פוינטר גרמני

 פוינטר גרמני – LADOG

פוינטר גרמני – היסטוריה, אופי, גידול נכון, אילוף פוינטר גרמני.  בחברת LADOG  ידע מקצועי וניסיון רב באילוף כלבי פוינטר גרמני.

כלבת פוינטר גרמני בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

אחד מהגזעים הנפלאים שפותחו במאה ה-19 בגרמניה במטרה לצוד. הכלב הינו כלב פעיל עם רגליים חזקות במיוחד שמעניקות לו יכולת לנוע במהירות ולפנות בחדות זריזה. לכלב אוזניים גדולות ונופלות אשר יוצאות מקצה הראש. איזור הפה ארוך וחזק המאפשר לאחוז במשחק גם כשהינו כבד מאוד. כאשר מסתכלים על הכלב מהצד, רואים כלב דרוך, חזק ומאורך. עיניו של הגזע באופן כללי חומות. זנבו של הכלב אינו קצר אך אינו ארוך ונותן פרופורציה בין הראש לגוף. כאשר הכלב במצב עמידה קלאסית, זנבו לא נופל על גופו אלא עומד בצורה שנראית כמו קו ישר עם גופו של הכלב. פרוותו של פוינטר גרמני קצרה ושטוחה עם שתי שכבות של פרווה ששומרת על הפרווה עמידה למים ומאפשרת לכלב לשחות במים קרים ועדין לשמור על חום גופו. גוון הפרווה יכול להיות חום כהה, צבע שוקולד , שחור ולבן עם שחור יחדיו. בדרך כלל ראשו של הכלב יהיה בגוון אחיד, ואם ימצאו כתמים כל הפרווה היא תהיה לרוב באיזור הגוף. לגוון הפרווה ישנו יתרון עצום בכך שהכלב אינו נראה יוצא דופן מסביבת עצים שהיא הבסיס לסביבת ציד.

אילוף מקצועי לכלבי פוינטר גרמני למשמעת מתקדמת- LADOG

אילוף מקצועי לכלבי פוינטר גרמני למשמעת מתקדמת- LADOG

אילוף כלבים המתאים לפוינטר גרמני – הפוינטר הגרמני נחשב לאחד מכלבי הצייד הטובים ביותר שקיימים היום, ישנם כלבי צייד רבים שבעבר שימשו לציד אך היום כמעט ואיבדו את היצרים עללו, לעומת הפוינטר הגרמני שעדיין נחשב לכלב צייד חזק ודבק במטרה. יצר הצייד החזק של הפויטר הגרמני באילוף מקצועי נחשב ליתרון אדיר משתי סיבות עיקריות- 1.יצר משחק המקושר לאילוף. 2. דבקות במטרה.

german shorthaired pointer - תנועה חופשית על בסיס יומי חשובה מאוד לפוינטר גרמני

german shorthaired pointer – תנועה חופשית על בסיס יומי חשובה מאוד לפוינטר גרמני- LADOG

פיתוח יצר המשחק של הפוינטר הגרמני וקישורו לאילוף למשמעת – בכדי לפתח את אהבתו של הפוינטר למשחקים צריך לתרגל בצורה של משחקי צייד. פיתוח משחקי הצייד מתבצע בצורה הבאה – הזזה של משחק נשיכה לכיוון בריחה מהכלב תוך כדי החבאה של המשחק מאחורי הגב, לאחר מספר פעמים שהזזתם את המשחקי מאחורי הגב ניתן לתת לכלב את המשחק. אילוף בצורה זו מפתח את היצרים של הפוינטר, כיוון שהחבאה של המשחק לכיוון תזוזה אחורה מהכלב מעירה את תכונות הצייד הטבעיות של הפוינטר וגורמת לו להתלהב מאוד מהמשחק. כיצד מקשרים את המשחק לאילוף למשמעת? לאחר ביצוע הפקודה אליי, שהכלב הגיע ומתיישב, יש לתת לו מיד את משחק הנשיכה שהיה מוחבא אצל הבעלים. כאשר בונים את הפוינטר באילוף מתוך יצר הצייד הטבעי שלו, ניתן להגיע לרמות הגבוהות ביותר של האילוף, לכלב המבצע את הפקודות בשמחה והתלהבות רבה.

