ספרינגר ספנייל אנגלי

 ספרינגר ספנייל אנגלי – LADOG

באתר זה מידע מקיף אודות הגזע ספרינגר ספנייל אנגלי- אופי, טיפול היסטוריה, אילוף. חברת LADOG אילוף כלבים בעלת ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי ספרינגר ספנייל אנגלי ועיצוב אופיים.

סרטון סיום קורס אילוף של ספרינגר ספנייל בחברת LADOG

אילוף כלב ספרינגר ספניאל-LADOG

אילוף כלב ספרינגר ספניאל אנגלי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כלב הספרינגר ספניאל האנגלי נודע בעבר בכישוריו לסייע במסעות הציד ובחוש הריח המפותח שלו. הוא בעל סיבולת יוצאת דופן ומסוגל לשרוד פעילות מאומצת מאוד וארוכה. זאת הסיבה שכל כך משתלם להחזיקו ולהשתמש בו כחיית ציד. תפקידו העיקרי של הספרינגר היה בדרך כלל איתור הציד לאחר שנפגע. בתום הירי של הצייד, היה הספרינגר מפעיל את חושיו ומוביל את הקבוצה אל עבר החיה הפגועה. התאמתו לתפקיד זה היא מושלמת, והוא אף יודע שבמקרה שיזהה חיה שנתפסה יש לקחת אותה בצורה זהירה וללא נשיכה מוגזמת, על מנת שיוכל הבעלים ליהנות ממנה.

English Springer Spaniel-קורס אילוף לספרינגר ספניאל-LADOG

English Springer Spaniel-קורס אילוף לספרינגר ספניאל-LADOG

הספרינגר ספניאל ככלב משפחה
על אף היותו צייד מוכשר ופעיל מאוד בטבע, יכול הספרינגר לשמש היטב גם ככלב בית וכחיית מחמד בחיק המשפחה. הוא אנרגטי ופעיל מאוד ומתאים בצורה נפלאה למשחק עם ילדים או יציאה לשטח הפתוח. הוא אוהב לדלג ולקפץ וישמח לכל פעילות שציבו בפניו בני הבית. הספרינגר הוא גם נאמן ומסור, ולאחר אילוף ותקופת הסתגלות קצרה הוא ימצא בבעליו סמכות מחייבת אך אוהבת וחמה. אהבתו ומחוייבותו גורמים לו להיות גם לכלב נחיה טוב, והוא עשוי להיות לעזר למגוון סוגים של אנשים. גידולו של הכלב בבית הוא נוח ונעים, בין השאר הודות לגודלו המתאים, אך יש חהקפיד להוציאו בתדירות גבוהה ולאפשר לו לפרוק אנרגיה.

פיתוח יצר המשחק לכלב ספרינגר ספניאל-LADOG

פיתוח יצר המשחק לכלב ספרינגר ספניאל – LADOG – אילוף כלבים

 אילוף וחינוך
כאמור, הספרינגר הוא כלב ציד ועבודה והוא בעל חושים מחודדים ואף תבונה וחוכמה. הוא מבין פקודות במהירות ונוח לאימון ואילוף. חוש הריח שלו מקנה לו יעילות רבה במשחקים של מציאת חפצים, וקל גם לתת לו לתפקד בלא רצועה ובלי חשש. לעיתים, מתוך היותו אנרגטי ופעלתן, קשה מעט לפקד עליו, ולשם כך יש להקפיד על אילוף קפדני ומשמעת חזקה.

תנועה חופשית על בסיס יומי חשובה מאוד בגידול כלבי ספרינגר-LADOG

תנועה חופשית על בסיס יומי חשובה מאוד בגידול כלבי ספרינגר – LADOG – אימון כלבים מקצועי

השתייכות הגזע
הספרינגר ספנייל האנגלי שייך לכלבי הציד והוא מהווה חלק מקבוצת הרטריברים, הספניילים וכלבי המים. הוא, כך נראה, הקדום ביותר בכלבי הספנייל ומהווה מקור לגזע זה של כלבי העבודה. הספניילים, שהתפתחו במהלך ההיסטוריה, חולקו לתת גזעים, ביניהם גזע הקוקר וגם גזע הספרינגר.

