איך לאלף כלב להפסיק לחפור בחצר

הכלב חופר בגינה – LADOG

LADOG -אילוף כלבים מציגה טיפ בנושא חפירת כלבים בחצר
איך לאלף כלב לא לחפור בחצר?

חפירות כלבים בחצר - LADOG - אילוף מקצועי

חפירות כלבים בחצר – LADOG – אילוף מקצועי

חפירות כלבים
תופעת חפירת כלבים בחצר, היא אחת התופעות הנפוצות, המרגיזות והמתסכלות ביותר את בעלי הכלבים. רבים הם הפעמים שבעל כלב חוזר לביתו ומגלה בור באדמה ההורס את החצר וגורם נזק וליכלוך.

התופעה קורת מאחר והכלבים מושפעים גנטית מתכונות עתיקות של דורות קודמים ממשפחת הכלביים. תכונות אלו נותנות שלושה מצבים שמניעים את הכלב לחפור בחצר:

1) בכדי להתקרר- ישנם כלבים החופרים בקרקע בכדי להגיע לעומק שבו האדמה לחה, ובכך נוהגים להתקרר מהטמפרטורות הגבוהות השוררות באיזורם.

2) מקום מסתור- הכלבים הקדמונים והזאבים נהגו להתגורר במערות, ולכן ישנם כלבים שחופרים ורובצים במקום החפירה, דבר המקנה להם ביטחון.

3) החבאה של חפצים – יצר השרדות בסיסי אצל כלבים הוא החבאה של אוכל. מאחר ובטבע, אוכל שלא הוחבא כראוי, נילקח על ידי חייה אחרת. ומכאן, כלבים מושפעים גנטית ולעיתים חופרים על מנת להחביא חפצים שונים שברשותם.

שלושת הסיבות הללו תואמות את צורת החיים של הכלבים בעבר, ולא תואמות את צורת החיים של הכלבים המודרניים שכל צרכיהם מסופקים במלואם על ידי בעליהם.

חפירות כלבים - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

חפירות כלבים – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

אז איך לאלף כלב להפסיק לחפור בחצר?
ישנם כלבים הפוחדים ממים, וישנם כלבים הפוחדים מרעשים. דרך הבנת הפחדים הללו ניתן ללמד את הכלב להפסיק לחפור בחצר. אופן ביצוע הפעולה:

לכלבים הפוחדים ממים.פתרון אילוף לכלבים הפוחדים ממים- יש להגדיל את הבור שהכלב חפר מקודם, ולהכניס לתוכו בלון מלא במים, ולכסות את הבור כפי שהיה לפני שהגלדנו אותו. יש לשים חול על הבלון בכדי שבחוזרו הכלב לא יבחין ששמנו בלון מים בבור. במידה והכלב ינסה לחפור את הבור, הוא עלול לקרוע עם ציפורניו את הבלון ולהיבהל מהמים ובסופו של דבר לחדול מפעולת החפירה.

לכלבים הפוחדים מרעש. יש לבצע את אותה פעולה, אך בשונה ממקודם, יש להשתמש בבלון ריק ממים ומלא באויר. כתוצאה מכך הכלב יחפור בחצר, יקרע את הבלון ויהבל מעוצמת הפיצוץ. גם כאן ישנו סיכוי גבוה שהכלב יחדול מהחפירה מאחר ואירוע זה יחרט בזיכרונו לטווח ארוך.

חשוב לזכור! כי בתהליך אילוף כלבים להפסקת החפירות אסור שכלבכם יקשר את הבעלים עם התיקון, לכן ישנה חשיבות רבה לכך שהכלב לא יראה שבעליו מכניס בלון לבור שהוא חפר, ולאחר שהכנסנו את הבלון, יש לכסותו בחול שגם כאן לא ירגיש בשינוי שחל בבור שלו. חובה להשתמש בכפפות חד פעמיות בכדי שהכלב לא יקשר בין הריח של הבלון לבין הריח של בעליו. יש לחזור על פעולה זו מספר פעמים עד למצב שבו הכלב יפסיק לחפור בחצר.

לפתרונות נוספים בנושא חפירת כלבים ולקורס אילוף כלבים ניתן לפנות למאלפי הכלבים של LADOG
לפרטים נוספים : מאלף הכלבים אורן אלעמרי 052-3609028 –לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG-לחצו כאן
לה דוג – אילוף כלבים מקצועי,פתרון בעיות התנהגות, פנסיון כלבים בעל חדרים גדולים ומכירת כלבים מאולפים מסוג רועה גרמני .