טרייר רוסי שחור

 טרייר רוסי שחור – LADOG

טרייר רוסי שחור – Black Russian Terrier – אופי ומאפיינים, היסטוריה, גידול נכון, אילוף טרייר רוסי שחור למשמעת והגנה. חברת LADOG בעלת ידע מקצועי ונסיון באילוף כלבי טרייר רוסי שחור.

שורה – כלבת טרייר רוסי שחור בסיום קורס אילוף משולב פרטי וקבוצתי בחברת LADOG

 

אחד מגזעי הכלבים הבודדים שפותחו במיוחד לשרת ככלבי שמירה וכלבי משטרה - LADOG

אחד מגזעי הכלבים הבודדים שפותחו במיוחד לשרת ככלבי שמירה וכלבי משטרה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

 

ההיסטוריה של הגזע
הטרייר הרוסי השחור, כלב שפותח לשימושים צבאיים/ עבודה. הגזע יובא ממדינות מפותחות במיוחד ממזרח גרמניה. יחד עם גזע זה שומשו גם כלבים כמו אירדייל טרייר, ניו פאונדלנד ועוד.
גזע זה נודע כגזע בעל יכולות עבודה ולא השתנה הרבה בהופעתו החיצונית או בפרוותו. טרייר רוסי שחור הוכר בשנת 1957 שהחלו למכור את גורי הגזע בעולם. הגזע הוכר ב-FCI בשנת 1984 לראשונה, ורק בשנת 2004 הוכר על ידי האיגוד הכלבני האמריקאי.

אילוף טרייר רוסי שחור- LADOG

אילוף טרייר רוסי שחור- LADOG

טרייר רוסי שחור אופי והתנהגות
טרייר רוסי שחור, הם בעלי ביטחון עצמי, רגועים, חכמים במיוחד, אמיצים ונאמנים. כלבים אלו קשוחים מאוד, אך זקוקים לתשומת לב של בני האדם וצמאים לחום משפחתי. מאחר וגזע זה נחשב לאחד מכלבי העבודה הטובים, הוא חייב לבצע עבודה כדי לקבל סיפוק. אילוף כלבים בגיל מוקדם הינו חלק מרכזי בחיי טרייר רוסי שחור. יש לאלפו לכל תחום המשמעת, וניתן גם להגנה. גזע זה יבצע את כל התרגילים והמטלות שתדרשו ממנו, באופן מדויק ובשמחה רבה עבורכם. כלבים אלו מופיעים רבות בתחרויות ספורט ידועות בעולם כמו תחרויות אג'יליטי, שוצהונד, IPO, ועוד. תחרויות אלו הן תחרויות האילוף ברמה הגבוהה ביותר בעולם וגזע הטרייר רוסי שחור משתתף בהן.

טרייר רוסי שחור חייב אימונים לעיתים דחופות בכדי לפרוק את האנרגיה שלו, ואם לא, יהפוך לכלב היפר – אקטיבי . לכן חשוב מאוד לבצע עם כלב זה קורס אילוף כלבים הכולל בתוכו אימונים שונים של תרגילי משמעת, הגנה , שמירה, אילוף ליד כלבים אחרים וגירויים שונים. אימון של אילוף כלבים גורם לכלב לפרוק את האנרגיה שלו גם מהיבט הפיזית (ריצה, משחק ועוד) וגם בהיבט המנטלי (על הכלב לשמור על דרגת ריכוז גבוהה לאורך האימון ) ולכן הופך לכלב נוח מאוד. הגזע הינו גזע חשדן כלפי זרים. יצר השמירה פורץ בגילאים מאוחרים של 2-2.5 שנים לפחות.

חשוב לזכור כי בכל הנושא של שמירה והגנה, אמנם הטרייר הרוסי השחור הוא כלב שמתאים לעבודת שמירה, אך חייבים לאמנו לכך בכדי שבאמת יוכל לעמוד מול אדם זר. כלב שלא אומן באימון אילוף כלבים להגנה ושמירה, אינו יוכל לעמוד מול אדם ולהרתיע אותו מלחדור לשטחו. לכן מומלץ לבצע אילוף כלבים למשמעת, שמירה והגנה באופן מקצועי, שיקנה את השלבים הנכונים בבנית הכלב למטרות השונות שאתם מציבים לכלבכם.

