בלאדהאונד

  

בלאדהאונד – LADOG

בלאדהאונד – אופי ומאפיינים, היסטוריה, טיפול ואילוף מקצועי המתאים לכלבי בלדהאונד. בחברת LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי בלאדהאונד.

אילוף כלבי בלאדהאונד - כלביית LADOG

אילוף כלבי בלאדהאונד – כלביית LADOG

מקורו האמיתי של כלב הדם אינו לגמרי ידוע. הוא ככל הנראה טופח בשנת 1000 לספירה על ידי נזירים במנזר סנט הוברט בבלגיה. לא רחוק משם פותחו גם גזעי הבאסט האונד שגם הם כלבי ציד וגישוש העוקבים אחר ריח. גזע כלב הדם שימש ליצירת גזעים נוספים אשר ירשו את חוש הריח המעולה שלו, ביניהם: פוקסהאונד אנגלי, פוקסהאונד אמריקאי, ועוד.

בציורים מסוף המאה ה19 נראים כלבי הבלאד האונד בשעת גישוש וציד. מראה כלבי הדם בציורים העתיקים כמעט זהה לדרישות הגזע המודרניות, ומהווה הוכחה לכך שהגזע קיים כפי שהוא לאורך דורות .

בתקופות מסויימות העניקו מלכים אחד לארמונו של השני כלבי בלאדהאונד כאות הערכה בעל ערך רב.

בנג'מין פרנקלין ביקש לרכוש כלבי בלאדהאונד כדי לרדוף אחרי אינדיאנים.

כלבי הבלאדהאונד פותחו באופן מיוחד כדי לזהות ולעקוב אחר ריחו של אדם, גם ימים לאחר שחלף במקום החיפוש. לבלאדהאונד חוש ריח מהטובים שבין כלבי הגישוש והציד, ויכולת התמדה מרשימה, שילוב תכונות שהפכו אותו לכלב המעקב הטוב בעולם. רשויות חוק וצבא בעולם מ שתמשות בבלאד האונד לחיפוש אחר נעדרים ואחר אסירים נמלטים.

בלאד האונד בצבע קלאסי חום שחור - LADOG

בלאד האונד בצבע קלאסי חום שחור – LADOG

מראה ומאפיינים של כלב הבלאדהאונד (bloodhound)

זהו כלב מרשים, מסיבי,בעל מאסת שרירים גבוהה שעל אף משקלו הליכתו אתלטית, גופו גמיש ותנועתו הרמונית ומרשימה . הוא כלב אצילי ומרשים. בעל מבנה ארוך, זנב ארוך, פרווה רכה בצבעי חום, חום אדמדם, אדמוני ושחור, מראהו הייחודי מאופיין באוזנייו הארוכות במיוחד וכפלי עור רבים על פניו ועל צווארו המשווים לו מראה רציני ואנושי. כפלי העור שעל הצוואר, והאוזניים הארוכות , מכסים את אפו כאשר הוא מצמיד אותו לאדמה ומהווים יתרון שהפך את חוש הריח של הבלאד האונד לטוב כל כך.

גובהו של הבלאדהאונד הוא בין 55-70 ס"מ

משקלו נע בין 40-50 ק"ג (עיקר משקלם של כלבי הבלאדהאונד הוא בשלד , עצמותיו עבות יחסית ביחס לגודלו.)

מטרת הרתמה לכלבי בלאדהאונד לגישוש בלבד -LADOG אילוף כלבים מקצועי

מטרת הרתמה לכלבי בלאדהאונד לגישוש בלבד -LADOG אילוף כלבים מקצועי

אופיו של הבלאדהאונד
כלבי הגדע בעלי אופי חזק, דעתן, עצמאי,עיקש ודומיננטי, ויחד עם זאת אלו כלבים רגישים שנהנים משהייה לצד בני המשפחה ומרגישים חלק בלתי נפרד מבני הבית, הבלאדהאונד אינו מומלץ לגידול בדירה, הוא זקוק לחצר שתכיל את כמווית האנרגיה הרבות שלו. בבית עם ילדים יש לשים לב שהבלאדהאונד יהיה בהשגחה כשהוא בחברתם בגלל גודלו ומשקלו, בבית עם ילדים עדיף שזו תהייה נקבה שכן אופין של נקבות הבלאדהאונד יציב יותר. לבלאדהאונד יכולת התמדה מרשימה שנובעת ככל הנראה מנטייתו לעקשנות. מסיבה זו חשוב להתחיל ולאלף את כלבי הגזע כבר מגיל שלושה חודשיםעל מנת שהעקשנות לא תפעל לרעת בעליו והוא יהפוך לכלב לא צייתן. בלאדהאונד שאולף נכון יהיה נאמן לבעליו וידע להחזיר לו כמויות נדיבות של אהבה.

