רידג'בק תאילנדי

רידג'בק תאילנדי – LADOG

רידצ'בק תאילנדי – Thai Ridgeback dog – מידע מקצועי אודות הגזע, אופי, היסטוריה, אילוף מקצועי לכלבי רידג'בק תאילנדי. בחברת LADOG ניסיון רב באילוף כלבי רידג'בק תאילנדי. 

סג – ריצ'בק תאילנדי בוגר בצבע חום, בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

גו'רדן – גור ריצ'בק תאילנדי בצבע אפור, בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

אופיו של הרידג'בק התאילנדי

רידג'בק תאילנדי המקובל בישראל בשם ריצ'בק תאילנדי- הריצ'בק התאילנדי נחשב לכלב נאמן, אינטליגנטי וקשוח מאוד. כלבים אלו יודעים כיצד לדבוק במטרה (כיאה לכלבי צייד) ומסוגלים גם לשמש ככלבי הגנה ושמירה. ככלל, מדובר על כלב חברותי מאוד ומרשים. לכלבים אלו נטייה לתוקפנות כלבי כלבים ואנשים. חשוב למתן התנהגות אגרסיבית בגיל צעיר ככל שניתן.

רידג'בק תאילנדי - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

רידג'בק תאילנדי – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

הריצ'בק זקוק לפעילות מתמדת ולחינוך נוקשה יחסית, הכוללת הקניית חוקים ובעיקר – הפגנת מנהיגות ברורה ולא מהססת מצד הבעלים. כלב כזה שלא יזכה לפעילות מתמדת (לפחות 40 דקות ביום של ריצה, או משחק עם כלבים אחרים) וליחס נכון מצד הבעלים, לרבות חוסר אסרטיביות, חוסר עקביות וחוסר ביטחון עצמי, יכול להפגין במשך הזמן בעיות התנהגות שונות, קושי בציות וחלילה אגרסיביות כלפי כלבים אחרים, בני הבית או חברים. לחלופין, עם חינוך נכון ובוטח, הריצ'בק עדין וצייתן, ומסתדר מעולה בבית או בחצר. כמו כן, הריצ'בק הינו כלב צייד כאמור, ותכונה זו גורמת לו לרדוף אחרי עצמים נעים, כולל אופניים, חתולים או אפילו אנשים, במידה ולא יאולף כמו שצריך למשמעת נכונה.

לגידול במשפחה עם ילדים עדיף ריצ'בק תאילנדי נקבה - LADOG

לגידול במשפחה עם ילדים עדיף ריצ'בק תאילנדי נקבה – LADOG

איך מגדלים ריצ'בק?

מדובר בגזע שאינו מתאים לכולם, עקב תכונות הבסיס שלו המחייבות משמעת נוקשה והוצאה לפעילות יומיומית ארוכה. כלבי הריצ'בק מסתדרים הכי טוב עם אילוף מקצועי וחינוך ששם דגש על פיתוח יחסי היררכיה נכונים (אלמנט השליטה). כלבים אלו הם סופר אינטליגנטים ולכן מסוגלים לקלוט מהר פקודות שיינתנו להם. בכל אופן, אסור להעניק להם את הרושם כי הם מעל הבעלים.

גיל תחילת האילוף – מומלץ להתחיל עם הכלב כאשר הוא קטן, סביב שלושה חודשים – אופיו של הריצ'בק מתעצב מהר מאוד,לכן חשיבותו של האילוף בגיל צעיר. אילוף גורים בכלל, מסייע בהקניית ערכים נכונים בכל הנוגע ליחסי בעלים-כלב, כשהבעלים הוא המנהיג כמובן. כשהריצ'בק גדל, הוא בד"כ מפתח קשיחות ועקשנות שלא מסייעת בחינוכו.

רידג'בק תאילדי חום - LADOG - אילוף כלבים

רידג'בק תאילדי חום – LADOG – אילוף כלבים

כיצד ניתן לנצל את יצרי הרידג'בק התאילנדי באילוף?

את יצר הצייד כאמור, ניתן לנצל על ידי שילוב משחקים באילוף המבוססים על נשיכה ופעילות גופנית הגורמת לגור להתלהב ולהיות מתוגמל כראוי. יש להשתמש במשחק נשיכה מקצועי המכונה פפירול, תוך הנעת העצם באופן אשר יגרה את יצר הצייד של הכלב הצעיר. חשוב להעניק לו את המשחק בזמן הנכון, בהתאם לציות לפקודת האילוף.

כמו כן, ניתן לאלף ריצ'בק תאילנדי להגנה . מומלץ לבצע אימונים כאלה עם חליפה מיוחדת שאליה הכלב יורגל לאט לאט, מבחינת המרקם והמראה. כמו כן, יש להקפיד על אימונים מקדימים אשר יכינו את הכלב לנשיכת החליפה במידת הצורך. מאלפים מקצועיים ידעו כיצד לעשות זאת נכונה, תוך ניצול מירבי והתאמה ליצר הציד של הריצ'בק.

גור של ריצ'בק תאילנדי - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף

גור של ריצ'בק תאילנדי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

תיאור הגזע

כלבי הריצ'בק התאלינדי הינם בגודל בינוני, בעלי פרווה קצרה ומצח מעט מקומט בזמן ריכוז, תכונה אשר מקנה לכלבים אלו את מראם האופייני. מדובר על כלבים מאסיבים יחסית, שריריים ומרשימים. הם בעלי צבע אחיד ומשתנה מכלב לכלב:חום, חום , שחור, אפור ובז' בעיקר. .

היסטוריה של הגזע

מדובר בגזע עתיק יחסית, אשר הצליח לשמור על סוגו המקורי במשך שנים רבות, הודות למחסור בתחבורה תדירה בחלק ממדינת תאילנד לאורך השנים, מה שמנע את שינויו. התיעוד העתיק ביותר של כלב הריצ'בק התאילנדי, או נכון יותר: הרידג'בק התאילנדי, נמצא בתאילנד לפני 360 שנה, אולם ייתכן שמדובר בכלב עתיק יותר. מדובר בכלב צייד ושמירה, אשר שימש בתאילנד בעיקר בצידה המזרחי, וסייע גם בליווי עגלות וכד'. כלבים אלה שימשו גם להגנת הבעלים או הבית, ועד היום הם מסתדרים מעולה כאשר הם גדלים בחצר הבית, גם בתנאי מזג אוויר משתנים.

רידג'בק תאילדי אפור -LADOG

רידג'בק תאילדי אפור -LADOG

לפרטים אודות קורס אילוף – 052-3609028 אורן אלעמרי, מאלף כלבים ומנהל LADOG.

לחצו כאן – לקורס אילוף מקיף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הריצ'בק התאילנדי שלכם – לחצו כאן