוני סיום קורס אילוף כלבים לתקיפה ב-LADOG

סרטון הגנה בשטח בנוי בחברת-LADOG

אילוף כלבים להגנה ושמירה

רבה חשיבותם של כלבי שמירה, וזאת הודות חושים ויצרים המותאמים למטרות שמירה והגנה. חוש הריח והשמיעה של הכלב מפותחים מאוד וחוש ראייתו טוב יותר בלילה ולגופים בתנועה. יצר ההגנה של הכלב, נובע בבסיס מיחסי הגומלין ששררו בעבר בין ראש הלהקה לבין שאר הכלבים בה – יחסים בהם היה מוכן הכלב להגן על ראש הלהקה אפילו תוך סיכון חייו. כיום יחסים אלו מתקיימים בין הכלב לבעליו – התופס, בעיני הכלב, את מקומו של ראש הלהקה. תכונות השמירה של הכלב נובעות בעיקרן מיצר ההגנה הטריטוריאלי שבו הוא ניחן, המתבטא בטבע, בסימון ברור של טריטוריית הלהקה (השטח המספק מזון ומחסה החיוניים להישרדותה) והגנה בחירוף עליה תוך כיבוד טריטוריות של להקות אחרות – כאשר מדובר בכלב הביתי, יצר זה הוא הבסיס לרצונו של הכלב לשמור על מתחם בעליו.

אורן אלעמרי מאלף ומנהל LADOG בתרגיל הגנה עם שני כלבי רועה גרמני

אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG בתרגיל הגנה עם שני כלבי רועה גרמני

הבדל בין הגנה לתקיפה- במאמר זה מאלפי LADOG יסבירו את ההבדל בין אילוף כלבים לתקיפה,הגנה ואילוף כלבים לשמירה, אם כי יש קשר ישיר בינהם וניתן לאלפו לשניהם יחד. אילוף לתקיפה והגנה הוא החשוב ביניהם כיוון שאילוף לשמירה מתבסס על אילוף לתקיפה והגנה. לרוב לאחר שכלב עבר את אימוני ההגנה, אין צורך באימוני השמירה , כיוון שהכלב מגיע לבגרות מלאה הוא מפתח טריטוריאליות טבעית על השטח בשילוב חיזוק הביטחון של הכלב באילוף לתקיפה והגנה יביא לתוצאה טובה. רק במידה והכלב התבגר ולא שמר על השטח, מבצעים מספר אימונים בשטח הכלב וזאת רק לאחר שהכלב אולף קודם לכן להגנה.

כלב רועים גרמני במרדף

רועה גרמני בתרגיל הגנה- רגע לפני ניטרול האובייקט

 

אילוף כלבים לתקיפה
אילוף כלבים לתקיפה והגנה הינו תהליך בו מלמדים את הכלב, ע"י פקודה בלבד, לנטרל את "הגורם המאיים". האילוף מתבצע ע"י פקודה בלבד מפני שאילוף בשיטה אחרת יכול להביא למצב בו הכלב תוקף ללא פקודה מבעליו, כמו מצב בו מכר שלנו ינופף את היד לשלום או יטפח לנו על השכם ואז הכלב עלול לתקוף – לכן מאלפי LADOG יאלפו את כלבך בעבודת הגנה רק ע"פ פקודה. אין הבדל ממשי בין הביטוי אילוף לתקיפה והגנה ההבדל הדק ביניהם הוא שבהגנה הכלב מגן על הבעלים ברדיוס הקרוב מאוד לבעלים עצמם ובאילוף לתקיפה הכלב מסוגל להגן על הבעלים גם במרחק גדול יותר, לכן כמעט אין הבדל בין הגנה לתקיפה רק המרחק.