את הבלאדהאונד הזכר חשוב לסרס לפני שיגיע לבגרותו כדי למנוע ממנו לפתח דומיננטיות שתקשה על גידולו במשפחה. אילוף מקצועי ע"י מאלף, המכיר את גזע הבלאד האונד, יהפוך את כלבכם לכלב נאמן, מלא שמחת חיים, וממושמע שנפלא לגדל בבית.

בלאד האונד בהיר - LADOG

בלאד האונד בהיר – LADOG

אילוף כלב מגזע בלאד-האונד

כלבי הגזע ידועים ככלבים חכמים ומהירי קליטה. הם ילמדו במהירות כל פקודה שמאלף ילמד אותם ויצפו בכליון עייים לפידבק חיובי וצו'פר. יחד עם זאת, בשל אופיים העיקש מומלץ וחשוב להתחיל בתהליך האילוף של כלבי הבלאדהאונד כבר בגיל שלושה חודשים. בגיל זה אישיותו ניתנת לעיצוב ונטייתו לעקשנות עדיין לא באה לידי ביטוי .חשוב לדעת שעל אף גודלו של הבלאד האונד, זהו כלב עדין, ואופיו רגיש. "תיקון התנהגות" לא מקצועי עלול לגרום לכלבי הגזע להנעל בתוך עצמם, ולהפוך לכלבים עצובים ,אילוף מקצועי של מאלף המכיר את גזע הבלאדהאונד, המשלב תרגילי היררכיה ושימוש במשחקים כצ'ופר, יקנו לבלאד האונד שלכם התנהגות ממושמעת שלא תחבל באופיו השמח. אילוף של כלב בגיל מבוגר עלול להיות מורכב וארוך באופן משמעותי מאילוף מקצוטעי שמתחיל בזמן הנכון.

חשוב מאוד לאמן את הבלאדהאונד למשמעת - LADOG- אילוף מקצועי

חשוב מאוד לאמן את הבלאדהאונד למשמעת – LADOG – אילוף מקצועי

כדי לעצב נכון את התנהגותו של הבלאדהאונד יש לשים דגש רב על פקודות משמעת. לדוגמא: את פקודת 'שב' חשוב לומר רק פעם אחת. אם הכלב לא ביצע את הפקודה יש לתקנו ולעמוד על כך שיישב ואף יישאר במקום. ויתור לאחר השמעת הפקודה יזיק לתהליך האילוף. התעקשות על ביצוע הפקודה תלמד את הבלאדהאונד לוותר על עקשנותו. אילוף למשמעת יביא לידי כך שכבר מגיל צעיר יבין הבלאדהאונד שלכם, שאתם אלו שמובילים אותו וקובעים את חוקי הבית והמשפחה. דבר החשוב במיוחד כשמדובר בכלב דומיננטי ומאסיבי. בלאדהאונד שלא אולף מגיל הנכון עלול להבין שבעליו חלש והוא עלול הפוך לכלב סרבן ומרדן. בתהליך האילוף של כלבי הבלאדהאונד, חשוב לפתח את האהבה למשחק ולהשתמש ביצר הציד שלהם. אילוף מדויק ומקצועי לפקודת שב-השאר תהפוך את הישיבה למצב מרגיע שיקנה לבלאדהאונד שלכם בטחון . הליכה נכונה והליכת רגלי תבנה את יכולתו של הבלאדהאונד להתרכז בבעליו ולשלוט ביצר הציד שלו. אלו פקודות הכרחיות ללמידה כבר מתחילת תהליך האילוף . מאלפי הכלבים המקצועיים של המרכז לכלבנות LADOG ידריכו אתכם כיצד לאלף נכון את כלב הבלאדהאונד שלכם והתוצאה תהיה כלב שמח, מאולף וממושמע שנהנה מאימוני המשמעת ואף מצפה להם.

גורי בלאדהאונד בני שמונה שבועות - LADOG - אילוף מקצועי

גורי בלאדהאונד בני שמונה שבועות – LADOG – אילוף מקצועי

חשיבות החשיפה הנכונה של כלבי הבלאדהאונד

לבלאדהאונד נטייה לפחדנות ללא חשיפה מספקת בגיל צעיר. מיד לאחר קבלת החיסון המשושה , ולאחר אישור מהוטרינר, חושב להתחיל ולחשוף את כלבי הבלאדהאונד בזמן הטיולים למקומות שונים על מנת שירגישו בטוחים בחברת כלבים, אנשים, ילדים ומקומות בעלי אופי וגירויים שונים. חשיפה נכונה תעזור לבלאדהאונד להרגיש בטוח ורגוע בכל מקום, ובכך ניתן למנוע התפתחות של תוקפנות הנובעת מפחד. ככל שהבלאדהאונד ירגיש רגוע ובטוח בכל סביבה ובנוכחות אנשים וכלבים, כך יהיה פחות תוקפן כלפי כלבים וילדים שאינם נמצאים באופן קבוע בסביבתו ולא יגיב בתוקפנות כלפי מי שיכנס הביתה.

