שנאוצר ענק

  שנאוצר ענק – LADOG

 שנאוצר ענק – היסטוריה, גידול נכון, אופי, אילוף המתאים לשנאוצר ענק. בחברת LADOG  נסיון וידע רב באילוף כלבי שנאוצר ענק.

 

שיינה – כלבת שנאוצר ענק בסיום קורס אילוף בחברת LADOG

 

שנאוצר ענק אופי ומאפיינים

כלב המתאים מאוד לאילוף למשמעת, נהנה מאוד מתרגילי ציות. השנאוצר נחשב לאחד מכלבי העבודה הקשוחים ביותר מבחינת עבודת הגנה ושמירה, באילוף מקצועי למשמעת והגנה ניתן להגיע עם כלבי השנאוצר לרמות גבוהות מאוד.

השנאוצר הענק (Schnauzer Giant) הוא כלב עבודה המשמש גם בתחרויות אילוף, כלב אינטליגנטי, חזק, עקשן ודבק במטרה. לרוב כלבי שנאוצר יש מספר מצומצם של אנשים בחייהם שאיתם הם ירגישו פתוחים, יסמכו עליהם וייצרו איתם תקשורת. לתופעה זו של חוסר פתיחות לחברה יש יתרון קטן וחסרון גדול, היתרון הוא שהכלב לא מתחבר לזרים ולכן קל יותר לכוון אותו לאדישות כלפי הסביבה ובכך תגבר התקשורת עם בעליו, אך החסרון הגדול של כלב אשר מרוחק מאוד מזרים, היא שהתנהגות זו עלולה להוביל לחשדנות יתר, פחדנות ותוקפנות כלפי זרים ללא סיבה כלל. לכן חשוב לחשוף את הכלב נכון כלפי זרים בכדי לא ליצור בעיות התנהגות עתידיות. עדיף כלב שפתוח לזרים ומנסה ליצור איתם תקשורת ואותו לכוון עלי ידי אילוף שיתקשר עם הבעלים מאשר כלב שחושש מזרים ולא מתקשר איתם מסיבה זו. לכן מומלץ מאוד להתחיל את האילוף לשנאוצר בגיל מוקדם, כך יהיה קל יותר לעצב את אופיו על מנת שלא יהיה פחדן ועקב זה יפתח תוקפנות. כלב חשוף זהו כלב בעל ביטחון גבוה לזרים. LADOG- אילוף כלבים תדריך אתכם כיצד לחשוף את כלבכם נכון כבר בגיל שלושה חודשים וכיצד ליצור תקשורת טובה עם כלב עבודה מדהים זה.

שנאוצר ענק-LADOG

אילוף כלבי שנאוצר ענק- כלביית LADOG

השנואצר הינו כלב עקשן מאוד ודומיננטי, תכונות אלו טובות במידה מסויימת לאילוף כמו דבקות במטרה ופעולות מסויימות בעבודת הגנה, אך תכונות אלו אינם טובות ככלב משפחה. המטרה באילוף מקצועי לכוון את היצרים של הכלב לטובת האדם, לדוגמא: מבחינת עקשנותו של השנאוצר באופן החיובי- יש לתת לכלב את המשחק רק לאחר ביצוע הפקודה, כך ננצל את יצריו הטובים של הכלב לדבקות במטרה תוך עקשנותו של הכלב לקבל את הכדור. מבחינה דומיננטית ניתן לכלב לנצח אובייקט באילוף להגנה, גם כאן אנו מנצלים באופן חיובי את אופיו של הכלב. אך תכונות של עקשנות ודומיננטיות כמו של השנאוצר יכולות עם בעלים אשר אינו מספיק אסרטיבי ונוהג לוותר בקלות, להוביל לחוסר משמעת ולהשתלטות של הכלב על בעליו. אילוף כלבים מקצועי גורם לכלב להבין מי מנהיג הבית תוך התלהבות הכלב לרצות את בעליו בפקודות האילוף.

חשוב מאוד לאלף את השנאוצר הענק בגיל צעיר ליצירת היררכייה - LADOG - אילוף מקצועי

חשוב מאוד לאלף את השנאוצר הענק בגיל צעיר ליצירת היררכייה – LADOG – אילוף מקצועי

השנאוצר הענק הוא כלב מאוד דומיננטי ולכן הוא צריך בעלים חזק שמבין כיצד לייצר את ההיררכיה בו הוא שולט על הכלב או הלהקה ויודע להציג סמכות בצורה רגועה שמשרה בטחון ובצורה עקבית. בלי ההכוונה הנכונה כלבי שנאוצר עלולים לעלות בסולם ההיררכי, להפוך תוקפניים ולפתח אופי קשה ועקשני.
חלק מהתכונות החיוביות של השנאוצר הענק הן הצטיינות בציות, גמישות ויכולות שמירה מעולות. אם מאמנים אותם כהלכה אין מטלה שהם לא יבצעו על הצד הטוב ביותר. הם חייבים כמובן בעלים חזק, קשוח ועקבי, ברגע שהם ירגישו שאין מישהו כזה בבית הם ירצו להיות השולטים מה שעלול להוביל בעתיד לבעיות דומיננטיות שלהם. חייבים להוציא את השנאוצר הענק לפעילות גופנית מרובה מכיוון שאם ישאירו אותם חסרי פעילות ללא האפשרות להוציא אנרגיה הם יכולים להפוך לכלבים מאוד הרסניים. השנאוצר הענק הוא לא כלב קלאסי לדירה, כיוון שהוא כלב מאוד אקטיבי, אך ניתן לגדלו גם בדירה בתנאי שלבעלים יש די פנאי להוציא את הכלב לפעליות על בסיס יומי של לפחות חצי שעה ביום.

