בולדוג אמריקאי

 בולדוג אמריקאי – LADOG

בולדוג אמריקאי – American Bulldog – אופי ומאפיינים, היסטוריה, מניעת בעיות בריאות, אילוף כלבים המתאים לבולדוג אמריקאי למשמעת והגנה. אנו בחברת LADOG – אילוף כלבים, בעלי ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי בולדוג אמריקאי.

אילוף בולדוג אמריקאי- LADOG

אילוף מקצועי לכלבי בולדוג אמריקאי – LADOG

בולדוג אמריקאי, אופי ומאפיינים- כלב אינטלגנטי מאוד ובעל קליטה מהירה. בגידול נכון כלב משפחה מצוין. יחסית לכלבים אחרים מתבגר לאט מאוד, תופעה זו של התבגרות יכולה מאוד להטעות את הבעלים, תחילה מבחינים בכלב גור לכל דבר מה שגורם לבעלים לחשוב כי הכלב שברשותו הוא גור תמים וחברותי למשפחה ולזרים, וללא גידול נכון הכלב יכול לשנות את אופיו בגיל שנתיים ולהפוך דומיננטי, אך בגידול נכון הבולדוג האמריקאי יכול להתאים לחיי משפחה וילדים. הוא כלב מאוד חד ובעל בטחון עצמי גבוה. יש לו אופי חזק, לכן הוא חייב בעלים שהוא מנהיג חזק, עקבי ועם בטחון עצמי גבוה שיכול להוביל את העדר. גזע המתאים מאוד למטרות אילוף להגנה אישית. בבגרותו כלב שמירה מעולה. הוא כלב מאוד חברותי ומומלץ לאלף אותו לציות בגיל צעיר שאופיו עדיין רך. הם חייבים בצעירותם להיחשף נכון לאנשים על מנת שלא יהיו מסוגרים ותוקפניים בבגרותם. הם חייבים פעילות פיזית ומנטאלית יום יומית. חלק מהבולדוגים האמריקאים יכולים להיות דיי קנאים לגבי חדירה לשטח שלהם ויכולים להיות אסרטיביים ולרוץ ולתקוף זרים וכלבים משוטטים, אפילו שהם מחוץ לטריטוריה שלהם. לכן חשוב שהחצר בו גדל הכלב תיהיה סגורה בצורה תיקנית. הבולדוג האמריקאי הוא גזע מאוד דומיננטי, בגיל ההתבגרות הם יכולים להיות תוקפניים לזרים ולכן חשוב לכוון את את יצריו של הכלב . מכיוון שלבולדוג האמריקאי יש אינסטינקט טרף חזק מאוד לפעמים יכול להיות שהוא לא יתאים לבית שיש בו חתולים או חיות קטנות. הבולדוג האמריקאי יכול לחיות בדירה אם יהיה לו מספיק פעילות, הוצאה של הכלב לחצי שעה ביום למשחק או ריצה מאפשרת לגדל את הגזע המקסים הזה גם בתוך דירה.

קורס אילוף מקצועי לכלבי בולדוג אמריקאי- LADOG

קורס אילוף מקצועי לכלבי בולדוג אמריקאי- LADOG

אילוף כלבים המתאים לבולדוג אמריקאי– מומלץ להתחיל איתם בגיל צעיר, כך יהיה ניתן לעצב את אופיים החזק בקלות ולהעזר ביצריי העבודה הטמונים בהם. כלבים אלו חכמים מאוד ובודקים את גבולות הבעלים שלהם, לכן חשוב שהאדם המוביל את הבולדוג האמריקאי יהיה אדם מבוגר, אסרטיבי ועקבי ומוכן להשקיע בכלב אילוף למשמעת מוחלטת. על מנת שהכלב יאהב את פקודות האילוף יש לקשר לו את הפקודות עם יצריי העבודה שלו שזה למעשה המשחקים. ככל שהכלב אוהב יותר משחקי נשיכה, כך האילוף יהיה קל יותר. ישנם דרכים לחזק לבולדוג האמריקאי את יצר המשחק שלו ובכך גם את התלהבותו מהאילוף. את יצריו של הבולדוג קל לפתח בעזרת משחק נשיכה הנקרא פפירול, או כדור על חוט.

לבולדוג אמריקאי יצר משחק גבוה, אותו ניתן לקשר לפקודות המשמעת- LADOG-אילוף מקצועי

לבולדוג אמריקאי יצר משחק גבוה, אותו ניתן לקשר למשמעת- LADOG-אילוף מקצועי

מאלף כלבים מצוות LADOG ידריך אתכם כיצד לפתח את יצר המשחק שלו וכיצד לקשר את המשחק למשמעת. בולדוג אמריקאי בבגרותו עשוי להיות דומיננטי ללא תרגילי שליטה נכונים וההבנה הבסיסית כי מנהיג הלהקה הינו הבעלים. בקורס אילוף כלבים למשמעת, חשוב מאוד לבצע תרגילי שליטה בכלב. תרגיל שליטה חשוב לגזע הינו הליכת הבעלים לאחור כאשר הכלב הולך כל הזמן אחרי הבעלים עד שהליכת הבעלים לאחור מתבטלת. זה תרגיל בו הכלב לומד כי עליו ללכת אחרי הבעלים תוך מבט ישיר לכיוון הבעלים ולא לכיוון הסביבה. כאשר הכלב הולך אחרי הבעלים לאחור יש לעודד את הכלב על כך במילים, צ'ופרים ומשחקים, וכאשר הכלב לא הולך בעקבות הבעלים או מסתכל לכיוון אחר, יש לתקנו על כך.

