קצת מהעולם

קצת מהעולם

קנזו מקבל את תואר הכבוד הגבוה ביותר באכיפת חוק

משרד השריף של מחוז פאלם ביץ' העניק לקנזו,רועה גרמני בן 9,שניים מתוארי הכבוד הגבוהים ביותר של המשטרה,לאחר שהציל את חייו של המטפל שלו,הסגן ריצ'ארד קלייסמט.

ב4 ביוני,נכנסה שיחה למשטרה עם דיווח על אישה שנורתה.סגני המשטרה מיהרו להגיע אל המקום כדי להקיף אותו,פתאום הבחין הסגן ריצ'ארד קליימסט את החשוד מנסה לברוח מזירת הפשע ע"י דילוג מעל הקיר.בעוד קנזו סרק את הקיר על מנת לאתר את החשוד משהו מימינו משך את תשומת ליבו.כאשר קנזו,קליימסט ושני שוטרים אחרים הביטו לימינם הם התקבלו ביריות.40 יריות נורו לעבר קנזו והשוטרים ע"י החשוד ארמנדו גונזלס פיליפה.

קנזו מקבל את מדליית הכבוד שלו-רועה גרמני קו דם עבודה

"הוא ספג שני כדורים והמשיך ללכת..מה שהוא עשה היה מעבר לסביר"

השוטרים השיבו אש והרגו את פיליפה,אבל לא לפני שספגו כמה כדורים בעצמם.סגן ריצ'ארד ספג כדור ברגל וקנזו ספג שני כדורים,אחד בפלג גופו העליון ואחד שנתקע לתוך חזהו."הוא ספג שני כדורים והמשיך ללכת..מה שהוא עשה היה מעבר לסביר",אמר השריף ריק רדשו.מעשיו של קנזו סביר להניח הסיחו את דעתו של החשוד מלירות קודם על השוטרים.קליימסט ורדשו מאמינים שהכדורים שספג קנזו הצילו את חייו של קליימסט ושאר השוטרים האחרים.

קנזו הובהל במהרה לבית החולים שבו רופאים הוציאו את הכדור מחזהו.למזלו הכדור בקושי החטיא את האיברים החיוניים.למרבה המזל,קנזו התאושש במהרה וחזר לעבודה כעבור חודשיים.התחושות שקליימסט הרגיש בדרך לבית החולים לחיות נשארות איתו עד היום,הוא חשב שהוא עומד לאבד את השותף שלו.

ב16 בנובמבר,במשרד השריף של מחוז פאלם ביץ' התקיים טקס הענקת אותות הצטיינות לשוטרים רבים על כוחם.גם ריצ'ארד קליימסט וגם שותפו הנאמן קנזו קיבלו צלב בצורת קרב,המקביל ללב הסגול של הצבא.קנזו הוענק גם בתואר הכבוד הגבוה ביותר הקיים באכיפת החוק,במדלית הכבוד.השריף ברדשו הניח את המדליה על צווארו ונישק את ראשו תוך כדי קהל של מעל אלף איש עומד ומוחא כף.

קנזו מתקרב לסוף הקריירה המשטרתית שלו בגיל 9.זאת תיהיה פרידה קשה עבור אותם שוטרים שעמדו לצידו באותו לילה,במיוחד שותפו ריצ'ארד."אני לא יכול לדמיין איך אני מקבל את כלב הבא שלי",אמר קליימסט."הוא הילד שלי.אני לוקח אותו לפארק כמו ילד,אני לא יכול לחשוב על שום דבר שאני מבלה איתו יותר זמן כמו הכלב הזה."

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לא יאומן כי יסופר,כלבה נמצאה ע"י פלייר בעיר הגדולה מנהטן

מאת LADOG-אילוף כלבים

בעידן הטכנולוגיה של היום,כאשר הכלב האהוב שלנו הולך לאיבוד,אנשים מסתמכים על שבבים ופייסבוק כדי לקבל אותך בחזרה.לעיתים דיי קרובות,אנחנו רואים פליירים ברחובות אשר מבטיחים פרס לכל מי שיחזיר לנו את כלבנו בחזרה.אבל בעיר גדולה כ"כ כמו ניו-יורק,הייתם מצפים שפלייר היה מצליח להחזיר כלב קטן ללא רצועה?

