מסטיף אנגלי

 מסטיף אנגלי – LADOG

מסטיף אנגלי – אופי , גידול נכון, היסטוריה, טיפול נכון, אילוף המתאים לכלבי המסטיף אנגלי.  בחברת LADOG ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי מסטיף אנגלי.

אילוף מקצועי לכלבי מסטיף אנגלי - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי מסטיף אנגלי – LADOG

גזע המסטיף האנגלי ידוע גם בשמו הנפוץ "מסטיף". כלב מגזע ענק שמקור מוצאו הוא בריטניה.
מסטיף אנגלי נבדל מכל הגזעים האחרים בגודלו האימתני, ראש מסיבי, וגוונים מאוד ברורים. גזע שידוע באופי רגוע. אחד הדברים המאפיינים את הגזע הוא אוזניים נופלות עם מסכה שחורה בפנים. כלב שחצה יבשות ונראה יותר ויותר במדינות רבות בעולם וגם בישראל.

אופי והתנהגות של מסטיף אנגלי (English Mastiff)
גזע זה מתאפיין בטבע של כלב נעים, רגוע , ציתן, "ג'נטלמנים" ונאמנים.
מסטיף אנגלי הוא גזע בעל מידות פיזיות גדולות מאוד ולכן, חשוב לתת לו את המרחב הדרוש כדי שירגיש בנוח. כלבים אלו מתאימים מאוד לחיים שלווים ושקטים. כמו כל הכלבים, בהיותם גורים, כלבי מסטיף אנגלי פעילים יותר מאשר בבגרותם ולכן יש להעניק את התנאים האופטימלים בכל שלב בהתפתחות חייהם. בכדי להתגבר על בעית ה"פעלתנות" בעודם גורים, מומלץ לבצע אילוף כלבים אשר גורם למשמעת ושליטה בכלב. אילוף כלבים הופך את הכלב לרגוע יותר, מקנה לו צייתנות ואיפוק ובכל מעניק חיים שקטים יותר לכלבכם ולכם.
כלבי מסטיף אנגלי שימשו בין היתר גם ככלבי בית, כלבי שמירה כלבי הגנה , כלבי משטרה , כלבי עבודה צבאית וכלבי חילוץ והצלה.

חשוב לאלף את המסטיף להליכה נכונה ופקודת רגלי - LADOG - אילוף מקצועי

חשוב לאלף את המסטיף להליכה נכונה ופקודת רגלי – LADOG – אילוף מקצועי

חלק מתכונות האופי שלו, כוללות כלב המתאים לשמירה מטבעו. כלבי מסטיף אנגלי הם כלבים ידועים בתור כלבי שמירה טובים. הם אינם נבחנים אך ינבחו כאשר משהו יתרחש. כלבי מסטיף אנגלי באופיים, מאוד טריטוריאלים והם יגנו על שיטחם וכל משפחתם. חשוב לזכור כי חשוב לאמן את הכלב לכל נושא שמירה והגנה בכדי לאפשר לכלב להוציא את יכולותיו הפנימיות לידי ביטוי. במילים אחרות, אין זה מספיק להסתמך על אופיו הטבעי בתור כלב שמירה אלא יש לבצע אילוף כלבים לשמירה בכדי שהכלב יוכל לעמוד כנגד אדם זר המנסה לפלוש לטריטוריה של הבית. חשוב לזכור כי כל כלב, גם אם הוא נולד ככלב שמירה, יש לאמנו לנושא בכדי לחזק לו את הביטחון במצבים שונים שעליהם עובדים בקורס אילוף כלבים להגנה ולשמירה. אחת התכונות המיוחדות במסטיף האנגלי הוא שבדרך כלל הוא לא נובח סתם, ולכן אם נבח, כנראה שמשהו התרחש.
כלבי מסטיף אנגלי נחשבים לכלבים מלאי ביטחון עצמי, והם מצוינים עם ילדים. הם אינטליגנטים, רגועים, צייתנים ובעלי מצב רוח טוב.

