קרי בלו טרייר

 

קרי בלו טרייר – LADOG

מקור הקרי בלו טרייר הוא באירלנד(Kerry Irish Blue Terrier) . זהו כלב שגודלו הוא בינוני, יש לו גוף מוצק וארוך, האוזניים שלו הינן ארוכות, ראשו גדול, והוא בעל זנב קטן אשר נוטה כלפי מעלה. לקרי בלו טרייר יש פרווה מסולסלת וארוכה, בגוונים של או אפור, או כחול שחור. הכלב הוא בעל מראה ייחודי שכן יש לו זקן.

קרי בלו טרייר - LADOG

קרי בלו טרייר – LADOG

תכונות

מדובר בכלב בעל תכונות ספורטיביות והוא נדרש לפעילות גופנית רבה, כמו טיולים, הליכות למרחקים ארוכים והוא גם אוהב מאוד לשחק ולרוץ. חשוב מאוד כשיוצאים עימו החוצה לטיול להיות מובילים ולא מובלים. כאשר הכלב הוא המוביל, הוא נחשב בעיני עצמו למנהיג הלהקה, ואין זה מועיל להתנהגות הכלב אשר עלול להיות עקשן מאוד ודורשני. אלה הם כלבים חמודים במיוחד, הם מגלים נאמנות גבוהה לבעליהם, שופעים קסם ואוהבים לשחק. הם אוהבים מאוד את בעלי הבית, נהנים מלהיות בחברתם, אוהבים מאוד להשתולל, דרוכים רוב הזמן לכן הם גם יכולים לשמש ככלבי שמירה מעולים. אולם הם אינם מאופיינים בתוקפנות אלא אם עולה הצורך בכך.

היסטוריה

מקור הקרי בלו טרייר הוא באירלנד. ישנה סברה הזויה במקצת, שהכלב הוא צאצא של כלב המים הפורטוגזי. הכלבים הללו אינם נפוצים במיוחד ברחבי העולם, זאת למרות שהם יפי מראה ובעלי אופי נוח. בעבר לקרי בלו טרייר היו תפקידים ייעודיים כמו רעיית בקר ושמירה עליו. באירלנד, ארץ מוצאו של הכלב, הוא שימש לעזר למשטרה. במקור, הוא נועד לשלוט על מיני מזיקים שונים כמו שפנים, שועלים וחולדות.

אילוף למשמעת מתקדמת לכלבי קרי בלו טרייר - LADOG

אילוף למשמעת מתקדמת לכלבי קרי בלו טרייר – LADOG

אילוף ותכונות אופי

הקרי בול טרייר הינו כלב ידידותי במיוחד, ואין לו כל בעיה להסתדר עם בעלי חיים אחרים. רצוי מאוד להציב בפניו גבולות ולהיות סמכותי שכן אם לא, הוא עלול להפוך להיות כלב אגרסיבי. הכלבים הללו חכמים ואינטילגנטיים, הם בעלי זיכרון ראוי לשבח, והם לא מתקשים בלימוד פקודות. לא רצוי שהאילוף יהיה רפטטיבי מידיי, בצורה זו הכלב לא ימצא שום הנאה בחיזוקים חיוביים ועלול לאבד עניין באילוף. אין זה מורכב לאלף קרי בול טרייר, אולם, אין על המאלף לנהוג כלפי הכלב בקשיחות יתר.

מה מייחד את הקרי בלו טרייר?

מדובר בכלב עבודה יוצא מן הכלל, זאת בשל התכונות הפיזיות שלו ותכונות האישיות שלו. הוא יכול לשמש ככלב שמירה וכלב הגנה, הוא יכול לשמש ככלב למטרות ציד, הוא יכול להיות כלב רועים ואף יש לו את הסגולות לשמש ככלב חילוץ והצלה. כלבים אלה אינם משירים פרווה ולכן הם מתאימים גם לאנשים הנוטים לסבול מאלרגיות. הקרי בול טרייר משחק זמן רב מחוץ לבית, בשל זאת, חשוב מאוד להבריש אותו על בסיס יומיומי ולדאוג לקלח אותו על מנת שלא יסבול מבעיות עור.

Kerry blue terrier

Kerry blue terrier

טיפוח

מכיוון שלכלב מראה מיוחד, יש לטפח אותו על בסיס יומיומי, ולקחת אותו לביקור אצל ספר הכלבים, על מנת לעצב לו תספורת. הקרי בול טרייר נחשב לכלב יפה מראה, ולכן ניתן למצוא אותם בלא מעט תחרויות יופי לכלבים.

מחלות

בגילאים המבוגרים, סוג כלב זה עלול לסבול מבעיות במפרקים, בעיות באגן ומחלות עיניים. על מנת לשמור על בריאות העור שלהם, יש לטפל היטב בפרווה. יש לשים לב לבריאות העיניים של הכלב והוא נוטה לחלות במחלות גנטיות האופייניות לגזע שלו. עם זאת, כלבים אלה יכולים לחיות שנים מרובות.

תספורת גזע קלאסית לקרי בלו טרייר - LADOG

תספורת גזע קלאסית לקרי בלו טרייר – LADOG

תזונה

הקרי בלו טרייר איננו נוטה להיות בררן באוכל. הוא גם איננו נוטה לסבול מאלרגיות שונות האופייניות לגזעים אחרים או הפרעות במערכת העיכול. לכן כל מזון לכלבים יכול להתאים לו. עם זאת על מנת לשמור על איכות חייו ורווחתו, יש להקפיד לרכוש בעבורו מזון כלבים איכותי. למעשה עניין זה תקף לכל הכלבים. הכלב עצמו יכול לגלות העדפה לטעם זה או אחר, ומומלץ לקנות בעבורו את האוכל בעל הטעם המועדף עליו.

משחק

כדאי מאוד לרכוש מגוון צעצועים בעבור הקרי בלו טרייר שלכם. כל המרבה הרי זה משובח. צעצועים מרגיעים אותו, ממתן את הפעלתנות שלו וגם מסייעים להשתחרר מכעסים ותסכולים. כדאי מאוד שתארגנו את הבית בצורה שכזו, שבכל חלל יהיה צעצוע המיועד לכלב. כך הוא לא יפגע בחפצים, ויכלה את כל זעמו בצעצוע. רצוי גם לקנות צעצועים אותם הכלב יכול לנגוס.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הקרי בלו טרייר שלכם – לחצו כאן