קומונדור

קומונדור – LADOG 

 

 

היסטוריה

הקומונדור הוא גזע הונגרי עתיק שנועד לשמור ולהגן בחירוף נפש על הצאן מפני טורפים במרעה ובאזור המחיה שלהם. מראהו של כלב קומונדור בוגר, נראה נותן לו מראה של כבשה וככה הוא יכול להיטמע בין העדר וכך להגן עליהם. זהו כלב שמירה חזק מאוד. ערני עם ביטחון וחכם. תוך כדי שהוא נטמע בין הכבשים בעדר, הוא מחכה שחית הטרף תתקרב ממש ואז תוקף. הגזע הזה הוא בין הבודדים שעד היום עדיין משמש את התפקיד המקורי אליו פותח.

 

אופי ומאפיינים

קומונדור מוכר בזכות המראה היחודי שלו. בערך בגיל שנתיים הפרווה המקורזלת והכפולה שלהם הופכת להיות מעין ראסטות ששומרות על העור שלהם וכך הם יכולים לחיות בתנאי מזג אוויר קיצוני. כך הם צריכים להיות לפי התקן. זהו גזע בעל מסת שיר גדולה מאוד ומראה מסיבי. יש להם ראש גדול ופה יחסית קצר. מגיע אך ורק בצבע שנהב.

גובה: 65-70 ס"מ. משקל: 40-60 קילו. תוחלת חיים: 10-13 שנים.

 

אופי

אל תתנו למראה החמוד והמצחיק של כלבי הקומונדור להטעות אתכם, הם כלבים טריטוריאלים ואגרסיבים במיוחד. בגלל החשדנות שלהם הם לא יתנו לשום בנאדם או בעל חיים זר להתקרב לאיזור המחיה שלהם ובפרט לא לבעלים. הקומונדור לא גזע פעיל במיוחד ואפילו די עצלן. בזמן שהוא אינו שומר, הוא יעדיף לישון ולהרגיע את עצמו. מנוחה רבה של כלבים לא פעילים, יכולה להוביל להשמנת יתר. לכן חשוב למלא לו את היום כדי להמנע מעומס על העצמות בגיל הבגרות.

טיפול – גזע שאינו דורש תספורות בכלל, רק מקלחת כשצריך.

 

אילוף

למרות האופי העצלן של כלבי הקומונדור, אפשר להניע אותם באילוף מהר. זה בגלל החיבר החזק שיש להם עם הבעלים. הם כלבים שאוהבים לרצות את הבעלים שלהם. בגלל האופי החשדן שלהם, חייבים להתחיל עם כלבי קומונדור חשיפה טובה לאנשים ובעלי חיים כבר מגיל גורות. זהו תנאי סף בגידול הגזע. אחרת נקבל כלב שאי אפשר לשלוט בו בכלל והוא יהיה מסוכן לסביבה.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבים עם אופי חזק ובעלי יצרים גבוהים.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב קומונדור.