סיני מצויץ

סיני מצויץ

סיני מצויץ – CHINESE CRESTED DOG – אופי , מאפיינים, היסטוריה, אילוף המתאים לסיני מצויץ. 

סיני מצויץ במראה הקלאסי - LADOG  - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

סיני מצויץ במראה הקלאסי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

היסטוריה

לגזע סיני מצויץ יש שני סוגים. הראשונה זהו מה שאנחנו מכירים, עור קירח ורק מעט פרווה פלומתית על הראש, זנב וכפות הרגליים. לכן הוא נקרא סיני מצויץ. הסוג השני די נדיר ופחות נפוץ, והוא מגיע עם פרווה מלאה בכל הגוף. שניהם בעלי אותו אופי. אומרים שהם היו בבעלות משפחות משושלת האן הקיסרית בסין. משנת 1885 עד 1926 הם נראו באמריקה בתערוכות והיו מאוד פופולרים. אך לאחר מכן הם כבר היו פחות נפוצים ונראו רק לעיתים רחוקות. כיום אפשר לראות את הגזע גם הזה גם בישראל, והם שוב מופיעים בתצוגות ותערוכות כלבים בארץ ובעולם.

אילוף מקצועי לכלבי סיני מצויץ - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי סיני מצויץ – LADOG

אופי ומאפיינים

סיני מצויץ זהו גזע שיכול להתאים לרוב האוכלוסייה. הם צריכים להיות תמיד בחברת הבעלים שלהם שיתנו להם חום ואהבה. הגזע הזה בדרך כלל נקשר לאחד מבני המשפחה וידבוק עד סוף ימיו. לכן חשוב למגדלים של הגזע לדעת לאיזו משפחה הכלב הולך על מנת שידבוק במשפחה שתיתן לו בדיוק את התנאים שמתאימים לגזע מסוג סיני מצויץ. זהו גזע די עקשן, אך עם קשר חזק לבעלים. הם גם די חששנים ונבהלים בקלות מרעשים פתאומיים. לכן חשוב כמה שיותר לחשוף את הכלב לרעשים, אנשים, וכלבים. בגלל שאין לו פרווה על רוב הגוף, חשוב מאוד לא לחשוף אותם לשמש ישירה. הגוף והעור שלהם מאוד עדינים. גם בחורף מומלץ לשים להם מעיל שיכסה להם את הגוף. מזג אוויר קיצוני ממש לא טוב להם, אך עדיין חשוב לשמור על אורח חיים שמתאים לכלב. כולל טיולים, הוצאת אנרגיה ומפגשים עם אנשים וכלבים אחרים. לסיני המצויץ יש מספר בעיות בריאותיות שכדאי לשים לב אליהן, במיוחד עם כלבים צעירים. מומלץ לבצע בדיקות שיגרתיות לפחות פעם בחודש אצל וטרינר כדי לגלות דברים חדשים או למנוע החמרה של מצבים קיימים. יש לגזע הזה נטייה לעלות במשקל עקב חוסר פעילות. לכן חשוב לעשות להם טיולים סדירים כדי להוציא אנרגיה פיזית, ואפשר לפרוק להם אנרגיה מנטלית בבית על ידי לימוד פקודות חדשות, משחקי הרחה וכולי.

גובה: 23-33 ס"מ. משקל: 2-6 קילו. תוחלת חיים: 13-15 שנים.

גורי סיני מצויץ - LADOG - אילוף גורים

גורי סיני מצויץ – LADOG – אילוף גורים

טיפול – בגלל שיש לסיני המצויץ מעט מאוד פרווה, אפשר להבריש אותו פעם בשבועיים עם מברשת עם שיניים רחבות, רק כדי למנוע קשרים. לעומת זאת, מקלחות צריך הרבה אבל רק עם שמפו מיוחד שלא גורם לכלב אלרגיה בעור. הם רגישים מאוד.

כלב סיני מצויץ בוגר - LADOG - אימון כלבים מקצועי

כלב סיני מצויץ בוגר – LADOG – אימון כלבים מקצועי

אילוף סיני מצויץ 

סיני מצויץ נחשב לכלב שהוא קל לאילוף. אומנם בצעירותו הוא יהיה קצת עקשן, אבל עם התמדה ואסרטיביות של הבעלים, הכלב יהיה ממושמע ונוח לאילוף. חשוב מאוד לעשות לכלב חשיפה נכונה, על מנת שהכלב יתעלם לגמרי מהסביבה ויהיה מרוכז רק בבעלים שלו. בגלל שהם מהירים בקליטה של פקודות מורכבות, אפשר להגיע איתם לרמה מעולה של אילוף וטריקים מיוחדים.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב הסיני מצויץ שלכם. לקורס אילוף – לחצו כאן