אלסקן מלמוט

אלסקן מלמוט – LADOG

אלסקן מלמוט- Alaskan Malamute – אופי ומאפיינים,גידול נכון, בריאות, מראה תיקני. בחברת LADOG ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי אלסקן מלמוט.

אלסקן מלמוט בסרטון סיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

כלבי האלסקן מלמוט ליוו את שבטי האינדיאנים והאינואיט באזור הארקטי וחיו לצידם כחלק בלתי נפרד מהשבט. הם שמשו להגנה מפני דובי הקוטב ומפני זאבים. אצל האינואים משבט המאלמוט התפתח גזע האלסקן  מלמאוט  כתוצאה מהצורך בגרירת סירות לאורך הנהר ומאוחר יותר לצורך גרירת מזחלות שלג. לאורך השנים התפתח גזע כלבים זה להיות חזק יותר ביחס למשקלו בעל סיבולת גבוהה וכושר גופני גבוהה כתוצאה מגרירת בשר לוויתנים אותם צדו אנשי המלאמוט. בני השבט התיחסו אל האלסקן מלמאוט כאל בני משפחה . בשנת 1935 הוכר הגזע על ידי התאחדות הכלבנים האמריקאית.

אילוף למשמעת ללא רצועה כלל גם עם כלבי אלסקן מלמוט-LADOG

אילוף למשמעת ללא רצועה כלל גם עם כלבי אלסקן מלמוט – LADOG – אילוף מקצועי

האלסקן מלמוט  הוא כלב מרשים הדומה במראהו לזאב גדול. פרוותו הכפולה . השכבה התחתונה קצרה וצפופה מאד, מטרתה היתה להגן על האלסקן מלמוט מפני קור קיצוני ושלג.ושכבת הפרווה השניה ארוכה וגסה בגווני אפור, לבן, חום וזהוב, גופו שרירי ורגליו קצרות וחזקות. זנבו של האלסקן מלמוט פרוותי ומסתלתל מעל גבו. אזניו קטנות ביחס לראשו. הן זקופות ונדרכות כשהוא מרוכז במטרה מסויימת.

גובהו הממוצע של האלסקן מלמוט הזכר הוא 65 ס"מ וגובהה של הנקבה 58 ס"מ.

משקלו זל הזכר  הוא כ 40 ק"ג ומשקל הנקבה כ 34 ק"ג

תוחלת חייהם של כלבי הגזע הוא 14 שנים בממוצע.

האלסקן מלמוט מותאם לחיים בשלג, לכן יסבול באקלים של ישראל - LADOG - אילוף מקצועי

האלסקן מלמוט מותאם לחיים בשלג, לכן יסבול באקלים של ישראל – LADOG – אילוף מקצועי

אופיו של אלסקן מלמוט
הגזע עד היום משמש ככלב מזחלות כלהקה שסוחבת מזחלת או כסוחב מזחלת יחיד. אך כיום השימוש הרב ביותר שלהם הוא ככלבי בית ברחבי העולם. ניתן למצוא את הכלבים הללו גם בתחרויות של מרוצי כלבים. ניחנים באינטליגנציה שגרמה להם לשרוד בטבע בצורה פנטסטית. אלסקן מלמוט הם כלבים שמטבעם עצמאיים לכן, כאשר מגדלים אותם בבית עם משפחה, חשוב להרגיל אותם לכך מגיל צעיר, אחרת הם יחפשו להיות עצמאים ולא יעניקו את החום הנורמלי של כלב למשפחתו. חשוב לנהוג עם הכלב בקשיחות מאחר והוא בעל אופי חזק מאוד. מומלץ מאוד להיעזר במאלף כלבים מקצועי שילווה את התהליך ויכווין אתכם לעבודה נכונה. הכלב מתאים לאנשים שיכולים להתמודד עם כלב שמנסה לעלות בהיררכיה המשפחתית.