מומלץ לאלף את המסטיף בגיל צעיר למשמעת - LADOG - אילוף מקצועי

מומלץ לאלף את המסטיף בגיל צעיר למשמעת – LADOG – אילוף מקצועי

גזע זה הוא גזע ש"צמא" לאהבה אנושית, ולכן ניתן להאלף אותו יחסית בקלות. אך אם זאת חשוב לזכור כי מדובר כאן בכלב גדול וחזק ויש להראות לו עוצמה ומנהיגות כדי לשלוט בו. לכלבים אלו כמו לכל הכלבים יש את תכונת ההיררכיה אשר גורמת לכלב לנסות ולעלות במעלה ההיררכיה המשפחתית. חשוב למנוע מצב שבו הכל מרגיש שהוא הבעלים של הבית. יש להתנהג איתו בנחישות ואסרטיביות כדי לעקור את נושא הדומיננטיות מהשורש. ומצד שני, חשוב לחשוף אותם לאנשים כדי שהם לא יהפכו תוקפנים כלפי זרים. בנוסף, חשוב להפגיש אותם גם עם כלבים אחרים בכדי שהם יהיו חברותיים כלפיהם. חשוב להבין כי מאחר ומדובר כאן בכלב מהגזעים הגדולים ביותר, זה מהווה חיסרון מסוים בנושא השליטה. בני האדם נוטים לפחד מכלבים גדולים, והמסטיף עלול לפרש זאת כל עליה בהיררכיה. שוב, אסור לאפשר זאת בשום אופן.
כאשר הינכם בוחרים לבצע קורס אילוף כלבים אצל מאלף כלבים מוסמך, אתם תעבדו על כל הבעיות שעלולות להתעורר עם מסטיף אנגלי הכוללות גם חשיפה נכונה לאנשים ולכלבים (אילוף כלבים בקבוצות), עבודה על משמעת (שליטה מלאה בכלב) ועבודת הגנה ושמירה (בכדי שישמור בחצר שלכם ויוכל לפרוץ עם הפוטנציאל שטמון בו).

גור מתבגר של מסטיף אנגלי-LADOG אילוף מקצועי לכלבי ענק

גור מתבגר של מסטיף אנגלי-LADOG אילוף מקצועי לכלבי ענק

אילוף כלבים המתאים למסטיף אנגלי

 לכלבי ענק אלו כח רב בבגרותם ולכן מומלץ לבצע איתם את אימוני המשמעת בגיל צעיר ככל שניתן. קשה יותר לתת לכלב בוגר השוקל 80 ק"ג להבין כי הבעלים הוא מנהיג הבית, בשונה מגור קטן הניתן לשליטה בקלות. אילוף שגוי עם גזע חזק זה יכול להוביל לתוצאות חמורות ביותר- ישנם בעלים אשר ניסו לאלף את הכלב, אך לא הצליחו, הובילו את הכלב למודעות בכוחו הרב, מה שיכול להוביל בעתיד לדומיננטיות מצד הכלב. בעבודה עם כלב ענק זה חשוב לצאת מנצחים ולא להילחם. כאשר הכלב חש כי הבעלים אינו מנהיג מוחלט של הלהקה ויש מקום למלחמה, הכלב עלול לשנות את אופיו ולהפוך לכלב דומיננטי המודע לכוחו העצום בייחס לבעליו. אילוף נכון של גור מסטיף יכול להביא לתוצאה של כלב הנהנה מהנהגתו של הבעלים ולא מהווה סיכון למשפחה ולסביבה.

English Mastiff puppies

גורי מסטיף אנגלי בגוונים שונים-LADOG- אימון גורי מסטיף

כיצד על ידי יצרי המלחמה של המסטיף ניתן לשפר את אהבתו לאילוף למשמעת – תחילה נסביר כי כלבים שמגיעים לתוצאות הגבוהות ביותר באילוף מונעים על ידי משחקי נשיכה, לדוגמא: כאשר הכלב מבצע את הפקודה אליי, הוא מיד מקבל משחק נשיכה, הגורם לכלב לאהוב את הפקודה. מה שמבינים מכאן שצריך לגרום לכלב לאהוב מאוד את משחקי הנשיכה הנקראים פאפירול. את חיזוק משחקי הנשיכה מבצעים באמצעות יצר המלחמה הטבעי של כלבי המסטיף. חיזוק זה מתבצע בעזרת הפאפירול(משחק נשיכה העשוי מיוטה בעובי שמונה ס"מ), את הפאפירול יש להזיז בתנועות מהירות ימינה ושמאלה, עד לתפיסתו של הכלב בפאפירול, לאחר שתפס בכרית הנשיכה יש להמשיך להזיז את הפאפירול לצדדים ולאחור תוך מילים מדרבנות הנשמעות קצת כמו קרב. אימון כזה משפר מאוד את היצרים של הכלב וגורם לו להתלהב בכמה רמות יותר ממה שהתלהב קודם לכן מהפאפירול. מאלף כלבים מקצועי מצוות LADOG ידריך אתכם באופן צמוד כיצד לפתח לכלב את יצר המשחק וכיצד לקשרו לפקודות האילוף. LADOG- אילוף כלבים בעלי ידע מקצועי ונסיון באילוף כלבי מסטיף אנגלי.

