רועה שוויצרי

כלב רועה שוויצרי לבן – LADOG

 רועים שוויצרי לבן – Swiss Shepherd – המכונה על ידי רבים גם רועה גרמני לבן וכלב זאב לבן, מידע מקיף אודות הגזע- שימושים כיום, הסטוריה, טיפול, אילוף הרועה השוויצרי. אנו במרכז לאילוף כלבים LADOG בעלי ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלב רועה שוויצרי. 

אילוף מקצועי לכלב רועה שוויצרי - LADOG - מרכז לאילוף כלבים

אילוף מקצועי לכלב רועה שוויצרי – LADOG – מרכז לאילוף כלבים

כלב הרועים השוויצרי, הידוע בשם הרועה השוויצרי, משמש כיום ככלב משפחה ושמירה מצויין, בזכות אינסטינקטי ההגנה המפותחים שלו, העירנות והמיקוד שלו בשילוב אופיו היציב. בנוסף לאלה, הוא ידוע ככלב שמגן על הטריטוריה שלו, ומשום כך הוא אינו מאפשר לגורמים זרים לחדור אליה. אך מלבד אלה, מדובר בכלב מלא חיים ונוח לגידול – הן בתוך הבית והן מחוצה לו. בגידול נכון השוויצרי הלבן יכול מאוד להתאים לגידול במשפחה. הרועה השוויצרי דומה לכלב זאב, ועל כן יש שמתבלבלים בינו לבין הרועה הגרמני. אך שני הגזעים נבדלים זה מזה בצבע הפרווה, שאצל הרועה השוויצרי הינה לבנה. כיוון שהרועה השוויצרי "עשה עליה" לא מזמן לארצנו הקטנה, יש הסבורים בטעות כי הוא סוג של סמוייד .

קורס אילוף לכלבי רועים שוויצרי - LADOG

קורס אילוף לכלבי רועים שוויצרי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

רועה שוויצרי – מידות ומאפיינים
לרועה השוויצרי אוזניים שמגיעות לשיא זקיפותן בין גיל 3 חודשים לשנה, פרוותו הלבנה נושרת פעמיים בשנה בצורה מאסיבית, והיא דורשת הברשה יום יומית בלבד. הרועה השוויצרי לבן כולו, מלבד שפתיו ואפו. זהו כלב עם שרירים ועצמות גוף מאסיביים: הזכרים מגיעים למשקל ממוצע של 30 עד 40 קילוגרם, ואילו הנקבות שוקלות בממוצע 24 עד 35 קילוגרם. מבחינת הגובה, הזכרים מגיעים לגובה שבין 60 ל- 66 סנטימטרים, ולעומתם הנקבות מתרוממות לגובה של 55-61 סנטימטרים בממוצע. תוחלת החיים של הכלב נעה בין 13 ל- 15 שנים.

פיתוח יצר המשחק של כלבי רועה שוויצרי - LADOG

פיתוח יצר המשחק של כלבי רועה שוויצרי – LADOG – אילוף כלבים

רועה שוויצרי – אילוף וצורת גידול
כאמור, מדובר בכלב נוח מאוד לגידול, מלא חיים ופעלתן אשר נאמן מאוד לבעליו, ושומר על הטריטוריה שלו מפני חדירת זרים. בזכות הבנתו המהירה את שטח הטריטוריה והקן הביתי שלו, בשילוב מקצועי הוא כלב שמסתדר טוב מאוד עם ילדים. כל אלה הופכים אותו לכלב נוח מאוד לגידול. את הרועה השוויצרי מומלץ מאוד לאלף עוד בהיותו גור כלבים צעיר. על המאלף להיות אדם בעל נוכחות רגועה וסמכותית, כדי שהכלב יוכל לסמוך עליו ולציית לפקודותיו. ניתן לאלף אותו ככלב שמירה, בזכות היצרים ההסטורים של הגזע, או ככלב חיפוש והצלה, ואף ככלב מרעה ונחייה. בכדי להגיע עם כלב הרועה שוויצרי לרמות אילוף גבוהות, יש לשלב לו משחקים בקשר ישיר עם פקודות האילוף. חשוב מאוד להכיר את יצר המשחק הגבוה של הגזע ואת הדרך לפיתוח המקסימלי של יצר המשחק. לרועה השווצרי אהבה גדולה מאוד למשחקי נשיכה שונים, את משחקי הנשיכה מקשרים לביצוע פקודות האילוף,לדוגמא: כאשר הכלב נענה לפקודת אליי יש לשבחו ולתת לו את משחק הנשיכה המכונה פפירול. בדרך זו של אילוף, יוצרים כלב שמח הנהנה מאוד לבצע קורס אילוף כלבים למשמעת בסיסית. במרכז לאילוף כלבים LADOG, מאלף כלבים מקצועי ידריך אתכם כיצד לפתח את היצרים הללו לרמות הגבוהות ביותר ואיך לקשרם לפקודות האילוף בצורה הנכונה ביותר. בצבא, במשטרה ובתחרויות האילוף השונות משתמשמים בעזרת הפפירול למימוש הפוטנציאל המלא של כלבי העבודה השונים, ביניהם הרועה שוויצרי.

