רועה הולנדי

 רועה הולנדי – LADOG

  רועה הולנדי – אופי ומאפיינים, אילוף רועה הולנדי למשמעת והגנה.  במרכז לאילוף כלבים LADOG  ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי רועה הולנדי –  dutch-shepherd  

סרטון סיום קורס אילוף של כלבת רועה הולנדי בחברת LADOG

 

רועה הולנדי אופי ומאפיינים

הרועה ההולנדי נחשב לאחד מבין שלושת כלבי העבודה הטובים בעולם, בינהם הרועה בלגי(מלינואה), והרועה גרמני קו דם עבודה. הרועה הולנדי נחשב לכלב בעל יצרי משחק גבוהים מאוד, מרץ בלתי נגמר ותכונה של דבקות במטרה. מאפיינים אלו הופכים את הגזע הזה לכלב עבודה מהמוצלחים ביותר שיש בעולם. כלבים אלה מצטיינים בתחרויות אילוף כלבים שונות המשלבות משמעת והגנה. הם משמשים כיום את הצבא והמשטרה במגוון תחומים- איתור חומרי נפץ, נטרול ותקיפה של עבריינים ומחבלים. בתחום האזרחי כלבים אלו מצוינים ככלבי הגנה אישית ושמירה על שטח. הרועה ההולנדי מאוד מחובר לטריטוריה שלו, ובבגרותו שומר מצויין על השטח.

אילוף מקצועי לכלבי רועים הולנדי - LADOG - מרכז לאילוף כלבים

אילוף מקצועי לכלבי רועים הולנדי – LADOG – מרכז לאילוף כלבים

הרועה ההולנדי הוא אחד הגזעים הנמרצים ביותר שיש וזקוק לפעילות יומית ארוכה מאוד, לכן מתאים רק לבעלים המסוגלים לתת לכלב פעילות יום יומית של ריצה, משחק עם כלבים, משחק כדור ועוד. בגדול חייב פעילות נמרצת מאוד, ולא כלבים אלה עשויים להיות לחוצים מאוד ונמרצים בצורה קיצונית. מומלץ לגדל את הרועה הולנדי בחצר גדולה, בה יוכל לפרוק את האנרגיות הגבוהות של הגזע. כאשר מחליטים לגדל כלב מסוג זה בדירה חשוב לקחת בחשבון כי על הבעלים להשקיע זמן בפעילות גופנית. הכלב השמח והחיובי הזה, מאוד צייתן ופיכח. כאשר הבעלים מתנהג כמנהיג הבית, הרועה הולנדי יבצע את פקודות האילוף בצורה מוחלטת תוך רצון רב לרצות את הבעלים. בקורס אילוף מקצועי למשמעת, בעלי כלבים מתמכרים לאימוני הצייתנות עם הרועה ההולנדי וזאת אודות להתלהבות הרבה אותה מגלה הכלב בביצוע פקודות האילוף.

 

אילוף רועה הולנדי למשמעת -LADOG

אילוף רועה הולנדי למשמעת -LADOG

לגידול בסביבת ילדים קטנים, גזע זה נחשב לפחות מתאים וזאת מפני שאופיו לחוץ ונמרץ מידי, במידה והחלטתם לגדל רועה הולנדי עם ילדים קטנים, ישנה עדיפות לנקבה או סירוס הזכר בגיל מוקדם. אילוף למשמעת עוזר מאוד למתן את אופיו הפראי, ככל שהכלב יהיה מאולף יותר כך יהיה רגוע יותר ביחס לגזע. חשוב מאוד לבצע עם גזע זה מספר תרגילי שליטה בסיסיים ובכך תיצרו כלב מתון בהרבה. הרועה ההולנדי הוא כלב מאוד תחבולן וחכם המצריך בעלים אסרטיבי ועקבי שיידע לתת לו גבולות ברורים.

אימון מקצועי לרועה הולנדי- LADOG

אימון מקצועי לרועה הולנדי- LADOG

אסור לגדלו עם בעלים חלש וותרן, במידה והרועה ההולנדי יחוש כי בעליו אינו מנהיג חזק,אלא בעלים לא יציב וותרן, עלול הכלב לפתח דומיננטיות על הבעלים. אך בגידול אילוף מקצועי מגיל צעיר, הכלב יכול להיות יציב גם בבגרותו. חשוב לדעת כי כלבים משתנים כל הזמן ותופעת הדומיננטיות יכולה להופיע לאחר מספר חודשים לחיי הכלב, אך ברוב המקרים רואים סימני דומיננטיות על הבעלים רק לאחר מספר שנים. לכן חשוב להראות לכלב בגיל צעיר מי מנהיג הבית גם אם הכלב נראה רק גור תמים, בבגרותו אופיו עלול להשתנות אך ההיררכיה במשפחה צריכה להבנות עוד בהיותו גור.