אילוף שנאוצר ענק

אילוף שנאוצר ענק LADOG

אילוף כלבים המתאים לשנאוצר ענק

מה גורם לשנאוצר להיות כלב מוצלח בקרב נוהגי תחרויות אילוף ואיך ניתן באילוף מקצועי לגרום לכלב לאהוב את האילוף למשמעת. לאילוף מקצועי דרוש כלב עם אהבה גדולה למשחקים, אשר אותם מקשרים לפקודות האילוף. לכלבי שנאוצר ייצר משחק חזק אותו ניתן לפתח מאוד ובכך להשיג כלב הדבק מאוד במטרה ומתלהב מהאילוף. דוגמא לכך: בכל פעם שפוקדים על הכלב אליי נותנים לו מייד משחק נשיכה, ובכך גורמים לכלב לקשר את האליי עם משחקים ושמחה. את ייצר המשחק של הכלב ניתן לפתח מאוד על ידי משחק אילוף הנקרא פפירול(זהו משחק נשיכה מצמר דחוס המכוסה ביוטה). את הפפירול מזיזים לכלב במהירות ורק לכיוון הנגדי של הכלב, בכך הכלב נכנס למרדף נשיכה ורמת הייצרים שלו עולה.

באילוף מקצועי ניתן להגיע עם כלבי השנאוצר הענק לרמת תקשורת גבוה עם הבעלים -LADOG

באילוף מקצועי ניתן להגיע עם כלבי השנאוצר הענק לרמת תקשורת גבוה עם הבעלים -LADOG

זכרו תמיד כי אסור להזיז את הפפירול לכיוון הכלב אלא לכיוון הנגדי. הפפירול הינו משחק נשיכה בעל אחיזה טובה הנותן לכלב ביטחון בעת הנשיכה ובכך מפתח מאוד את ייצריו הטבעיים של השנאוצר. לאחר שפיתחנו את יצריו של הכלב, כעת עלינו לקשר את משחק הנשיכה עם פקודות אילוף בלבד. אסור לתת לכלב את משחקי הנשיכה ללא קשר לפקודות, בצורה זו המשחקים הופכים בעיניי הכלב לחסרי משמעות. כלב אשר מקבל את המשחקים בפקודות בלבד יחפש לעבוד ולציית הרבה יותר מכלב שמשחקיו זמינים עבורו כל הזמן. אנו בחברת LADOG אילוף כלבים נפתח את יצריי המשחק של כלבכם ונקשר בצורה מקצועית את המשחקים לפקודות האילוף.

פיתוח יצר המשחק לכלבי שנאוצר-LADOG

פיתוח יצר המשחק לכלבי שנאוצר-LADOG

אילוף הגנה ושמירה לכלבי שנאוצר ענק

הגזע טופח במשך שנים ככלב ליווי, הגנה, תצפית ושמירה. כלבים אלו נחשבים לטובים ביותר ביותר ככלבי ליווי והגנה, הם בין עשרת הכלבים המובילים בעולם למטרות אילוף להגנה. הדרך הטובה ביותר לאלף את השנאוצר להגנה היא אילוף לאורך זמן מגיל צעיר ועד לבגרותו. אופיו של השנאוצר מתעצב יחסית מהר, ולכן חשוב שעוד בהיותו גור יהיה השנאוצר בסביבת כלבים המאומנים להגנה וילמד מהם. כאשר מבצעים אילוף להגנה בסביבת כלבים אחרים, קל הרבה יותר לפתח לכלב את הבטחון בעבודת ההגנה. תחילה בעבודת הגנה יש לתרגל עם הכלב בעזרת הפפירול אותו הזכרנו מקודם באילוף למשמעת. אילוף מקצועי בעברת פפירול עוזר לכלב לחזק את הנשיכה ומרגיל אותו לאותו בד ממנו עשויה חליפת התקיפה (הפפירול והחליפת תקיפה עשויים מאותם חומרים בדיוק). באילוף הגנה עם כלבי שנאוצר חשוב לעבוד תחילה מחשדנותו של הכלב, בכך יהיה ניתן להגיע לרמות הגבובות ביותר של ההגנה . ישנם כלבים שמפעיל אותם יותר צייד, אחרים פועלים על מרדפים, אך כלבי השנאוצר מגיבים בצורה הטובה ביותר לחשדנות המלווה בעוד מספר טכניקות הגנה. מאלפי הכלבים של LADOG ילוו אתכם באילוף להגנה משלב הבניה הראשוני ועד לרמות המתקדמות ביותר של ההגנה, וכל זאת בעזרת הנסיון והידע הרב אודות השנאוצר הענק.

