איך מאלפים כלבים להביא חפצים

אילוף כלבים עצמי , טיפ מ-LADOG, איך מאלפים כלבים להביא חפצים ?

LADOG- איך ללמד כלב להחזיר כדור או כל חפץ אחר, מדריך אילוף כלבים למטרת הבאת חפצים

אילוף להבאת חפצים
אם ברצונכם ללמד את הכלב אילוף למטרת הבאת חפצים, ודאו תחילה כי יש באופיו את היצר הטבעי לכך. יצר הבאת חפצים הוא תנאי הכרחי ובסיסי ללימוד הבאת חפצים.

כיצד תבחנו האם כלבכם מתאים?

בדיקה ראשונה שיש לעשות היא, לזרוק לכלב חפץ ולבחון האם הכלב רץ אל החפץ, תופס אותו בפיו ורץ איתו למשך מספר דקות. במידה וכלבם נוהג בצורה זו, סימן שיש לו ייצר מתאים והלימוד להבאת חפצים יהיה קל. אך במידה ואתם זורקים לכלב חפץ, הוא תופס אותו ומיד עוזב, זהו כלב שלא מתאים ללימוד הפקודה.

עזרים ללימוד הפקודה: רצועת אילוף כלבים באורך 10 מטרים, קולר מבד.

אז איך מאלפים כלבים להבאת חפצים?
לימוד הפקודה:
– חברו לכלב את הרצועה הארוכה לקולר הבד שעליו.
– זרקו לכלב את החפץ שברצונכם שאותו יחזיר, ואמרו לו "תביא". לאחר שהכלב הגיע לחפץ ואחז בו בפיו, יש לחזור על המילה "תביא" ובו זמנית למשוך ברצועה הארוכה לכיוון שלכם עד שהכלב יגיע אליכם. לאחר שהכלב הגיע אליכם, הגישו את ידכם לכיוון החפץ ואימרו לו "עזוב". ברגע שהכלב עזב את החפץ, יש לצפרו מיד באוכל או במשחק אחר. במידה והכלב לא עוזב את החפץ באמירתכם "עזוב", יש לתת לכלב את האוכל עוד בזמן שהוא מחזיק את החפץ בפיו ועל ידי כך, יעזוב את החפץ כדי להתפנות לאכול את הצופר.
תוצאה של אילוף נכון היא, שבכל פעם שהכלב יתפוס את החפץ שזרקתם לו, הוא ירצה לחזור מהר ולהביא לכם אותו בכדי לקבל את האוכל. את אותה הפקודה ניתן ללמד בצורה שבה הכלב יתיישב בחזרתו אליכם. ההבדל היחיד מביצוע הפקודה הזאת לביצוע הפקודה הקודמת הוא, שכאשר הכלב חזר אליכם וקיצרתם את הרצועה הארוכה, יש להגיד לכלב "שב", ומיד כשישב להגיד "עזוב" וביד השניה לתת לו את הצופה. כך ילמד שברגע שהוא עוזב לכם את החפץ, הוא מקבל תגמול מיידי על כך.

מומלץ תחילה בכל תהליך אילוף כלבים להבאת חפצים, לעבוד עם הכלב ולהעזר בחפצים שהוא אוהב כמו, צעצועים שלו, משחקים שלו וכו, רק לאחר תרגול של לפחות חודש ימים, ניתן להחליף את הבאת משחקי הכלב, בהבאת חפצים שהכלב פחות אוהב, החפצים שתרצו באמת (שלט, עיתון, פלאפון ועוד).

אז תתחילו להנות מכך שהכלב יכול להביא לכם את התיק, הסיגריות וכל מה שעולה על דעתכם!
בהצלחה…

 
לאילוף כלבכם למטרת הבאת חפצים או לקורס אילוף כלבים משולב למשמעת, ניתן ליצור קשר עם מאלפי הכלבים של LADOG . לפרטים נוספים : אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי – 052-3609028- לקורס אילוף מקיף בחברת LADOG-לחצו כאן