ללא אילוף מקצועי עלול הרועה ההולנדי להפוך דומיננטי - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

ללא אילוף מקצועי עלול הרועה ההולנדי להפוך דומיננטי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

התאמתו של רועה הולנדי לאקלים – לכלבים באופן כללי קשה להסתדר בחום הישראלי, אך לרועה ההולנדי קצת יותר קל מרוב הגזעים האחרים. כלבים אלו חזקים מאוד לשינויי מזג האוויר , הם אחד הגזעים הבודדים המסוגלים לעבוד גם בחום , וזאת אודות למבנה גופם הקליל ולמבנה הפנים הארוך המאפשר להם סיבולת יחסית גבוהה לחום. על אף פרוותו הקצרה, לרועה הולנדי פרווה צפופה המשמשת מגן מצויין בכל מזג אוויר, גם במזג אוויר קר מאוד.

כלבי רועים הולנדי אוהבים מאוד מים - LADOG - אימון כלבים מקצועי

כלבי רועים הולנדי אוהבים מאוד מים – LADOG – אימון כלבים מקצועי

הרועה ההולנדי והרועה הבלגי חולקים סטנדרטים זהים, יש בינהם הבדלים מינוריים בגודל ובפרופורציות וכמובן בצבע הפרווה. כמו הרועה הבלגי מקורו של הרועה ההולנדי הוא בהכלאה הגנטית של כלבי רעייה שונים, שהגנים שלהם יצרו גם את הרועה הגרמני בערך באותו הזמן בו נוצרו הרועה הבלגי וההולנדי. שני הגזעים נמדדים לפי אותם סטנדרטים פיזיים חוץ מהצבע. בזמן שהרועה הבלגי הפך לגזע מוכר מאוד בארה"ב הרועה ההולנדי לא הפך לפופולרי למרות נתוניו המצויינים ככלב עבודה. אפילו בהולנד מספרם של הרועים ההולנדים יחסית נמוך.
למרות שהוא כמעט ולא מוכר מחוץ להולנד לגזע הזה יכולת מעולה לשליטה על עדרים של צאן ויש לו רפלקסים מצוינים, במקור הרועה ההולנדי היה שומר בחוות, עזר ברעיית עדרים, סחב עגלות ושימש בין היתר גם ככלב שמירה, כלב משטרה וכלב השגחה.

אילוף מקצועי לכלב רועה הולנדי- LADOG

אילוף מקצועי לכלב רועה הולנדי- LADOG

אילוף כלבים המתאים לכלב רועה הולנדי- יצר המשחק החזק ביותר של הרועה ההולנדי, זה מה שהופך את הגזע לכלב העבודה הטוב ביותר שקיים. אהבתו למשחקי נשיכה ולכדורים מאפשרת למאלף לבצע את האילוף בקלות רבה. כאשר הכלב נהנה לפקודות, המאלף שולף משחק נשיכה במהירות לאחר ביצוע הפקודה. דרך משחקים מאמנים את כל הכלבים המשתתפים בתחרויות אילוף, את הכלבים המשמשים את הצבא והמשטרה בכל העולם. את אהבתו של הכלב למשחקים אפשר לשפר כל הזמן, אך דרוש הבסיס החזק, אותו יש לרועים ההולנדים ברמות גבוהות מאוד. לחיזוק יצר המשחק של הכלב אין גבול, באילוף מקצועי נותנים דגש חזק על פיתוח יצרים אלו ואת הקישור שלהם למשמעת.

רועה הולנדי מעולה ככלב ספורט - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

רועה הולנדי מעולה ככלב ספורט – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

מומלץ להשתמש במשחק נשיכה הנקרא פאפירול, בשימוש נכון עם משחק זה ניתן לחזק את היצרים ולהעלות את רמת האחיזה במשחק, בשונה מהכדורים. אך שילוב של שניהם ביחד נותן את התוצאה הטובה ביותר כיוון שקל יותר להסוות את הכדור. על ידי משחקים אלו הרועה הולנדי מתלהב לבצע את פקודות האילוף יותר מכל דבר אחר בחייו. אסור להשאיר לכלב את המשחקים זמינים כל הזמן, חשוב שידע כי הוא מתוגמל על ידי משחקים רק כאשר ביצע את הפקודות.
לכלבים אלו אופי חזק, ועלולים לפתח דומיננטיות כלפי בני הבית בבגרותם, חשוב מאוד להתחיל את תרגילי המשמעת בגיל שלושה חודשים, ולבצע מספר תרגילי שליטה שונים גם בלי קשר לפקודות האילוף. כאשר מבצעים בגיל צעיר אילוף מקצועי ועקבי, כלבים אלו יהפכו רגועים יותר ויקבלו את השליטה מהבעלים. לכלבים אלו תגובות מהירות מאוד, לכן מומלץ בבעלים בעל נתונים דומים, לא מומלץ לאנשים מבוגרים. אנו במרכז לאילוף כלבים LADOG בעלי ניסיון וידע רב באילוף כלבי רועה הולנדי.