אולג בתרגיל תקיפה עם כלב רועים גרמני קו עבודה שחור

רועה גרמנית קו עבודה בתרגיל הגנה בסגנון חופשי-LADOG

חיזוק הביטחון -בקורס אילוף כלבים לתקיפה מחזקים בהדרגה את הביטחון של הכלב להתמודד מול אובייקט ,לדוגמא : אדם המאיים בהרמת מקל/סכין/אקדח ועוד.אילוף כלבים קבוצתי לתקיפה והגנה- מומלץ להתחיל את אימוני ההגנה בקרבת כלבי תקיפה או כלבי אבטחה אחרים שיודעים לבצע טוב את אימוני ההגנה.כלבים הינם חיות להקה הרגילות לחקות התנהגותם של כלבים אחרים. כשכלבכם רואה כלב אחר בקבוצה המבצע אילוף לתקיפה, הוא מחקה את התנהגותו ומקבל ביטחון להתמודד מול אדם בעצמו.כלבי עבודה בכל העולם מתחילים את האילוף לתקיפה בקבוצה לדוגמא: אילוף בצבא, במשטרה, כלבי אבטחה .

אילוף כלבי שמירה -אילוף כלבי שמירה מבצעים רק לאחר שהכלב עבר את האילוף להגנה, באילוף לתקיפה והגנה מחזקים לכלב את הביטחון מול האובייקט(מחזיק השרוול), לאחר מכן ניתן לבצע את אימוני ההגנה בשטח של הכלב ואז מעלים לכלב את החשד הטירטוריה שלו. אילוף כלבים לשמירה הינו תהליך בו מלמדים את הכלב לשמור על שטח תחום מפני זרים המנסים להשיג גבול – התהליך מתבטא באילופו של הכלב לזיהויי המצב ותגובה בהתאם.

לדוגמא : במפעל או בית פרטי מגודר, מלמדים כלבי שמירה להגיב במידה וזר מנסה לטפס או לפרוץ את הגדר, אך אם הבעלים פותח את השער לאדם שברצונו להכניס לשטח, הכלב צריך לקבל אדם זה ללא כל סימני איום

לכן LADOG- תלמד בקורס אילוף כלבי שמירה מתי על כלבכם להגיב ומתי לא.

אורן אלעמרי- מאלף כלבים בשירותו הצבאי

מאלף הכלבים אורן אלעמרי בתרגיל אילוף לתקיפה בשירות הצבאי

גיל לשמירה על שטח-הגיל הממוצא אשר כלבי שמירה מתחילים לפתח את יצר השמירה על הטירטוריה שלהם הוא שנתיים, כשהכלב מתבגר והופך מגור לכלב קצת יותר רציני וקשוח, ישנם גזעים מסוימים שהכלבים מתחילים לשמור בגיל מבוגר הרבה יותר וישנם כלבים שללא קשר לגזע מסוים פשוט מתבגרים בקצב שונה -מה שיכול מאוד להשפיע על התוצאות בפועל של כלבי אבטחה.

פעמים רבות קורה שמאותה המלטה ישנם שני אחים שכלב אחד מתנהג כבוגר בגיל שנה וחצי ואילו אחיו מתבגר רק בגיל שנתיים וחצי מה שמשפיע בקשר ישיר על רמת השמירה של כלב.

אולג - מאלף כלבים מקצועי מצוות מאלפי לה דוג בתרגיל הגנה עם דוברמן

דוברמן בתרגיל הגנה , LADOG מאמנת את הכלבים לקפוץ על האובייקט בכדי לנטרלו

פרוט הכלבים כלבים המתאימים לאילוף הגנה – המחולקים לרמה גבוהה, בינונית ונמוכה.

שלושת הקבוצות של סוגי הכלבים המפורטים בהמשך המאמר מתאימים לקורס אילוף כלבים לתקיפה, אך לרוב ברמות שונות. את שלושלת קבוצות הכלבים המפורטות ניתן לאלף להגנה ,אך בקבוצה הראשונה אלה כלבי עבודה הטובים ביותר שאין כל ספק בהתאמתם למטרת אילוף לתקיפה בכל העולם, שהוכיחו את התאמתם לתפקיד בצבא, במשטרה ונמכרים בכלביות רבות בעולם ככלבי ליווי והגנה.

גם בקבוצה השניה ישנם כלבים המבצעים את אילוף לתקיפה ברמות גבוהות מאוד, לפעמים דרוש קצת יותר אימונים מהקבוצה הראשונה אך ניתן להגיעה לתוצאות טובות.

הקבוצה השלישית אלו כלבים המסוגלים לעמוד בקורס אילוף להגנה אך ברמה בסיסית.