גורי בולדוג אמריקאי - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גורי בולדוג אמריקאי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

תרגיל נוסף החשוב מאוד עם גזע זה הוא תרגיל של שליטה על טריטוריות בבית- הכוונה כאן היא שהכלב בבגרותו עלול לחשוב שמקומות מסויימים בבית הם רק שלו ולהפוך דומיננטי לכל מי שמתקרב אליהם, לכן חשוב שבעלי הכלב ישבו במקום בו הכלב אוהב לרבוץ בדרך כלל, ובמידה והכלב מנסה לקפוץ על הבעלים שיושב במקום מרבצו, יש לתקנו על כך. בצורה זו הכלב יבין כי כל מקום בבית הוא קודם כל מקום הבעלים ואחר כך מקומו של הכלב. ישנם כלבי בולדוג אמריקאי שאיימו על בעליהם בפעם הראשונה רק לאחר מספר שנים של גידול, מה שהפתיע מאוד את בעלי הכלבים אך לא אותנו מאלפי הכלבים. חשוב בגידול נכון לכוון את הכלב בצעירותו על מנת שלא ישנה את אופיו בעתיד. בולדוג אמריקאי לפעמים יכול להיות קצת מטעה בעקבות התבגרותו האיטית, הבעלים חושבים שאופיו של הכלב מתקבל סופית בגיל שנה, אך עם גזע ילדותי זה ניתן לראות את אופיו האמיתי רק לאחר מספר שנים.קל יותר לבצע עם הבולדוג האמריקאי תרגילי שליטה בצעירותו, כאשר הוא גדל, הופך לכלב חזק מאוד ובעל אופי חזק. תרגילי שליטה וקשר עין יגרמו לכלב לאהוב את האילוף ולקבל בקלות את הבעלים כמנהיג הבית.

בתמונה בולדוג אמריקאי עם אף פחוס יחסית לגזע - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף

בתמונה בולדוג אמריקאי עם אף פחוס יחסית לגזע – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

אילוף בולדוג אמריקאי להגנה– כלבים אלה מצוינים למטרות אילוף להגנה אישית למרדף תקיפה, ובבגרותם טובים גם לשמירה על שטח. את אילוף ההגנה והמרדף אפשר להתחיל עם גזע זה כבר בחודשים הראשונים לחייו של הכלב ולהעלות בהדרגה עד לבגרותו, זוהי הדרך המומלצת ביותר. את האילוף למטרת שמירה ניתן לבצע רק לאחר מספר שנים בחיי הכלב וזאת בעקבות ההתבגרות האיטית. שמירה על שטח קשורה ליצר הטריטוריאלי של הכלב שבדרך כלל מתפתח עם התבגרותו של הכלב, אך אילוף להגנה מומלץ להתחיל בגיל צעיר ובסביבת כלבים. לבולדוג האמריקאי כושר חיקוי מצוין כאשר הוא נמצא בסביבת כלבים מאומנים להגנה. את הגזע מומלץ לאלף למטרת הגנה על ידי הבנת יצר המלחמה החזק שלו, כאשר האובייקט(מחזיק השרוול) מבצע אילוף להגנה עם הבולדוג האמריקאי, יש לבצע זאת תחילה בצורה חשדנית ומתלהמת (סגנון מלחמה), בשונה מרוב הגזעים איתם עובדים יותר על יצר הציד. אנו בחברת LADOG – אילוף כלבים, בעלי ידע וניסיון רב באילוף כלבים בולדוג אמריקאי.

גור מנומר של בולדוג אמריקאי - LADOG - מרגז מקצועי לאימון כלבים

גור מנומר של בולדוג אמריקאי – LADOG – מרגז מקצועי לאימון כלבים

מבנה וטיפול של הבולדוג האמריקאי– הבולדוג האמריקאי הוא ממשפחת המסטיף, הוא גזע מאוד שרירי חזק ועוצמתי ובאותה נשימה בעל מבנה קומפקטי, גוף קצר וגבוה. צבעו לבן ומשולב יחד עם מקטעים של אדום וחום. בולדוג אמריקאי הוא כלב יותר גבוה, יותר גמיש ויותר ערמומי מעמיתו הבולדוג האנגלי. גובהם של הזכרים נע בין 55-70 ס"מ ומשקלם בין 37-54 ק"ג וגובהם של הנקבות נע בין 52-65 ס"מ ומשקלם בין 28-45 ק"ג. תוחלת החיים שלו היא 14 שנים.