זה בדיוק הסיפור של ד"ר דיאנה קירשנר,כאשר הכלבה המעורבת השוקלת 12.5 ק"ג העונה לשם זואי הלכה לאיבוד.ביום ראשון באוקטובר,מארק אביה של דיאנה לקח את זואי לסנטרל פארק כדי לצפות בברווזים.שני כלבים קטנים התקרבו,וזואי החליקה בהתרגשות מתוך הרצועה והתחילה לרוץ.

"התחלתי לזעוק לעזרה",אמר מארק,תוך כדי שהוא צופה בזואי יוצאת בריצה מהפארק ומתחילה להתחמק ממכוניות במערב רחוב 110.הוא קרא לאישתו ולבתו כדי לבשר את הבשורה,ושלושתם הכינו 1000 פוסטרים כדי לכסות כל פנס או חלון ראווה ברדיוס של קילומטר וחצי מהמקום שזואי נראתה לאחרונה.המשפחה הנסערת הציעה 5000 דולרים למי שיוכל להחזיר אליהם את זואי.

ביום שני למחרת קיבלה קירשנר שיחת טלפון מקפטן המשטרה,שאמר להם שנראה כלב שחור צולע בקרבת הגשר ג'ורג' וושינגטון כשעה לאחר שזואי הלכה לאיבוד.לאחר שבדקו את המפה,הם הרגישו שהמרחק בין הפארק והגשר הוא יותר ממה שזואי יכלה לרוץ בפרק זמן כזה.

המשפחה החלה להרחיב את החיפוש והכינה יותר פליירים.ילד בן 13 התקשר ואמר שראה את זואי בפארק,אבל היא כבר הספיקה לברוח.הוא ניתק את הטלפון כאשר ננסי פישר,אמה של דיאנה ביקשה לדבר עם אביו.אדם מברוקלין טען שזואי נמצאת אצלו בחצר,אבל דרש שיספקו לו מידע על התג של זואי לפני שיגיד להם משהו נוסף.לזואי לא היה קולר.אדם נוסף שלח מייל ואמר שהוא יודע איפה זואי היתה,שהיא נמצאה ע"י הבת של השכן שלו,"מסתובבת בתחנת רכבת בהארלם", "ושהוא יכול לקחת ממנה את הכלבה ללא ידיעתה".הוא התעקש להישאר בעילום שם,וטען שלא יכול לצלם את זואי מבלי להיראות חשוד,המשפחה הבינה שמדובר בהונאה כאשר הוא ביקש מהם שיעבירו לו את הכסף.

הימים חלפו,ומזג האוויר החמיר.דיאנה כבר הדפיסה 1000 פליירים נוספים והתכוננה להפיץ אותם,כשאר הטלפון הנייד של אמא שלה צלצל.דיאנה ענתה,ומעבר לקו היתה אישה עם מבטא רוסי כבד אשר אמרה שהיא חושבת שהיא ראתה את הלכבה שלה.דיאנה ביקשה ממנה לצלם את הכלבה בטלפון הסלולרי שלה ולשלוח לה את התמונה.אחרי שבוע של הונאות מאכזבות וכלבים לא נכונים,מישהו סוף סוף מצא אותה.זאת היתה זואי שלה.

אלנה ריק וג'וליה גרוסמן ממוסקב טיילו עם הכלב שלהם בפארק פורט וושינגטון ליד גשר ג'ורג' וושיגטון,כאשר פתאום הבחינו בכלב קטן דומה לשלהם,אבל עם צליעה.הכלב ניגש אליהם,וטמן את האף שלו בברכיים של הלנה שזו התכופפה ללטף אותו.הן זכרו שראו את הפלייר בתחילת השבוע,וחשבו שזה מוזר שפלייר היה רשום שהכלב נעדר כ"כ רחוק מאיפה שהם היו.אלנה וג'וליה לקוח את הכלב הפצוע והתקשרו למס' הטלפוו שהיה רשום על הפלייר.

