ספינונה איטלקי

ספינונה איטלקי 

ספינונה איטלקי – Italian spinone –  אופי, מאפיינים, היסטוריה, אילוף המתאים לספינונה איטלקי. 

ספינונה איטלקי - כלב צייד מעולה - LADOG  - אילוף כלבים

ספינונה איטלקי – כלב צייד מעולה – LADOG – אילוף כלבים

היסטוריה

ספינונה איטלקי זהו כלב ציד עתיק והמוצא שלו הוא איטליה ופיימונטה, אשר נמצאת בצאת בצפון מערב איטליה וגובלת עם צרפת וושווייץ . ישנם עדויות לכלב הזה כבר משנת 1683 ובאותה תקופה קראו להם כלבי גריפון כמו שקראו לכל כלבי הציד באיטליה. הציור הידוע ביותר של כלבי ספינונה איטלקי הוא פרסקו של אנדריאה מנטנה, והיה נמצא בארמון הדוכסי של מנטובה במאה ה-15. בקרב סקר שנעשה באיטליה עם אנשים שאוהבים כלבים, הגזע ספינונה איטלקי זכה ככלב ליווי הטוב ביותר.

לספינונה האיטלקי יש יצר משחק גבוה- LADOG - אילוף כלבים מקצועי

לספינונה האיטלקי יש יצר משחק גבוה- LADOG – אילוף כלבים מקצועי

מאפיינים

כלבי ספינונה איטלקי ידועים כציידים מעולים שיכולים לעבוד בכל סוג שטח ובכל תנאי מזג האוויר. יש להם חוש ריח מפותח מאוד ומשתמשים בהם בין היתר גם לאיתור נעדרים במים. הם גם שחיינים מעולים ואוהבים מים בצורה יוצאת דופן. ניתן לזהות אותם די בקלות בגלל הפרצוף שלהם שנראה מאוד אנושי. הפרווה שלהם די זיפית ומגיעה לאורך של עד 6 ס"מ. יכולה להגיע במגוון צבעים חוץ משחור, ותמיד בזוג צבעים או בצבע בודד.

גובה: 56-70 ס"מ. משקל: 28-39 קילו. תוחלת חיים: 12-14 שנים.

אופי

הגזע ספיננה איטלקי נחשבים לכלבים מאוד חזקים ואינטליגנטים. הם מאוד אמינים, בעלי מזג נוח ואופי סבלני במיוחד. הם אנרגטיים ואוהבים לרוץ ולשחק. מסתדרים מעולה עם כלבים, אנשים וילדים. כיום רוב השימוש בגזע הזה הוא לעבודה עם ילדים או לאנשים סיעודיים. בגלל שאין בהם שום אגרסיה והם מאוד חברותיים, הם ממש לא יתאימו להיות כלבי שמירה. יכולת ההסתגלות שלהם לאנשים וסיטואציות שונות מדהימה הבחלט. וזה מה שהופך אותם לכלבי בית מבוקשים מאוד.

טיפול – ספינונה איטלקי אינו זקוק לשגרת טיפוח מיוחדת. הברשה פעם בשבוע למניעת קשרים בפרווה, ומקלחת כל שלושה חודשים לפרווה נעימה יותר.

ספינונה איטלקי מאוד אוהב מרחבים - LADOG - אימון כלבים מקצועי.

ספינונה איטלקי מאוד אוהב מרחבים – LADOG – אימון כלבים מקצועי.

אילוף ספינונה איטלקי 

בגלל האופי הסקרן של כלבי הספינונה, תהליך האילוף שלהם הופך לקל יותר והם גם נהנים מהתהליך. יצר הציד שלהם מאוד מפותח והם נהנים מאוד ממשחקי נשיכה ומשיכה. גם לימוד הרחה הם יכולים לקלוט מהר. הם יאהבו ויהנו מזה אם בסוף התרגיל יקבלו משחק משותף עם הבעלים. עם המוטיבציה והרצון של הכלב הזה ללמוד, אפשר ללמד אותו ממש הכל, והוא גם יצטיין בהכל.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבי צייד, מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב ספינונה איטלקי, ובכדי שיהיה לכם את הכלב המושלם. לחצו כאן – לקורס אילוף מקיף עד קבלת התוצאה הרצויה.