איך ללמד כלב לתת יד

איך ללמד כלב לתת יד – LADOG

טריקים לכלבים מחברת LADOG אילוף כלבים, איך לאלף כלב לתת יד בפקודה.
ישנם מגוון רב של טריקים לכלבים, אך אילוף כלבים לתת יד הינו טריק קל יחסית ללימוד ונראה מרשמים מאוד.

איך מלמדים כלב לתת יד - LADOG

איך מלמדים כלב לתת יד – LADOG

אילוף לתת יד – כאשר אומרים לכלב תן יד או תעשה שלום על הכלב להושיט את ידו לעבר הבעלים ולהניח את ידו על ידיו של הבעלים או להרים את ידו כאשר הכלב ב"שב השאר". אילוף כלב לתת יד מהמקום הינה פקודה קלה בהרבה מלימוד אילוף כלב לעשות שלום מרחוק, הכוונה להרים את היד במרחק מהבעלים. בכתבה שלפניכם ניתן את אופן שתי דרכי הלימוד באילוף כלבים לתת יד מקרוב ואילוף כלבים לעשות שלום מרחוק.

איך ללמד כלב לתת יד מקרוב- ראשית כל על הכלב להיות מאולף לשב השאר ברמה בסיסית. לאחר שהכלב הבין כראוי את הפקודה שב השאר ניתן להמשיך לפקודת תן יד. אמרו לכלב שב השאר ובו זמנית אמרו תן יד, לאחר שאמרתם תן יד קחו את ידו של הכלב ומיד תנו לו חתיכת נקניק כצו'פר, חזרו על המילה תן יד מספר פעמים ובכל פעם הרימו את ידו של הכלב ומיד תנו לו צו'פר. לאחר מספר ימים שחזרתם על הפקודה תן יד ולקחתם את ידו וננתם לכלב את הצו'פר ניתן להתקדם. לאחר שחזרתם על הסט מספר ימים הכלב מתחיל להתרגל שכל פעם שלקחו את ידו הוא מיד קיבל צו'פר וכך ניתן להתקדם להמשך הפקודה בלי בעיה. בשלב הבא צריך לחזור על אותו תרגיל אך באופן שונה במקצת, הפעם תראו לכלב את הצו'פר מראש ומיד אמרו לכלב תן יד וחכו מספר שניות עד שהכלב יתן את ידו אליכם, במידה והכלב לא נתן חזרו על המילה ושוב הראו לו את הצו'פר עד שיבין שבכדי לקבל את הצו'פר עליו לתת את ידו. במידה ובשלב זה הכלב עדיין לא נתן את ידו לבד חזרו ל על השלב הראשון של לקיחת היד ליום יומיים נוספים ושוב התקדמו לשלב שאומרים לכלב תן יד ומחכים מספר שניות. בשל זה כל כלב כבר יבין את הפקודה תן יד .

אילוף כלבים לפקודה תעשה שלום מרחוק- בפקודה זו הכלב צריך לשבת ולהשאר במרחק מספר מטרים מהבעלים, ובפקודת תעשה שלום להרים את ידו לעבר הבעלים מרחוק כאילו הוא באמת עושה שלום. פקודה זו היא ברמה גבוהה בהרבה מתן יד מקרוב. ראשית חייב הכלב להיות ברמת משמעת מתקדמת בשונה מהפקודה תן יד מקרוב ששם מספיק רק אילוף של שב השאר בסיסי, באילוף לפקודה תעשה שלום חייב בכלב לדעת את הפקודה שב השאר מרחוק ברמה גבוהה.

אופן האילוף לתעשה שלום מרחוק- לאחר שלימדנו את הכלב לתת יד מקרוב ולשבת להשאר מרחוק ניתן לעבור לשלב של התרחקות הדרגתית מהכלב. אמרו לכלב שב השאר ולאחר מכן אמרו לו תן יד והתרחקו ממנו חצי מטר אחורה שהכלב ינסה לתת לכם יד אך לא יוכל להגיע ומיד לאחר שהרים את ידו גשו אליו ותנו לו מיד צו'פר, לאחר מכן חזרו על הפעולה אך הפעם אמרו תן יד וברצף תעשה שלום, בכך הכלב ילמד לאט לאט גם את המילה תעשה שלום הקשורה בלתת יד. כל יום הגדילו את המרחק בעשרים ס"מ כך שהכלב יתרגל לתת יד ולא ירגיש בכך שהתרחקתם ממנו. בכל יום הגדילו את המרחק בעשרים ס"מ וחזרו על הפקודה תעשה שלום עד שהכלב ירים את ידו ואז גשו אליו ותנו לו נקניק. לאחר מספר שבועות הכלב יבצע תן שלום במרחק מספר מטרים בלי שירגיש בהתרחקות הבעלים כלל.

סרטון אילוף כלבים בחברת LADOG המשלב טריקים ובסיום הסרטון הפקודה תעשה שלום

לקורס אילוף מקיף בחברת LADOG אילוף כלבים, צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי.
לפרטים אודות חברת LADOG- אילוף כלבים מקצועי, כנסו-לקורס אילוף כלבים ב-LADOG

בישראל מגוון שיטות אילוף-איזו שיטת אילוף מתאימה לכלבכם ?

אילוף כלב לטריק מת- לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".