זואי היתה עם אגן שבור.המשפחה המאושרת תהתה האם אותו ילד בן 13 שהתקשר באותו יום אכן ראה את זואי?היא הגיעה לאיזור שהם חשבו שהיה רחוק מידי בשבילה לרוץ.כנראה הם לעולם לא ידעו בוודאות,אבל מה שכן הם פשוט מאושרים לקבל את זואי בחזרה.

"זה כמו סרט של וודי אלן",אמרה ג'וליה."אנשים מתרבויות שונות התאחדו ביחד בגלל אהבתם לבעלי חיים,זאת היתה חוויה נפלאה,ניו-יורק במיטבה".

מאות כלבים התקבלו בברכה בזמן סופת "סנדי" ע"י מקלטים

כשסופת קתרינה פקדה את דרום מזרח ארה"ב בשנת 2005, 250,000 חיות מחמד בהשערה היו נטושות ונותרו לצוף. הפעם, בידיעה על האסון המתממש ובא של סופת סנדי ,אנשים היו מוכנים טוב יותר.מקלטי פינוי רבים בקונטיקט,ניו-יורק,פנסילבניה,דלאוור,מרילנד ווירג'ניה ידעו כמה חשובים אותם חיות המחמד למשפחתם ועשו הכנות מראש עבורם.

"עד שתנאי הסערה התחילו בפועל,כבר שמענו על פתיחה של מאות מקלטי בעלי חיים ידידותיים",אמר ניקי דוסון,מנהל את האגודה ההומאנית לשירותים עבור אסונות בארה"ב."חיות המחמד התקבלו בברכה באותם מקלטים,במידה והיו מקלטים שלא קיבלו חיות מחמד מקורות אחרים קיבלו אותם.

יותר ויותר אנשים היו עשויים לפנות את כלבם אם היו יודעים שהם יכולים להביא אותו למקום בטיחותי.אך למרבה הצער,לא כולם יהיו בטוחים.מאות כלבים אם לא יותר ננטשו,או נשארו מאחור ע"י בעלים נסערים ומודאגים אשר ברחו במהלך הכאוס.

כבאים ומגיבי חירום אחרים כבר החלו את המשימה המפרכת,אך המתגמלת של איתור וחילוץ הכלבים ממצב פגיעה.

דוסון מרגיש שלמרות שמספר בקשות העזרה לאיתור חיות מחמד חסרים הוא יחסית נמוך עכשיו,הוא סביר להניח יעלה בימים הקרובים.רבים היו מוכנים היטב לסערה האדירה,אך עפ"י חבר האגודה ההומאנית האמריקאית דיאן רובינסון, "חלק לא ידע לאן ללכת,מה שגרם ללחץ ופאניקה ברגע האחרון.

"שתי נשים הגיעו למיקום שלנו בדמעות ובפאניקה לאחר שנאמר להם להתפנות במהירות.היו להם כלב וחתול והן לא ידעו מה לעשות עם בעלי החיים ועם עצמן.הן בכו והודו לנו שאמרנו להם שנכניס אותם למקלטים.הצלחנו להרגיע אותם שבעלי החיים יהיו מוגנים והן יכולו לבוא לקחת אותם הביתה כאשר מצב יירגע ויהיה בטוח יותר",אמר רובינסון."היום הן הרימו את הכלב והחתלתול שלהן,הן בכו כשחיבקו אותם ולקחו אותם הביתה.זה היה ביקור קצר,אבל כשאשר אתה מתמודד עם אובדן פוטנציאלי של הבית שלך,הידיעה שהמשפחה שלך בטוחה ומוגנת היא הדבר החשוב ביותר"

 

טיפול בסרטן הערמונית עם חלקיקי זהב רדיו-אקטיביים נמצא בטוח לשימוש בכלבים

נכון לעכשיו,מינון גבוה של כימותרפיה נדרש בעת טיפול בסוגים מסוימים של סרטן, וכתוצאה מכך החולה סובל מתופעות לוואי רעילות.

הכימיקלים חודרים לגוף במטרה להרוס או לכווץ את הגידול,אבל במקביל הם יכולים לפגוע באופן דרסטי באיבריים פנימיים אשר חשובים לתפקוד הגוף.

