דני ענק

כלב דני ענק – LADOG

דני ענק – great dane – מידע מקיף אודות הגזע – היסטוריה, אופי ומאפיינים, בעיות בריאות, אילוף כלב דני ענק למשמעת והגנה. בחברת LADOG ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי דני ענק.

סיארה-  דני ענק נקבה בסיום קורס אילוף למשמעת בחברתLADOG 

 

אופי ומאפיינים של כלבי דני ענק
הדני הענק שנקרא הרבה פעמים "הענק העדין". הוא כלב מקסים וחברותי, נוח למשחק ומאוד סובלני עם ילדים. הדנים ידועים ככלבים שאוהבים את כולם ופורחים בחברת אנשים. הדני הענק כמעט ולא נובח, הוא רגוע רוב הזמן ונהיה אגרסיבי רק כשהוא נדרש לכך. הדנים הענקיים הם כלבים נאמנים שאפשר לסמוך עליהם, הם אמיצים וכלבי שמירה טובים בבגרותם. באימון נכון כלבים אלו מתאימים לשמש גם ככלבים להגנה אישית על הבעלים ולתקיפה ממרחק.
כלבי דני ענק חכמים יותר מרוב הגזעים האחרים. לדני הענק, ראש גדול גם ביחס לגופו, חוץ מהנתון הפיזי, כל אדם הגידל דני בעבר יודע כי כלבים אלו אנושיים מאוד, בעלי קליטה מהירה ביותר לפקודות המשמעת. לא סתם זכה הדני הענק לכינוי אפולו של הכלבים.

 

אילוף כלב דני ענק- LADOG ׁ[דני ענק שחור}

אילוף כלב דני ענק – LADOG ׁ- דני ענק שחור

Great Dane Dog -כלב דני ענק חום-LADOG

Great Dane Dog -כלב דני ענק חום-LADOG

לכלבים אלו יכולות עבודה מעולות, יחסית לגזעי הענק האחרים. ממשפחת כלבי הענק, כלבי הדני הענק הם מהבודדים שהצליחו להיכנס לספורט תחרותי הכולל משמעת, הגנה וגישוש. בתחרויות אלו השתמשו בכלבי דני ענק היותר קטנים ביחס לגזע, כלבי דני ענק המגיעים לשמונים ק"ג הופכים מסורבלים מאוד ומתעייפים מהר.
מכיוון שהכלב גודל למימדים די גדולים חשוב לאמן אותו בצורה עקבית ולהטמיע בו ציות ואילוף כבר מגיל ינקות. כלב ענק זה, חייב להיות מאולף וחייב ללמוד לא לקפוץ או להישען על אנשים.

 

אילוף מקצועי לכלבי דני ענק- LADOGׁׁ ׁׁׂ(דני שחור)

אילוף מקצועי לכלבי דני ענק- LADOGׁׁ ׁׁׂ(דני שחור)

 

אסור שהדני הענק יהיה מודע לכוחו הרב ביחס לבעליו, לכן אילוף קפדני בגיל צעיר חשוב מאוד לביסוס ההיררכיה בין הבעלים לדני הענק.

כל המשפחה חייבת להיות מעל הכלב בסולם ההיררכי על מנת לשלוט על גזע חזק זה. זו הדרך היחידה בה היחסים שלך עם הכלב יהיו מוצלחים. כלבים שיודעים את מקומם בקבוצה מתחת לבני האדם יהיו נהדרים עם ילדים.במידה והבעלים לא מראה לדני הענק ביטחון עצמי, עקביות ומנהיגות, עלול הדני להפוך לכלב אגרסיבי, אך בגידול נכון כלבי הדני ענק הם פשוט כלבי משפחה מעולים.

 

כלב דני ענק הרקלין -LADOG

כלב דני ענק הרקלין -LADOG

 

כלבים אלו מתבגרים לאט מאוד, בשונה מרוב הכלבים האחרים, כלבי דני ענק מגיעים לבגרות מלאה רק לאחר מספר שנים לחייהם, ניתן לראות כלבי דני שהתחילו לקבל את האופי האמיתי רק בגיל חמש ויותר. תופעה זו של התבגרות איטית יכולה לתעתע את הבעלים, אשר חושבים כי אופיו של הכלב התקבל כבר בגיל שנה בגלל ממדיו העצומים, אך מבחינה התנהגותית הכלב יכול להשתנות מקצה לקצה ולהפוך דומיננטי כלפי אנשים וכלבים זכרים אחרים. גידול נכון מגיל צעיר של הדני הענק ימנע מהכלב את השינויים העלולים להתרחש עם כלב ענק זה.
גם מבחינה פיזית הכלב לא מפסיק להתחזק בגיל צעיר כמו שאר הגזעים, עד גיל שנה ושלושה חודשים הוא גובה ועד גיל שלוש שנים הוא יכול להתרחב ולקבל מסת שריר, לכן שליטה בכלב חזק זה קלה הרבה יותר בגיל צעיר מאשר לתקן כלב השוקל בבגרותו 75 ק"ג בממוצע .
למרות גודלו העצום, ניתן לגדל את הדני הענק אפילו בדירה קטנה בתנאי שמספקים לו פעילות גופנית של חצי שעה לפחות ביום. דני ענק המתרגל לחיות בדירה יהיה רגוע ועדין.

