קולי

קולי – LADOG

 קולי – Collie – אופי ומאפיינים, גידול נכון, טיפוח אילוף המתאים לכלבי קולי. בחברת LADOG –  ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי קולי.

כלבת קולי בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

 

כלב הקולי משתייך לגזע כלבי הרועים הסקוטים, ובמקור הוא שימש לרעיית צאן. הקולי ניחן באינטליגנציה גבוהה מאד, וקל מאוד לאלף אותו. את חוכמתו הרבה של הכלב פגשנו בסרט "לאסי שובי הביתה" שיצא לאקרנים בשנת 1943. הסרט (המבוסס על ספר שנכתב בשנות ה- 30), מגולל את סיפורה של כלבת הקולי העונה לשם לאסי. לאסי מוכיחה בסרט את נאמנותה וחוכמתה הרבה, כשהיא חוזרת לבעליה לאחר שנמכרה לזרים. במאה ה- 19 זכה כלב הקולי לעבור ולחיות בבתי האחוזות של האצילים במקום בחוות, זאת הודות למלכה ויקטוריה. הקולי נאמן לבעליו, ומגן על ה"עדר" – כלומר על משפחתו הקרובה, אך הוא אינו עונה נחשב לכלב שמירה חריף.

אילוף מקצועי לכלבי קולי - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי קולי – LADOG

קולי – מידות ותכונות
בממוצע, הקולי על תתי גזעיו, שוקל בין 25 ל- 30 קילוגרם, ומגיע לגובה שבין 48 סנטימטרים ל- 60. בשל מידות אלו, הוא נכלל בקטגוריית הכלבים הגדולים, והוא חי בממוצע בין 12 ל- 14 שנים. לקולי פרווה ארוכה בצבעי חום, לבן, כחול ושחור, בשילובים שונים של שניים עד שלושה צבעים יחד. מבחינת הטיפול בו, מדובר בכלב חכם מאוד שניתן לאילוף בקלות: מספיקה חזרה אחת עד שתיים בכדי שהקולי יקלוט את הפקודה ויציית לה. הקולי אף משתייך לכלבי העבודה המצויינים, הן בזכות חכמתו הרבה, והן בזכות התעוזה והנמרצות שלו. כמו כן, לכלב קולי יש סבלנות אין קץ לילדים.

LADOG- אימון מקיף לכלב קולי

LADOG- אימון מקיף לכלב קולי

קולי – אילוף וצורת גידול
כלבי קולי בגידול שגוי עלולים להיות בישנים ועדינים יתר על המידה. חשוב מאוד לחשוף את הקולי בצורה מקצועית לאנשים זרים על מנת שיהיה פתוח לאנשים זרים ושמח בחברתם, ולא כלב בישן ומרוחק. קישור לחשיפה נכונה. כלבי קולי בסביבה חדשה עלולים להיות מסוגרים ולחוצים. בכדי שהקולי ירגיש פתוח בסביבה חדשה, חשוב לשחק איתו במשחקי כדור ונשיכה במקומות חדשים. משחקים אלו גורמים לקולי להשתחרר להרגיש פתוח ובעל ביטחון עצמי רב בסביבה חדשה. במרכז לאילוף כלבים LADOG נסיון וידע מקצועי רב באילוף כלבי קולי. לגזע זה ישנו יצר עבודה חזק מאוד, הכוונה ליצר משחק מפותח, אשר אותו מקשרים בקורס אילוף למשמעת. חשוב לקשר את הפקודה אליי עם המשחק, בכך יוצרים לקולי אהבה גדולה מאוד לאילוף. כלבי קולי התלהבו הרבה יותר ממשחק הנשיכה והכדור מצ'ופרים אחרים, אך צריך לשלב בין הצ'ופרים השונים. את יצרי המשחק ניתן לשפר באילוף מקצועי. ככל שיצרי המשחק יעלו כך גם אהבתו של הכלב לאילוף תיגדל .קישור מהו כלב עבודה. בשל פקחותו הרבה, הקולי הוא גזע כלבים שניתן בקלות לאילוף: כאמור, אין צורך לחזור על הפקודה יותר מפעם פעמיים על מנת לקבל שיתוף פעולה מצידו; מעצם כך ומעצם היותו רועה צאן במקור, הוא יוביל את העדר במקצועיות שלא נראתה כמותה כבר בפוגשו את עדר הכבשים לראשונה. אם תרצו לשדרג את רמת שיתוף הפעולה שלו ולהכין אותו לכל תרחיש, הזמינו לו אימון עם מאלף מקצועי, ולא תאמינו לאיזו רמה אולימפית הוא יגיע – רק השמיים הם הגבול עבורו. כיוון שהקולי גם תזזיתי מאוד, חשוב לעזור לו לפרוק את האנרגיה שנאגרת בתוכו באמצעות משחקים וריצות ארוכות.