גורי אלסקן מלמוט - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גורי אלסקן מלמוט – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גידול אלסקן מלאמוט

האלסקן מלאמוט הוא כלב עצמאי, עקשן, אינטיליגנטי, בעל אופי חזק במיוחד. כלבי הגזע דעתנים ונחושים וינסו לא פעמים לעשות את הדברים בדרכם האינדיבידואלית. יצר הריצה למרחקים נותר באלסקן מלאמוט מימי סחיבת המזחלות בשטח הארקטי של כדור הארץ וחשוב לשים לב לנטייתם לברוח. האלסקן מלמוט ישמח לרוץ רחוק, הוא מסוגל לגמוע מרחקים עצומים מבלי להתעייף ומבלי לרצות לחזור לביתו. אילוף מקצועי עקבי, על ידי מאלף כלבים המכיר היטב את הגזע, יעזור לבעליו של האלסקן להתמורדד עם נטייתו לברוח. מסיבה זו האלסקן זקוק למרחבים, ועל כן קל יותר יהיה לגדלו בבית עם חצר גדולה, וגם אז חשוב להוציא את האלסקן לריצות ארוכות כדי לפרוק אנרגיה. זה אינו כלב שמתאים לכל אחד. בעליו של האלסקן צריך להיות חזק ואסרטיבי. האלסקן מלמוט ינסה לבדוק גבולות ולא יוותר מהר. יחד עם זאת האלסקן מלמוט אוהב להיות בחיק המשפחה , אילוף מקצועי ושמירה על כללי האילוף יעזרו לכם להנות מכלב משפחה שמח ואוהב. חשוב לזכור שלאלסקן לא קל במזג אוויר חם בשל פרוותו הכבדה והצפופה ואין להשאירו בשמש. האלסקן מלמוט ישמחו לחברת ילדים, אולם אם אתם משפחה עם ילדים קטנים, טוב יותר שתבחרו בנקבת אלסקן מלמוט. אופיין של נקבות הגזע יציב יותר משל הזכרים. אם בכל זאת תרצו לאמץ זכר, חשוב לסרס אותו בגיל צעיר כך תמנעו ממנו להפוך לטריטוריאלי ודומיננטי כלפי הילדים.

אלסקן מלמוט זכר ונקה בוגרים - LADOG - מרכז לאילוף כלבים

אלסקן מלמוט זכר ונקה בוגרים – LADOG – מרכז לאילוף כלבים

אילוף אלסקן מלמוט

את כלבי האלסקן מלמוט חייבים לאלף מגיל צעיר לפני שנטייתם לעקשנות ולברחנות תתקבע באישיותם. אילוף האלסקן מלמוט דורש תשומת לב והשקעה רבה כדי שיהיה כלב משפחה טוב ומעניק אהבה לבעליו. לפקודות האילוף חשיבות גבוהה לא רק בכל הקשור לחיים נעימים לצד האלסקן שלכם, אלא בהפיכתם של כלבי הגזע לנינוחים ותקשורתיים לצד בעליהם. פקודת 'שב השאר ' למשל, שתלמד את האלסקן מלמוט שלכם לשבת ולא לשחרר את עצמו מפקודה גם אם יעבור לידו כלב, וגם אם מישהו יציע לו אוכל, היא פקודה שמלמדת את האלסקן שלכם תקשורת טובה עם הבעלים, אף על פי שהדחף החייתי שלהם יגרום להם לרצות לקום. כך גם פקודת 'רגלי'. האלסקן מלמוט שלכם ידע שהוא יכול ללכת צמוד אליכם בבטחה מבלי להביט לצדדים ולהדרך מגירויים שיהיו בדרך,. אסלקן מלמוט מאולף עם תקשורת גבוהה יהיה כלב שמח ורוגע  יותר, שיהיה יכול להתלוות לבעלים לכמעט כל מקום ללא הפרעה כלל. מאלפי הכלבים המקצועיים של המרכז לכלבנות לדוג מתמחים באילוף כלבי האלסקן מלמוט, וידריכו אתכם כיצד לקשור בין תהליך האילוף לבין יצר הריצה והמשחק של האלסקן מלמוט.

כלב אלסקן מלמוט גדול - LADOG - אילוף מקצועי

כלב אלסקן מלמוט גדול – LADOG – אילוף מקצועי

מומלץ להעזר באהבתם לריצה, ולהעניק להם ריצה משותפת כצ'ופר לאחר שלמדו וביצעו באופן מושלם פקודות חדשות. חשוב גם להעזר במשחקי רדיפה ונשיכה בתהליך האילוף של האלסקאן מלמוט. חשוב לזכור שאת המשחקים אין לתת לאלסקן מלמוט אלא כפרס על ביצוע מדויק של פקודות. חשוב להראות לאלסקן מלמוט את המשחק לשנייה, ולהחביאו מאחורי הגב, ולחזור על הפעולה מספר פעמים, רק אז תנו לאלסקן שלכם לנשוך את המשחק, ורוצו איתו כשהוא מחזיק במשחק בין שיניו. אל תקחו ממנו את המשחק אלא רק לאחר ששחרר אותו . ומייד החביאו את המשחק שוב. בדרך זו יהפוך המשחק לכלי אילוף עיקרי שיגרום לאלסקן שלכם לחכות לאימונים בכליון עיניים. בגלל אופיו הקשה ועקשנותו חשוב להפוך את האילוף של האלסקן מלמוט לדרך חיים ולהמשיך ולתרגל איתו פקודות. וחשוב שלא "לזייף" בהצבת הגבולות הברורים לאלסקן מלמוט .