אילוף כלבי מסטיף אנגלי להגנה: באילוף מקצועי, כלבים אלו יכולים להיות כלבי הגנה טובים. ניתן לאמנם להגנה אישית, לתקיפה, ולשמירה על הטריטוריה שלהם. את כלבי המסטיף צריך לאלף להגנה בעזרת יצר המלחמה הטמון בהם. האובייקט(מחזיק השרוול) צריך לבצע הרגזה המדומה מאוד לכניסה למלחמה עם הכלב המלווה בלחץ רב וקולות מאיימים, המעירים את יצרי המלחמה הטבעיים של המסטיף. לאחר שעברנו את השלב הראשוני והכלב מוכן לתקוף יש להזיז את השרוול מצד לצד תוך צעקות, מה שגורם לכלב להגיב בצורה הטובה ביותר לפיתוח ההגנה. בחברת LADOG אילוף כלבים, ידע מקצועי ונסיון באילוף כלבי מסטיף להגנה ותקיפה.

כלב מסטיף אנגלי מנומר-LADOG קורס אילוף מקיף לכלבי ענק

כלב מסטיף אנגלי מנומר-LADOG מומחים לאילוף כלבי ענק

 גידול נכון:
גידול נכון של כלבים הוא לא עניין פשוט ושל כלבי מסטיף בפרט. חשוב להקפיד על גידול נכון הכולל תזונה נכונה, אימונים נכונים וגם חינוך גורים. כידוע, גורים בתחילת חייהם עושים צרכים בבית ונוטים לנשוך חפצים בעודם גורים. כלבי מסטיף שלומדים לנשוך אפילו במשחק, הם בעלי עוצמה ויכולים להכאיב או להרוס חפצים בבית. לכן כחלק מגידול נכון של מסטיף אנגלי, חשוב לבצע אילוף כלבים הכולל חינוך גורים למשמעת , לצרכים , נגד הרס והנחייה נכונה בכל הקריטריונים של גידול גורים. כלבי מסטיף אוהבים את האילוף ובפרט כאשר הם גורים. כלב שגדל עם אילוף במשך חייו, ישנה את התנהגותו מהר יותר וימשיך בה בדרך קבע כמובן מאליו. אז מה שנסגל לכלב בעודו גור, זה מה שילך איתו קדימה. אחד הנושאים החשובים ביותר בגידול כלבי מסטיף אנגלי הוא החשיפה. חשיפה נכונה חייבת להעשות בשלב הגורות. בשלב זה קל יותר לחשוף אותם לגירויים שונים בלי שיפחדו מהם. יש להפגיש אותם עם אנשים, בעלי חיים , רעשים ועוד. חשוב להפוך את כלב המסטיף האנגלי לכלב חברותי בכדי שתהנו ממנו בעודו גור ובעודו כלב בוגר בעתיד. גם כאן קורס אילוף כלבים מסייע בחשיפה נכונה מאחר והוא מפגיש את הגור עם גירויים שונים ובמצבים שונים.

בריאות לכלבי מסטיף
כלבי מסטיף הם כלבים גדולים במיוחד, אשר דורשים התייחסות מיוחדת הכוללת תזונה נכונה , דיאטות ואימונים. בבגרותם,
סיכוי גבוה מאוד לבעיות אגן עקב גודלם העצום, אך שמירה על משקל תקין תדחה בהרבה את בעיות האגן בגזע. חשוב לוודא כי ללא משקל עודף כלל. כיצד מבחינים במשל תקין- וודאו כי צלעותיו של הכלב בולטות מעט, ומוטן הכלב צרה (החלק המחבר בין הצלעות לרגליים), צריך לראות מין שקע פנימה. חשוב שהכלב יהיה רזה ככל שניתן, אך עצמות השלד העליות לא צריכות להראות להעין, כאשר העצמות העליונות בולטות, הכללב נחשב כבר בתת משקל. זכרו מסטיף רזה הוא מסטיף בריא, ישנם כלבי מסטיף שבעיות האגן שלהם התחילו, כבר בגיל שש שנים לחייהם, וזאת בעקבות האכלת יתר של הבעלים.