כעת,מדענים מאוניברסיטת מיזורי הצליחו להוכיח כי צורה חדשה של טיפול בסרטן הערמונית שמשתמשת בחלקיקי זהב רדיואטיביים ופותחה באוניברסית MU,בטוחה לשימוש בכלבים.

סנדרה אקסיאק – בצ'טל, עוזרת פרופסור במחלקה האנקולוגית במכללת MU לרפואת וטרינרית, אומרת כי מדובר בצעד גדול עבור מחקר בחלקיקי זהב רדיואקטיבי.

"להוכיח כי חלקיקי זהב הם בטוחים לשימוש בטיפול בסרטן הערמונית בכלבים הוא צעד גדול לעבר השגת אישור לניסויים קליניים בבני אדם", אמרה אקסיאק-בצ'טל."כלבים מפתחים את סרטן הערמונית באופן טבעי בצורה מאוד דומה לבני אדם, ולכן יש סיכוי גדול לתרגם את הטיפול בחלקיקי זהב רדיואקטיביים גם לחולים אנושיים. "

עבור הטיפול,מצא קתי קתש,פרופסור לרדיולוגיה ופיסיקה בביה"ס לרפואה ובקולג' לאומנות ומדע,וחוקרים אחרים מאוניברסיטת MU,מצאו דרך יותר יעילה לתקוף את התאים הסרטניים ע"י שימוש באותם חלקיקי זהב רדיואקטיביים.טיפול חדש זה יצרוך כמויות קטנות פי אלף מאשר כימותרפיה ולא יגרמו נזק על הדרך לאיזורים חשובים בגוף.

"גילינו תוצאות מדהימות בעכברים, שהראו ירידה משמעותית בנפח הגידול באמצעות זריקות בודדות של חלקיקי זהב רדיואקטיביים ", אמר קתי ,"ממצאים אלה יצרו בסיס איתן, ואנחנו מקווים לתרגם את התועלת של טיפול זה לטיפול בחולי סרטן אנושיים."

טיפול שוטף בסרטן הערמונית אינו יעיל לחולים שיש להם גידול סרטן ערמונית אגרסיבי. רוב הזמן, סרטן הערמונית מתפתח לאט; המחלה נשארת מקומית ואפשר להתמודד איתה בקלות. עם זאת, צורות אגרסיביות של המחלה התפשטו לחלקים אחרים של הגוף, ומהווה את הגורם השני המוביל למוות מסרטן בגברים בארה"ב. המדענים באוניברסיטת MU מאמינים הטיפול שלהם יהיה מסוגל לכווץ גידולים אגרסיביים או לחסל אותם לגמרי. אקסיאל –בצ'טל אומרת שטיפול זה יכול להיות בטוח ויעיל בכלבים כמו גם בני אדם כי כלבים הם יונק היחידי הנוסף שיגול לכווץ את הצורה האגרסיבית של סרטן הערמונית.

"היכולת לבדוק את טיפול חלקיקי הזהב הרדיואקטיביים בכלבים הוא מאוד מועיל, כי כלבים מפתחים את הגידולים הללו באופן טבעי," אקסיאל-בצ'טל אמרה. "מכיוון שכלבים לא יכולים לספר לנו איך הם מרגישים, פעמים רבות הם מאובחנים עם המחלה מאוחר מדי, אך טיפול זה נותן לנו איזו תקווה שאנחנו עדיין יכולים להיאבק בגידולים אגרסיביים".

אקסיאל-בצ'טל וקתי, שהוא גם מדען מחקר בכיר במחלקת המחקר באוניברסיטת MU, כבר עובדים עם עמיתיו במחלקה לרדיולוגיה וקאתי קטלר חוקר בכיר במחלקת מחקר MU, כדי לפתח את טיפול חלקיקי הזהב הרדיואקטיביים. מחקר זה הוצג בכנס הסרטן הוטרינרי העולמי 2012 בפריז.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG-לחצו כאן

איזו שיטת אילוף מתאימה לכלבכם-לחצו כאן