איך לאלף כלב לא לאכול מהרצפה

איך לאלף כלב לא לאכול מהרצפה?

LADOG- אילוף כלבים מציגה טיפ בנושא לימוד הכלב לא לאכול מהרצפה.

לימוד הכלב לא לאכול מהרצפה ובחוץ:
כלב הינו בעל חיים פראי ואינו יודע שאכילה מהרצפה הוא דבר אסור, לכן כבעלי כלבים עליכם ללמד את הכלב מהיכן מותר לאכול ומהיכן אסור. כלבים רבים מוצאים ברחוב אוכל מלוכלך עם חיידקים וחפצים שונים העלולים להזיק להם מבחינה בריאותית. היבט נוסף הוא שכלב האוכל מהרחוב יכול לפתח התנהגות הישרדותית שבה הוא יתקוף את בעליו במידה וינסה להוציא לו את מה שתפס, או ינסה לתקוף כלבים אחרים שבאים איתו במגע בזמן שתפס את האוכל. הטעות הנפוצה של בעלי כלבים רבים ברואם את כלבם אוכל מהרחוב היא, ניסיון ללחוץ על הלסת שלו משני צידיה. טיפול בצורה הזו עלול לגרום להחמרת המצב, חיזוק יצר ההשרדות ואף לכך שהכלב עלול לרצות להלחם על אותו אוכל שנמצא בפיו. בנוסף כאשר הכלב מבין שהידיים של בעליו הן אלו שנאבקות איתו בכדי להוציא את האוכל מפיו, עלול לגרום לתוקפנות כלפי הבעלים ורצון חזק יותר לאכול עוד דברים מהרחוב.

אז מה עושים כאשר הכלב אוכל מהריצפה?
אילוף כלבים להפסקת החיפוש המתמיד אחרי האוכל, מספר טיפים חשובים.
בכל פעם שהכלב תופס אוכל או חפץ מהרצפה, יש לתקנו על כך על ידי משיכה ברצועה בזמן שצועקים "לא!!!". יש לציין שמשיכה זו חייבת להמשך עד לרגע שבו הכלב מוציא את האוכל או החפץ מפיו, שכן משיכה קצרה יותר יכולה לגרום לכלב להבין כי ויתרנו והוא יוכל להמשיך לאכול מהרחוב בעתיד. במשיכה ארוכה עד לעזיבת החפץ או האוכל, אנו גורמים לכלב להיכנע, ובכך מקטינים את הסיכוי שיחזור על פעולה זו בהמשך. לאחר שהכלב הבין, יש לתרגל זאת עם רצועה ארוכה, בכדי שהכלב לא יאכל מהרצפה גם כשהוא במרחק מכם.

בכדי לתרגל את המצב הזה, יש לצאת לרחוב מבעוד מועד ולפזר עם כפפות חד פעמיות או עם שקית על ידכם, חתיכות של אוכל, ולאחר מכן יש לקחת את הכלב למקום ולתרגל כפי שצויין תחילה. יש להקפיד על כך שהכלב לא יראה את הפיזור של האוכל, ולא יבחין בריח שלכם על האוכל (שימוש בכפפות חד פעמיות או שקית). התופעה הזו נפוצה יותר בקרב גזעי ציד, אך קיימת גם אצל גזעים רבים אחרים.

לסיכום, היו עקביים בכל הנוגע ללקיחת מזון או חפצים מהרצפה, תקנו תחילה עם רצועה קצרה ולאחר מספר שבועות יש לעבור לרצועה ארוכה לטווח רחוק מהכלב.

לפתרונות נוספים ולליווי אישי בלימוד הכלב לא לאכול מהרצפה ולקורס אילוף כלבים ניתן לפנות למאלפי LADOG : למאלף הכלבים אורן אלעמרי 052-3609028
לה-דוג – אילוף כלבים לכל מטרה,פתרון בעיות התנהגות גורים ובוגרים,פנסיון לכלבים במרכז הארץ,במושב מגשימים בצמוד לעיר פתח תקווה .