אימון מקיף לכלב רועים שוויצרי - LADOG

אימון מקיף לכלב רועים שוויצרי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

היסטוריה של רועה שוויצרי
בגלגולו הראשוני, הוכר הזאב הלבן כחלק מגזע הרועה הגרמני, וארץ מוצאו הייתה גרמניה – בהתאמה לשמו המקורי. בשנת 1959 הוחלט כי הגזע הלבן של כלב הרועים הגרמני הוא בעצם גזע שחולה במחלה התורשתית לבקנות – המתאפיינת בצבע הלבן של הפרווה בעקבות חוסר בפיגמנטים. מכאן החליטו להשמיד כל כלב שלפחות 50% משיער הפרווה שלו לבן, ולא להרביע את הזן. בשנת 1964 החל להישמע קול המחאה כנגד השמדת הזן הלבן, והתאגדה קבוצה שכל תפקידה היה להגן עליו. כך, גם בקנדה, הכלבים החלו להשתתף בסרטי קולנוע – וכך הם חזרו להתחבב על הקהל האמריקאי. שמו של הגזע שונה לרועה שוויצרי כמחווה לכלב לובו המפורסם ולמגדלת שלו, שבזכותם ניצל הגזע באירופה.

קורס אילוף מקיף לרועה שוויצרי-LADOG, כלבייה במרכז הארץ, מושב מגשימים.

קורס אילוף מקיף לרועה שוויצרי – LADOG, כלבייה במרכז הארץ, מושב מגשימים.

רועה שוויצרי – בריאות
הרועה השוויצרי לוקה לעתים רחוקות בהיפ דיספלזיה – מחלת אגן תורשתית השכיחה בעיקר אצל כלבים גדולים, אך קיימת גם אצל כלבים בינוניים, לשמירה על אגן תקין אצל כלבכם יש לבדוק תמיד כי כלבכם לא נמצא במשקל עודף. משקל יתר על המידה גורם לשחיקה מהירה של האגן,בנוסף יש לחזק את רגליו על ידי פעילות גופנית סדירה. שילוב של משקל תקין וכושר הינם חשובים ביותר לשמירה על אגן תקין. אך מלבד זאת, לא ידוע על מחלות תורשתיות נוספות שקיימות בקרב גזע זה. לרוב הרועה השוויצרי הוא כלב בריא, ובעיות בריאותיות מיוחדות אינן נצפות אצלו מלבד מחלות עיניים, שיניים ואלרגיות שונות בעורו. בין המחלות הנדירות יותר אצל כלב הרועים השוויצרי ניתן למצוא את הזאבת: הזאבת היא מחלה דלקתית כרונית אוטואימונית, בה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את הגוף עצמו, והיא מתבטאת בפגיעה במערכות הגוף השונות: עור, לב וריאות, כליות, מפרקים ותאי דם. כמו כן, אצל הרועה השוויצרי קיימת לפעמים מחלה נדירה נוספת, המתבטאת בבעיות בעמוד השידרה.

פיתוח יצר המשחק לגורי רועה שוויצרי- LADOG

פיתוח יצר המשחק לגורי רועה שוויצרי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

רועה שוויצרי – אופן טיפול
הרועה השוויצרי משיר את פרוותו רק פעמיים בשנה בצורה כבדה. אך יחד עם זאת, אם לא תוברש פרוותו באופן יום יומי – הרהיטים בבית, פריטי הלבוש וכל דבר הבא עימו במגע, פשוט ילבינו משערותיו הלבנות. הרועה השוויצרי אינו זקוק למקלחת יותר משלוש פעמים בשנה, עקב סכנת הפגיעה בשמן הטבעי שעל עורו, שתפקידו להגן עליו ולמנוע דלקות ואלרגיות שונות. אך לעומת זאת – חום, אהבה ותשומת לב ישמחו אותו תמיד. עקב היותו פעלתן ובעל יכולת לתקשר עם בעליו ועם הסובבים אותו, אין להשאירו לבד בבית יתר על המידה: הוא אוהב מאוד לצאת ולטייל עם בעליו בחיק הטבע, ופעילות ספורטיבית עומדת בראש מעייניו.

לקורס מקצועי אילוף הרועה השוויצרי שלכם בחברת LADOG , צרו קשר עם מאלף הכלבים אורן אלעמרי, לפרטים אודות הקורס בחברת LADOG-לחצו כאן 

גידול כלבכם עם תינוקות וילדים קטנים- לחצו כאן 

לטיפים רבים לאילוף הרועה שוויצרי שלכם- לחצו כאן.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לרועה שוויצרי שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".