דוג דה בורדו

דוג דה בורדו – LADOG

דוג דה בורדו – Dogue de Bordeaux – אופי ומאפיינים, היסטוריה,גידול ואילוף מתאים כלבי דוג דה בורדו. במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע מקצועי וניסיון רב באילוף כלבי דוג דה בורדו.

דוג דה בורדו בסיום קורס אילוף בחברת LADOG

דוג דה בורדו – אופי  ומאפיינים:
גזע גדול שמקורו בצרפת. גוף עם מסה גדולה מאוד. מבנה גדול , חזק ושרירי. הגזע משמש לכמה דברים שונים כמו כלב חווה,לשמירה ולהגנה. הדוג זה בורדו הינו אחד הגזעים הפופולריים בעולם. לגזע זה ישנו אופי מיוחד, אשר מאופיין באינטליגנציה גבוהה, ומכונה על ידי אנשים רבים ככלבים אנושיים. הם מלאי שמחת חיים, ועם חינוך נכון יכולים להתאים מאוד לחיים בדירה. הם נחשבים ליציבים באופיים, כמובן בגידול מתאים לגזע. בבגרותם טריטוריאליים בשטח. לכן מתאימים גם לשמירה. כלבים אלו בבגרותם חזקים מאוד, לכן חשוב לבצע אילוף מקצועי למשמעת מגיל צעיר.. קל יותר לאלף את הכלב בעודו גור מאשר לעבוד עם כלב בוגר.

אילוף מקצועי לכלבי דוג דה בורדו-LADOG

אילוף מקצועי לכלבי דוג דה בורדו-LADOG

הגזע באופן כללי מתאים מאוד למשפחה ולילדים, אך מומלץ קודם כל להרגיל אותו לילדים ולבצע איתם תרגילי היררכיה במשפחה. חשוב לבצע אתו תהליך של חשיפה עוד בעודו גור כלפי גירויים בסביבה הכוללים רעשים, חיות, בני אדם ועוד. דוג דה בורדו מתאים לבעלי כלבים מנוסים או כאלו שהוכוונו על ידי מאלפי כלבים מקצועיים. הכלב מאופיין ברצון להשתלט על בני הבית (דומיננטיות) וחשוב לעקור את התופעה הזו מהשורש. בהדרכה נכונה, קשיחות ואסרטיביות, תוכלו להגיע למצב שאתם שולטים בכלב בצורה אופטימלית. לגידול ככלב משפחה, ההמלצה היא נקבה. דוג דה בורדו נקבה תהיה תמיד יציבה יותר מזכר, ולכן תתאים יותר לילדים. הזכרים בגזע הרבה יותר דומיננטיים מהנקבות. במידה וכבר רכשתם דוג דה בורדו זכר ואתם מתכוונים לגדלו ככלב משפחה, עדיף לסרסו בגיל צעיר, בין שבעה חודשים לשנה. לדוג דה בורדו קשה מאוד לתפקד בחום הישראלי, לכן בקיץ בשעות השיא של החום, מומלץ לא לתת לו להשתולל בחוץ בכלל. השתוללות בחום היא סכנת חיים לכלבי דוג דה בורדו.

 

 dogs de bordeaux -אילוף מקיף לדוג דה בורדו-LADOG

dogs de bordeaux -אילוף מקיף לדוג דה בורדו – LADOG

 

היררכיה בכלבי דוג דה בורדו- כלבים אלו נחשבים לכלבי משפחה נהדרים, אך ללא היררכיה נכונה והצבת גבולות יכול הדוג דה בורדו בקלות לעלות בסולם ההיררכי, הכוונה היא להרגיש גבוה יותר משאר חברי הלהקה, ובמקרה זה מבני הבית. חשוב להבין כי תהליך העלייה בהיררכיה הוא הדרגתי, ולא תמיד נראה לעין כשליטה במיוחד בכלבי דוג דה בורדו. גזע זה משתמש המון במשחקי שליטה כלביים כמו קפיצות ונשיכות של הידיים, לכאורה משחק זה נראה תמים, אך דרך המשחק יכול הדוג דה בורדו לקבוע את המיקום שלו ביחס לבני הבית. גם אם הכלב קפץ כי הוא התגעגע או רצה תשומת לב, יש לתקנו על כך אחרת הוא  יבין כי בעליו הוא חלש ואופיו ישתנה לרעה מולו. זכרו תמיד שהמנהיג בלהקת כלבים לעולם לא היה נותן שיקפצו עליו, כי זו אחת הדרכים להפוך להיות מנהיג.