כלבי ספרינגר ספניאל אנגלי אוהבים מאוד מים-LADOG

כלבי ספרינגר ספניאל אנגלי אוהבים מאוד מים – LADOG – אילוף כלבים

היסטוריה של הגזע
מוצאו של הספרינגר הוא באנגליה ועדויות לקיומו מצויות כבר מהמאה ה- 16 בערך, בציורים התלויים על הקיר. לאמריקה הגיעו אבות אבותיו עם המהגרים מבריטניה, על ספינת המייפלאואר, בשנת 1620. הוא הוכרז כגזע רשמי בשנת 1902. שמו ניתן לו בזכות שיטת בציד שלו, הזינוק והריצה המיוחדת שלו. הוא שימש כחיית ציד פופולארית ורבים נעזרו בו בעת שהלכו ביער על גבי סוסיהם.

כלב ספרינגר מעולה במעבר מכשולים-LADOG

כלב ספרינגר מעולה במעבר מכשולים – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

תיאור ופרטים
גודלו של הספרינגר הוא בינוני ולעיתים אף קטן, ועל כן הוא נוח לגידול וטיפול. עם זאת, הוא מהגדולים שבכלבי הספנייל וגופו חסון ויציב. הרגליים ארוכות וחזקות, ומקנות לו תנועה זריזה וקלילה. פרוותו ארוכה וצבעיה עשויים להיות מגוונים ושונים. היא עשויה להופיע בכתמים של חום ולבן ולעיתים גם בצבעים שחורים. במקרים נדירים מופיע הספירנגר גם בשילוב של שלושה צבעים. הראש רחב יחסית והכתפיים חזקות וחסונות. האוזניים ארוכות וגולשות והזנב ארוך ומלא שיער. גובהו של הספרינגר נע בין 48 ס"מ ל – 51 ס"מ. הנקבה שוקלת כ – 18 ק"ג בממוצע והזכר עשוי להגיע ל – 23 ק"ג בממוצע.

טיפול מיוחד
אוזניו של הספרינגר ארוכות וגדולות ועשוי להצטבר בהן לכלוך רב ואף מזיקים וטפילים. יש לבצע בדיקה קבועה ולוודא שהן נקיות ובריאות. בנוסף, פרוותו הארוכה מחייבת סירוק ושטיפה בכמות נכונה. הקפדה על סירוק של הפרווה יביא למניעה של מחלות ושמירה על מצב הפרווה. כמו כן, כבר צויין שהספרינגר הוא נמרץ מאוד בטבעו והוא מוכרח לקבל שעות רבות של משחק ופעילות. היציאה אל המרחב והוצאת האנרגיה שומרת על כושרו ובריאותו והיא חשובה מאוד. מבחינת תפריט המזון, כלב הספרינגר הוא נוח מאוד ומסוגל לאכול בשמחה את שלל סוגי מזון הכלבים המוצעים בחנויות.

בעיות בריאות
קיימות מספר מחלות גנטיות שהספרינגר עלול לסבול מהן, כגון מחלות עיניים ובעיות באגן. בנוסף, ייתכנו דלקות ומחלות רבות באוזניים, מה שמצריך ניקוי וטיפול תמידי של האוזניים. ככלל, מעקב טוב אחר מצבו של הכלב וביקור אצל הווטרינר, יועילו למניעת מחלות מיותרות וישמרו על כושרו ובריאותו.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG , ניתן ליצור קשר 052-3609028 אורן אלעמרי, מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG
כנסו למידע אודות קורס אילוף כלבים בחברת לה-דוג.

לטיפים רבים לאילוף הספרינגר שלכם- לחצו כאן.

גידול כלבכם עם תינוקות וילדים קטנים- לחצו כאן 

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לספרינגר שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".