הכלב קופץ על אנשים

הכלב קופץ על אנשים – LADOG

איך מאלפים כלבים לא לקפוץ על אנשים ?

LADOG- אילוף כלבים מציגה פיתרונות- איך מאלפים כלבים לא לקפוץ על אנשים.

תופעה של קפיצה על אנשים שכיחה בדרך כלל בקרב כלבים צעירים מלאי אנרגיה. תופעה זו עלולה להיות מיטרד יום יומי לבעלי הכלבים, לאנשים הפוגשים בכלב ולילדים. יש לציין כי תופעה זו יכולה להיות מסוכנת.
מאחר ויש בכוחו של הכלב להפיל ילד או אדם בוגר בחלק מהמקרים. ולכן, חשוב מאוד לתקן תופעה זו, מאחר והיא עלולה להפוך להרגל של הכלב.

בכדי להתמודד עם בעיה זו ולהגיע לפתרונה, על הכלב להסתובב עם רצועה קצרה שמחוברת עליו (בצורה שבה הוא יגרור את הרצועה) חיבור הרצועה חשוב לכל תקופת אילוף כלבכם . בכל פעם שהכלב מנסה לקפוץ על הבעלים או על זרים, יש לצעוק לכלב "לא!!!" ולתקן, נקודה חשובה להבהרה, אסור להרביץ לכלב שקופץ על הבעלים ובאילוף בכלל, מאחר וכלבכם יכול להפוך לפחדן, תוקפן או חסר תקשורת עם בעליו.
מנגד, משיכה ברצועה היא הדבר הנכון להתמודדות עם התופעה). לאחר שתיקנתם את הכלב במידה וקפץ עליכם או על אנשים זרים, יש לעבור לרצועת אילוף כלבים באורך 5 מטרים, ובמידה ואורח נכנס לבית והכלב מנסה לקפוץ עליו, יש לצעוק "לא!!!" ולתקנו ממרחק. יש לציין שהתקדמות בפיתרון הבעיה דורש עבודה במצבים הללו, ולכן בקשו מאחד השכנים שיגיע אליכם לפתח הדלת בכדי לדמות מצב זה. יש לחזור על השיטה הזו מספר פעמים ביום בכדי לנטרל את הבעיה לחלוטין (עבודה של פעם בשבוע לא תתרום לפיתרון מוחלט).

חשוב לציין, כי התיקון חייב להתבצע באותו הרגע שהכלב קופץ על האדם (ולא שהוא מתחיל לקפוץ או אחרי שהוא ירד). ולכן יש להעזר בתחילת תהליך אילוף להפסקת הקפיצות, באנשים שלא פוחדים מכלבים ומסוגלים לעמוד כנגד הכלב שקופץ עליהם, מאחר והתיקון חייב להעשות בדיוק ברגע שהוא קופץ עליהם.

לפתרונות נוספים בנושא קפיצות על אנשים ולקורס אילוף כלבים ניתן ליצור קשר עם מאלפי הכלבים של LADOG .
לפרטים: מאלף הכלבים אורן אלעמרי – 052-3609028

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG-לחצו כאן 

לדף הבית – אילוף כלבים