עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי

כיצד מגיעים למצב בו הבעלים גורם לכלב להיות ממושמע ובו זמנית לא גורם לכלב סטרס, אלא לביצוע של האילוף בשמחה והתלהבות. מאת אורן אלעמרי מנהל LADOG- אילוף כלבים.

כאשר תשאלו כל בעל כלב האם הוא ירצה שכלבו יקשיב לו בכל מצב וגירוי התשובה תיהיה כמובן כן, אך הם גם יגידו שהיו רוצים שהכלב יהיה שמח וללא סטרס, כיצד מגיעים לרמה זו?

עיקרון התיקון-ראשית צריך להתחיל בכך שבאילוף מקצועי אסור לבעל הכלב לחזור על המילה מספר פעמים. לדוגמא: כאשר הכלב מושך לכיוון כלב אחר ובעל הכלב מושך ברצועה שוב ושוב ושוב ואומר לא, לא, לא, מצב זה אינו תקין, במצב זה הכלב לומד כי הבעלים איבד שליטה ומילתו חלשה. באילוף מקצועי מאלף כלבים בוחן מה התיקון המינימלי שיפסיק את אותה התנהגות של הכלב באותו הרגע. הכוונה באותו הרגע שהכלב יחדול ממה שנדרש לפחות למספר דקות על יד אותו כלב. משיכה של הכלב שחוזרת מספר פעמים באותו רגע, כנראה טופלה בצורה לא מקצועית. לדוגמא: אם הכלב משך לכיוון כלב אחר, ולאחר תיקון אחד של הבעלים הכלב הפסיק למשוך ליד אותו הכלב לפחות למספר דקות, סימן שהתיקון היה נכון, במידה ועברו מספר דקות והכלב משך שוב או שהכלב פגש בכלב אחר והוא שוב משך, פעולה זו נחשבת לתקינה באילוף כיוון שאילוף לוקח מספר חודשים. אך חשוב מאוד לראות שמספר התיקונים כל הזמן יורד. באילוף כלבים מקצועי אסור לעולם לתת לכלב מכה עם היד,פעולה זו עלולה לגרום לכלב לחוסר תקשורת ואף לתוקפנות מצד הכלב. אילוף בצורה נכונה גורמת לכלב על ידי שימוש מדויק ברצועה להגיע להפסקת ההתנהגות הבלתי רצויה ללא פחד או סטרס מצד הכלב. אך בכל מקרה בו תוקן כלב יש לתת לו זכרון אחרון חיובי.

זכרון אחרון חיובי- הדבר החזק שהכלב עובד לפיו הוא הזיכרון האחרון מאותה סיטואציה. לדוגמא: כאשר הכלב תוקן על כך שמשך ופעולתו באמת הופסקה, יש לשבחו על כך בהתלהבות רבה, הרבה עידוד, מתן צ'ופרים ושילוב משחקים באילוף, פעולות אלו גורמות לכלב לשכוח מאותו תיקון ולזכור רק את המצב שהכלב היה בסדר ואינו משך, לכן חשוב בכל יציאה מהבית לקחת משחקים שהכלב מאוד אוהב ולתת לו אותם כדקה לאחר אותו תיקון. בשיטה זו הכלב לעולם לא יהיה בסטרס כיוון שהמשחק נשיכה או כדור גורמים לכלב להשאר פתוח ושמח ולא גורמים לו להתכנס בעצמו. ישנם בעלי כלבים אשר מתקנים את הכלב שברשותם ולאחר מכן כלל לא מעודדים אותו ולא משחקים איתו. מצב זה לאורך זמן עלול להוביל את הכלב לחוסר תקשרות עם הבעלים. לכן באילוף מקצועי אחרי דקה אחת יש לתת לכלב משחקים והרבה תשומת לב. צריך להבין שהאיזון כאן היא נקודת המפתח, תחשבו על כך שתיקון זה מינוס והעידוד והמשחקים זה הפלוס, לכן אחרי כל מינוס צריך לבוא פלוס בכך יוצרים כלב גם ממושמע וגם שמח. בקורס אילוף חשוב שמאלף ילווה את הבעלים כיצד לפתח לכלב את יצר המשחק וכיצד לראות בשפת גוף של הכלב אם הוא אכן שמח. זכרו תמיד זיכרון אחרון חיובי הוא הפתח לכלב מאושר וברמת תקשורת גבוהה לבעליו.

זיכרון אחרון חיובי-LADOG

זיכרון אחרון חיובי -LADOG

לקורס אילוף כלבים בחברת לה דוג- 052-3609028 אורן אלעמרי.

לפרטים אודות קורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן- לטיפים רבים לאילוף כלבכם

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

קשר עין- חשיבות קשר עין באילוף

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

נוסעים לחופשה, דואגים היכן לשים את הכלב שלכם-לחצו כאן לפנסיון לכלבים LADOG 

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לטיפים חשובים לאילוף כלבים