אוננות כלבים

אוננות כלבים-LADOG

אוננות כלבים על חפצים ועל הבעלים בדרך כלל קשורה לשליטה(דומיננטיות), ודווקא במקרים פחות נפוצים למיניות.  אצל הזכרים זה הרבה יותר נפוץ כיוון שזכרים הם דומיננטיים יותר, אך ישנן גם נקבות שעושות בדיוק את אותן פעולות האופיניות יותר לזכרים.

אצל נקבות קל יותר להיפתר מתופעה זו גם בלי עיקור, אך אצל זכרים לא מסורסים, תיקון תופעה זו קשה בהרבה. ישנם גם זכרים מסורסים שמנסים לתפוס את רגל הבעלים או סתם להתלבש על חפץ. חשוב מאוד לפתור את בעיית האוננות, ללא התנגדות תקיפה מצד הבעלים, יעלה הכלב בסולם ההיררכי מעל בעליו.

ניתן לראות בלהקות כלבים שזכרים דומיננטיים מנסים לעשות תנועות של זיווג על זכרים אחרים בלהקה.זכר שלא יגיב לזכר המזווג ימצא עצמו ככלב נחות ונשלט בלהקה. פעמים רבות רואים בכלבים בוגרים התפתחות של קרב מסוכן מאוד מניסיון זיווג זה. כלב שלא מוכן לקבל את שליטת הכלב השני יכנס איתו לקרב.

אוננות כלבים - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

אוננות כלבים – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

כאשר עובדים עם מאלף מקצועי על בעיות התנהגות גורים מגיל שלושה חודשים, תופעה זו של אוננות תסתיים יחסית מהר ורוב הסיכוי שלא תהיה כלל. כלב שהגיע למצב של אוננות על הבעלים נמצא כבר בשלב מתקדם מבחינה היררכית מול הבעלים. גור שמבין כי הבעלים הוא המנהיג, לא ינסה לאונן על בעליו. ישנם תרגילי שליטה שונים שצריך לעשות עם הגור בכדי שתופעה זו לא תתפרץ, בהמשך המאמר ישנם טיפים בנושא גידול גורים נכון.

אם בעיית האוננות כבר קיימת, חשוב לתקן בהקדם האפשרי. חשוב גם להקפיד שלא לתת לכלב שלכם לאונן על כלבים זרים, כלב זר שיחוש מאוים מכלבכם עלול להיכנס אתו לקרב מסוכן מאוד. התגובה התוקפנית של הכלב הזר לאוננות כלבכם יכולה לגרום לכלבכם להיות תוקפן לכלבים בכלל. הכלב לא תמיד מקשר את מה שעשה לתוצאה, הוא פשוט יכול להתחיל לתקוף כלבים. לכן שאתם מזהים את התופעה חשוב מאוד לתקן את הכלב על ניסיון הזיווג .

פעמים רבות אחרי עבודה מדויקת לפתרון האוננות על הבעלים ועל כלבים אחרים, ניתן לראות את הכלב מאונן על חפצים, גם כאן יש לתקן את הכלב על התנהגות זו. כלב שלא תוקן על כך שאונן על חפצים, יכול להתחיל להיות רכושני ודומיננטי על חפצים בכלל. בקורס אילוף חשוב לתת דגש על תופעה זו ובכך למנוע השתלטות על בני הבית, כניסה לקרב מול כלבים אחרים ותוקפנות רכושנית על חפצים. חשוב מאוד לסרס את הזכרים בכדי שהטיפול בבעיה יהיה יעיל יותר ולא יגרור את הסיכון הנלווה לו.

בכדי למנוע תופעה זו של אוננות חשוב קשורה בקשר ישיר לגידול נכון, לעיקרון התיקון, לחינוך גור לא לנשוך, ללהקת כלבים. קראו את הטיפים הבאים בכדי למנוע בעיית אוננות כלבים ובכלל בכדי לעצב את אופיו של כלבכם בצורה נכונה.

לחצו כאן- לגידול גורים נכון

לחצו כאן-לעיקרון התיקון

לחצו כאן-התנהגות להקה

לחצו כאן- איך לאלף גורים לא לנשוך

לחצו כאן -לשיטות אילוף כלבים

לחצו כאן- לקורס אילוף כלבים בחברת-LADOG

לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת-LADOG, המטפל בבעיות ההתנהגות של כלבכם, המשולב עם אילוף למשמעת מתקדמת- 052-3609028 אורן אלעמרי מאלף מקצועי ומנהל את המרכז הכלבני -LADOG