רועה אוסטרלי

 רועה אוסטרלי – LADOG

כלב רועה אוסטרלי – גידול נכון, הסטוריה, שימושים כיום, שימוש ביצרים של הגזע  באילוף למשמעת וטריקים. בחברת LADOG – נסיון רב באילוף כלבי רועים אוסטרלי.

אלפרד – כלב רועה אוסטרלי בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

סאם – כלב רועה אוסטרלי בסיום קורס אילוף בחברת – LADOG

קצת רקע אודות כלב רועה אוסטרלי (Australian shepherd dog) – הרועה האוסטרלי המכונה בשפה המקצועית כלב רועים אוסטרלי.  כלב עירוני חזק בגדול בינוני עם מזג נוח. . גובהם של הזכרים נע בין 52-58 ס"מ ומשקלם נע בין 25-29 ק"ג. גובהם של הנקבות נע בין 46-53 ס"מ ומשקלם נע בין 18-25 ק"ג. אורך החיים שלהם נע בין 14-15שנים והם ממליטים בממוצע 7 גורים.
למרות השם הרועה האוסטרלי. הוא אינו אוסטרלי בכלל אבל הוא כנראה פותח כגזע ברכסי הפירנאים בין ספרד וצרפת ושוכלל ושופר בארה"ב על מנת לשמש ככלב מרעה בחוות. האבות שלו היו כנראה גזעים של כלבים ספרדים שיוצאו לאמריקה ולאוסטרליה בימים המוקדמים של הקולוניות. הכלב הזה נקרא בעוד מספר שמות בעבר, חלק מהשמות הם רועה קליפורניה ורועה ניו מקסיקו.

אילוף מקצועי לכלבי רועים אוסטרלי-LADOG

אילוף מקצועי לכלבי רועים אוסטרלי-LADOG

אילוף כלבים המתאים רועה אוסטרלי -אילוף למגוון משימות: רעיית צאן, שמירה, הגנה, עבודת משטרה, גילוי סמים, חיפוש חילוץ והצלה, גמישות, תחרות צייתנות(משמעת) וטריקים ביצועיים, אג'ילטי(תחרות מכשולים וזריזות).

כלב רועים אוסטרלי אופי ומאפיינים– מכיוון שהגזע הזה הוא כלב עבודה אנרגטי הוא דורש הרבה מאוד פעילות על מנת לשמור על אופיו מאוזן. הכלבים מאוד אינטליגנטים ורוצים עוד ועוד אתגרים. הם דורשים הליכות ארוכות יום יומיות או ריצה. ללא פעילות גופנית הכלב יהפוך חסר שקט והרסני.
כמו שציינו קודם לרועה האוסטרלי מזג נוח בדומה למזג שלו כגור. הכלבים הללו יכולים לשמש ככלבי שמירה ברמה בינונית. אך היעוד שלהם הוא אינו לכלב הגנה או שמירה.הרועה האוסטרלי נהדר עם ילדים אפילו עם ילדים ובכלל ככלב משפחה. הם מעוררים גילויי חיבה הם מאוד אנרגטיים ובעלי רצון עז לבצע את פקודות האילוף. למרות שהוא מאוד אגרסיבי שמשתמשים בו לרעות בקר באילוף נכון הוא יכול בקלות להיות כלב ידידותי ועדין.

Australian shepherd dog- אימון מקצועי לכלב רועים אוסטרלי-LADOG

Australian shepherd dog- אימון מקצועי לכלב רועים אוסטרלי-LADOG

הרועה אוסטרלי אינו כלב שירבוץ כול היום בסלון . הכלבים האלה צריכים להוציא כמה שיותר אנרגיה ולהעסיק את עצמם ברמה היום יומית אחרת הם ישתעממו,מה שיוביל לבעיות התנהגות קשות. מחסור בתרגילים מנטלים ופיזיים או מחסור במנהיג  להקה אמיתי יכולים להפוך אותם לכלבים עצבניים ובעלי יצר הרס עצמי אם ישאירו אותם לבד.
הטמעה חברתית עם הסביבה תמנע מהם להפוך לחשדנים כלפי זרים, הגזע הזה יכול להיות לא מתאים לאנשים שיש להם אורך חיים סולידי ולא מחפשים באמת לעבוד עם כלב עבודה מדהים זה. חלק מהרועים האוסטרלי אוהבים לנגוס בעקבי הבעלים שלהם במטרה לקבל תשומת לב והתנהגות כזאת אינה תקינה וחייבת להיות מטופלת. רועה אוסטרלי הוא כלב עבודה יעיל ושקט שצריך את המרחבים שלו ואת הפעילויות שלו על מנת לפרוח.

