עיקור כלבות , סירוס כלבים

עיקור כלבות, סירוס כלבים

LADOG- אילוף כלבים מציגה מאמר בנושא עיקור וסירוס

האם כדאי לסרס כלב? האם כדאי לעקר כלבה?
נתונים אלה אודות עיקור וסירוס יכולים לשנות את חייהם של הבעלים והכלב.

 עיקור כלבות
העיקור הינו ניתוח בו מוסרים הרחם והשחלות, עיקור מונע יחום, מונע הריונות שלא רצויים, מונע מחלות כגון –(סרטן ,דלקת רחם). עיקור עלול לגרום להשמנה, אך עם שליטה נכונה על מזון הכלבה, ניתן ללא בעיה לשמור על המשקל הרצוי. הגיל המינימלי לעיקור כחצי שנה.

סירוס כלבים
בסירוס הכלב, מסולקים האשכים בדרך של ניתוח שנחשב לפשוט ביותר. הסירוס עוזר מאוד בהחזקת זכר. ריח האשכים של כלבכם גורם לכלבים אחרים לרצות להילחם איתו, לכן סילוק האשכים מונעה קרבות כלבים, מוריד את סיכויי הקרב ב-80%, עדיין לא כמו נקבה, אבל עוזר מאוד לגידול הזכר. הסירוס מפחית את הדומיננטיות ומפחית את מתן השתן הרב והבעייתי אצל הזכר. סירוס מפסיק את בריחת הכלב כשיש כלבה מיוחמת באזור, והכלב נעשה קל יותר לשליטה .

רצוי מאוד לסרס כלב לפני הבגרות המינית שלו- ככל שכלב גדל, יעילות הסירוס פוחתת. כלב שמספר פעמים הותקף הופך בעצמו לתוקפן. מומלץ לסרס את הכלב בין הגילאים חצי שנה ועד עשרה חודשים. לעיתים סירוס יכול להוביל לתוצאה של השמנה, אך אם שומרים לכלב על כמויות נכונות של האכלה ניתן ללא בעיה לשמור על המשקל הרצוי. רבים מין האנשים חושבים שסירוס משנה מאוד את אופיו של הכלב ככלב שמירה- השינוי הנעשה בכלב מבחינת השמירה הוא מזערי, רק עין מאוד מקצועית יכולה לראות את ההבדל. השינוי יכול להיות באחוזים קטנים מאוד ולא מעבר לזה. ניתן לראות אצלינו בקורסי אילוף כלבים שונים, מגוון כלבים מסורסים המבצעים את עבודת הגנה בצורה טובה מאוד. השמנה של הכלב עלולה להביא אותו למצב של אדישות מסוימת, אך שוב אחזור ואומר שבהאכלה מבוקרת, ישמר הכלב במשקל הרצוי ללא בעיה כלל.