גור בלאדהאונד בגיל ארבעה חודשים - LADOG - אילוף מקצועי

גור בלאדהאונד בגיל ארבעה חודשים – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כיצד למנוע מגורי הבלאד האונד לכרסם חפצים בבית ובחצר

גורי הגזע אנרגטיים במיוחד. יצר המשחק והאנרגיה ה"גורית" עלולים להיות שילוב הרסני והם נוטים לכרסם כל דבר שימצאו. מומלץ לתת לבלאדהאונד שלכם עצמות דחוסות מהסוג שניתן למצוא בחנויות לבעלי חיים, הבלאדהאונד שלכם יתרגל למרקם ולטעם הייחודי של העצם הדחוסה ויחפש לכרסם אותה כשיהיה בבית או בחצר. למדו אותו לכרסם את העצמות על ידי כך שבכל פעם שיתקרב לעצם הדחוסה, אמרו לו מילים מעודות ולטפו אותו, לעומת זאת, בכל פעם שיתקרב לכרסם כל חפץ אחר , תקנו אותו . חשוב לפזר עצמות דחוסות בכל מקום בבית בו הכלב נמצא על מנת למנוע ממנו לחץ ברגע שלא ימצא עצם שגמר לכרסם. התיעצו עם מאלף כלבים מקצועי המכיר את גזע הבלאדהאונד על מנת שינחה אתכם כיצד לטפל נכון בבעית כרסום החפצים.

כלבי בלדהאונד אוהבים מאוד מים - LADOG - אילוף מקצועי

כלבי בלדהאונד אוהבים מאוד מים – LADOG – אילוף מקצועי

כיצד ללמד את הבלאדהאונד את מיקומו בהיררכיה המשפחתית

כלבי הבלאדהאונד הם כלבי להקה, על כן הם יהנו משהייה בחיק המשפחה שמגדלת אותם ומחברת כלבים אחרים, יחד עם זאת, חשוב להבהיר לבלאדהאונד שלכם שהוא איננו ולא יהיה מנהיג ה"להקה" – משפחה בה הוא חי. מנהיג להקת כלבים בטבע יהיה הראשון להוביל את הכלבים לכל מקום , יגיב בתקפנות אל כלב שינסה להתקרב את המזון שלו או אל מקום השינה שלו, ויתקוף כלב שינסה לגזול את מעמדו.

שימו לב לתגובות של כלביכם כשאתם משחקים איתם, אם הבלאדהאונד שלכם נושך במהלך המשחק, עליכם לתקן אותו, כך גם במקרה הכלב קופץ עליכם.. משחקי הנשיכה והקפיצה עלולים להתפש בעיניכם כמשחקים גוריים או מחוות של אהבה מצד הבלאדהאונד הצעיר, אבל אם תאפשרו זאת, הרגלי הנשיכה והקפיצה יתפרשו אצלו כאור ירוק לעליה בסולם ההיררכי. ובבגרותו יטעה לחשוב שהוא מנהיג ה'להקה'/ משפחה . במצב כזה הואעלול להגיב בתוקפנות עלפי בעליו. בשל אופיו החזק חשוב להתיעץ עם מאלף מק'צועי המכיר את גזע כלבים זה , שילמד א\תכם כיצד לתקן את הבלאדהאונד הצעיר מבלי לפגוע במחוות השמחה שלו כלפיכם.

ללא תרגילי היררכיה עלול הבלדהאונד להיות דומיננטי בבגרותו - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

ללא תרגילי היררכיה עלול הבלדהאונד להיות דומיננטי בבגרותו – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

טיפול וטיפוח כלבי בלאדהאונד

חשוב להקפיד על ניקוי אוזניו של כלב הבלאדהאונד אשר בשל אורכן נוטות לאסוף לכלוך ולפתח דלקות.

את פרוותו מומלץ להבריש אחד לשבוע, ולןנצל את זמן הטיפוח גם כדי להרגיל את הכלב למגע ברגליו, באוזניו ובפניו אל מנת שלא יגיב בתוקפנות כשמישהו מבני הבית יגע בו. זמן הברשת השיער נתפס בעיני הבלאדהאונד כזמן איכות ופינוק עם בעליו,והדבר חשוב לבניית תקשורת טובה עם בעליו.

לבלאדהאונד נטייה להיפוך קיבה, וזוהי הסביה העיקרית לתמותה בגיל צעיר של כלבי הגזע ! חשוב להפקיד לתת לבלאדהאונד את ארוחותיו לאחר הטיול ולא לפני יציאה לטיול. כמו כן חשוב להקפיד על תשונה נכונה ולתת לבלאדהאונד אפשרות לרוץ כדי להוציא אנרגיה ולכדי לשמור על משקל גוף תקין. בלאדהאונד שמשקלו יהיה גבוה מהרצוי, עלול לפתח בעיות שרירים ומפרקים בלתי הפיכים.

 

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הבלאדהאונד שלכם – לחצו כאן 

אזו שיטה אילוף מתאימה לבלאד האונד שלכם – לחצו כאן