היסטוריה של הבולדוג אמריקאי-הבולדוג האמריקאי המקורי היה כלב קרבות מול כלבים וחיות אחרות ושימש במטלות שונות תחת חוואים שהשתמשו בהם ככלבי עבודה לכל דבר החל בשמירה וכלה בצייד דובים, חזירי בר, דביבונים וסנאים. הגזע האמריקאי שונה מאוד מהבולדוג האנגלי וכמובן הצרפתי, הוא בעל רגלים ארוכות יותר הוא מהיר יותר ויש לו גמישות גדולה. הסיבולת של הגזע , המגננה שלו, האינטליגנציה ויכולות העבודה שלו הופכים אותו לכלב עבודה טוב.

בולדוג אמריקאי צעיר -LADOG -אילוף מקצועי 

בעיות בריאות אצל בולדוג אמריקאי- מבחינה בריאותיות זהו כלב יחסית בריא, חוץ מבעיות כרוניות של מחלת אגן תורשתיות. כמו לרוב הגזעים הגדולים והמסיבים, כך גם הבולדוג האמריקאי עלול לסבול מבעיות אגן בבגרותו, ישנם כלבי בולדוג אמריקאי שבעיות האגן שלהם נראות רק בגיל שבע שנים ויש כלבי בולדוג אמריקאי שבעיות האגן שלהם נראות כבר בגילאי שנה, רוב בעיות האגן המוקדמות קשורות לגידול שגוי של הבעלים ללא קשר לבעיות אגן תורשתיות. בכדי לשמור על אגן תקין יש להקפיד כי כלבכם לא יהיה בעודף משקל כלל. ככל שמשקל הכלב גדול יותר כך שחיקת האגן מהירה יותר, אפילו אם הכלב קצת מעל המשקל. רוב בעלי הכלבים סבורים כי כלבם במשקל הנכון ובפועל הכלב שוקל מספר ק"ג יותר. אצל כלבים קשה לראות כרס כמו אצל בני אדם. אז איך יודעים מהו המשקל התקין? חשוב שצלעותיו של הכלב יראו בקלות לעין, ובאיזור הבטן חשוב שיהיה כניסה פנימה של הבטן, ממבט על אתם צריכים לראות צורה של משולש, אך הגבול התקין הוא שעצמות הגב לא יהיו בולטות. צריך שהכלב יהיה כמה שיותר רזה חוץ מעצות הגב שאסור שיראו לעין. כלב עם עצמות גב בולטות נחשב לתת משקל.

חשוב לשמור על משקל תקין לבולדוג אמריקאי, בכדי למנוע בעיות אגן ומפרקים בבגרותו - LADOG

חשוב לשמור על משקל תקין לבולדוג אמריקאי, בכדי למנוע בעיות אגן ומפרקים – LADOG

דבר נוסף העוזר לכלבכם לשרוד את בעיות האגן החמורות של הגזע הוא חיזוק הרגליים. כאשר הרגליים של הכלב חזקות יותר, כך התמיכה של הכלב במשקל שלו טובה יותר וישנה פחות שחיקה של האגן. הקפידו על הליכות או ריצות על בסיס קבוע על מנת לשמור על מסת שריר תקינה ברגליו של הכלב, משחקי כדור ומשחק עם כלבים אחרים יכולים כמובן גם הם להיות תחליף טוב לחיזוק השרירים של כלבכם.

תודות למאמציו של ג'ון ג'ונסון הבולדוג האמריקאי קיים היום. לאחר שחזר ממלחמת העולם השנייה הוא התאכזב לדעת שכמו המסטיף האנגלי לפניו הבולדוג האמריקאי היה צעד אחד מהכחדה. ג'ון החליט לקחת ולמצוא את הגזעים הכי טובים שיש מכול המרחבים הפרועים של ארה"ב ולמנוע את ההכחדה שלהם. הוא הכליא ושיפר את גזעי הכלבים יותר מכל אדם אחר בעולם והפך אותם למכונות חכמות יעילות וכמעט חפות מבעיות בריאותיות. ג'ונסון הוא בעצם הסיבה היחידה שהגזעים הללו קיימים היום, אם לא המאמצים שלו בטוח שהם היו נכחדים. הוא הכליא אותם ושיפר אותם ללא הפסקה עד שהגיע למוצר המוגמר שאנו מכירים היום. חלק מהתכונות של הבולדוגים האמריקאים הם צייד, שמירה, גישוש, עמידה במשקלים כבדים ופטרול.

לבולדוג אמריקאי בבגרותו יצר קרב גבוה, לכן ינסה לריב עם כלבים אחרים וחיות אחרות, לכן חשוב לטפל בבעיות אלה בגיל צעיר מאוד - LADOG - אילוף מקצועי.

לבולדוג אמריקאי בבגרותו יצר קרב גבוה, לכן ינסה לריב עם כלבים אחרים וחיות אחרות, חשוב לטפל בבעיות אלה בגיל צעיר מאוד – LADOG – אילוף מקצועי.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG


האם הבולדוג אמריקאי שלך נחשב לכלב עבודה? אילו כללי ברזל באילוף חשוב שתדעו ?

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לבולדוג אמריקאי שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".