אילוף למשמעת כלבי טרייר רוסי שחור-LADOG

אילוף למשמעת כלבי טרייר רוסי שחור – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף טרייר רוסי שחור
אילוף טרייר רוסי שחור למשמעת-
לכלבים אלו אופי חזק והם מתבגרים מהר יותר מרוב הגזעים האחרים. לכלבים אלו קשיחות ועקשנות כמו לרוב כלבי הטרייר, אך הטרייר הרוסי השחור ניחן בעקשנות רבה יותר ובאופי חזק יותר מכל כלבי הטרייר, לכן רצוי להתחיל עימם קורס אילוף כלבים למשמעת כבר בגיל שלושה חודשים שהם ניתנים לשליטה ללא בעיה כלל. כאשר מתחילים אילוף עם הטרייר הרוסי השחור ועובדים בצורה עיקבית ונכונה, ניתן להגיע לרמות גבוהות מאוד באימוני הצייתנות, אשר גורמים לכלב ולבעלים סיפוק רב עם כלב עבודה מדהים זה.

פיתוח יצר המשחק לטרייר רוסי שחור-לכלבים אלו יצר נשיכה גבוה למשחקי אילוף שונים ובמיוחד לפפירול(פפירול- משחק העשוי יוטה מבחוץ ובפנים צמר דחוס). את משחקי הנשיכה מקשרים לפקודות האילוף למשמעת, ובכך משיגים כלב שמאוד נלהב לבצע את פקודות המשמעת. הטרייר הרוסי השחור בתחילת האילוף עלול לגלות סימני עקשנות, אך אילוף מקצועי לאורך זמן יכול להביא לתוצאות גבוהות מאוד עם כלבי טרייר רוסי שחור. אמנם לגזע זה ישנה בתחילת האילוף עקשנות , אך ניצול תכונה זו של עקשנות בשילוב אהבתו של הגזע למשחקי נשיכה, יכולה להיות טובה מאוד לדבקות במטרות האילוף. במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי טרייר רוסי שחור למשמעת מתקדמת ועיצוב אופיים.

עיצוב אופי לכלבי טרייר רוסי שחור-LADOG-חשיפה נכונה למקומות חדשים

עיצוב אופי לכלבי טרייר רוסי שחור-LADOG-חשיפה נכונה למקומות חדשים

אילוף כלבים להגנה המתאים לטרייר רוסי שחור- גזע זה נחשב לאחד הכלבים הקשוחים ביותר באימוני ההגנה, בעזרת אילוף מקצועי ניתן להגיע עם כלבים אלו לרמות גבוהות ביותר להגנה על הבעלים. ניתן להגיע עם כלבי טרייר רוסי שחור לרמה של ניטרול מלא של תוקף שרץ ישירות לתקןף את הבעלים. אופיים הקשוח מאפשר להם לעמוד מול תוקף שבא ישירות לעבר הבעלים או הכלב, לכן כלבים אלו נחשבים לכלבי ליווי מצויינים. אילוף למטרות ליווי הוא למעשה אילוף להגנה אישית.
כלבים אלו מתבגרים יחסית מהר ולכן פחות יהיו פתוחים ללמוד בבגרותם, לכן מומלץ להתחיל איתם את אימוני ההגנה מגיל צעיר ולסיים את האימונים בגיל בוגר.

צורה זו של אילוף להגנה באופן איטי ולאורך זמן ניתן להגיע לרמות הגבוהות ביותר משתי סיבות: 1. הכלב פתוח לקלוט את פקודת ההגנה כגור וניתן גם ללמדו בקרבת כלבים אחרים. גורים מחקים כלבים בוגרים שכבר יודעים הגנה בצורה הטובה ביותר. 2. כאשר מאלפים את הטרייר הרוסי השחור עד לבגרותו מרוויחים כלב שלמד באופן איטי ורציף וכך הביטחון שלו ברמה הגבוהה ביותר, וניתן כבר לראות את קשיחותו האמיתית של כלב הגנה מדהים זה. אנו במרכז לאילוף כלבי LADOG בעלי ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי טרייר רוסי שחור למטרות הגנה שונות.

חשוב לאלף את הטרייר הרוסי להליכה נכונה ופקודת רגלי - LADOG - אילוף מקצועי

חשוב לאלף את הטרייר הרוסי להליכה נכונה ופקודת רגלי – LADOG – אילוף מקצועי

מראה הטרייר רוסי שחור:
כלב גדול, חזק, אתלטי ואמיץ. בדרך כלל פרוותו לא גזוזה.
הפרווה של הגזע היא פרווה כפולה. ישנה פרווה רכה בשכבה התחתונה אך מעליה פרווה גסה ששומרת על הפרווה הרכה. הפרווה קשה וצפופה ולעולם לא רכה. הפרווה יכולה לנוע בגדלים שבין 4-13 ס"מ. לגזע תהיה פרווה ארוכה באיזור הפנים, במיוחד באיזור שמעל לעיניים. פרוותו של הכלב היא בצבע שחור שנוטה לגוון אפרפר.

