מסטינו

מסטינו נפוליטנו – LADOG

מסטינו נפוליטנו – Mastino Napolitano – אופי ומאפיינים, גידול נכון, הסטוריה ואילוף המתאים לכלבי מסטינו . בחברת LADOG – ניסיון רב באילוף כלבי מסטינו.

אילוף מקצועי לכלבי מסטינו נפוליטנו - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי מסטינו נפוליטנו – LADOG

היסטוריה של המסטינו
השם המקורי של המסטינו נפוליטנו הינו מסטיף נפוליטני, למרות שרוב הציבור ואף מועדוני הגידול כבר לא משתמשמים בשם מסטיף נפוליטנו אלה מסטינו נפוליטנו. חשוב לא להתבלבל בין גזע המסטיף הרגיל לבין המסטיף נפוליטנו שזהו למעשה המסטינו. מקורו של המסטיף נפוליטנו הוא בהודו, לפי השמועות הוא הובא ליוון העתיקה 300 לפני הספירה על ידי אלכסנדר מוקדן. היוונים הציגו את הכלבים לרומאים שהתלהבו מהם והשתמשו בהם ככלבי קרקס. המילה מסטיף מקורה בלטינית ומשמעותה מסיבי. הגזע החל להיכחד ברוב מדינות אירופה חוץ מאשר חבל קמפניה שבדרום איטליה למרות המלחמות ומזג האוויר הקשה.
המסטיף נפוליטנו (מסטינו)היה קיים בחבל קמפניה 2000 שנה קודם למרות שלא הוכר רשמית עד שנת 1949. המסטינו טופח וגודל למלחמה, בתוך זירות לחימה רומאיות. כיום הגזעים העצמתים הללו זוכים למוניטין מוכח של כלבי שמירה חזקים ואגרסיביים. גם המשטרה, הצבא האיטלקי, החוואים והעסקים השתמשו ביכולות השמירה של הגזע על מנת להגן על אנשים ועל נכסים.

גודל – מסטינו נפוליטנו הוא רציני ועוצמתי, גופו מסיבי וגדול. גובהם של הזכרים הוא בין 70-75 ס"מ ומשקלם יכול להגיע עד 81 ק"ג. גובהם של הנקבות הוא בין 65-70 ס"מ, ומשקלם יכול להגיע עד 70 ק"ג. תוחלת החיים שלו היא 10 שנים.

קורס אילוף מקיף לכלב מסוג מסטינו נפוליטנו - LADOG

קורס אילוף מקיף לכלב מסוג מסטינו נפוליטנו – LADOG

בעיות בריאות אצל מסטינו נפוליטנו – מבחינה בריאותית יכול המסטינו לסבול מבעיות עיניים, בעיות מותנים ובעיות מפרקים אשר נובעים כתוצאה מגדילה מואצת. למרות גודלו, המסטינו הוא כלב שיכול להסתדר בדירה אם יש לו מספיק פעילות. כאשר הם חיים במקום סגור כמו דירה הם נוטים להתעצל ולהיות פחות פעילים, ולכן אם זה אפשרי עדיף חצר. כלבי מסטינו צריכים פעילות קבועה ולכן חייבים לקחת אותם מידיי יום להליכה ארוכה.

בעיות אגן בגזע- במידה והבעלים לא ישגיח על מספר כללים יתכנו בעיות אגן חמורות בבגרותם. חשוב מאוד לשמור על משקל תקין ולוודא כל הזמן כי לכלבכם אין משקל עודף כלל. מספיק רק מספר קילוגרמים מיותרים בכדי לגרום לכלב לשחיקה של האגן ולבעיות חמורות בעתיד. כלבים אלו סובלים משחיקה מוקדמת של האגן בשל גודלם הענק ולכן גם אורך החיים של הכלב יחסית לגזעים אחרים נמוך מאוד, אך שמירה על משקל תקין יכולה להאריך את חיי הכלב במספר שנים. ישנם כלבי מסטינו רבים, שכבר בגיל שש שנים מתחילים בצליעות חמורות, וכל זה משחיקה מוקדמת כתוצאה ממשקל עודף שבמשך השנים גורם לעוד ועוד שחיקה של האגן. אז איך בודקים מהו המשקל התקין- חשוב שצלעותיו של הכלב יראו לעין מהצד, ושמסתכלים במבט על צריך לוודא כי ישנו שקע פנימי בין צלעותיו של הכלב לרגליו האחרויות. דבר נוסף שחייבים להקפיד עם גזע זה הוא שמירה על כושר גופני קבוע לשם חיזוק הרגלים ובכך תמיכה טובה יותר של המשקל של הכלב, ובכך תיהיה הרבה פחות שחיקה לאגן.