דוג גה בורדו יכול להיות כלב משפחה מעולה כשמבצעים תרגילי היררכיה בגיל צעיר (במיוחד הנקבות שהן טובות יותר לילדים) - LADOG - אילוף מקצועי

דוג גה בורדו יכול להיות כלב משפחה מעולה כשמבצעים תרגילי היררכיה בגיל צעיר (במיוחד הנקבות שהן טובות יותר לילדים) – LADOG – אילוף מקצועי

דוג דה בורדו חייב תרגילי שליטה על השטח שבו הוא אוהב לרבוץ. הכוונה היא שצריך להראות לו שהשטח הוא קודם כל של הבעלים ורק אחר כך של הכלב, ללא תרגילים אלו עלולים כלבי הדוג דה בורדו להפוך טריטוריאליים על המקום שלהם כלפי בני הבית,. חשוב מאוד על בסיס יומי להזיז את הדוג דה בורדו ולשבת לו במקום, בזמן שהבעלים על הרצפה אסור לכלב לעלות על בעליו. בתרגיל זה מבין הכלב כי המקום של הכלב הוא קודם כל של הבעלים. אין דבר כזה מקום של הכלב בלבד. היררכיה קל מאוד להקנות לכלב בגילאי שלושה עד חמישה חודשים אך דוג דה בורדו בגילאים גדולים יותר יכול לחוש כבר את כוחו הרב, מה שמקשה על תהליך ההיררכיה. תרגיל נוסף הוא שליטה על מזונו של הדוג דה בורדו, כאשר הבעלים קרוב לקערה על הכלב לזוז ורק כאשר הבעלים מתרחק הכלב יכול לאכול, בדומה ללהקת כלבים. אך חשוב שהכלב יסמוך עליכם, ולכן חשוב גם לקחת מהאוכל שלו ישירות מהקערה ולתת לו ישירות לפה. תרגילי היררכיה אלו יבטיחו שכלבכם יהיה יציב ולא ינסה לאיים על מזונו ועל המקום שלו. במרכז לאילוף LADOG מאלף כלבים יוכל להדריך אתכם כיצד ליצור היררכיה נכונה עם כלבי דוג דה בורדו.

גורי דוג דה בורדו בני שבעה שבועות - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

גורי דוג דה בורדו בני שבעה שבועות – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

אילוף למשמעת לכלב דוג דה בורדו – בבגרותו מגיע למשקל של 45-65 ק"ג, מה שמקשה מאוד על שליטה בכלב בוגר. אך אילוף בגיל צעיר יכול להניב תוצאה מעולה. ישנה בעיה מרכזית באילוף לא מקצועי לכלב עוצמתי זה והיא נקראת התחשלות מול תיקונים. תופעת ההתחשלות מול תיקונים היא שלכלב לא מזיז כלל התיקון של הבעלים(המשיכה ברצועה). תופעה זו קוראת תמיד שהבעלים לא יודע טכניקה נכונה של תיקון ומנסה להפעיל המון כוח מול כלב עוצמתי זה. בתהליך לא מדויק  של מספר חודשים, יתחזק הכלב מול משיכות הבעלים ברצועה עד שהמשיכות כלל לא יזיזו לכלב. גם קולרי אילוף שונים ללא טכניקה נכונה כלל לא יעזרו. חשוב להיעזר במאלף שמכיר את הגזע בכדי ללמוד את כל טכניקות התיקון לכל פקודה. פקודת רגלי והליכה נכונה מול גירויים חשובה ביותר על מנת שיהיה ניתן לטייל איתו באזורים שיש כלבים וחתולים, וללא סיכון שהכלב ימשוך בפתאומיות את בעליו.

אילוף דוג דה בורדו להגנה – כלבים אלו בבגרותם יכולים להיות טריטוריאליים על השטח מטבעם, אך לימוד הגנה אישית זה משהו שכלבי דוג דה בורדו חייבים ללמוד. לכלבים אלו יצר קרב בינוני אך מספיק בכדי ללמד אותו הגנה בפקודה על הבעלים. בכדי לעורר לו את יצר הקרב הטבעי מומלץ לאמנו להגנה באילוף קבוצתי, בצורה זו יראה כיצד כלבים אחרים תוקפים ובכך ילמד לחקות את התנהגותם. על מנת לבנות נכון את נשיכתו של הדוג דה בורדו יש לקנות ציוד הנקרא פפירול וכרית נשיכה. ציודים אלו עשויים מאותו החומר של השרוול והחליפה של האובייקט בהגנה. משחק נכון עם הפפירול ולאחר מספר חודשים עם כרית הנשיכה תביא לתוצאה טובה בהרבה באילוף הדוג דה בורדו שלכם להגנה.