 

אילוף גורי אלסקן מלמוט- LADOG

אילוף גורי אלסקן מלמוט- LADOG

חשיבות ההררכיה עבור  האלסקן מלמוט

לכלבי האלסקן מלמוט קודים התנהגותיים של כלבי להקה ממש כפי שחיו לפני מאות שנים בטבע. גור כלבים ינסה תמיד לעלות בסולם ההררכי של להקתו וינסה להגיע להנהיג אותה. גור האלסקן  מלמוט ינסה לקפוץ על המנהג, ולנסות לעצור אותו ע"י נשיכה. ניתן לראות את ההתנהגות הזו מתחילה להופיע כבר במשחקי הגורים של האלסקן מלאמוט. עכשיו כשצרפתם למשפחה אלסקן מלמוט, הוא ינסה לבדוק את מיקומו בהררכיה המשפחתית באותו אופן, על כן אסור לתת למראה בובת הפרווה של גור האלסקן שלכם להטעות אתכם . שחקו איתו ותנו לו להביע שמחה, אולם חשוב שלא לאפשר לו לקפוץ עליכם, לנשוך תוך כדי משחק ולא לחשוף שיניים. חשוב שמאלף כלבים מקצועי ידריך אתכם כיצד לתקן נכון התנהגויות גוריות כאלו, כדי למנוע מהכלב לפתח דומננטיות כלפי בעליו וכדי להשאירו שמח. אם לא תתקנו התנהגויות כאלו כשהאלסקן מלמוט שלכם צעיר, אתם עלולים למצוא את עצמכם חיים כל כלב שבטוח שחוקי הבית נקבעים על פיו.

גורי אלסקן מלמוט - LADOG - אימון כלבים מקצועי

גורי אלסקן מלמוט – LADOG – אימון כלבים מקצועי

בריאותו של אלסקן מלמוט
אורך חייו הממוצע של הגזע הינו 14 שנים. חשוב להקפיד על כללים ברורים בנוגע לגזע בכדי לשמור על אורך חיים ארוך ובריא.
 – מומלץ לגדל את הכלב בתנאי חוץ ביתיים בכדי להעניק לו את היכולת לרוץ ולפרוק את האנרגיה שלו. הוא מסוגל להסתגל גם לתנאי חום אך אין להשאירו בשמש. כאשר הכלב יהיה בתנאי חום, הוא יחליף את הפרווה שלו לפרוות קיץ בכדי שזו תעזור לו להתקרר.
יש להאכיל אותו באופן סדיר ובכמות הנכונה ביותר עבור משקלו. לכלבים אלו נטייה לבעיות אגן, משקל תקין ישמור על האגן בצורה הטובה ביותר.
 – יש להיזהר מתופעת היפוך קיבה שבה הכלב הופך את קיבתו לאחר שהשתולל מיד לאחר שאכל את המזון שלו. לכן, יש להקפיד שהכלב לא ישתולל בפרק זמן של לפחות שלוש שעות אחרי שאכל.

אלסקן מלמוט בצבע חום, צבע פחות נפוץ - LADOG - אילוף כלבים

אלסקן מלמוט בצבע חום, צבע פחות נפוץ – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

חשוב להבריש את פרוותו של האלסקן מלמוט לפחות פעמיים בחודש. השתמשו במברשת רכה שלא תגרום לו לאי נוחות. הפכו את זמן הברשת הפרווה לזמן איכות עם הכלב הרגילו אותו במהלך הברשת הפרווה למגע עם כפות הרגליים והפנים, והדבר יקל על הביקורים אצל הוטרינר.

חשוב להקפיד על תזונה נכונה ועל יציאה לריצות כדי לשמור על משקלו התקין של האלסקן מלמוט.ועל כשרו הפיזי. כלבים אלו נועדו לריצות ארוכות, ואם לא תספקו לאלסקן מלמוט אפשרות לרוץ ריצות ארוכות, הוא עלול לסבול מטווס שרירים נמוך, בעייה נפוצה אצל כלבי הגזע שאינם פעילים פיזית.