אימון כלב מסטינו נפוליטנו-LADOG

אימון כלב מסטינו נפוליטנו-LADOG

מסטינו, אופי ומאפיינים – המסטינו נחשבים לכלבים אינטליגנטים מאוד ולומדים מהר בצעירותם, ומרעיפים על בעליהם אמון חום ואהבה.כלב רציני וקשוח בבגרותו, עם בעלים נכונים יכול להיות רגוע ושליו ולהסתדר מצוין בחיי משפחה. הם נלהבים מאוד למלא אחר רצונם של בעליהם המשדר מנהיגות. גזע זה נוטה להזיל ריר לעיתים קרובות במיוחד במזג אוויר חם, לאחר שתייה וכאשר הם מתרגשים.
מתאימים מאוד לאימוני הגנה ושמירה, הם בדרך כלל כלבים מאוד שקטים, ונובחים רק שיש איום ממשי. ללא חשיפה נכונה לזרים וגידול נכון, המסטינו עלול להיות תוקפן כלפי זרים ולכן חשוב לרסן התנהגות זו. מתאים מאוד לאילוף הגנה, אך חשוב שאימון זה יתבצע בפקודה בלבד ולא הכלב יכול להיות מסוכן מידי.
זהו לא כלב המתאים לכל אחד, בשל כוחו העצום ואופיו החזק חייב בבעלים אסרטיבי וחזק בכדי להנהיג את המסטינו נפוליטנו, בהעדר מנהיגות בבית המסטינו יכול להפוך בבגרותו לכלב דומיננטי על משפחתו וקשה לשליטה. המסטינו יכול להסתדר טוב גם עם ילדים כל עוד הבעלים יודעים להציג כישורי מנהיגות ולהשליט סדר בבית. הוא יכול להסתדר מצוין גם עם חיות אחרות אם הוא גדל איתם מזמן היותו גור.
אחד האלמנטים הכי חשובים בגזע זה, הוא ללמד אותו לציית לפקודות אילוף למשמעת, צריך בעלים דומיננטי שמבין את חשיבות הנושא ומסוגל לשלוט עליו כמנהיג. השיטה הטובה והקלה ביותר לעשות זאת היא מזמן היותו גור, אם כי גם בגיל מבוגר יותר אפשר לאלף אותו אך התהליך קצת יותר ארוך וקשה.

לגידול בחיי משפחה מומלץ יותר מסטינו ממין נקבה, הזכרים בגזע לרוב בעלי אופי דומיננטי יותר. אך למטרת הגנה אישית ושמירה על שטח ישנה עדיפות למסטינו זכר, למרות שהנקבה לרוב האנשים מספיקה למטרות הגנה ושמירה בסיסית.

גור של מסטינו בגיל שמונה שבועות - LADOG - אילוף מקצועי

גור של מסטינו בגיל שמונה שבועות – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף כלבים המתאים למסטינו – זהו כלב עבודה טוב יחסית לכלבי ענק אחרים, הוא נחשב לכלב עבודה ברמה בינונית ביחס לשאר גזעי הכלבים, אך באימון נכון תוך הכרת תכונות האופי של המסטינו נפוליטנו ניתן להגיע לתוצאות טובות עם גזע זה. כלב עבודה הוא כלב המתלהב מאוד ממשחקי נשיכה. את פקודות האילוף למשמעת מקשרים למשחקים אלו ובכך יוצרים כלב הנהנה מאוד מהאילוף ומבצע את הפקודות בשמחה. ישנו הבדל גדול בין כלב התופס משחק ומיד עוזב אותו לבין כלב הנעול על משחק מספר דקות ולא מוותר עד שהוא משיג את המשחק. מכאן אנו מבינים כי לא כל כלב שמשחק נחשב לכלב עבודה מצוין. פיתוח יצר המשחק למסטינו- כמו שציינו קודם מדובר בגזע בעל יצר מלחמתי חזק, וביצר זה משתמשים בכדי להגביר לכלב את ההתלהבות מהנשיכה. קחו משחק נשיכה הנקרא פפירול, זהו משחק נשיכה מקצועי לכלבים העשוי מצמר דחוס המכוסה ביוטה. את המשחק יש להזיז לכלב במהירות בתנועות ימינה ושמאלה עד שהכלב נושך את המשחק , לאחר תפיסתו של הכלב נערו את המשחק תוך תנועות ימין ושמאל ועידוד הכלב בקול חזק ומתלהב. ניעור המשחק בקצב של לאט ומהר, מעלה היצר המלחמתי שלו ובכך יוצר התלהבות חזקה יותר למשחקי האילוף. במרכז לאילוף כלבים LADOG מאלף כלבים ידריך אתכם כיצד לפתח את יצרים אלו ולהפוך את כלבכם לצייתן ומתלהב. חשוב לדעת כי כל הכלבים העובדים ברמות הגבוהות של האילוף אומנו בעזרת משחקים, אם זה כלבי צבא, משטרה והן כלבים לתחרויות אילוף. התחלת עבודה עם כלבכם בגיל צעיר יכולה לעזור מאוד בפיתוח היצרים של כלבכם בעתיד. לפרטים אודות קורס אילוף כנסו- אילוף כלבים

Neapolitan mastiff -אילוף למשמעת מתקדמת-LADOG

Neapolitan mastiff -אילוף למשמעת מתקדמת-LADOG

אילוף הגנה ושמירה לגזע מסטינו – כלבים אלו מתאימים מאוד לאילוף למטרות הגנה אישית ושמירה על שטח. באילוף ההגנה משתמשים ביצר המלחמה החזק של הכלב. בשונה מרוב גזעי הכלבים אשר אותם מאמנים יותר לכיוון הציד והמרדף, את המסטינו יש לאמן להגנה על ידי פיתוח היצר הטבעי של המסטינו, היצר שעובד על חשדנות ולחימה, כך גם באילוף הגנה יש לתת דגש תחילה על חשדנותו של המסטינו ולאחר הוצאת התגובה הראשונית יש לעבור במקביל למלחמה של ממש אל מול האובייקט(מחזיק השרוול והחליפה). בשונה מכלבים אחרים בו הכלב מקבל את ההגנה כמרדף נשיכה, המסטינו מגיב הרבה יותר טוב לכניסה באובייקט תוך כדי ניעורו לימין ושמאל. ההגנה האישית היא הבסיס לשמירה של הכלב בעתיד. תחילה יש לחזק את ההגנה האישית ולאחר שהכלב בוגר יצר הטריטוריאליות שלו מתפתח מאוד והוא הופך לכלב הגנה ושמירה מצוין. את אימוני ההגנה ניתן לעשות לכלב מגיל מספר חודשים ולעלות בהדרגה תוך כדי התבגרות הכלב. לעומת זאת יצר השמירה של המסטינו מתפתח בדרך כלל בגילאים מאוחרים הרבה יותר, כלב שמירה אמיתי על שטח יתחיל לעבוד בגיל שנתיים וחצי בערך ואילו כלב הגנה אישית יכול לתפקד בגיל מוקדם בהרבה. אנו בחברת LADOG – אילוף כלבים, בעלי ניסיון רב בכלבי מסטינו נפוליטנו בכל הקשור לאימוני הגנה, אנו נאמן את כלבכם תוך הכרת יצריי הגזע המניעים אותו לפעול באילוף להגנה.

גור של מסטינו בגיל חמישה חודשים - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

גור של מסטינו בגיל חמישה חודשים – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG


לחצו כאן- האם המסטינו שלכם נחשב לכלב עבודה, אילו כללי ברזל חשובים באילוף חשובים עליכם לדעת בגידול מסטינו.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה למסטינו שלכם -לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".