ויימרנר

 ויימרנר – LADOG

ויימרנר – Weimaraner – אופי ומאפיינים, היסטוריה, גידול נכון, אילוף המתאים לכלבי ויימרנר. בחברת LADOG –  ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי ויימרנר.

קאי  – ויימרנר בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

טופי – כלבת ויימרנר בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

סיזר – ויימרנר בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG 

ויימרנר מזג ומאפיינים– כלב אמיץ מאוד, כלב שמח בעל קשקוש כמעט בלתי פוסק בזנבו, אינטליגנט, עליז ומרעיף אהבה. בגידול נכון מתאים גם למשפחה עם ילדים. כלב נמרץ מאוד המצריך פעילות ספורטיבית רבה מאוד. גזע זה כמו רוב כלבי הצייד עלול להיות עקשן ובעל אופי חזק המקשה על הגידול, אך באילוף מקצועי יכול להגיע לתוצאות גבוהות מאוד. עדיפות לגידול בחצר. לחיים בדירה יוכל להסתגל בתנאי שהבעלים חובב ספורט ויוציא אותו לריצות על בסיס יומי או לשחרור במקום פתוח בסביבת כלבים אחרים, על מנת שיוכל לפרוק את המרץ הטמון בו.

אילוף כלבי וימרנר- LADOG

אילוף מקצועי לכלבי וימרנר- LADOG

קצת היסטוריה אודות הוימרנר– גזע ותיק מאוד,הוא דומה לגזעים גרמנים אחרים של כלבי צייד שהם צאצאים של כלבי צייד עתיקים. הוימרנר הוא כלב צייד מצוין בכול האספקטים והוא גם מורה דרך מצוין. במקור השתמשו בכלבים הללו לצייד של חיות גדולות כמו דובים, צביים, איילים וזאבים אולם היום משתמשים בו יותר ככלב לצייד ציפורים. הכלב הופיע לראשונה בציורים של האמן וון דייק באמצע המאה ה-17. הווארד ניט שייסד באמריקה את המועדון הראשון של משביחי גזעי וימרנר,ייבא את הכלבים לארצות הברית ב-1929. הוא מתמחה בצייד, גישוש, הכוונה, שמירה וגם כמובן כלבי משטרה, עבודה וככלבי נחייה לנכים ולמוגבלים וכן בחילוץ והצלה.

LADOG- שימוש ביצר המשחק לכלבי וימרנר, ושילוב המשחק למטרת אילוף למשמעת.

LADOG- שימוש ביצר המשחק לכלבי וימרנר, ושילוב המשחק למטרת אילוף למשמעת

איזון הויימרנר על ידי משמעת- הויימרנר מסתדר מצוין עם אנשים וניכן בביטחון רב במקומות חדשים. ללא משמעת והכוונה נכונה הם עלולים להיות אלימים ואגרסיביים עם כלבים אחרים.לוימרנר יש אינסטינקט חזק של צייד, המתבטא במרדף אחר חתולים, ציפורים וחיות אחרות, לכן חשוב לאלפו נכון לחיים בסביבה עירונית. לגזע זה יש נטייה לקפוץ על אנשים, הוא מלא באנרגיות וחזק מאוד, לכן הדבר הראשון שצריך ללמד אותו הוא לא לקפוץ על אנשים זרים,כיוון שהם בקלות יכולים להפיל ילדים קטנים ואנשים מבוגרים. נטייה להרס חפצים במידה ולא אולף לכך. בקורס אילוף כלבים בחברת LADOG מאלף מקצועי ידריך אתכם כיצד לאלף את הוימרנר שלכם על מנת שיהיה רגוע יותר ומבין כיצד עליו לנהוג בחיי משפחה, אך עדיין לגרום לו להנות מביצוע פקודות האילוף, שעל נושא זה נדבר בהמשך.

אילוף וימרנר- LADOG

אילוף וימרנר- LADOG

אילוף כלבים המתאים לוימרנר-כלבים אלו יכולים להיות מצויינים לאילוף אם מקשרים את יצר הציד שלהם לאילוף למשמעת. בתחילת האילוף עלול הויימרנר להיות עקשן מאוד בשל אופיו החזק, אך אילוף למשמעת לטווח ארוך או בגיל צעיר, יכול להביא לתוצאות מדהימות בגזע זה. אז איך עובדים עם כלבי ויימרנר באילוף למשמעת ? משתמשים ביצרי הציד של הכלב וקישורם למשחקים. את המשחקים הללו מקשרים למשמעת ובכך יוצרים כלב שמאוד נהנה מאילוף למשמעת. אז איך מפתחים את יצר המשחק של הכלב דרך יצר הציד: מראים לכלב את המשחק ואז מחביאים לו את משחק במהירות, ובכל פעם שהכלב רץ לעבר המשחק מחביאים לו את המשחק יותר רחוק ויותר מהר. לאחר שהעלנו לכלב את יצר המשחק, אנו מקשרים את המשחקים לפקודות המשמעת, לדוגמא: בכל פעם שהכלב נענה לפקודת "אליי" הוא מקבל משחק, בצורה של ציד. אנו ב LADOG אילוף כלבים, מתמחים באילוף כלבי ציד וחינוכם. מאלף כלבים מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם בתהליך האילוף על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב הויימרנר,ובסיום תהליך האילוף תוכלו להינות מכלב ממושמע שמבצע את פקודות האילוף בשמחה והתלהבות.