אילוף לכלב פוינטר גרמני- LADOG

אילוף לכלב פוינטר גרמני- LADOG

עקשנות של הפוינטר וההיפראקטיביות, ללא אילוף קפדני למשמעת- כלבי פוינטר ללא אילוף מקצועי, עלולים להיות חסרי שקט, הרסניים, קופצניים ועקשנים מאוד. כל התכונות הללו מסמלים את יצר הצייד החזק של הגזע, אבל באילוף מקצועי ניתן לגבור על עקשנותו של הכלב בעזרת תרגילי משמעת נכונים, יצירת היררכיה בין הבעלים לכלב ולימוד התנהגות נכונה בבית (על הכלב להיות רגוע בבית ורק כאשר הוא משוחרר בחוף יוכל לפרוק את האנרגיות שלו). בתחילת האילוף הפוינטר הגרמני יכול להיות קשה במקצת יותר מכלבים אחרים, אך בקורס אילוף כלבים מקצועי ניתן להגיע עם כלב צייד מדהים זה לתוצאות גבוהות מאוד, מצד אחד לכלב ממושמע ושקט יותר ומצד שני לכלב האוהב מאוד לבצע את פקודות האילוף בעזרת יצר הצייד החזק שלו המקושר לאילוף למשמעת. במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע מקצועי ונסיון רב באימון כלבי הפוינטר הגרמני למשמעת מתקדמת ועיצוב האופי.

פיתוח יצר המשחק של הפוינטר וקישורו לאילוף למשמעת-LADOG

פיתוח יצר המשחק של הפוינטר וקישורו לאילוף למשמעת-LADOG

חשיבות של אילוף למשמעת מתקדמת לכלבי פוינטר- הכוונה באילוף כלבים למשמעת מתקדמת, שהכלב יבצע את הפקודות ללא רצועה,  מול גירויים ולזמן ממושך. פוינטר גרמני הינו כלב מלא אנרגיות שצריך לקבל שחרור מהרצועה בשטח גדול ופתוח על בסיס יומי. ללא שחרור יחוש תסכול ולחץ רב. אך שהפוינטר משוחרר הוא חייב להיות ביותר שליטה מרוב הגזעים, וזאת עקב נטיית המרדף החזקה שלו כציד. לפוינטר יצר מרדף אחרי חתולים, ציפורים, כלבים ועוד גופים בתנועה, כגון: רוכבי אופניים, ילדים שרצים, ואף רכבים בתנועה. בכדי למנוע סכנה לכלב וסכנה לסביבה, יש לאלף את הכלב לפקודה "אליי", לרמה של עבודה בלי רצועה כלל ואילוף מול גירויים אחרים.

הפוינטר הגרמני נחשב לאחד הגזעים התזזיתיים ביותר, לכן הפקודה "שב השאר", חשובה ביותר על מנת להרגיעו. פוינטר שלמד את הפקודה ברמה גבוהה מול גירויים ולזמן ממושך, יהפוך רגוע יותר ובשליטה. ישנם גזעים שהליכה איתם ברחוב אינה מהווה מטרד, כיוון שמהירות הכלב תואמת את מהירותו של הבעלים. אצל הפוינטר המצב שונה לחלוטין. פוינטר שלא אולף ל"הליכה נכונה" ו"לרגלי" ימשוך כל הזמן את הרצועה בטיול ולא ילך רגוע לצד הבעלים. במרכז לאילוף כלבים LADOG, מגיעים עם כלבי הפוינטר לרמת משמת מתקדמת, אילוף ללא רצועה ומול גירויים, בשילוב יצר הציד הטבעי של הפוינטר, אותו מקשרים למשחקים.

פוינטר מצביע על ציד- LADOG אילוף כלבים

פוינטר מצביע על ציד- LADOG אילוף כלבים

אילוף כלבים להגנה המתאים לפוינטר הגרמני – בכדי לגרום לכלב מסוג פוינטר לבצע הגנה, מומלץ מאוד לעבוד איתו על ידי פיתוח יצרי הצייד הטבעיים שלו. חשוב מאוד כי האובייקט, המאלף המבצע את ההרגזות יפעל תחילה במרדפים של התחבאות המדומה לצייד, כך מעירים את יצרי הצייד של הפוינטר וגורמים ליצרים אלו להפוך להגנה על הבעלים.בחברת LADOG אילוף כלבים יאמנו את כלבכם להגנה תוך ידע מקצועי וניסיון רב המתאים ביותר לכלבכם.