אימון כלבי רועה אוסטרלי-LADOG- כלבייה במרכז הארץ.

אימון כלבי רועה אוסטרלי-LADOG- כלבייה במרכז הארץ.

שימוש ביצרים של כלב רועה אוסטרלי למטרות אילוף כלבים למשמעת וטריקים- גזע זה נחשב לכלב מצויין לאילוף וזאת בזכות יצר המשחק החזק שלו. אז איך משתמשים ביצר המשחק בקורס אילוף? מקשרים לכלב משחקים בעת ביצוע הפקודה.לדוגמא: כל פעם שקוראים לכלב אליי נותנים לו משחק נשיכה, בכך הכלב מקשר אליי עם משחקים ונהנה מאוד מהאילוף. חשוב מאוד לא להשאיר לכלב משחקים תמיד, נתינת המשחק רק עם קישור לפקודות האילוף, כלב המקבל כל הזמן משחקים לא יעריך זאת בעת שיבצע פקודות אילוף. ניתן לשפר לכלב את היצרים הבסיסים שלו לצעצועים ע"י משחק נכון איתם, מאלף כלבים מקצועי יוכל להדריך אתכם כיצד לשפר לכלבכם את היצרים ולקשרם נכון לפקודות ולטריקים.

אילוף רועה אוסטרלי לטריקים-LADOG

אילוף רועה אוסטרלי לטריקים-LADOG

דוגמא למשחק נכון: ישנם שני משחקי נשיכה מצוינים לכלבי רועה אוסטרלי, כדור גומי אליו מחובר חוט, ופפירול יוטה(משחק נשיכה העשוי מיוטה). מיד לאחר סיום פקודת משמעת קחו את כדור הגומי המחובר לחוט, החזיקו בגובה העיניים והזיזו את הכדור אחרי הגב. ביד שמאל איחזו ברצועה קצר וביד ימין בזיזו את הכדור תוך כדי הליכה אחורה ובאותו זמן יש להחביא את הכדור מאחורי הגב. תנועה זו של הליכה אחורה והוצאת הכדור והחבאתו, מפתחת מאוד את היצרים של הרועה האוסטרלי. לאחר מספר פעמים שהחבאתם את המשחק, תנו אותו לכלב שאתם עדיין אוחזים ברצועה. לאחר מכן רוצו עם הכלב שהמשחק בפיו תוך כדי עידוד כלב טוב. לאחר דקה של ריצה יש לעצור ולחכות שהכלב יעזוב את המשחק. איך שהכלב עוזב יש לקחת את המשחק ומיד להחביאו ואז לא לתת לו עד הפקודה הבאה. במידה והכלב לא עוזב חמש דקות את המשחק, ניתן ללמד את הכלב עזוב. אך זכרו כי הפקודה עזוב לכלב מתחיל יכולה להוריד לו את היצרים. פיתוח נכון של יצרי המשחק של הכלב וקישור נכון של המשחק לפקודות, הוא הגורם המרכזי לתקשורת עם הכלב ולאהבתו לאימוני המשמעת.

פיתוח יצר המשחק לגור של רועה אוסטרלי-LADOG

פיתוח יצר המשחק לגור של רועה אוסטרלי-LADOG

חשיבות אילוף כלב רועה אוסטרלי למשמעת מתקדמת

שחרור הרועה אוסטרלי ופקודת"אליי"- לרועה אוסטרלי מרץ רב אותו חייבים לקחת בחשבון בגידול גזע מדהים זה. שחרור רועה אוסטרלי על בסיס יום יומי הוא תנאי ראשוני בגידול הגזע. לכלבים אלה יצר מרדף גבוה אחרי כלבים, חתולים, משחקים ובכלל גופים בתנועה. החשיבות לשחרור כלב רועים אוסטרלי ביחד עם יצר המדף שלו אחרי שלל גופים בתנועה, הופכת את הפקודה "אליי" ללא רצועה, לתנאי הכרחי בגידול הגזע.