מידותיו של הכלב:
בהתאם לסטנדרטים של ה-FCI, זכרים נעים בגבהים של 70-75 ס"מ, ובמשקלים של 48-57 ק"ג.
נקבות נעות בגבהים של 65-71 ס"מ ובמשקלים של 43-48 ק"ג. יתכן כי ימצאו כלבים שהם גדולים מהמידות הנקובות מאחר ותקני הגזע מכוונים יותר לכלבי עבודה אשר אמורים להיות בגודל סביר.
לכלבים אלו יש נשירה פרווה כמו לכל הכלבים ויש לדאוג לפרוותם לפחות פעמיים בשבוע בכדי ליצור פרווה יפה ומטופחת.

גור של טרייר רוסי שחור - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גור של טרייר רוסי שחור – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גידול טרייר רוסי שחור
ישנם מספר כללים חשובים בגידול כלבים ומספר כללים חשובים עוד יותר בגידול טרייר רוסי שחור.
חשוב להקפיד על אילוף גורים וחינוך גורים מגיל צעיר מאוד מאחר וזה המפתח הנכון להצלחה ובקלות. כאשר אתם מתייעצים עם מאלף כלבים מוסמך, אתם מקבלים את כל המידע אודות הגזע שלכם ובכך יכולים לעצב את אופיו כראות עיניכם. הרבה יותר קל לעצב את אופיו של הכלב כאשר הינו גור מאשר שהוא בגיל מבוגר אם בכלל. בנוסף, חשוב להקפיד על הכוון נכון בנושא הדומיננטיות. כמו רוב הכלבים, גם טרייר רוסי שחור הינו כלב דומיננטי שיכול להפוך גם לכלב לא נעים, במידה ולא מקנים לו את הערכים הנכונים.

חשוב לבצע איתו תרגילי שליטה בעודו גור, בכדי לנתק את יצר הדומיננטיות ממנו. חשוב מאוד לבצע איתו תהליך של סוציאליזציה – תהליך חשיפה לחברה וגירויים. תהליך זה הינו חשוב מאוד בכדי שכלבכם יהיה חברותי עם כלבים אחרים ועם אנשים אחרים. גם כאן, כאשר הינכם בוחרים באילוף גורים מקצועי, אתם עוברים יחד עם הגור תהליך סוציאליזציה מעולה מאחר וחלק מקורס אילוף כלבים נכון, הוא אילוף כלבים בקבוצה. באילוף כלבים בקבוצה אתם תחשפו את הגור שלכם גם לאנשים חדשים וגם לכלבים חדשים. אם כך, יש לשים לב לתהליך וזה ולהקפיד לבצע אותו בעודו של הכלב גור.
באופן כללי מדובר כאן בכלב שבאופיו חברותי, מתאים מאוד למשפחה ולילדים ונהדר בשמירה. כלב שאוהב לשחק ובמידה ויאולף בצורה נכונה, כל המשפחה תהנה ממנו ובגדול.

כלבי טרייר רוסי שחור אוהבים מאוד מים - LADOG - אילוף מקצועי

כלבי טרייר רוסי שחור אוהבים מאוד מים – LADOG – אילוף מקצועי

בריאותו של הטרייר רוסי שחור
גזע טרייר רוסי שחור הוא מוגדר כגזע בריא וחזק. ממוצע חיי הגזע עומד על 12-15שנים. אך עם זאת, כמו כלבים רבים, גם גזע זה יכול לפתח מחלות סרטניות ובעיות אגן. ישנן דרכים רבות בכדי להאריך את חיי הכלב ולשמור עליו מפני מחלות כאלו ואחרות. אז מהן הדרכים לשמירה על בריאותו של הכלב?
ניתן לבצע הקבלה בין בני האדם לבין בעלי החיים והכלבים בפרט. כמו שאנו שומעים כי בראש ובראשונה יש לשמור על תזונה נכונה, כך גם יש לשמור על תזונה נכונה עבור כלבכם. תזונה נכונה נמדדת בסוג האוכל, בתדירות ההאכלה ובכמויות ההאכלה.

סוג האוכל – יש להאכיל את הכלב שלכם במזון מתאים במיוחד עבורו. לדוגמא: אם כלבכם הינו גור מגזע גדול – לכן, יש להאכילו מזון שמיועד לגורים מגזע גדול. חשוב להיות ערניים לשינויים המתרחשים אצל כלבכם, בגדילתו ובגילו. בנוסף חשוב להעניק את המזון שמדורג ברמות הגבוהות ביותר בכדי להבטיח כי כלבכם יקבל את הטוב ביותר. חשוב להדגיש כי חלק מההגדרה של מזון איכותי הוא שמירה על כך שהכלב לא יקבל מזון אחר השונה מהמזון היבש לכלבים שרכשתם עבורו. אין להאכיל את הכלב בשאריות מזון שנותרו מהבית מאחר ואלו לא מסייעות לו בגדילה ובשמירה על בריאותו אלא פוגעות בו.

