ביגל

ביגל – LADOG

 ביגל – Beagle – אופי ומאפיינים, טיפול היסטוריה, אילוף המתאים לביגל. חברת LADOG אילוף כלבים בעלת ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי ביגל.

מונה – כלבת ביגל בסיום קורס אילוף בחברת – LADOG

גורת ביגל בסרטון סיום קורס אילוף כלבים למשמעת בחברת- LADOG

כלב הביגל הפך לפופולארי מאוד בעשורים האחרונים, ורבים מגדלים אותו לשם תחביב והנאה. גודלו הנוח של הביגל ומזגו העליז והנעים מאפשרים לו להיות כלב בית נחמד, מסור ואדיב. הוא אף מסתדר היטב עם כלבים אחרים במשק הבית וחי איתם בידידות, מה שמקל על הגידול שלו. גם הסתגלותו המהירה לאזורים עירוניים מוסיפה לפשטות והקלות בה ניתן להחזיקו בכל סביבה ובכל שטח. כמו כן, יכול הביגל לשמש למטרות מקצועיות בשירות הציבורי בהן הוא מתמחה ומוכשר, כגון גישוש, ריח ואיתור של דברים.

 

אילוף מקצועי לכלבי ביגל- LADOG- קשר עין חשוב במשמעת.

אילוף מקצועי לכלבי ביגל- LADOG- קשר עין חשוב במשמעת.

הביגל כצייד
במקור, שימש הביגל כחיית ציד וסייע במסעות ציד בשטח הפתוח. הביגל מומחה בציד של חיות קטנות כארנבות ושועלים, אך יעיל גם בתור מנחה ומוביל למטרות גדולות יותר כגון חזירי בר ותנים. חוש הריח שלו מפותח ויעיל, ומאפשר לו לגמוע מרחק רב תוך הצמדת האף לקרקע ומשיכה אל עבר מקור הריח. הביגל אנרגטי ביותר והוא צמא לראות, להבין ולהתרוצץ במרץ רב. הוא גם נחשב לאמיץ ובעל תעוזה ויעשה הרבה על מנת להגיע למטרה. חוכמתו, עמידותו וחוש הריח שלו, גורמות לו להיות כלב ציד יעיל ומוכשר.

בקורס אילוף בחברת LADOG- מגיעים גם עם כלבי ביגל לאילוף למשמעת ללא רצועה כלל.

בקורס אילוף בחברת LADOG- מגיעים גם עם כלבי ביגל לאילוף למשמעת ללא רצועה כלל.

כלב גישוש
כיום, בסביבה מפותחת ובתרבות כמעט נטולת ציד, משמש הביגל בעיקר כחיית מחמד וככלב גישוש. חוש הריח שלו תורם למציאה מהירה של חומרים אותם הוא מתבקש לאתר. הוא ממלא תפקידים של גישוש אחר מבוקשים, גישוש אחר סמים ועוד, והוא מוצב במקומות כגון נמלי ים, נמלי תעופה ומעברי גבול. יתרונו על פני כלבי גישוש אחרים הוא בגודלו הקטן, באופיו הנעים ובמראהו הלא מאיים.

אילוף וחינוך
כלב הביגל הוא אמנם ידידותי, נעים ונאמן מאוד, אך חשוב לדעת כי בטבעו הוא עקשן ביותר ועומד על שלו, מה שמצריך אילוף נכון ועבודה טובה. על המאלף להראות תמיד לכלב שהוא לא בעל הבית ושחובתו היא לציית ולהקשיב לבעלים. חוכמתו ותפיסתו המהירה, יחד עם העובדה שבבסיסו הוא כלב עבודה וציד, מקלים על תהליך האילוף והופכים אותו למהיר ויעיל.

פיתוח יצר המשחק לכלבי ביגל- LADOG

פיתוח יצר המשחק לכלבי ביגל- LADOG

היסטוריה של הגזע והשתייכותו
הביגל משתייך לקבוצת כלבי האונדס, ומקורו בגזעים של כלבי ציד. העדות הקדומה ביותר לקיומו של הגזע היא משנת 1475. הביגל, כמו שהוא מוכר היום, פותח בבריטניה בשנת 1830 משילוב של כלבי ציד מהדרום עם גזע של כלבי ציד צפוניים. בשנת 1873 הוכר הביגל כגזע רשמי וב- 1890 נפתח בבריטניה מועדון מגדלי הביגל הראשון מסוגו. תת זן של הביגל פותח באמריקה הצפונית לאחר שהגיעו לשם המתיישבים מבריטניה.

תיאור ופרטים
גודלו של הביגל הוא בינוני ולעיתים גם קטן, עובדה המאפשרת לו להיות קומפקטי בשימושיו השונים. צבעו אינו קבוע והוא עשוי להופיע בכל מיני צבעים מעורבים – חום, לבן, שחור ועוד. השילובים הנפוצים חום-שחור-לבן או שילובים מסויימים של שני צבעים. נדירים אך מצויים גם כלבי ביגל לבנים לגמרי. הפרווה יחסית קשיחה והיא בינונית באורכה. הרגליים חזקות והאוזניים אכות, ארוכות ומשתפלות. קצה זנבו של הביגל לבן ועיניו גדולות ונעימות למראה. גובהו נע בין 33 ס"מ ל – 40 ס"מ ומשקלו הוא כ – 20 ק"ג בממוצע.

אילוף גורי ביגל- LADOG- גור ביגל בגיל שלושה חודשים ניתן לאילוף בקלות מאשר ביגל בוגר.

אילוף גורי ביגל- LADOG- גור ביגל בגיל שלושה חודשים ניתן לאילוף בקלות מאשר ביגל בוגר.

טיפול מיוחד
ראשית, יש לדאוג לכמות רבה של שעות פעילות ומשחק. הביגל מלא מרץ בטבעו והוא מעוניין בהוצאת אנרגיה וריצה בשטח הפתוח. בנוסף, יש לדאוג להתיחסות ותשומת לב שוטפת על מנת שלא ירגיש חרדת נטישה. פרוותו של הביגל קלה יחסית לטיפול ויש לסרקה לעיתים קרובות. את הציפורניים יש לבדוק בדיקה שגרתית אצל הוטרינר. כמו כן, יש להקפיד על בדיקה של האוזניים, שכן עלולים להימצא בה לכלוכים ולעיתים אף דלקות שונות שעשויות להתפתח ולהזיק לכלב.

בעיות בריאות
ככלל, נחשב הביגל לכלב בריא מאוד ונטול בעיות גנטיות ומחלות, המאפיינות סוגים רבים של כלבים. זו הסיבה שניסויים רפואיים שונים נערכו דווקא על כלבי הביגל. עם זאת, ייתכנו מחלות מסוימות אשר יש לשים לב ולדאוג לטיפולן. הביגל עשוי ללקות בבעיות אפילפסיה, מחלות לב ומחלות בעיניים. כמו כן, עלול הביגל ללקות בכרונדופלסיה, מחלה המחלישה את הרגליים הקדמיות. העמידות והבריאות היחסית של הביגל אכן יכולה להרגיע והצפי למחלות אינו גבוה, אך יש לעקוב אחר מצב הכלב ולוודא שמצבו אכן טוב, בריא ויציב.

 

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

 

גידול כלבכם עם תינוקות וילדים קטנים- לחצו כאן 

לטיפים רבים לאילוף הביגל שלכם- לחצו כאן.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לביגל שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".