הליכה נכונה ברחוב לכלב רועה אוסטרלי- לגזע זה ישנו מרץ רב, מה שגורם לכלב ללא אימון מקצועי להפוך לכלב שמושך כל הזמן ברצועה. חשוב ללמד את אותו גבול רצועה. כאשר הכלב מגיע למתח ברצועה עליו להוריד את הקצב. אין קשר בין הליכה זו לפקודה המכונה "רגלי", עליה נרחיב בהמשך.

חשוב מאוד לקשר לכלב רועים אוסטרלי את המשחקים לפקודות המשמעת-LADOG

חשוב מאוד לקשר לכלב רועים אוסטרלי את המשחקים לפקודות המשמעת-LADOG

אילוף כלבי רועים אוסטרלי לפקודה "שב הישאר"- פקודת הישאר ל-20 דקות ביום באזור עם גירויים, תמתן את אופיו של הרועה אוסטרלי בצורה טובה. מעבר לשימוש בפקודת "שב הישאר", לפקודה זו השפעה מדהימה בגידול רועה אוסטרלי בסביבה עירונית. פקודה זו גורמת לסבלנות לגזע חסר סבלנות זה.

אילוף כלב רועה אוסטרלי לפקודת "רגלי"- גזע זה לחוץ מאוד על הסביבה ובמיוחד לגופים בתנועה. פקודת "רגלי" יוצרת תקשורת טובה עם הבעלים. כאשר הרועה אוסטרלי במצב רגלי עליו להתנתק לגמרי מהסביבה ולתקשר אך ורק עם בעליו. אילוף כזה בסביבת כלבים ואנשים גורמת לרועה אוסטרלי להוריד את הלחץ הטבעי שלו על הסביבה.

חינוך כלב רועה אוסטרלי להיות רגוע בבית ולמשחק מחוץ לבית- הרועה אוסטרלי  קופצני מאוד מטבעו. מומלץ בתוך דירה לתת לו עצמות לעיסה בלבד ולא לשחק איתו במשחקי מרדף בבית. חשוב ללמדו כי בבית עליו להיות רגוע ושלו ושזמן המשחק יהיה רק בפארק מחוץ לבית. כאשר משחקים עם כלב רועים אוסטרלי במשחקי כדור בתוך הבית הוא הופך לפראי וחסר שליטה בבית. לכן חשוב ללמדו כי הבית הינו מקום רגוע, בניגוד לפארק בו חשוב להפעיל את הרועה אוסטרלי מידי יום במשחקי כדור ונשיכה.

בקורס אילוף בחברת LADOG -מגיעים עם כלבי רועה אוסטרלי למשמעת ללא רצועה כלל ומול גירויים שונים, כך ניתן לקרוא לכלב "אליי" מול גירויים, לימוד הליכה, פקודת "רגלי" להורדת הלחץ על הסביבה ופיתוח התקשורת עם הרועה אוסטרלי, פקודות "הישאר" במצבי לחץ שונים. חינוך למניעת הרס, נשכנות ופתרון בעיות התנהגות שונות. בנוסף דגש על פיתוח יצר המשחק וקישורו לפקודות האילוף.

Australian shepherd dog- כלביה מקצועית לאילוף כלב רועים האוסטרלי- LADOG

Australian shepherd dog- כלביה מקצועית לאילוף כלב רועים אוסטרלי- LADOG

בעיות בריאות- הרועה האוסטרלי נושא בגנים שלו מחלות של עיוורון וחירשות. לכן חשוב מאוד לבדוק את השמיעה של הגורים. עוד גורמי סיכון בגזע זה הם מחלות עיניים כגון קטרקט. חשוב לעשות בדיקת התאמה לרגישות נגד חיסון לתולעת הפארק.

 

                       

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הרועה אוסטרלי שלכם – לחצו כאן

    

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

האם הרועה אוסטרלי שלכם נחשב לכלב עבודה טוב ? איך גורמים לרועה אוסטרלי להיות צייתן, רגוע ועדיין לאהוב את האילוף? כנסו למספר טיפים חשובים מאוד לאימון וגידול כלבכם.   

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לרועה אוסטרלי שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".