חשוב מאוד לשמור על משקל תקין בכלבי דוג דה בורדו-LADOG

חשוב מאוד לשמור על משקל תקין בכלבי דוג דה בורדו-LADOG

דוג דה בורדו – בריאות:
מדובר בכלב מגזע גדול שממוצע חייו עומד על 10 שנים. ממוצע חייו אינו ארוך וזאת בשל מימדיו הגדולים. בנוסף הכלב משתייך למשפחת הכלבים עם פה פחוס וייתכנו בעיות בנשימה. לכן מומלץ להקפיד על מספר דברים עיקריים בכדי לשמור על בריאותו של הגזע:

לא לצאת בשיא החום- יציאה רגילה בשעת שיא החום היא בגדר סכנת חיים לכלב פחוס וענק זה.

האכלה נכונה – לכלבים אלו בעיות אגן חמורת בבגרותם, לכן יש לשמור על משקל תקין מצעירותם. אגן הכלב נשחק מגיל אפס, משקל עודף זוהי הבעיה מספר אחת לבעיות אגן בכלבי דוג דה בורדו. חשוב להאכיל את הכלב בכמות הנכונה בשבילו. אז כיצד נדע מהי הכמות המתאימה ביותר לכלב? הסתכלו שבין אזור הבטן לרגל האחורית יש כניסה פנימה מין שקע פנימה. כלב שאין לו את אותו שקע פנימה יחשב במשקל עודף גם אם זה לא נראה לעין. כלבים בשונה מבני אדם לא ממש מפתחים כרס הם כאילו מתרחבים אך זו השלייה. זיכרו כי האכלת יתר גורמת להשמנה, הגורמת לבעיות אגן חמורות בעתיד. דוג דה בורדו בכושר טוב ובמשקל תקין יכול לחיות גם עד גיל 13 שנים.

חשוב לשמור על הכלב מפני היפוך קיבה – מצב בו הקיבה מתהפכת בסמוך לאכילה. כלבים גדולים וביניהם כלבי דוג דה בורדו רגישים יותר לנושא של היפוך קיבה. לכן, זכרו להקפיד לא להוציא את הכלב להשתולל מיד אחרי שאכל. יש לשמור על פעילות גופנית סדירה עם הכלב בכדי לשמור על אורך חיים בריא.

דוג דה בורדו – מראה:
בעל איזון בגופו, עם מבנה חזק במיוחד. גודלו של הכלב מגיע לרוב מרוחבו ומהמסה האדירה שלו. תחילת גופו ממוקם קרוב לאדמה, דבר שמאפשר יציבות מירבית בהליכה. גופו מאופיין במאין קימור לאורכו עד לראשו. רגליו הקידמיות ישרות, עבות ומעידות על כוח ויציבות. אוזניו של הכלב נופלות ופרוותו קצרה. צבע הפרווה מחום ועד לחום כהה. תיתכן מסכה שחורה או כתומה על כל הפנים. בתקני הגזע, כתמים לבנים מורשים על החזה. אפו פחוס עם קמטים.

אילוף למשמעת מתקדמת לכלבי דוג דה בורדו-LADOG

אילוף למשמעת מתקדמת לכלבי דוג דה בורדו-LADOG

לסיכום, מדובר בגזע מדהים, אחד הפופולריים בעולם עם אופי רגוע ונעים. כלב מומלץ מאוד למשפחה עם ילדים. הגזע הוא כלב שמירה והגנה טוב אך חשוב לאמנו לכל הנושא. חשוב לשמור על בריאותו של הכלב ועל משקלו, שכן כלב זה אוהב מאוד לאכול והוא משמין במהירות. יש להקפיד על פעילות גופנית בכדי להאריך את חיי הכלב.
מקווים שהענקנו לכם את המידע הנחוץ אודות הגזע.


במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע מקצועי וניסיון רב באילוף כלבי דוג דה בורדו. לקורס אילוף כלבים מקיף – לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG, או צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי, מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים חשובים לאילוף הדוג דה בורדו שלכם – לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לדוג דה בורדו שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".