רידג'בק

רודזיאן רידג'בק 

רידג'בק – מידע מקצועי, היסטוריה, מניעת בעיות בריאות, אילוף ריצ'בק למשמעת, אילוף כלבי רידג'בק להגנה. במרכז LADOG אילוף כלבים, ידע מקצועי ונסיון רב אודות אילוף כלבי רודזיאן רידג'בק.

ריה – כלבת רידג'בק רודזי בסיום קורס אילוף בחברת – LADOG

 

 

אילוף כלבי ריצ'בק -LADOG

אילוף מקצועי לכלבי ריצ'בק -LADOG

השם המקצועי של הכלב הינו רודזיאן רידג'בק, אך השם המקובל בישראל הינו ריצ'בק.

ריצ'בק, אופי ומאפיינים

כלבים בעלי אופי קשוח, עקשנים ודבקים במטרה, כלבי הגנה ושמירה מצויינים. הם כלבים מאוד אינטליגנטים וחברותיים. במידה והריצ'בק ללא פעילות מספקת, הם נהפכים להרסניים ומפגינים קשת רחבה של בעיות התנהגות.
הריצ'בק צריך אילוף ומנהיגות חזקה של הבעלים שלו. חשוב מאוד שהבעלים יהיה חזק, אסרטיבי, עקבי ובעל בטחון עצמי המסוגל לספק לריצ'בק את החוקים וההתניות שלפיהם הוא יציית ויעשה את הדברים הנדרשים ממנו. בעלים שיראו את הסימן הראשון לחולשה ,רכות או יהיו פסיביים או לחלופין יתייחסו לכלב כאדם אנושי, יתקלו בקשיי שליטה בכלב ובהמשך זה יכול לגרום לכלבים להיות יותר אגרסיביים כלפי בני הבית, כלפי זרים וכלפי כלבים אחרים. הריצ'בק הוא כלב צייד גדול מאוד, מסיבי ושרירי.ריצ'בק הינו כלב צייד מצוין ופעיל מאוד, אבל בניגוד גמור לכך שהוא בבית בסביבה מהוגנת ולא פראית הוא מאוד רגוע, עדיין וצייתן.

בתמונה כלב רודזיאן ריצ'בק בוגר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

בתמונה כלב רודזיאן ריצ'בק בוגר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

הריצ'בק מסוגל להסתדר גם בחיים בתוך דירה כל עוד יהיה בפעילות של ריצה על בסיס יומי, של ארבעים דקות ביום לפחות. גם משחק עם כלבים פעילים אחרים על בסיס יומי יכולה להוות פעילות מספקת לגזע נמרץ זה.
לריצ'בק סיבולת מרשימה. מכיוון שהם זקוקים לפעילות אינטנסיבית יום יומית, במקרה של אי פעילות מנטלית ופיזית הם יכולים להיהפך למתוחים וקשים יותר לשליטה. כלבי ריצ'בק חסונים ומסוגלים להתמודד עם שינויים דרמטיים במזג האוויר ולכן יכולים לחיות בחצר ללא בעיה כלל.

ללא אילוף מקצועי בגיל צעיר, עלול הריצ'בק להפוך לדומיננטי - LADOG - אילוף כלבים

ללא אילוף מקצועי בגיל צעיר, עלול הריצ'בק להפוך לדומיננטי – LADOG – אילוף כלבים

אילוף נכון ומדויק של כלבים אלה המכיל את האלמנטים ההתנהגותיים שצוינו קודם והיסודות שהם צריכים יכול להפוך אותם לכלבי משפחה וחברה מצוינים, אך למרות זאת הם כלבים שמתאימים רק לחתך קטן של האוכלוסייה, כיוון שלרוב האנשים אין את הזמן או האנרגיה שהכלבים הללו דורשים. ריצ'בק הוא כלב שמגיב לאילוף בצורה הטובה ביותר אם הוא מיושם בצורה מקצועית, עקבית מאוד, רגועה ובמיוחד עם האלמנט העיקרי של השליטה. כלבי ריצ'בק הם אינטליגנטים מאוד ובעלי קליטה מהירה, אך אם יחשבו כי הם חזקים יותר מהבעלים שלהם,הם יהיו עקשנים ובעלי רצון משלהם.