עידן - מאלף כלבים מקצועי בתירגול עם רועה בלגי מלינואה

רועה בלגי מלינואה בניטרול מקל- עידן מאלף כלבים מקצועי, מקבל כלבת רועה בלגי מלינואה

פרוט הגזעים:
קבוצה ראשונה: כלבים המתאימים ביותר לשימוש -ככלבי הגנה, כלבי תקיפה, וכלבי אבטחה-(ניתן ללחוץ על כל אחד מהקישורים למידע על כל גזע).-רועה גרמני, רועה בלגי- מלינואה, גרוננדל ,רועה הולנדי ,דוברמן ,שנאוצר ענק ,רועה שוויצרי לבן(זאב לבן) ,קאנה קורסו ,אירדייל טרייר ,בוביה דה פלנאנדר ,טרייר רוסי שחור.

עידן -מאלף כלבים מצוות מאלפי ladog בתרגיל הגנה עם דוברמן

דוברמן בתרגיל הגנה בקורס אילוף כלבים ב- LADOG

קבוצה שניה: כלבים המתאימים לקורס אילוף כלבים להגנה ברמה בינונית-מסטינו נפוליטנו, דוגו קנריו , בוקסר,דני ענק,כנעני, בולדוג אמריקאי, בוסרון, מסטיף – אנגלי טיבטי ספרדי , בול מסטיף ,רועה צ´כי ,רידג´בק רודזיאן. ,דוג דה בורדו, כלב רועים פולני-חלק מהכלבים בקבוצה זו יכולים לשמש למטרת כלבי אבטחה, ברמה קצת יותר נמוכה מהקבוצה הקודמת אך עם יכולות מסויימים למטרה זו.

מאלף הכלבים אולג בתערוכת אילוף

LADOG- אילוף כלבים ,בתערוכת אילוף מציגה אימון הגנה

קבוצה שלישית:כלבים נוספים המסוגלים לעבור קורס אילוף להגנה ,אך ברמה קצת יותר נמוכה מהכלבים הקודמים- רועה אוסטרלי,פוינטר גרמני. פוינטר אנגלי, וימרנר,ויסלה, שאר פיי ועוד…

אילוף כלבי שמירה קבוצתי על ידי צוות מאלפים מקצועי של ladog

קורס אילוף כלבים קבוצתי להגנה המועבר ע"י מאלפי הכלבים של LADOG

באילוף הגנה קבוצתי הכלבים החדשים לומדים את עבודת ההגנה מהכלבים המנוסים יותר

כלבים לשמירה בלבד-כלבים שטריטוריאליים (כלבי שמירה) אך פחות טובים להגנה אישית – גזעים אלה אינם מצטיינים בהגנה אישית אך מצטיינים בתחום של כלבי שמירה על הטירטוריה שלהם- דוגמא: כלבי שמירה על שטח – רועה קווקזי ,רועה אסיאתי ,כלב הרים פירינאי , מרמנו רועה איטלקי.

אורן אלעמרי בתגיל הגנה עם כלב רועים גרמני על חליפה

מאלף הכלבים אורן אלעמרי בתרגיל הגנה, עם רועה גרמני קו דם עבודה

ladog- אילוף כלבים להגנה ברמות הגבוהות ביותר אספקת כלבי שמירה,

אורן -מאלף כלבים מקצועי בביקור בצ´כיה בבית גידול של כלב רועה בלגי מלינואה

בתמונה משמאל מאלף הכלבים אורן אלעמרי מנהל LADOG בביקור בצ´כיה בכלבייה המתמחה בגידול רועה בלגי מלינואה מהטובים בעולם, כלבייה מקצועית המספקת כלבי תקיפה למשטרת גרמניה.

LADOG – הינו מרכז מקצועי למטרת אילוף כלבים להגנה
מרכז אילוף הכלבים של LADOG ממוקם במרכז הארץ , ליד פתח תקווה על כביש 40 לכיוון נתב"ג.

לפרטים אודות קורסי אילוף כלבים לתקיפה : 052-3609028 אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי המתמחה בכלבי עבודה.

לחצו כאן- לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

קשר עין- חשיבות קשר עין באילוף

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

נוסעים לחופשה, דואגים היכן לשים את הכלב שלכם-לחצו כאן לפנסיון לכלבים LADOG 

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן