גולדן רטריבר

 גולדן רטריבר – LADOG

גולדן רטריבר – Golden retriever אופי ומאפיינים, טיפול היסטוריה, אילוף המתאים לכלבי גולדן רטריבר. בחברת LADOG ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי גולדן רטיריבר .

 

לוקי – גולדן רטריבר בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

מיקה – כלבת גולדן רטריבר על הבעלים איילת בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת -LADOG

כלב הגולדן רטריבר הנעים והחברותי, הוא פופולארי מאוד בקרב בעלי הכלבים ונחשב לידודתי ונאמן . הגולדן רטריבר, המכונה בפשטות "גולדן", מצוי במשקי בית רבים והוא נוח לגידול וקל מאוד לאילוף. במקור שימש ככלב ציד, אך כיום הוא מתפקד ככלב משפחה מושלם וכחבר נוסף לבית, המוסיף צבע וחיים לבני המשפחה.

אילוף מקצועי לכלבי גולדן רטריבר-LADOG

אילוף מקצועי לכלבי גולדן רטריבר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

הגולדן ככלב ציד
כאמור, הגולדן שימש בעבר כמסייע בעת הציד, כאשר מומחיותו היתה באיתור העופות שנורו ונפלו למים. הגולדן נעזר בחוש הריח שלו על מנת למצוא את העוף המבוקש ולהביאו אל בעליו הצייד. מבנה גופו ולסתותיו מתאים במיוחד לעבודה זו, והוא מסוגל להביא את הציד בעדינות ובלי לנושכו בצורה מוגזמת. הגולדן הוא חובב מים ומסתדר נפלא בסביבה מימית. הוא שוחה בצורה נהדרת, ופעולה זו של חיפוש החיות בנהר היתה לו קלה ונוחה. גם היום, ישמחו מאוד כלבי הרטריבר לשחיה ולמגע עם מים, וטוב לדאוג להוציאם לחיק הטבע לצורך שכשוך והנאה במים.

אילוף כלבי גולדן רטריבר לגידו במשפחה- LADOG

אילוף כלבי גולדן רטריבר לגידול במשפחה – LADOG – אילוף כלבים

ככלב משפחה ונחייה
הגולדן הוא כלב חברותי וחביב והוא נאמן ומסור לבעליו. הוא חובב גדול של משחק ופעילות וגם מבנה גופו הספורטיבי מתאים לכך. לכן, ימצאו בו הילדים והמשפחה כולה מקור לשעשוע ולחברה טובה. מאחר והוא רגוע ולא תוקפני הוא לא יהיה מאוד יעיל בשמירה, אך כן יוכל לסייע בנביחותיו על מנת לתת התראה ואזהרה. סבלנותו הרבה, הנכונות שלו לעזור ויכולתו להפנים הוראות גורמים לו להיות כלב נחיה מצוין. כמו כן, בזכות חוש הריח המפותח שלו נעזרים בו כוחות המשטרה לאיתור וחיפוש חומרים אסורים. הרטריבר הוא כלב פעיל ואנרגטי והוא זקוק לתשומת לב ולהתייחסות תמידית על מנת שירגיש בנוח.

פיתוח יצר המשחק לגורי גולדן רטריבר- LADOG

פיתוח יצר המשחק לגורי גולדן רטריבר- LADOG – מרכז מקצועי לאימון כלבים

אילוף כלבים המתאים לכלבי גולדן רטריבר

באילוף מקצועי ניתן להגיע עם כלבי גולדן רטריבר לרמות גבוהות מאוד, זאת אודות יצר המשחק המפותח שלהם בשילוב אהבתם לתשומת לב.

תחילת הדרך עם גולדן נראית קצת קשה עקב עקשנותו של הגזע, תכונה המשותפת לכל כלבי הציד. אך באילוף נכון ניתן לעבור את השלב הראשוני הזה ולהמשיך לאילוף כיפי עם גזע מדהים זה. כלבי הגולדן משמשים בעולם ככלבי נחייה לעיוורים, אך הרבה קודם לכן שימשו ככלבי ציד בעלי מרץ רב ועקשנות. לכן חשוב לתת דגש על אימוני משמעת קפדניים.

הסיבה המרכזית בא משמש הגולדן ככלב נחייה, הוא התקשורת הגבוהה שלהם עם אנשים והיכולת לתת המון חום לבעלים. לכן הגולדן נחשב לאחד הגזעיים הטובים למטרה זו, לכן הוא נבחר לשמש ככלב לעיוורים. ישנם גזעים רגועים יותר וטובים יותר מבחינת הולכת העיוור, אך מבחינת חום ואהבה הגולדן רטריבר והלברדור רטריבר נחשבים לכלבים המובילים בתחום.

גולדן רטיריבר נחשב לכלב אכלן מטבעו, ככל שהכלב לחוץ יותר על האוכל, כך יעלה הסיכוי שבבגרותו יאיים על מי שיתקרב למזונו. באילוף כלבים מקצועי נותנים דגש על האכלה נכונה ויצירת היררכיה על מזונו של הכלב. לאחר תרגול נכון עם מאלף ככלב לזיהוי מקצועי, יבין הכלב את מיקומו ולעולם לא ינסה לאיים על אחד או אחת מבני הבית.הגולדן משמש כיום גם ככלב קרקס וגם חומרי נפץ, זאת בזכות יצר המשחק אותו ניתן לפתח לגולדן רטריבר

אילוף מתקדם לגולדן- LADOG-כלבי גולדן אוהבים מאוד מים

אילוף מתקדם לגולדן – LADOG – כלבי גולדן אוהבים מאוד מים

פיתוח יצר המשחק לגולדן – בכדי להגיע עם כלבי גולדן לרמה המקסימלית שניתן, יש לקשר לכלב משחקים באופן ישיר לפקודות האילוף. לדוגמא:כאשר קוראים לכלב אליי, יש לתת לו משחק מיד לאחר הפקודה, בצורת אילוף זו גורמים לכלב להתלהב מהאילוף ולבצע את הפקודה במהירות המקסימלית. בקורס אילוף בחברת LADOG, מאלף כלבים מקצועי מסביר כיצד לפתח את יצר המשחק של הכלב וכיצד לקשר אותו נכון לכל פקודות המשמעת.

חשוב לתת לגולדן גבולות ברורים מתי מותר לשחק ומתי עליו להיות רגוע. לא מומלץ ללמד את הגולדן שבתוך הבית הוא יכול להשתולל עם כדור או משחקים דומים, צורת גידול זו גורמת לכלב להבין שהוא יכול להשתולל בתוך הבית. הכלב צריך להבין שהבעלים ישחק איתו מחוץ לבית לפחות פעמיים ביום למשך רבע שעה כל פעם ולא עלול הכלב להפוך לנמרץ מאוד. בזמן הגורות לתת אפילו משחק של חצי שעה פעמיים ביום, כלב שלא קיבל זאת יעשה מתוסכל. אך חשוב לתת לו את המשחקים בפארק בלבד, כך יבין שיש זמן משחק וזמן בבית שעליו להיות רגוע. בבית ניתן להשאיר לו עצמות לכלבים בלבד(עדיף עצמות דחוסות). משחקים אחרים בבית עלולים לגרום לגולדן להיות פראי יותר, זאת עקב אופיו הנמרץ מלכתחילה.

אילוף למשמעת עם כלבי גולדן רטריבר תורמת מאוד לאיזון שלו ומחזקת את התקשורת עם הבעלים.

באילוף מקצועי ניתן להגיע עם כלבי גולדן רטריבר לרמות גבוהות מאוד, זאת אודות יצר המשחק המפותח שלהם בשילוב אהבתם לתשומת לב.

אילוף מקצועי למשמעת מתקדמת לגולדן-כלביית LADOG

אילוף מקצועי למשמעת מתקדמת לגולדן-כלביית LADOG

היסטוריה של הגזע והשתייכותו
הגולדן משתייך לקבוצת כלבי הרטריבר והספנייל. הגולדן רטריבר (רטריבר זהוב) פותח לראשונה בבריטניה, בסביבות המחצית של המאה ה – 19, כנראה בעקבות הכלאה של רטריבר צהוב עם סוגים שונים של ספניילים. צאצאי הכלאה זו הם בין השאר כלבי הגולדן רטריבר. כאמור, בעבר סייעו כלבי הגולדן בעיקר בתחום הציד, ותפקידם היה להביא את החיה הפגועה אל הצייד. תפקיד זה גם הקנה להם את שמם: "retrieve" פירושו "להשיב". בשנת 1960 הכירה התאחדות האנגלית לכלבנות שמקור הכלב הוא למעשה בסקוטלנד.

כלב גולדן רטריבר ג'ינג'י-LADOG

כלב גולדן רטריבר ג'ינג'י-LADOG -מרכז מקצועי לאילוף

תיאור ופרטים
לגולד רטריבר גוף חזק וחסון, בעל צורה סימטרית ויפה. פרוותו חלקה או גלית, כאשר הפרווה התחתונה צפופה ועמידה למים. צבעו נע בין גווני הזהוב והקרם. העיניים חומות וכהות והאוזניים הן בגודל בינוני ויורדות בערך מקו גובה העיניים. הבעת פניו טובת לב ומעידה על ביטחון עצמי. הרגליים קצרות ויציבות והזנב מגיע עד הקרסוליים. גובהו של הזכר נע בין 56 ס"מ ל – 61 ס"מ. הנקבה עשויה להגיע לגובה של 51 – 56 ס"מ. משקלו של הזכר הוא כ- 30 ק"ג בממוצע, ושל הנקבה – 27 ק"ג בממוצע.

אימון כלבי גולדן-LADOG

אימון כלבי גולדן – LADOG

טיפול וטיפוח
נשירת שיער היא תופעה שכיחה אצל הגולדן רטריבר ויש לטפל בה בהתאם. חובה לסרק את הפרווה באופן קבוע ובתדירות של מספר פעמים בשבוע. הפרווה נעימה וקלה לסירוק, כך שלא יהיה קושי רב בפעולה זו. כמו כן, חשוב לטפל גם באוזניו של הגולדן ולבדוק שהן נקיות מלכלוך וממזיקים שונים. אלו עשויים לגרום למחלות עור ולבעיות נוספות. כחלק מהטיפול בו, יש לעקוב גם אחר אכילתו של הכלב ולדאוג שהוא אוכל בצורה נכונה ובכמות רצויה. בנוסף, מומלץ להוציאו באופן סדיר לפעילות ומשחק, הן לצורך הנאה ופריקת אנרגיה והן לשמירה על בריאות ותפקוד בריא.

בעיות בריאות
כלבי הגולדן רטריבר עשויים ללקות במספר מחלות, חלקן גנטיות. בעיקר הם סובלים מבעיות עיניים וממחלות באגן. על מנת להימנע מאלו יש צורך בבדיקת מצבו של הכלב. גם בעיות לב מאיימות על בריאותם של הכלבים, וכן התקפים של אפליפסיה. אלרגיות, ובעיקר אלרגיות עור מאפיינות מאוד את כלבי הגולדן רטריבר, וכדי להימנע מהידרדרות, חובה ללכת לביקור אצל וטרינר בצורה סדירה וקבועה.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

 


לטיפים רבים לאילוף הגולדן שלכם לחצו כאן.

גידול כלבכם עם תינוקות וילדים קטנים- לחצו כאן 

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לגולדן שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".