טרייר רוסי שחור מתאים מאוד לאימוני הגנה אישית - LADOG - אילוף מקצועי

טרייר רוסי שחור מתאים מאוד לאימוני הגנה אישית – LADOG – אילוף מקצועי

כמות המזון – לכל כלב באשר הוא, יש משקל, וישנה כמות מתאימה שלה הוא זקוק בכדי לשבוע ולהתפתח. במיקום האחורי של שק האוכל של הכלב, ישנה טבלה מפורטת המראה במדויק את כמות המזון שעליכם להאכיל את הכלב שברשותכם ובהתאם למשקלו. גם בפרמטר זה, ישנם אנשים הסבורים כי אם הם יאכילו את כלבם ביותר אוכל, הוא יגדל יותר ויהיה יותר חזק ובריא. אך מחקרים ועובדות רבים הראו כי האכלה מדויקת לפי כמות מתאימה, גרמה לכלב לגדול לגובה המקסימלי שלו, ושמרה על בריאות תקינה בהשוואה לכלבים שאכלו בצורה שאינה מבוקרת.

תדירות מתן המזון– חשוב להקפיד על מתן מזון המחולק למספר פעמים ביום. לדוגמא: אם כלבכם אמור לאכול 600 גרם, אז חלקו לו את הארוחות לשלוש, כשבכל ארוחה יאכל 200 גרם. יש לציין כי גורים בשלבי הגדילה שלהם, חייבים לקבל מזון בתדירות גבוהה יותר מזו של כלבים מבוגרים. האכלה בחלוקה למספר פעמים ביום, גם היא תורמת לגדילה נכונה של הגור, ומספקת שמירה על אורך חיים בריא עבור כלבכם. לטרייר רוסי שחור נטייה להיפוך קיבה, לכן חשוב לחלק את הארוחת. חילוק הארוחות מפחית את הסיכון להיפוך קיבה. ארוחה אחת ביום לטרייר רוסי שחור עלולה לסכן את חייו. במידה והטרייר הרוסי משתולל על בטן מלאה הסיכון להיפוך קיבה הוא גבוה מאוד.

טרייר רוסי שחור לאחר תספורת לתערוכת גזע - LADOG - מרכז מקצועי לאימון כלבים

טרייר רוסי שחור לאחר תספורת לתערוכת גזע – LADOG – מרכז מקצועי לאימון כלבים

אימון גופני – כמו בני האדם, אחד הפרמטרים החשובים לא פחות הוא שמירה על אימון גופני סדיר עבור כלבכם. אימון גופני סדיר אומר כי יש להוציא את כלבכם לפעילות של 3-4 פעמים בשבוע לכל הפחות, בכדי לשמור על הכושר שלו, דבר הטומן בחובו אורך חיים בריא. ממחקרים רבים שנעשו נמצא כי כלבים בעלי כושר גופני גבוה, חיו בממוצע יותר מאשר כלבים שלא התבצע איתם כושר גופני בכלל. דבר חיובי נוסף בבניית כושר גופני עבור כלבכם הוא שאתם מבצעים את הכושר הגופני בעצמכם ונהנים גם אתם מאורך חיים בריא יותר.

תנאי הגידול:
טרייר רוסי שחור מתאים לגידול גם בבית וגם מחוץ לבית. במידה ויש ברשותכם חצר מגודרת, עדיף לגדל את הכלב מחוץ לבית בכדי לתת לו לפרוק את המרץ שהצטבר בו במהלך היום. אך אם אתם גרים בדירה, ניתן לגדל את הגזע גם כן. גידול הגזע בדירה דורש מהבעלים להוציא את הכלב לשחרור של חצי שעה בכל יום וזאת על מנת לתת לכלב לרוץ ולהוציא את המרץ שלו.
הגזע יכול להתאקלם לתנאי מזג אויר שונים בלי בעיה ולכן אין בעיה להשאירו בחצר כל עוד יש לו מלונה שמגנה עליו מגשם ורוח.

לסיכום, סקרנו לכם את הגזע טרייר רוסי שחור על כל רבדיו.
מדובר בכלב חברותי, נעים, כלב משפחה, כלב עבודה שמתאים גם להגנה וגם לשמירה.
חשוב מאוד לבצע עם הכלב קורס אילוף כלבים וזאת עוד מהזמן שהוא גור.
סה"כ מדובר בגזע בריא שנעים מאוד לגדל. גזע אינטליגנטי שקולט מהר את עבודת האילוף.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

כנסו לטיפים רבים לאילוף וגידול כלבכם. טיפים שיעזרו לעצב את אופיו של הטרייר הרוסי השחור.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לטרייר רוסי שחור שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".