בריאות של פוינטר גרמני :
רוב כלבי פוינטר הם קשוחים, בריאים וארוכי חיים. אך עם זאת יכולות לצוץ לעיתים רחוקות בעיות באגן, בעיות עור ואף סרטן. אך אין ממה לחשוש בנוגע לבריאותו של הכלב יותר מכלבים אחרים. ממוצע החיים של הגזע הינו 13 שנים. כמובן שניתן להאריך את חיי הכלב אם נוהגים בצורה נכונה לאורך כל חייו ושומרים על בריאותו. לפניכם מספר קריטריונים שייסיעו לכם בשמירה על בריאותו של כלבכם:
בכל הנוגע למזון , חשוב להקפיד על מזון איכותי שיתאים לכלבכם באופן מדויק. חשוב לבחור את אחד ממחמשת המזונות הטובים ביותר שקיימים באותה עת בשוק. בנוסף יש להתאים את סוג המזון לכלב. במילים אחרות, אם כלבכם הינו גור צעיר, חשוב להתקים לו מזון לגורים. אם כלבכם הינו מגזע קטן, אז יש להתאים לו מזון שיתאים לגזע קטן. דבר נוסף, יש להאכיל את הכלב מספר ארוחות רב ככל הניתן. אם כלבכם אמור לאכול 600 גרם ביום, יש לחלק לו את הארוחות לפחות לשלוש ארוחות של 200 גרם כל אחת. חלוקה נכונה לא תיצור לחץ על הקיבה. חשוב להקפיד על כמויות מזון מדויקות לכלב. כמויות המזון רשומות על השק מאחור, ומתאימות לכל כלב בכל משקל ובטבלה מסודרת. אך חשוב לדעת כי פוינטר גרמני הינו כלב פעיל שרץ לעיתים ומשתולל, לכן לכלבים פעילים יותר, מומלץ לתת קצת יותר מזון ממה שהם אמורים לאכול מאחר והם שורפים יותר קלוריות בריצה היומית שלהם.

לכלבים פעילים ישנו מזון מותאם. בדרך כלל חברה מוסיפה את המונך "אנרג'י" בסמוך לשם האוכל. מזון מסוג זה מכיל את הרכיבים הדרושים לכלבים פעילים.
היפוך קיבה הוא נושא רגיש מאוד בקרב כלבים גדולים ובקרב כלבים גדולים פעילים בפרט. תהליך של היפוך קיבה נוצר מהשתוללות בסמוך לאכילה. האוכל שזה עתה נכנס אל הקיבה יחד עם ריצה והשתוללות, גורם לקיבה להתהפך, ולרוב מקרים אלו מסתיימים במוות של כלבים. פוינטר גרמני הינו כלב גדול ופעיל ותופעה זו שכיחה בקרב הגזע. לכן חשוב מאוד להקפיד שכלבכם לא יצא לרוץ ולשחק לאחר שאכל את המזון שלו. יש לחכות לפחות שעה וחצי בכדי להבטיח כי לא יסתכן בהיפוך קיבה. הכלל הכי טוב הוא לתת לכלב את האוכל רק לאחר הטיול, הריצה והמשחק. חשוב להקפיד על כך שאם הכלב לא אכל את המזון שנתתם לו, אין להשאיר לו את המזון בקרבתו. יש לקחת לו את המזון לאחר עשר דקות, ולתת אותו שוב בארוחה הבאה. בצורה הזו יש לכם בקרה מתי הכלב אכל, ובכך תמנעו היפוך קיבה.

כלבי פוינטר גרמני דורשים הרבה אימונים בכדי לשמור על בריאותם הפיזית והנפשית. אלו כלבים שצמאים לאימון בכדי לרצות את הבעלים שלהם. הכלבים הללו מכילים המון אנרגיה שדורשת תשומת לב רבה. אלו כלבים שבדרך כלל נקיים מטבעם, בעלי פרווה קצרה שדורשת הברשה בכדי להוציא את הפרווה המתה. יש לרחוץ את הכלב לעיתים רחוקות מאחר ומופרש שומן שמגן על הכלב מפני נזקי מזג האויר. לכן אין לרחוץ את הכלב בתדירות גבוהה מפעם בחודשיים. כלבי פוינטר גרמני יכולים להיות רגישים באוזניים ולכן בכל ביקור אצל וטרינר, בידקו את האוזניים שלו (יש לוודא שאין אדמומיות או דלקות).
תנאי הגידול המומלצים של הכלב הם תנאי חוץ. חשוב להעניק לו חצר בכדי שיוכל להשתולל בה ולרוץ.

לסיכום:
כלב פוינטר גרמני הוא גזע מיוחד מאוד, נועד למטרת ציד בראשית דרכו והחל להכנס למשפחות ברחבי העולם. פוינטר הינו כלב פעיל במיוחד שדורש תשומת לב רבה. הכלב דורש אימונים רבים בכדי שלא ישתעמם. חשוב לתת לכלב לפרוק את האנרגיה הנחוצה לו בכדי שירגע. מומלץ מאוד לאלף את הכלב ולהוציא ממנו את הפוטנציאל החבוי בו. כלב זה שעבר אילוף כלבים, יאפשר לכם הנאה מירבית. פוינטר גרמני הינו כלב שמתאים מאוד למשפחה ולילדים. חשוב להקפד על נושא הדומיננטיות בעבודה נכונה שכן נושא זה הוא קריטי לגידול נכון של הכלב.
אנו מקווים שהענקנו לכם את המידע הנחוץ ויותר מכך, בנוגע לגזע הפוינטר גרמני.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים ב- LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לפוינטר שלכם-לחצו כאן

טיפים לאילוף וגידול הפוינטר שלכם-לחצו כאן 

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".