קורס אילוף כלבים בחברת -LADOG- אילוף קולי

collie dogs-קורס אילוף כלבים בחברת -LADOG- אילוף קולי

קולי – טיפוח, אוכל ומשחקים
מבחינת טיפוח, הקולי אינו דורש יותר מהברשת השיער שלו, התורמת לחיזוק הקשר בינו לבין בעליו, מלבד היותה מבריאה את העור ומסלקת שיער שנשר. גם מבחינת מזון הוא נוח מאד: הקולי אינו בררן, והוא אוכל כמעט כל מזון לכלבים שתגישו לו בצלחת. אך שימו לב, כמויות גדולות מדי של מזון אינן טובות לו. אם תראו קולי שמן – פירוש הדבר שהוא חולה ועצוב: זהו כלב שרגיל לגמוע קילומטרים רבים ביום, בזכות היותו כלב רועים, ולכן הוא זקוק לטיולים ארוכים כדי לפרוק את האנרגיה המצטברת בתוכו. בזכות הריצות, זוכה הקולי גם לשמירה על כושרו הגופני, ומעצם כך מרוויח הוא מכל העולמות: בריאות טובה, שינה מעולה, תיאבון בריא וכמובן שמחת חיים.

גור של קולי - LADOG

גור של קולי – LADOG

 

קולי – מוצא והיסטוריה
על מוצאו האמיתי של הקולי חלוקות הדעות: יש הטוענים כי מוצאו של הקולי הוא בפיתוח שנעשה בגבול של אנגליה עם סקוטלנד, באזור שבו הרים וגבעות. ומצד שני, ישנה סברה הטוענת כי גזע הקולי הגיע בכלל לאיי בריטניה על ידי הרומאים מרומא במאה הראשונה לספירה במסעות הכיבוש שלהם; בכדי שיהיה להם מזון טרי ונגיש בדרכם לכיבוש יעד נוסף, לקחו עימם הרומאים את עדר הצאן שלהם. וכדי לרעות אותו הם השתמשו בכלב רועים. כמו מוצאו, גם שמו של הקולי שנוי במחלוקת: אחת מהסברות אומרת למשל, כי הוא נקרא על שם זן מיוחד של כבשים – להם ראש שחור.

כלב קולי – בריאותו של הגזע
כלב הקולי הוא כלב בריא ומאושר. עמידתו האיתנה בתנאי מזג אוויר קשים, הכוללים טמפרטורות קור קיצוניות יחד עם תנאי שטח לא פשוטים, הביאו אותו להיות כלב עמיד ואיתן. כמו כן, בזכות אלה ובזכות שילובו של הקולי עם גזעים שונים, מערכת החיסון שלו הלכה והתחזקה, והגנים שלו הלכו והשתבחו עם השנים. הקולי הוא כלב דינמי ותוסס, והוא מתעל את האנרגיות שבו לשמירה על כושרו, חוסנו ובריאותו. כפי שכבר נאמר, הקולי השמן אינו בריא כלל ועיקר! על כן יש להאכילו במידה המתאימה לו ואין להפריז בכך, וכמובן חשוב להקפיד על ריצה יומית.

 

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

 

כנסו-לטיפים חשובים לאילוף הקולי שלכם 

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

קשר עין- חשיבות קשר עין באילוף

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן