כלב כנעני

כלב כנעני – LADOG

 כלב כנעני – אופי, טיפול, גידול נכון, אילוף התאים לכלב כנעני. בחברת LADOG ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי כנעני.

הכלב הכנעני הוא אחד מהגזעים העתיקים ביותר. ככל הנראה, הכלב היה מצוי עוד בתקופת המקורות וניתן לאושש זאת על ידי מחקרים רבים שנעשו. הכלב מוגדר ככלב הלאומי של מדינת ישראל ועל כך קרוי שמו (כנעני). בעל אופי חזק המתאים מאוד לשמירה. הכלב שייך למשפחת כלבי השפיץ. הגזע מוכר על ידי הפדרציה העולמית אשר מנפיקה תעודות יוחסין.

אילוף מקצועי לכלבי כנעני - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי כנעני – LADOG


אופי ומאפיינים של כלב כנעני –
כאמור, כלב כנעני בעל תכונות רבות הכוללות, עירנות, חשדנות, טריטוריאליות, יכולת שמירה, יכולת הגנה ויכולת לבצע משמעת. לכלב ישנו אופי חזק והוא מתאים לגידול עם בעלים שיכולים להכתיב את החיים לכלב ולא להיפך. מאחר והוא בעל אופי חזק, יש להתחיל איתו תהליך אילוף כלבים כבר מגיל צעיר, הכולל תרגילי שליטה ותרגילי משמעת בכדי לשלוט בכלב. בנוסף, חשוב לזכור כי כלב כנעני קרוב מאוד באופיו לזאבים שבטבע, ולכן ינסה לעלות במעלה ההיררכיה המשפחתית ולהגיע לראש הפרמידה. תופעה זו אסורה בהחלט! שכן, הכלב יכול להפוך לתוקפני וינסה לשלוט בכולם. לכן, חשוב לעבוד בצורה נכונה ומושכלת ובכך להקנות לו את מקומו במשפחה (בתחתית הפרמידה). חשוב לזכור כי אמנם הכלב מתאים לעבודת שמירה, אך יש לבצע איתו אימונים מתאימים בכדי שיוכל לעמוד מול אדם זר שמגיע לטריטוריה שלו או לעמוד מול אדם שמאיים עליו.

לכלבי הכנעני ישנה אינטליגנציה גבוהה מאוד מאחר והם היו כלבי בר שנאלצו לשרוד בטבע, ובעקבות תכונות אופי יחודיות להם. הכנעני נחשב לכלב עצמאי ביחס לרוב הכלבים האחרים, לכן חשוב לבצע איתם תרגילי תקשורת רבים לחיזוק התקשורת עם הבעלים. הכנעני יוכל להגיע לרמת אילוף טובה ובפרט אם תאלפו אותו מגיל מוקדם ותבצעו תרגילי תקשורת.
בנוסף, אסור לשכוח שיש לבצע איתו תהליך חשיפה לחברה מגיל צעיר מאוד (יש לקחת אותו למקומות שיפגוש אנשים שונים, גירויים שונים הכוללים כלבים וחיות אחרות). ללא חשיפה טובה הוא עלול להיות תוקפן כלפי אנשים ברחוב ללא קשר לטריטוריאליות הטבעית של הכנעני.

מרכז מקצועי לאימון כלבים - LADOG - כלב כנעני

מרכז מקצועי לאימון כלבים – LADOG – כלב כנעני

אילוף כלבים המתאים לכנעני-  הכנעני נחשב לכלב דומיננטי מטבעו. עם בעלים חלש הכנעני יפתח בקלות דומיננטיות,ולכן ישנם מספר תרגילי שליטה שחשוב לבצע עם הכנעני מגיל שלושה חודשים בכדי שהבעלים יהפוך למנהיג . עליה בגובה היא הסימן הברור ביותר לדומיננטיות מצד הכלב, לכן אסור לתת לכנעני לקפוץ על הבעלים או לעלות על מיטות וספות. כל עלייה בגובה יכולה להפוך את הכנעני לכלב דומיננטי . כאשר הבעלים קרוב לקערה של הכלב אסור לו לאכול ורק כשהבעלים מתרחק מותר לו. בלהקת כלבים שהמנהיג קרוב לאוכל אסור לשאר חברי הלהקה להתקרב עד התרחקותו של המנהיג, וכשהמנהיג הלהקה מתקרב חזרה לאוכל, אסור לשאר חברי הלהקה להתקרב לאוכל. ללא תרגול נכון עם שליטה על האוכל, עלול הכנעני בבגרותו להפוך לתוקפן על האוכל. אילוף מקצועי למשמעת מגיל צעיר חשוב מאוד לפיתוח מנהיגות וגם לשליטה על כלב עקשן ועצמאי זה. אילוף נכון יביא את הכנעני למקום שיהיה ניתן לשלוט בו ולהינות מכלב חזק זה.

כלב כנעני וטירטוריה- הכנעני כלב טריטוריאלי מאוד, ליתרון זה ישנם גם מספר חסרונות. כלב טריטוריאלי ישמור טוב על השטח, אך יצר זה יכול להביא גם לתוקפנות כלפי אורחים. חשוב מאוד ללמד את הכנעני כי עליו להיות רגוע כשהבעלים פותח את הדלת להכניס אורח. הכנעני יכול גם לפתח טריטוריאליות סתם ברחוב שהוא רגיל ללכת ולהתחיל לאיים על זרים, את התכונות עללו חשוב לזהות מוקדם ככל הניתן, ולתקן מהשורש התנהגות בעייתית זו של הכנעני. חשוב מאוד לחשוף את הכנעני מגיל צעיר לאנשים זרים ולא יהפוך בקלות לתוקפן כלפי כל זר.

כנעני כלב עצמאי-עקב עצמאותו של הגזע חשוב מאוד לתרגל איתו תרגילי תקשורת ומשמעת. חשוב להדגיש לכנעני כי הבעלים יותר מעניין מכל גירויי סביבתי שלא יהיה, וחשוב להגיע איתו לרמת משמעת מתקדמת של אילוף ללא רצועה כלל. ללא אילוף מתקדם עלול הכנעני להתרחק מאוד מבעליו. ישנם כלבים שגם בלי אילוף מתקדם הישארו קרובים לבעלים ויהיו רגועים, אך הכנעני עצמאי מטבעו וטריטוריאלי, תכונות אלו יכולות להוביל לסכנה לעצמו ולסביבה. לכן חשוב לבצע עם הכנעני אילוף למשמעת מתקדמת עם דגש על תקשורת ועיצוב האופי.


גודל הכנעני-
הזכרים מגיעים לגובה של 55-62 ס"מ ולמשקל של 23-32 ק"ג. הנקבות מגיעות לגובה של 48-55 ס"מ ולמשקל של 18-26 ק"ג.


בריאות של כלב כנעני – 
כלבי כנעני הם המשך לשושלת כלבי שפיץ. כלבים אלו הם חזקים מבחינה בריאותית ולא נרשמו להם בעיות מיוחדות. הם חיים בממוצע 15-16 שנים. אך חשוב להקפיד על כמה דברים בכדי להבטיח את בריאותם.
– יש להקפיד על האכלה נכונה של הכלב ובחלוקה נכונה.
– יש להקפיד על כך שהכלב לא ישתולל לאחר שאכל את המזון שלו. (כאמור, כלבים רגישים לתופעת היפוך קיבה שבה הקיבה מתהפכת לאחר שהכלב אכל והשתולל).
– הכלב עמיד לתנאי חום וקור בצורה טובה, אך יש לזכור כי צריך תמיד לאפשר לו להסתתר מהשמש ולהגן עליו באמצעות מקום מקורה.
– חשוב מאוד להוציא את הכלב להליכה יומיומית בכדי לשמור על בריאותו. בדומה לבני האדם, גם כלבים צריכים לשמור על יכולות לב ריאה שיאריכו את חייהם.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים ב- LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכנעני שלכם-לחצו כאן

 כנסו- לטיפים לאילוף הכנעני שלכם.

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".