בכלבים קשה לראות השמנה למי שלא מבין בתחום, רוב הגדול של הבעלים חושב כי כלבו רחב ובמשקל הנכון, שבפעול הוא צריך להוריד מספר ק"ג ממשקלו. חשוב להבין כי אימוני ריצה אינם מתאימים לגזע זה מפאת גודלו ומשקלו, אך בהחלט אימונים הכוללים הליכה מהירה, ומשחקים שונים מומלצים בהחלט. את האימונים מומלץ לבצע בשטח רך בכדי למנוע פגיעה באגן, ההמלצה היא בדשא או בחול. בכל אופן, אימונים כאלו חייבים להיות חלק מאורך החיים של המסטיף האנגלי בכדי לגרום לו התנהגות עליזה ובכדי למנוע מספר בעיות בריאותיות.אימון הכלב גורמים לחיזוק שרירי הרגליים האחרויות, מה שעוזר לתמיחה במשקל הרב של המסטיף, מה שגורם לפחות שחיקה של האגן.

מומלץ להעניק לכלב משטח רך לשינת הלילה בכדי למנוע יבלות, דלקות פרקים או נפיחויות חריפות ברגליים. (כידוע, כלבים מגזע גדול לעיתים יורדים למצב שכיבה בצורה חדה מידי – כמו אדם שנזרק על המיטה, ולכן רגליים משתפשפות בקרקע ונוצרות יבלות ודלקות). גילו הממוצע של מסטיף אנגלי הוא 10-11 שנים, אך ניתן להאריך את חייהם, אם מקפידים על כללים ברורים:
– יש להקפיד על מתן מזון "מהשורה הראשונה".
– האכלה מסודרת ובכמויות נכונות עבור המשקל של כלבכם.
– חיזוק שרירי הרגליים של כלבכם בהיותו גור על ידי יציאות לעיתים תכופות מהבית.
– הקפדה על פעילות גופנית סבירה בכדי להאריך את חייו – זכרו כי כמו בני האדם, גם כלבים בעלי כושר של סיבולת לב ריאה הם בריאים יותר מאשר כלבים שאינם מטיילים.

מראה ויזאולי:
מסטיף אנגלי בעל גוף מסיבי וראש עגול. גזע זה על פי נתונים סטטיסטים הוא בעל המסה הגבוהה ביותר מבין גזעי הכלבים. הוא אמנם לא הגבוהה ביותר אך בהחלט בעל המסה הגבוהה ביותר.
גופו גדול עם עומק ורוחב אשר לא ניתנים לפיספוס. הגזע מאופיין במרווח גדול בין הרגליים הקידמיות (דבר המעניק בית חזה גול מאוד).

כלבי מסטיף אנגלי מצויים בגובה ומשקל:
זכרים – 72-79 ס"מ ובמשקל 70-95 ק"ג.
נקבות – 68-73 ס"מ ובמשקל 57-80 ק"ג.

סטנדרט הפרווה :
תקן הגזע מכריז על מסטיף אנגלי כגזע בעל פרווה קצרה וצפופה. אך ניתן למצוא גם מסטיפים בעלי פרווה יותר ארוכה מן הרגיל. גווני הפרווה יכולים להיות חום בהיר, גוון של חום – אפור או חום כהה, אך תמיד בעל מסכה שחורה באיזור האף, הפה והעיניים. ישנם כלבי מסטיף אנגלי עם פרווה עם כתמים מנומרים, גוונים אלו פחות נפוצים אך עדין ניתן לראותם. עיניו של מסטיף אנגלי יכולות לנוע מגוונים של חום ועד גוונים של שחור, ואפו שחור.

 לסיכום, ביצענו במאמר זה סקירה נרחבת אודוץ גזע מסטיף אנגלי ונזכיר נקודות חשובות:
– מסטיף אנגלי הוא הגזע הכי גדול מבחינת מסה ויש להתנהג איתו בהתאם.
– גזע שמתאים לילדים באופן כללי.
– חשוב להקפיד על בריאותו ולכלול אימונים ותזונה נכונה.
– כלב שאוהב מאוד את הבעלים ולכן קל לבצע איתו אילוף כלבים.
– הוא כלב שמירה מצוין וכלב הגנה נהדר.
– יש להקפיד לצאת איתו לטיול בכדי להפוך אותו ל"עליז יותר".

מסטיף אנגלי הוא גזע מיוחד מגודלו ואופיו. גזע "אנושי" ומאוד אינטליגנטי. הוא שתהנו ממנו אם תבצעו את השלבים הנכונים בגידולו.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

 

לטיפים חשובים לאילוף המסטיף שלכם-לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה למסטיף שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".