קורס אילוף מקיף לכלבי ריצ'בק רודזי - LADOG

קורס אילוף מקיף לכלבי ריצ'בק רודזי – LADOG

אילוף כלבים המתאים לגזע רודזיאן רידג'בק 

מומלץ להתחיל קורס אילוף גורים בגיל שלושה חודשים, בגיל שהכלב קטן פיזית ואופיו עדיין רך וניתן לעיצוב ולשליטה. כלבים אלו מפתחים קשיחות ועקשנות, אילוף כלבים למשמעת בגיל צעיר עוזר מאוד לעיצוב היחסים בין הכלב למנהיג (הבעלים). יתרון נוסף לאילוף כלב בגיל צעיר הינו אהבתו של הכלב לאילוף. כאשר מתחילים אילוף עם ריצ'בק בוגר, ישנם התנגדויות שצריך לתקן, אך כאשר בונים אילוף לגור בצורה נכונה, גורים לכלבים לבצע את הפקודות בשמחה.

גור של ריצ'בק - LADOG - אילוף מקצועי

גור של ריצ'בק – LADOG – אילוף מקצועי

לריצ'בק יצר צייד חזק, בו ניתן להעזר ולהשתמש למטרות האילוף. כיצד משתמשים ביצרים אלו? ואיך היצרים עללו עוזרים לאלף את הכלב למשמעת? כאשר מבצעים אילוף מקצועי, משתמשים במשחקים אותם מקשרים לכלב עם פקודות האילוף. לדוגמה- בכל פעם שקוראים לכלב אליי והוא מגיע, הכלב מתורגל על ידי משחק נשיכה. כך הכלב מתלהב מאוד מהפקודה אליי. את יצריי המשחק מפתחים מתוך יצריי הציד החזקים של הריצ'בק. נעזרים במשחק נשיכה הנקרא פפירול (משחק נשיכה מקצועי), את הפפירול יש להזיז לכלב במהירות תוך החבאת הפפירול מעיניי הכלב. תנועות אלו של המשחק מעלות ישר את יצריי הציד הטמונים בכלב וגורמים לו להתלהב מאוד ממשחק הנשיכה. רק לאחר שהכלב להוט על המשחק הוא מקבל אותו בקשר ישיר לפקודות האילוף.

גורי רודזיאן ריצ'בק - LADOG - אילוף מקצועי

גורי רודזיאן ריצ'בק – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף למשמעת מתקדמת חשובה ביותר עם גזע זה ממספר סיבות מרכזיות, ריצ'בק רודזי ללא אילוף קפדני עלול בבגרותו להיות דומיננטי ותוקפני, כלבי צייד אלו נוטים להכנס למרדף אחר גופים בתנועה, חתולים, אופנועים, אנשים שרצים ועוד. אילוף כלבים מקצועי למשמעת יוצר תקשורת טובה עם הבעלים ומנהיגות האחרכית לכלב דומיננטי זה. בחברת LADOG אילוף כלבים הידע והנסיון הדרוש לאילוף כלבי ריצ'בק. מאלף כלבים מחברת LADOG ידריך אתכם כיצד להפוך למנהיג הלהקה של כלבכם תוך רצון הכלב לבצע את הפקודות בהתלהבות רבה.

Rhodesian ridgeback dog קורס אילוף כלבים מקיף לכלבי ריצ'בק-LADOG

Rhodesian ridgeback dog קורס אילוף כלבים מקיף לכלבי ריצ'בק-LADOG

אילוף כלבים להגנה המתאים לגזע רודזיאן רידג'בק – לכלבים אלו יכולות טובות מאוד באימוני הגנה. כלבים אלו יכולים לשמש ככלבי הגנה על הבעלים, כלבי מרדף תקיפה לניטרול האובייקט וכלבי שמירה על שטח. לפני התחלת אימוני ההגנה עצמם מומלץ לחזק את הנשיכה של הריצ'בק ולהרגילו לחומר ממנו עשויה חליפת התקיפה. כלבי ציד בהתחלה אינם נושכים יציב, לכלבים אלו נטייה לתפור את השרוול(לנשוך ולהרפות), לכן חשוב לבצע אימון מקדים. את אימוני ההגנה עצמם יש לבצע בעזרת ניצול מרבי של יצר הצייד של הריצ'בק. באימונים יש לבצע בריחות רבות לכלב, בריחות אלו מעוררות את יצר הציד החריף של הגזע. אנו במרכז לאילוף כלבים LADOG בעלי ידע וניסיון רב באילוף כלבי רודזיאן רידג'בק להגנה.