שנאוצר ענק- כלב מתאים למטרת אילוף הגנה

שנאוצר ענק- כלב מתאים למטרת אילוף הגנה LADOG- אילוף כלבים מקצועי.

מבנה וטיפול של שנאוצר ענק – השנאוצר הענק נראה כמו גרסה מוגדלת של השנאוצר הסטנדרטי. גובהו של הכלב זהה לאורכו, מה שנותן לו מראה מרובע. הראש הוא קשיח עם מראה משולש עם פרווה ארוכה זקן וגבות. השנאוצר הוא כלב גדול, חזק, עוצמתי וקומפקטי. גובהם של הזכרים הוא בין 66-71 ס"מ ומשקלם נע בין 38 -47 ק"ג, גובהם של הנקבות הוא בין 58-66 ס"מ ומשקלן נע בין 35-42 ק"ג. תוחלת חייו נעה בין 12-15 שנים. לשנאוצר קיימים בשני צבעים שחור ואפור.השנאוצר דורש סירוק של פעם בשבוע ותספורת פעמיים בשנה.

אימון מקצועי לכלב שנאוצר ענק-LADOG

אימון מקצועי לכלב שנאוצר ענק-LADOG

בעיות בריאות – מבחינה רפואית השנאוצר הענק הוא בסיכון גבוה לחלות במחלת הסרטן הרבה יותר מגזעים אחרים בעיקר בכפות הרגלים, עוד בעיות רפואיות הם נטייה לבעיות מותנים ואגן, כמו רוב הגזעים הגדולים הסובלים מבעיות אגן בבגרותם. כדי למנוע בעיה זו ולדחות אותה ככל שניתן יש לשמור על השנואצר רזה ובכושר. כאשר הכלב סוחב מספר ק"ג מיותרים על גופו כך שחיקתו של האגן גדולה יותר. כושר גופני חשוב מאוד לחיזוק שרירי הרגליים, מה שעוזר לתמיכת הכלב במשקל גופו וכתוצאה מכך גורם לפחות שחיקה של האגן.

כלבי שנאוצר ענק מתאימים מאוד לאימוני הגנה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף

כלבי שנאוצר ענק מתאימים מאוד לאימוני הגנה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

היסטוריה של השנאוצר הענק -מקורו של השנאוצר הענק הוא במחוז בווריה בגרמניה. כיוון שבשנים הראשונות של המאה היה קושי להבחין בין הצאצים של הפינצ'ר הגרמני והשנאוצר, ארגון מגדלי השנאוצרים החליט שחייבים לבדל את הגזעים. ההגדרה הזאת עזרה לבידול של הגזע הזה משאר הגזעים של מחוז בווריה ובמיוחד מהפינצ'ר הגרמני. הגזע הזה קיבל בהתחלה את השם שנאוצר, את הגזע הזה הכליאו עם גזע של דני ענק וגזע שנקרא בוביה דה פלאנדרס על מנת ליצור את השנאוצר הענק. מקור השם בא מהמילה הגרמנית "Schnauze” שמשמעותה חוטם, בגרמניה הוא נקרא "הענק". בהתחלה יועד השנאוצר הענק להיות כלב רועים במחוז בווריה, אך בעקבות האינטליגנציה ויכולת העבודה הגבוהה שלו, המשטרה והצבא השתמשו בו ככלב שמירה ופיקוח. השנאוצר הענק מוכר כגזע בשנת 1909 בתערוכה במינכן. בשנת 1925 הוגדר כגזע עבודה.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים ב- LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף השנאוצר שלכם – לחצו כאן 

גור שנאוצר ענק - LADOG - מרכז קצועי לאימון כלבים

גור שנאוצר ענק – LADOG – מרכז קצועי לאימון כלבים

לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת LADOG, צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי- כנסו לקורס אילוף כלבים.

בי שנאוצר אוהבים מאוד מים - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כלבי שנאוצר אוהבים מאוד מים – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים


לחצו כאן- האם השנאוצר שלכם נחשב לכלב עבודה טוב, אילו כללי ברזל באילוף חשוב לשמור עם השנאוצר שלכם ?

השנאוצרים אוהבים מאוד משחקי הבאת חפצים - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

השנאוצרים אוהבים מאוד משחקי הבאת חפצים – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לשנאוצר שלכם-לחצו כאן

שנאוצר ענק נחשב לאחד הגזעים הטובים בעולם לאילוף, אך בארץ פחות נפוץ - LADOG - אילוף מקצועי

שנאוצר ענק נחשב לאחד הגזעים הטובים בעולם לאילוף, אך בארץ פחות נפוץ – LADOG – אילוף מקצועי

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".