פיתוח יצר המשחק לכלב רועים הולנדי- LADOG

פיתוח יצר המשחק לכלב רועים הולנדי- LADOG

אילוף כלבים להגנה המתאים לרועה הולנדי– זהו אחד הגזעים הטובים ביותר בעולם למטרת הגנה אישית ומרדף תקיפה, כלבים אלו משמשים את כל הצבאות ברחבי העולם, למטרת מרדף ונטרול מחבלים. במטרה גם משתמשים בכלבים אלו ללכידת עבריינים. לכלבים יש נחישות ומהירות רבה, מה שעושה אותם כלבים יעילים מאוד למלא אחר משימות חשובות אלו. מי שלא מכיר טוב את הרועה ההולנדי אינו מבין איך כלב זה נחשב לכלב התקיפה מהטובים ביותר, גודל של הכלב מטעה את מי שאינו מבין, כיוון שזהו כלב בינוני בגודלו ובמשקל קל יחסית אנשים מרבים לחשוב כי כלב זה אינו יכול לעמוד מול תוקף. אך הדבר אינו נכון כלל, אלו כלבים מהירים מאוד ושריריים, רק מהירות הכניסה שלהם יכולה בקלות להפיל אדם, למרות גודלם הם מאוד שריריים וחזקים, הרבה יותר מהנראה לעין. זאת בשילוב עם יצרים חזקים מאוד, אשר גורמים לכלב לא לעזוב את האובייקט גם בתחושה של כאב.

רועה הולנדי נחשב לכלב הגנה מעולה, ומשמש ככלב תקיפה במשטרה ובצבא - LADOG - אילוף מקצועי

רועה הולנדי נחשב לכלב הגנה מעולה, ומשמש ככלב תקיפה במשטרה ובצבא – LADOG – אילוף מקצועי

כאשר הם מתבגרים, הופכים לכלבי שמירה מצוינים גם על השטח. כאשר מבצעים לכלבים אלו את אימוני ההגנה בצורה מקצועית, שזה למעשה הבסיס של השמירה, ניתן להנות בבגרותו של הכלב מכלב שמירה מצוין אף על פי שהיעוד של כלבים אלו הוא יותר למרדף תקיפה מאשר לשמירה, אך בגידול נכון ויעוץ עם בעל מקצוע, כלבים אלו יכולים לשמש כלבים מצויינים למגוון מטרות.
לכלבי רועה הולנדי יצר מרדף נשיכה גבוהה מאוד. כאשר הם תופסים את האובייקט הם מתחילים בניעור לימין ושמאל, מה שעלול להביא לתוצאות קשות מאוד לתוקף, במיוחד אם התוקף מנסה להתנגד או לזוז כלבים אלו יגיבו בנשיכה וניעור חזקים ביותר.

אילוף לפקודת "רגלי" לכלב רועים הולנדי-LADOG

אילוף לפקודת "רגלי" לכלב רועים הולנדי-LADOG

עם כלבים אלו ניתן להתחיל את אימוני ההגנה בגיל צעיר ביחס לרוב הגזעים האחרים, הם מגיבים מצויין בהתחלת העבודה לאילוף קבוצתי, שם הם מחקים בקלות רבה את הכלבים שכבר מבצעים הגנה. בתחילת עבודת ההגנה מומלץ שמחזיק השרוול יסחוף אחריו את הכלב בתנועות מרדף לימין ושמאל, תנועות אלו מעירות את יצר הפריי דרייב החזק של הגזע. עבודה מקדימה עם פאפירול חשובה בהחלט לחיזוק הנשיכה של הכלב. אנו בחברת LADOG אילוף כלבים, מומחים באילוף כלבי רועה הולנדי למטרות הגנה ותקיפה.

מבנה הרועה הולנדי– גובהם של הזכרים בין 57 ל-62 ס"מ ומשקלם נע בין 23 ל-32 ק"ג. גובהם של הנקבות הוא בין 55 ל-60 ס"מ ומשקלם נע בין 21-30 ק"ג .אורך חייהם נע בין 13 ל-16 שנים.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים ב- LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף ההולנדי שלכם – לחצו כאן 

לקורס ההגנה כנסו- אילוף כלבים לתקיפה

לגזע המקביל כנסו – רועה בלגי מלינואה סירטונים

איזו שיטת אילוף מתאימה לרועה הולנדי שלכם-לחצו כאן 

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".


כנסו- האם הרועה הולנדי שלכם נחשב לכלב עבודה טוב ביחס לגזע, אילו כללי ברזל חשוב לדעת בגידול רועה הולנדי, טיפים רבים.