שיקוקו

שיקוקו

מידע אודות הגזע שיקוקו יפני – shikoku -אופי, היסטוריה, אילוף המתאים לכלבי שיקוקו. 

שיקוקו יפני בוגר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

שיקוקו יפני בוגר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

היסטוריה 

שיקוקו הוא קרוב משפחה של האקיטה יפני והשיבה אינו. אפשר לראות את הדמיון הרב בניהם. אבל לשיקוקו יש תפקיד אחר. הוא כלב ציד. היפנים היו משתמשים בו לציד חזירים בהרי מחוז קוצ'י. שם בני המקום היו קוראים לו בהתחלה קוצ'יקן (קן ביפנית זה כלב). אלה כלבים קשוחים וזריזים שיכולים לרוץ בקלות באזורים הרריים. הגזע קיבל את שם האזור קוצ'י, ובשנת 1937 הוגדרה קוצ'י כאנדרטה טבעית לגזע השיקוקו המיוחד.

גור של שיקוקו - LADOG - אילוף כלבים מקצועי.

גור של שיקוקו – LADOG – אילוף כלבים מקצועי.

אופי ומאפיינים

השיקוקו הוא כלב בינוני עם שרירים מפותחים היטב. בעל סיבולת ניכרת ונלהב. צייד מקצועי וצייתן לפקודות בעליו. כיאה לכלב יפני, הוא קצת עקשן. אבל בעלים אסרטיבי שיתן לו לרוץ וישחק איתו כמו בציד, יצליח לגרום לכלב לשתף פעולה בהתלהבות. בגלל שהוא כלב עצמאי, הוא ישתעמם מהר מאוד. לכן חשוב לפרוק לו אנרגיה כמו שצריך פיזית ומנטלית. הם אוהבים טיולים ארוכים של הליכה בשטחים פתוחים ובעלי מרחבים גדולים. בגלל יצר הצייד הגבוה והעצמאות שלהם, הם אינם מתאימים ככלב ראשון למשפחה או לבעלים חסרי ניסיון.

גובה: 49-55 ס"מ. משקל: 16-25 קילו. תוחלת חיים: 12-15 שנים.

טיפול – הם חייבים הברשה באופן קבוע ולעיתים קרובות. לא מומלץ לקלח אותם הרבה כי אז הם מאבדים משכבת השומן שנמצאת על גופם וכך שומרת על הפרווה שלהם בריאה יותר.

כלב שיקוקו יכול להסתדר בקלות גם בתנאי ממזג האוויר קיצוני - LADOG - אילוף כלבים

כלב שיקוקו יכול להסתדר בקלות גם בתנאי ממזג האוויר קיצוני – LADOG – אילוף כלבים

אילוף

די קל לאלף כלבי שיקוקו. זאת בתנאי שתשקיעו כבר בהתחלה באילוף שלו ותגרמו לו לשתף פעולה איתכם. אפשר להשתמש בכדור כדי הניע לו את יצר הציד, ותוך כדי גם לשלב פקודות. למשל הפקודה "אלי". נשחק קצת עם הכלב, ולא נשחרר לו את הכדור. ניתן לכלב שיהיה עסוק ואז נקרא לו "אלי" וכשהוא מגיע, התגמול שלו יהיה הכדור שמתגלגל, וזה מה שיניע לו את יצר הצייד. חשוב מאוד לשלב לכלב גם משמעת וגם חשיפה טובה בין אם זה כלבים, אנשים, ילדים או כל מיני פארקים שמשלבים את כולם ביחד.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבים ציידים כמו השיקוקו.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב שיקוקו. לקורס אילוף עד קבלת התוצאה הרצויה – לחצו כאן . 

Skikoku dog - כלב צייד קשוח - LADOG - מרכז לאילוף כלבים

Skikoku dog – כלב ציד קשוח – LADOG – מרכז לאילוף כלבים