 

אילוף כלבי דני ענק- LADOG {דני ענק אפור כחול}

אילוף כלבי דני ענק- LADOG {דני ענק אפור כחול}

 

אילוף כלבים המתאים לכלב דני ענק– מומלץ מאוד להתחיל לאלף את הדני הענק למשמעת בגיל שלושה חודשים, מפני שבגילאים אלו הדני עוד לא מודע לכוחו הרב ככלב בוגר, והיררכיה בגיל זה יכולה לקבוע את מעמד הכלב ביחס לבעליו לאורך כל חייו של הכלב. קל מאוד להשתלט על גור, אך קשה הרבה יותר להשתלט על דני בוגר ובמיוחד אם הוא דומיננטי.
לכלבים אלו ניתן לפתח תקשורת טובה ביותר דרך פקודות האילוף למשמעת. דני אשר עבר אילוף מקצועי יהנה מהאילוף וינסה כל הזמן לרצות את בעליו. כלבים אלו חכמים מאוד ומהירי קליטה לפקודות האילוף. כלבי דני ענק מלאי שמחת חיים ובעידוד נכון יגיבו לאילוף בשמחה והתלהבות, אך חשוב לא לפנק את הדני יתר על המידה. כלבים אלו דורשים תשומת לב רבה, ובמידה והבעלים נותן לדני הרבה שבחים ללא סיבה, עלול הדני הענק לקבל את העידוד כמובן מאליו ולא להתלהב מפקודות האילוף כלל. כלבי דני ענק מכורים לחום ואהבה מצד הבעלים, לכן נצלו את תכונה זו ותנו לדני את תשומת הלב רק בצמוד לפקודות המשמעת, כך יעריך הדני הענק מאוד את האילוף ויבצע את הפקודות בהתלהבות רבה. ניתן לתת לכלב תשומת לב רבה במהלך היום, אך חשוב לתת לכלב לפחות לשנייה את הפקודה שב ואז את השבחים, כך לכלב לא תחסר אהבה ובכך אתם תוכלו להינות מהכלב.

 

פיתוח יצר המשחק של גור דני ענק-LADOG

פיתוח יצר המשחק של גור דני ענק-LADOG

 

לדני ענק אהבה גדולה למשחקי נשיכה שונים, כמו חבל דנטלי ופפירול(משחק נשיכה מקצועי). קישור של משחקי נשיכה לפקודות המשמעת, עוזר מאוד להעצים את רצונו של הדני הענק לבצע את פקודות האילוף למשמעת. דוגמא לקישור אימון משמעת למשחק הנשיכה- לאחר סיום הפקודה אליי , יש להוציא את משחק הנשיכה ולתת לכלב תוך תנועות מהירות של צייד.
מאלף כלבים מצוות LADOG ידריך אתכם כיצד להעצים את אהבתו של הדני הענק למשחקים וכיצד לקשר זאת עם אימון המשמעת. במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע ונסיון רב באימון כלבי דני ענק למשמעת עם דגש על עיצוב אופיו של הדני הענק.

 

כלב דני ענק, כלב משפחה מצוין-LADOG

כלב דני ענק, כלב משפחה מצוין-LADOG

 

אילוף כלבי דני ענק להגנה-כלבי דני ענק באימון מקצועי יכולים להיות כלבי הגנה טובים. כלבי דני ענק יכולים להקרין אדישות לגבי אימוני ההגנה, אך באילוף בקרבת כלבים אחרים המבצעים הגנה, כלבי הדני מהירים ללמוד ויחקו בצורה טובה את הכלבים המאומנים למטרות אלו. כלבים אלו מתבגרים יחסית לאט לרוב הגזעים האחרים, לכן כדאי לתרגל את אימון ההגנה לאורך תקופה ממושכת של לפחות שמונה חודשים. רבים שואלים אותנו למה לתרגל לתקופה ארוכה מגיל צעיר ועד לבגרותו של הדני, ולא פשוט להתחיל איתו את אימוני ההגנה מגיל מבוגר- כאשר הדני הענק גור הקליטה שלו טובה יותר ובכך ניתן ללמדו לחקות את ההתנהגות של כלבי ההגנה האחרים. כלבי דני ענק מתאימים מאוד להגן בפקודה על הבעלים ולנטרל לגמרי את התוקף. שמירה על שטח לדני ענק- אילוף להגנה הינו הבסיס של הכלב לשמירה על השטח, כאשר הדני מגיע לבגרות מלאה ניתן לעשות לו מספר הרגזות על הגדר הדומות מאוד לאימון ההגנה, בכך עולה חשדנותו של הדני הענק על השטח. ניתן לבצע את ההרגזות הללו רק לאחר שהכלב מגיב ברמה גבוהה מאוד לאימוני ההגנה. LADOG- אילוף כלבים בעלי ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי דני ענק למטרות הגנה ותקיפה.