פיתוח יצר המשחק לכלבי וימרנר-LADOG

פיתוח יצר המשחק לכלבי וימרנר-LADOG

גידול ויימרנר מחייב בעלים אסרטיבי ופעיל-הויימרנר הוא גזע שחייב אילוף חזק , כמו כן הוא חייב בעלים מנוסה שמבין מה זה אומר להיות המוביל של העדר, כי אחרת הוא יהיה עקשן ולא מוכן לשיתוף פעולה עם בעליו. ויימרנר הוא גזע המתאים לבעלים קשוח שיודע להוביל, הוא כלב שחייב לדעת את חוקי הבית וחייב בפעילות קבועה. אם הדברים הללו לא יוטמעו בכלב בצורה ברורה, הם עלולים להיות לא יציבים, לחוצים ויש סיכוי שיהפכו לחסרי מנוחה והרסניים.כל המאפיינים הללו הם הכרחיים על מנת לגרום לו להיות מאושר, מתנהג כהלכה ויציב. חשוב מאוד לתת לויימרנר הרבה מאוד פעילות בשילוב עם אילוף למשמעת על מנת שיהיה רגוע ובשליטה.

קורס אילוף מקצועי לויימרנר- LADOG- תנועה חופשית בכל יום היא תנאי ראשוני לגידול הויימרנר

תנועה חופשית בכל יום היא תנאי ראשוני לגידול הוימרנר – LADOG – אילוף מקצועי

 

אילוף לוימרנר בגיל צעיר-אילוף בגיל שלושה חודשים יביא לתוצאות הטובות ביותר עם כלבי ויימרנר, בגיל זה אופיים עדיין רך וניתן לשליטה בקלות. באילוף מקצועי ניתן להתגבר על עקשנותו של הכלב בשלבים מוקדמים ואז ליהנות מכלב שבאמת נהנה מהאילוף על ידי משחקים כמו שתיארנו מקודם.

כלבי וימרנר זכר ונקבה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כלבי וימרנר זכר ונקבה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

שחרור הוימרנר מחוץ לבית וחשיבות הפקודה "אליי"- שחרור הויימרנר לפחות שעה ביום הינו תנאי הכרחי לאנשים המחזיקים כלב כזה בדירה. ללא שחרור בשטח פתוח וגדול עלול הויימרנר להיות לחוץ מאוד. חשיבותו של שחרור הכלב מצריכה גם שליטה מלאה על הכלב ברמת משמעת מתקדמת. הכוונה היא למשמעת ללא רצועה ומול כלבים אחרים. החשוב ביותר היא הפקודה "אליי". ללא שליטה בפקודה זו, יהיה מסוכן לשחרר את הכלב. לויימרנר יצר מרדף חזק, כך שבמשחק עם כלב אחר הוא יכול להתרחק ולשכוח מהסביבה .הויימרנר נחשב לאחד הגזעיים ההרסניים ביותר לחפצי הבית,ולכן צריך להתחיל בגיל צעיר את תהליך הגמילה מהרס, כך יהיה ניתן להתמודד עם בעיה זאת בקלות. ככל שהכלב התרגל יותר זמן  להרוס, כך הדרך לפתרון ארוכה יותר. ישנם דרכים להפסקת ההרס של הכלב גם שהבעלים אינו בבית, בקורס אילוף ב-LADOG לומדים שיטות מתקדמות ביותר לפתרון תופעה שכיחה בגזע זה.

גור של וימרנר - LADOG - מרכז לאילוף כלבים

גור של וימרנר – LADOG – מרכז לאילוף כלבים

עיצוב אופיו בבית-צריך להרגיל את הויימרנר כי הבית אינו מגרש משחקים. בבית יש לתת לו רק עצמות דחוסות לכלבים, ואילו מחוץ לבית יש לתת לו את משחקי הכדור ומשחקי הנשיכה.במידה ותשחקו עם הכלב בתוך הבית במשחקי זריקות והשתוללות כך גם יהיה בבגרותו. חשוב לא למנוע מהכלב את זמן המשחק, אך זמן המשחק חייב להיות כשהבעלים מחליט ומחוץ לבית. במידה והכלב משתולל בבית יש לתקנו על כך, ובמידה ובזמן המשחק מחוץ לבית יש לשבחו על כך.