אילוף מקצועי לכלבי אלסקן מלמוט- LADOG- מלמוט בארצה הישאר

אילוף מקצועי לכלבי אלסקן מלמוט- LADOG- מלמוט בארצה הישאר

כיצד למנוע כירסום חפצים

גורי האלסקן מלמוט ינסו לכרסם כל דבר שימצאו בבית ובחצר, ואף יחביאו  אותם אם יחשבו שאתם מנסים לקחת אותם מהם. כדי למנוע זאת, חשוב לתת לגור האלסקן שלכם עצמות כרסום דחוסות המיועדות לכלבים ולהרגיל אותו לאהוב את העצם.  עודדו אותו במילים ובליטופים בכל פעם שיתקרב להריח את העצם וללעוס אותה. ותקנו אותו כשינסה לכרסם חפץ אחר.  פזרו לו ברחבי הבית והחצר כמות גדולה של עצמות כאלו. האלסקן מלמוט יראה שיש לו שפע של עצמות ולא ירגיש צורך לחפור בחצר ולהחביא אותן. בהדרגה האלסקן מלמוט יתגרל לטעם ולמרקם הייחודי של העצם הדחוסה שאינם דומים שאף חפץ שימצא בבית או בחצר וירצה לכרסם רק אותם. חשוב שלא לתת לכלבי האלסקאן מלמוט צעצועים אחרים. צעצוע מבד עשוי לגרום לו לחשוב שכל חפץ שעשוי בד הוא משחק נשיכה , והוא ינסה לנשוך את הכריות או הספות. בצעצועים נשתמש לצורך אילוף ועל כך נפרט בהמשך.

אלסקן מלמוט לא מתאים למזג האוויר החם בישראל - LADOG - אילוף כלבים

אלסקן מלמוט לא מתאים למזג האוויר החם בישראל – LADOG – אילוף כלבים

חשיבות חשיפה נכונה של כלבי אלסקן מלמוט

כלבי האלסקן מלמוט עלולים לפתח חרדה או תוקפנות אם לא יחשפו לגירויים כבר מגיל צעיר. על כן חשוב לצאת איתם לטיולים מייד לאחר שקיבלו את כל היסונים המאפשרים יציאה החוצה. חשוב לטייל עם האלסקן מלמוט במסלולים שונים בכל פעם. צאו לטיול עם משחק וחטיפים, אם האלסקן שלכם יגלה התנגדות להמשיך בטיול מסיבה כל שהו אל תכנעו לו. עצרו לרגע,שחקו איתו, תנו לו צ'ופר קטן. משחק וצ'ופר יוריד את רמת החרדה של האלסקן , הוא יבין שעל אף שיש בסביבה גירויים לא מוכר, המצב בטוח והוא ימשיך לטייל. טיילו איתו באזורים שקטים, ובאזורים רועשים, ליד גני ילדים ומגרשי ספורט, חשפו אותם לאנשים ולכלבים. ככל שיחשפו ליותר גירויים, קולות, וריחות כך יהיו רגועים יותר, פחות חשדניים ושמחים. שימו לב שלא לחשוף את גור האלסקן שלכם לכלבים תוקפניים ודומיננטים על מנת שלא ליצור אצלו חרדה מפני כלבים. לחשיפה הנכונה משמעות קריטית בתהליך האילוף, על כן חשוב לעשות זאת גם לאלסקן מלמוט החי בחצר. מאלף כלבים מקצועי ידריך אתכם כיצד לחשוף נכון את האלסקן מלמוט על מנת למנוע חשיפה שלילית שעלולה לגרום לתוצאה הפוכה.

Alaskan Malamute - כלביית LADOG

Alaskan Malamute – כלביית LADOG

לסיכום, מדובר בכלב יפהפה וחזק מאוד גם באופיו וגם פיזית. לא מתאים לגידול על ידי כל סוגי האנשים ודורש תשומת לב והשקעה רבים. עם זאת כאשר מאלפים את האלסקן מלמוט, מגלים כי ניתן להנות ממנו ככלב משפחה טוב שעניק חום ואהבה.

מקווים שעזרנו לכם להשכיל ולהבין אודות הגזע. אתם מוזמנים להמשיך ולגלות באתרנו עולם שלם של מאמרים של כלבים ומידע נוסף.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

 

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לאלסקן מלמוט שלכם-לחצו כאן

 כנסו- לטיפים לאילוף האלסקן מלמוט שכלבכם.

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".