 

אימון מקצועי לכלב דני ענק-LADOG (דני חום מנומר)

אימון מקצועי לכלב דני ענק-LADOG (דני חום מנומר)

 

דני ענק גודל ובריאות
גובהם של הזכרים נע בין 76-86 ס"מ ומשקלם נע בין 60-85 ק"ג, גובהם של הנקבות נע בין 71-81 ס"מ ומשקלן נע בין 45-59 ק"ג. לגזע זה נטייה לבעיות מותנים, בעיות אגן, בעיות לב גידולים בתאים. תוחלת החיים הממוצעת היא אמנם 10 שנים אבל יש כלבים שחיים גם עד 13 שנים. אורך החיים של הדני תלוי מאוד במשקלו. ככל שהכלב יהיה רזה יותר כך השחיקה של האגן תפחת. לכלבי דני משקל עצמי גבוה מאוד ללא שום קשר למשקל עודף, מה שיוצר גם ככה לחץ חזק על האגן וגורם לשחיקה, במידה והכלב במשקל עודף השחיקה הופכת מהירה בהרבה, ישנם כלבי דני שבגיל 7 שנים כבר היו בבעיות אגן חמורות וישנם כלבי דני שרק בגילאי 12 שנה רק החלו בבעיות האגן. דבר נוסף שחשוב לשמירה על אגן תקין הוא פעילות גופנית סדירה על מצע רך, פעילות גופנית גורמת לדני לחזק את רגליו וכך ישנה תמיכה הרבה יותר טובה במשקלו הרב של הדני, מה שמפחית את שחיקת האגן. חשוב שהמצע יהיה רך בגלל משקלו של הכלב, ריצה על בסיס קשה עלולה לגרום לבעיות אגן חמורות יותר, לכן מומלץ לשחררו באזור בו המצע הוא דשא או חול ים. גם למצע השינה של הכלב ישנה חשיבות רבה- כאשר הכלב יורד למצב שכיבה במקום קשה הוא עלול לקבל דלקות באזור הרגליים העליונות הגורמות לשקי מוגלה שאותם צריך לנקז אצל וטרינר. בכדי למנוע תופעה זו צריך לתת לכלבי דני ענק מזרון עבה לשינה ולהרגיל אותם כי שם הוא מקום מרבצם.

 

דני ענק בגוון שחור לבן-LADOG

דני ענק בגוון שחור לבן-LADOG

 

האכלה- מומלץ לתת לכלבי דני ענק ארבע ארוחות עד גיל שנה, שלוש ארוכות ביום מגיל שנה ועד גיל שלוש ומגיל שלוש יש לתת לדני שתי ארוכות ביום למשך כל חייו. עקב ממדיו הגדולים אליו מגיע הדני יש לתת מספר ארוחות ביום עד לסיום התפתחותו שזה למעשה גילאי שנתיים וחצי – שלוש. לכלבי הדני נטייה חזקה להיפוך קיבה, לכן מומלץ לתת לפחות שתי ארוחות ביום בכדי להפחית את הסיכון להיפוך קיבה. חשוב לוודא כי הכלב לא יבצע פעילות גופנית בסמוך להאכלה. דני ענק שרץ לאחר ארוחה, נמצא בסיכון גבוהה להיפוך קיבה, מומלץ לחכות לפחות ארבע שעות מהאוכל לפעילות גופנית חזקה, השתוללת של קפיצות עם כלבים אחרים מסוכנת ביותר להיפוך קיבה.

 

כלב דני ענק בגוון אפור כחול - LADOG

כלב דני ענק בגוון אפור כחול – LADOG

 

היסטוריה של הדני ענק
דני ענק הוא אחד הגזעים העתיקים ביותר וידוע גם בכינויו "אפולו של הכלבים". כלבים בצלמו של הדני הענק מתוארים עוד במיתולוגיה היוונית והאזכורים לשמו נמצאים אפילו בספרות הסינית. מקורו בפלישה של עמים אסיאתים שהביאו עימם כלבים גדולים וחזקים מאוד שדומים לגזע מסטיף. הכלב הזה היה נערץ בעיקר בזכות היכולת שלו לתקוף ולהביס חזירי בר. הדני הענק הזה הוא מעין הכלאה של כלבי זאב עם כלב מסטיף אנגלי, בשילוב של הכלאה סלקטיבית של כלב מגזע כלבי הרוח. חוץ מהשימוש הנפוץ שלו כצייד השתמשו בהם גם כשומרי אחוזה. למרות העובדה שהם נקראים דני בשפה האנגלית אין להם שום קשר לדנמרק,אלא מקורם מגרמניה. שמו של הדני הענק ניתן לו בצורה רשמית ב-1887 וחלק מהתכונות שלו הם ריצה, שמירה ואבטחה.

 

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים חשובים לאילוף הדני ענק שלכם – לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לדני ענק שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".