 כלבי ויימרנר נהנים מאוד מטיולים בטבע - LADOG - אילוף כלבים

 כלבי ויימרנר נהנים מאוד מטיולים בטבע – LADOG – אילוף כלבים

אילוף להליכה נכונה ו"רגלי" לכלבי הויימרנר- הויימרנר  כלב מאוד נמרץ ולכן הליכתו הטבעית יכולה להיות סיוט, אם לא למד הליכה נכונה ו"רגלי". ישנם גזעים מאוד אטיים, כך שללא אילוף יהיה ניתן לטייל בקצב של אדם. לויימרנר קצב מהיר, ולכן אילוף להליכה נכונה ובגיל צעיר, ימתנו את הליכתו כך שתוכלו ליהנות מההליכה עם הכלב. בכדי לעצב את אופיו של גזע נמרץ זה ולהרגיעו, חשוב לבצע פקודות כגון "שב השאר" ו"ארצה השאר", פקודות אלו מפתחות לכלב סובלנות ומרגיעות אותו באופן כללי. מומלץ לבצע את פקודת "השב השאר" בכל טיול עם הכלב בין חמש לשבע דקות. כל אימוני המשמעת שציינו כאן חשובים מאוד לא רק לשם הציות של הכלב, אלה לעיצוב אופיו של הויימרנר. במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע מקצועי רב באילוף כלבי ויימרנר. מאלף מ-LADOG מקצועי ילווה אתכם בכל הקשור לחנוך למניעת הרס, עיצוב האופי ואילוף לרמת משמעת ללא רצועה כלל ומול פיתויים רבים.

אילוף המתאים לוימרנר- כלביית LADOG -וימרנר באילוף מרחוק בפקודת השאר.

אילוף המתאים לוימרנר- כלביית LADOG -וימרנר באילוף מרחוק בפקודת השאר.

אילוף וימרנר להגנה– כלבים אלו יכולים לשמש גם כלבים להגנה, מרדף תקיפה, ולמטרות שמירה. באילוף מקצועי ניתן להגיע לרמות טובות של הגנה למרות שזה אינו השימוש המרכזי של גזע זה, אך שימוש נכון של יצרי הצייד באילוף כלבים להגנה, יכולה להביא לתוצאות טובות. את אימון ההגנה בבני אדם מדמים תחילה כמרדף אחר אובייקט של צייד, תנועות של מרדף ועוד. לאחר שקישרנו לכלב את תכונות הצייד עם אימון ההגנה, מתחילים לעבור לאילוף להגנה של מצבי אמת של אדם זר המאיים על הבעלים. אנו במרכז לאילוף כלבים LADOG, מאלף את כלבם להגנה דרך יצר הצייד שלו על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות עם גזע זה.

קורס אילוף מקיף לויימרנר שלכם - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

קורס אילוף מקיף לויימרנר שלכם – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

גודל הוימרנר- וימרנר הוא כלב יחסית גדול, אתלטי וכלב עבודה. הגזע בינוני בגודלו עם קו אמצעי שעובר במרכז המצח. גובהם של הזכרים הוא בין 61-69 ס"מ וגובהם של הנקבות 56-63 ס"מ. משקלם של הזכרים הוא בין 30-35 ק"ג ומשקלם של הנקבות 25-29 ק"ג. תוחלת החיים שלהם היא בין 13-15 שנים.

היפוך קיבה לכלב וימרנר- לכלבים גדולים, נמרצים וקופצניים יש סיכוי גדול יותר להיפוך קיבה, לכן לוימרנר ישנו סיכוי גבוה יותר לקבל היפוך קיבה משאר הגזעים האחרים. היפוך קיבה יכול לקרות כאשר הכלב אוכל ולאחר זמן קצר רץ וקופץ. מכיוון שהם נמצאים בסיכון של היפוך קיבה מומלץ להוציא אותם לפעילות לפחות ארבע שעות אחרי האוכל. דבר נוסף המקטין את הסיכוי להיפוך קיבה הוא האכלה של שלוש ארוחות קטנות ביום, לאחר ארוכה גדולה עולה הסיכון להיפוך קיבה, אך בהאכלה של מספר ארוחות קטנות ביום כמעט ואין סיכון לתופעה זו.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לקישור חשוב מאוד- האם הוימרנר שלך נחשב לכלב עבודה? האם הוימרנר שלך הורס? איזה כללי ברזל עלייך לדעת באילוף כלבכך?

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לויימרנר שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".