פיתוח יצר המשחק לכלב רודזיאן ריצ'בק-LADOG

פיתוח יצר המשחק של גור רודזיאן ריצ'בק-LADOG

היסטוריה של כלבי רודיזיאן רידג'בק – מקורו של הגזע רודזיאן רידג'בק הוא בזימבבואה. אז השתמשו בהם ככלבי צייד וכמביאי ציוד, הם טיפלו בילדים ושמרו על רכוש. הם צאצאים של הכלאה בין כלבי רידג'בק. הגזע קיבל את הכרתו בזכות אדם בשם רברנד הלם מדרום אפריקה שהציג שני גזעי רידג'בק במדינת רודזיה ב1877. ציידים מנוסים שעקבו אחרי יכולת הגזע גילו במהרה שאם משלבים את כלבי הרידג'בק בקבוצה משולבת הם יכולים להיות מאוד יעילים בציד אריות, בדיוק משם נגזר השם השני שלו צייד האריות האפריקאי". הכלבים שרדו בצורה מרשימה מאוד בחום הקודח והמהביל של אפריקה ובלילות הקרים שם. הגזע הזה הובא לאמריקה בשנות ה-50 של המאה ה-20.

מבנה – גובהם של הזכרים נע בין 63-69 ס"מ ומשקלם בין 38-44 ק"ג, גובהם של הנקבות 61-66 ס"מ ומשקלם בין 29-34 ק"ג. תוחלת החיים נעה בין 10 ל-12 שנים.

אילוף גורי ריצ'בק למשמעת - LADOG

אילוף גורי ריצ'בק למשמעת – LADOG

ריצ'בק רודזי – בעיות בריאות– לגזע הזה יש נטייה למחלת מותנים (hip dyspepsia),לבעיות בסינוסים ולתאי סרטן ממאירים. בעיות אגן- בגידול שגוי לכלבים אלו מתחילים בעיות אגן חמורות בגילאים מבוגרים ופעמים רבות כבר בגילאי שש שנים בעיות האגן כבר מתחילות. הרידג'בק כלב כבד ומסיבי, זאת בשילוב עם משקל עודף עלול להביא את הכלב לשחיקה מהירה של האגן. חשוב מאוד כי משקל הכלב יהיה תקין. כלבים אלו גם ככה שוקלים הרבה, מספיק שלרידג'בק יהיה רק מספר קילוגרמים עודפים בכדי לגרום לשחיקה מואצת של האגן. בגזע זה קל מאוד לדעת מהו המשקל הנכון, זאת אודות הפרווה הקצרה של הגזע, ודאו כי צלעותיו של הכלב נראות לעין, וכאשר מביטים על הכלב ממבט על ישנו שקע בין הצלעות לרגלים האחוריות. במידה ושקע זה אינו קיים וצלעותיו של הכלב אינן נראות לעין , כלבכם סובל מעודף משקל. כלבים בשונה מבני אדם אינם נראים שמנים אף על פי שנוסעים על גופם מספר קילוגרמים מיותרים.

הצמיחה ההפוכה על הגב מייחדת את כלב הרודזיאן ריצ'בק - LADOG -אילוף מקצועי

הצמיחה ההפוכה של הפרווה מייחדת את כלב הרודזיאן ריצ'בק – LADOG -אילוף מקצועי

חיזוק שרירי הרגלים של כלבכם, עוזר מאוד לשמירה על תמיכתו של הכלב במשקל גופו ובכך מופעל פחות לחץ על האגן עצמו. בכדי לחזק את שריריו של הכלב חשוב שכלבכם יהיה פעיל כל חייו, ריצה על משטח כמו דשא או חול מומלצת ביותר. לאלו שגרים באזור הים שחיה היא כמובן הספורט המומלץ ביותר.

 

פיתוח יצר המשחק לגורי ריצ'בק-LADOG

פיתוח יצר המשחק לגורי ריצ'בק-LADOG

 

לפרטים אודות קורס האילוף בחברת LADOG- צרו קשר: 052-3609028 אורן אלעמרי, מאלף כלבים ומנהל LADOG.

לחצו כאן – לקורס אילוף מקיף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הריצ'בק שלכם – לחצו כאן 

 

לחצו כאן- לפרטים נוספים אודות קורס האילוף 

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לריצ'בק שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".